Titranje slike (flickering) na 144 Hz monitoru

poruka: 5
|
čitano: 2.738
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Titranje slike (flickering) na 144 Hz monitoru
Nedavno sam kupio prvi put 144 Hz monitor - Acer Nitro VG270UP i javio mi se ovaj problem. Znači kada u display properties naštimam refresh rate na 144 Hz - na desktopu, u file manageru, wordu, firefoxu mi sporadično zna zatitrati slika. Pojavi se par debelih bijelih linija koje tako zatitraju u dijeliću sekunde. U gamingu nisam primjetio, tamo sve odlično izgleda. Titranja nema ako stavim rr na 60 Hz.
Zna itko što bi mogao biti problem?
Driveri (Vega 56) i firmware monitora su na zadnjoj verziji.
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Titranje slike (flickering) na 144 Hz monitoru

Ista stvar sa istim monitorom, refund sam ga jer je izgleda ta cijela serija pogođena sa tim problemom. Jel znas možda proizvođač panela koji je, auo ili innolux, može se provjeriti u factory menu.

10 godina
offline
Re: Titranje slike (flickering) na 144 Hz monitoru
Zanimljivo, makar meni se problem riješio sam od sebe nakon nekog vremena. Rekao bih ti koji je panel, ali ne znam kako da uđem u taj factory menu.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Titranje slike (flickering) na 144 Hz monitoru

Turn off monitor. Hold first button above joystick and press power button. Then go to menu (should be small F letter on red background) and press up button to go service view.

 

Probaj ovako, ako ti se ne pojavi nista vjerovatno imas AUO panel, novi su innolux i ovako izgleda https://ibb.co/bdBxDWq

10 godina
offline
Re: Titranje slike (flickering) na 144 Hz monitoru

Izgleda da je moj AUO, dobivam ovakvu sliku:

https://imgur.com/a/eTNTgk4

 

Inače, u isto vrijeme sam kupio ovaj monitor i novu grafičku (Vega 56) na što sam sveukupno spizdio nekih 5 soma kn.

Prvo mi se javio ovaj flickering koji je u međuvremenu nestao, a poslje su mi se počeli rušiti driveri. Izolirao sam problem na gpu, ialo u servisu tvrde da je ispravna.

Sada testiram frendovu grafičku kod sebe, a Vegu kod njega. Saga se nastavlja :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice