A1 pokućni/gaming/latency

poruka: 8
|
čitano: 4.754
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
A1 pokućni/gaming/latency

Uzeo sam pokucni od A1 jer maksimalna brzina zicanog tcom je 10mbps. Router je ZTE MF286R i jacina signala je -105 db.Brzina varira od 10 do nekad i 100mbps(vrlo rijetko vecinom u gluho doba noci). Za netflix i skidanje je ok medjutim problem dolazi kod igara (pogotovo cod warzone).

 

Znam da pokucni nece bit uz rame zicanom ali ovo sto se desava je apsurd.Ping varira od 66 do 100ms ali vrlo nestabilan,neigriv,laga ,steka,preskace pogotovo ako brat i ja igramo u isto vrijeme.Tada ping zna letit i do 900.

 

Nedugo prije ovog sam imao tele2 pokucni i sa njihovim ruterom dosta manje laga je bilo koji dan tu i tamo bude lag ali uglavnom igrivo.No kod tele brzina downloada nikada nije presla 40mbps.

Na ovom od a1 sam pokusao svasta(otvaranje portova etc ali ne pomaze).

 

Gledao sam po forumu i zakljucio da je ovaj ruter smece te da ga mijenjam pa planiram uzet huawei b535(osim ako netko nema bolju preporuku za a1 ruter) te me zanima misljenje nekoga dali bi mozda bolji ruter rijesio problem?

 

TLDR Ruter a1 zte 286r steka sve u warzoneu dali bi bolji ruter rijesio problem...

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 pokućni/gaming/latency

Znaci ja imam istu situaciju koju i ti, sve isto ali ja sam uspio preko Tele2 pokucnog ugovora uzeti huawei B535. E sada pomoglo je oko brzine i za down i za up i to dosta, prije sam sa A1 routerom ( ZTE MF286R ) imao oko 20 mbits do 30 mbits down i do 10 mbits up a sada bez problema preko 50-60 mbits down (u glupe sate i do 90 mbits) i 20 mbits up.

Situacija oko igre se nije bas promijenila, razmisljam o kupnji huawei B818 ili NETGEAR Nighthawk M1. Zanima me da li netko ima iskustva oko ovoga i da li mi moze potvrditi da ce mi promjena routera pomoci sigurno. Jer ako hoce onda mi nije problem(zao) baciti se u trosak. 

Dosta san citao i istrazivao po A1 forumu gdje su raspravljali o routerima koji je najbolji i to sve ali mene zanima iskljucivo za gejm koji bi bio najbolji.

13 godina
offline
Re: A1 pokućni/gaming/latency

Ja imam A1 flatbox i kupio sam router Huawei b535, ping je bio ok do prije nekih tjedan dana. Od tada ping varira non stop, tj. drži nekih 50-60 ms onda naglo skoči na 200-300ms na par sekundi pa se opet vrati na 50-60 ms i tako non stop. Tako da se bojim da novim routerom nećeš ništa dobiti. 

Prije sam koristio pokućni od Tele2 i ping je bio stabilan, tj., nikad nisam imao problema, jedino su brzine bile užasne tako da sam se prebacio na A1.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 11:11 (moki28).
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 pokućni/gaming/latency
Probat cu dns testirati sa TELE2 karticom u B535 da vidim da li su brzine nesto bolje i kakav je ping pa mozda to bude rjesenje u mom slucaju
13 godina
offline
A1 pokućni/gaming/latency

I meni se puno stranka žalilo na isto problem, isto tako sa TEL2 i HT, kompletno je sve izgleda zagušeno, i brzina i pingovi variraju svako malo, puno ljudi opet radi od doma itd..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 pokućni/gaming/latency
Zbog nedostupnosti bolje opcije već sam dugo na mobilnom netu i prošao sam sva tri operatera.
Što se tiče online igranja, a1 je definitivno najgori. Bez obzira što je signal odličan i brzine visoke problem s pingom je uvijek prisutan. Dok npr tele2 signal na - 108,brzine jedva 5 do 10 mbps ali ping stabilan oko 40-50ms i igram bez problema
HT se pokazao najboljim ali je i najskuplji.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
A1 pokućni/gaming/latency

Dakle otisao iz teleta jer su uveli "flat" 200gb sto mi nije dovoljno za 10 dana(intenzivni gamer sam warzone update ima 50 60gb a gdje su tek netflixi itd) i rekoh ajde A1 ..imaju 1TB i bez ug.obveze samo ruter treba kupit najs. Spojim ga brzina 70mbps down 15 up...pff..reko to je to.

 

Kad ono..warzone(trenutno jedino sto online igram) vecinu vremena totalno neigriv.packetloss 90% ping od 70 do 700.Kad sam igram zna biti cak i ok ping 66 nema laga no cim se brat spoji pad sistema .

 

Eto sinoc smo restartali ruter kojih 10ak puta i odjednom je sve bilo smooth obojica smo nekoliko sati bez problema igrali sa pingom 66(smijesno je sto frend koji ima zicani tcom od 10mbps od kojeg sam pobjegao ima ping 48 ).

 

Tako da..ocito nema bolje..jedino da uzmem tcom pokucni bez obaveze da probam i to no vidim da im je paket 300Gb sto je meni smijurija.U danasnje doba ako nije 1Tb min nemamo sta pricat(pogotovo uz stalno bombardiranje sa 4k tvima,4k serijama na streaming platformama).

 

Vise ne znam sta da radim..ocito ne mozes imat sve nesto mora patiti i sumnjam da ce mi i nebeski ruter pomoci.Jedino da mi ugrade 5g antenu na krov pa bi mozda pomoglo.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
A1 pokućni/gaming/latency

Evo da isto potvrdim, i ja sam se prije par sati zaletio s prekidom ugovora pokucnog, otisao po a1, njihov zte, ping online na gejmu skace do 800, stranice ne otvara smooth, dakle jeb... uzas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice