Vga u hdmi

poruka: 15
|
čitano: 8.229
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Vga u hdmi

pozdrav znaci imam dva monitora oba su ista i imaju vga izlaz jedan mi je prikljucen u dvi preko adapter i sad me zanima za ovaj drugi hoce li raditi ako kupim ovaj adapter jel mi moze neko pomoci da ne bacam bezveze 200 kn hvala   http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/adapteri-i-kontroleri/0366135/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vga u hdmi

neće jer HDMI prenosi samo digitalni signal dok je VGA analogni i za to treba pretvarač koji ne vjerujem da stane u tako malu kutijicu...i nekak mi se čini prejeftino...

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Vga u hdmi

hvala na odg. znaci moram trazit dalje

15 godina
offline
Vga u hdmi
-ima i jeftinih konvertera, par tema. Samo pripazi nije isto VGA-u-HDMI i HDMI-u-VGA. Neki su već naručivali online i provjerene konmbinacije koje rade, zato potraži teme (sigurniji izbor).
-ponekad se pomješaju nazivi adapter i konverter. Adapter je samo drugi priključak, tebi treba aktivna elektronika, konverter. Ili monitor s DVI/HDMI priključkom (za to postoje posebni kabeli, npr Display Port u 3x HDMI.. ovisi koja VGA od 3-do-6 monitora ali samo za digitaliju, VGA to ne podržava).
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vga u hdmi

 hdmi i dvi-d ovo zaokruzeno mi je ostalo i ja stvarno nemam pojma sta bi trebao kupiti da mi radi drugi monitor {#} 

15 godina
offline
Re: Vga u hdmi

- trebaš aktivni konverter, koji će digitalni signal prebaciti u analogni VGA, možeš birati dali s DVI ili HDMI, ovisi što se nađe...

- može biti problem jer novije VGA-driveri slabije podržavaju VGA (analogni) za multidisplay, tj pitanje je dali će raditi digitalni i analogni izlaz istovremeno.

potraži teme, ima i slika, bit će ti jasnije..

evo jedna od tema.. druga, itd. pripazi, ovo npr je obrnuto. ispravak, ovo je VGA-to-HDMI, jedan forumaš je dobio i radi ok, dakle ta kombinacija bi (vjerojatno) radila.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.7.2014 17:16 (ihush).
10 godina
offline
Vga u hdmi

ako itko zna sta bi mi trebalo converter ili sta vec neka ostavi nekakav link gdje to mogu kupiti u Hrv hvala....{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vga u hdmi

Ako ti ista pomaze ja sam kupio na ebay-u takav konverter, no ja sam prikopcavao Xbox 360 na obican monitor cak je bio i CRT. Isto mi je trebalo da prebacim sa HDMI na VGA, jer logicno Xbox 360 ima hdmi izlaz, ima i drugi izlaz, ali to je sada nebitno. Konverter radi odlicno cak je i jeftin, ali je pouzdan znam iz vlastitog iskustva jer sam ga koristio jako dugo. Samo ukucaj HDMI to VGA converter i ubrzo ces naci. Ali pazljivo citaj opis. Ako sta budes trebao slobodno PM.  Na zalost seller je zatvorio taj proizvod koji sam ja kupio jer je rasprodan no to bi ovako trebalo izgledati:http://prntscr.com/4l3fa0

[url="http://gamercard.zaamit.com"][img]http://gamercard.zaamit.com/bigsigred/HrixCroKilla.jpg[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2014 6:58 (Hrix007).
11 godina
neaktivan
offline
Vga u hdmi

Nedavno sam si uzeo R9 290 graficku koja nema vga izlaz, a dok ne promjenim monitor koristim ovakav identičan adapter sa slike. Sve normalno funkcionira.

asd asd
Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vga u hdmi
lazy_punk kaže...

Nedavno sam si uzeo R9 290 graficku koja nema vga izlaz, a dok ne promjenim monitor koristim ovakav identičan adapter sa slike. Sve normalno funkcionira.

 -to nije adapter, to je konverter, aktivna elektronika... jer vga nema ništa s hdmijem. Adapter (naziv) je smao za neki npr konektor koji prilagođava konektor A na konektor B (žice..), Konverter je aktivna elektronika, koja konvetira signal + adapter za drugi konektor.. Sam konektor je različit zato da se izbjegnu 'zabune', pogrešna prikapčanja, inače bi hdmi mogao biti napravljen kao vga, obrnuto ne, jer nema dovoljno pinova.

Mora se biti precizan, jer online ima svega (i kablova-adaptera..) pa i trgovci ponekad pogrešno napišu adapter/konverter u opisu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Vga u hdmi
ihush kaže...
Konverter je aktivna elektronika, koja konvetira signal + adapter za drugi konektor..

Čak bi slobodno bilo reći da je VGA u HDMI konverter uređaj, elektronički aparat, samo što je zguran u malo kućište na kablu. VGA u HDMI konverter u sebi ima AD čip, odnosno čip koji digitalizira ulazni (VGA) signal.

 

Iako, nazivlje je za*ebana stvar. WiFi adapter? To je također uređaj, a ne konstrukcija za prespajanje žica. Slažem se inače da bi stvari poput VGA u HDMI trebalo nazivati konverterima (ili u najmanju ruku aktivnim adapterima), samo ističem da je terminologija u tom pogledu problematična sama po sebi.

15 godina
offline
Re: Vga u hdmi
mbaksa kaže...
ihush kaže...
Konverter je aktivna elektronika, koja konvetira signal + adapter za drugi konektor..

Čak bi slobodno bilo reći da je VGA u HDMI konverter uređaj, elektronički aparat, samo što je zguran u malo kućište na kablu. VGA u HDMI konverter u sebi ima AD čip, odnosno čip koji digitalizira ulazni (VGA) signal.

 

Iako, nazivlje je za*ebana stvar. WiFi adapter? To je također uređaj, a ne konstrukcija za prespajanje žica. Slažem se inače da bi stvari poput VGA u HDMI trebalo nazivati konverterima (ili u najmanju ruku aktivnim adapterima), samo ističem da je terminologija u tom pogledu problematična sama po sebi.

 -upravo zato to 'naglašavam'.. jer je previše poluinformacija, time i grešaka...

kao što i gore kažeš, sve je zgurano u kabel, korisnik ni ne zna da je unutra elektronika, dok su trgovci ljudi (griješe), pa teh.spec mogu biti svakakve, ponekat točne-precizne, ponekad pogrešne.

-terminologiju određuje ondustrija ali i ljudi, ponekad pogrešno...

 

-opet, samo kao upozorenje, izbjegavanje zabune. Jedan od načina je 'pravilna' upotreba naziva-termina, kad god je to moguće.

 

(wifi, .. jer je mrežna kartica pod terminom adapter, kao NIC, interface... preveden kao adapter, od stare telefonije terminalna oprema-terminalni adapter na npr ISDNu i sl.). Ili (nešto USB) stick. Sony je registrirao Sony-Stick (USB Flash Disk), jedni stik je sonijev. Ali se svi 'stikići' tako nazivaju pa i wifi stik, jednostavno ljudima je to logičan termin, uhvatio se... Pa i dok se neki naziv smisli-iskristalizira-uvede kao novi naziv u hr.jezik.. zakonodavac (uzvoz-atesti..) mora neki termin koristiti. Tad ubace 'adapter' i stvar krene, kasnije je prekasno za ispravak (pa i nemoguće, tj koje probleme bi izazvala banalna promjena riječi na deklaracijama...).

 

Dok je istovreneno, svaki takav konverter je (obično) i adapter, jer je to samo dio kompletnog uređaja, konektora..

- Usporedba npr mrežni router kao naziv, mada je router samo dio 'čarobne kutije' koja može bit ADSL modem s wlanom, routerom, dhcpom, switchem.. nikad nije samo router i primarna funkcija je modem. Kod ovakvih online narudžbi (pogotvo za adaptere, jer postoje sve kombinacije, ali ne mora značit da kabel radi) lako se desi da se dobije pogrešan uređaj (pa i kad je naziv 'teh. ispravan', ako piše konverter, možda je samo adapter.. jer je trgovac tako zaprimio).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Vga u hdmi

Pozdrav svima.

Uzeo sam RX 480 8gb, ima samo jedan HDMI izlaz.

Spojio sam adapter, HDMI to VGA, i na monitoru mi mutna slika.. 

Jel ima tko kakva iskustva kako to popraviti? Ili da odem po novi monitor?

HDMI na TV-u normalno radi :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Vga u hdmi

Nađi na monitoru tipku AUTO (ili nešto slično) da ti centrira sliku i trebala bi ti onda bit ok.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Vga u hdmi

ma kakvi, nista od toga.. slova ispadnu ko da su razlivena, blurry... preko dvi-a je radilo na gtx 950, isto prelaz na vga.. ali sad baš nista ne mogu. izgledaju ko da imaju dupli prikaz, kao sjena.. ovako kao slika.. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 22:49 (jande5217).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice