Koji ekstender wifija uzeti

poruka: 15
|
čitano: 6.607
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Koji ekstender wifija uzeti

Nabasao sam preko raznoraznih članaka na ovo https://www.amazon.com/TP-Link-AV1000-Powerline-Ethernet-Adapter/dp/B06WP2ZT5N/ref=pd_cp_147_4?pd_rd_w=dVTOa&pf_rd_p=ef4dc990-a9ca-4945-ae0b-f8d549198ed6&pf_rd_r=J0C2EDPYBYRXA4E0N1PY&pd_rd_r=0997684d-bb37-4cdb-b480-abd94a0d1ef7&pd_rd_wg=XdKDG&pd_rd_i=B06WP2ZT5N&psc=1&refRID=J0C2EDPYBYRXA4E0N1PY  

Samo nezz dal je to skupo,dal je jeftino,dal je dobro,dal ima nešto bolje itd.  

Prije je ruter bio do samog kompa no wifi signal je loše radio na rubu suprotne prostorije i definitivno na donjem katu,sada smo stavili ruter na sam centar kuće i jbg nekad dobro radi nekad šteka.  
E sad,nije mi jasno dal je do previše ljudi spojeno recimo ima nas 6,ali recimo samo 2 aktivno koriste recimo na očitavanje videa i općenito otvaranje web stranica i nekad jednostavno neće,šteka.  

Pa tako razmišljam dal da pojačam signal ili da jednostavno stavim ovo sranje kroz struju i tjt.  
Možda i oboje ak nije skupo.  
Trenutno imam ruter zyxel neki bez vidljive antene.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji ekstender wifija uzeti

To na tvom linku nije range extender već powerline adapter  bez WIFI.

Svi powerline adapteri rade preko kućne el. instalacije a ima za kupit kit koji na izlaznom adapteru ima osim LAN-a i WIFI.

Problem je vjerovatno u međusobnim smetnjama wifi korisnika ( tko je jači (bliži ruteru), taj tlači ostale).

Sve što se može spojiš LAN kablom kao TV i PC.

..ostalo ide na wifi ali kat razlike jako teško pa za tamo možeš uzet powerline kit (sa wifi).

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 20:43 (AF139).
5 godina
offline
Re: Koji ekstender wifija uzeti
blackdragonstory kaže...

Nabasao sam preko raznoraznih članaka na ovo https://www.amazon.com/TP-Link-AV1000-Powerline-Ethernet-Adapter/dp/B06WP2ZT5N/ref=pd_cp_147_4?pd_rd_w=dVTOa&pf_rd_p=ef4dc990-a9ca-4945-ae0b-f8d549198ed6&pf_rd_r=J0C2EDPYBYRXA4E0N1PY&pd_rd_r=0997684d-bb37-4cdb-b480-abd94a0d1ef7&pd_rd_wg=XdKDG&pd_rd_i=B06WP2ZT5N&psc=1&refRID=J0C2EDPYBYRXA4E0N1PY  

Samo nezz dal je to skupo,dal je jeftino,dal je dobro,dal ima nešto bolje itd.  

Prije je ruter bio do samog kompa no wifi signal je loše radio na rubu suprotne prostorije i definitivno na donjem katu,sada smo stavili ruter na sam centar kuće i jbg nekad dobro radi nekad šteka.  
E sad,nije mi jasno dal je do previše ljudi spojeno recimo ima nas 6,ali recimo samo 2 aktivno koriste recimo na očitavanje videa i općenito otvaranje web stranica i nekad jednostavno neće,šteka.  

Pa tako razmišljam dal da pojačam signal ili da jednostavno stavim ovo sranje kroz struju i tjt.  
Možda i oboje ak nije skupo.  
Trenutno imam ruter zyxel neki bez vidljive antene.  

 To nije puno korisnika za sam WIFI ali prvo moras definisati zbog cega steka. Da li imas malu brzinu neta ili je slab siganl....

10 godina
offline
Re: Koji ekstender wifija uzeti
AF139 kaže...

To na tvom linku nije range extender već powerline adapter  bez WIFI.

Svi powerline adapteri rade preko kućne el. instalacije a ima za kupit kit koji na izlaznom adapteru ima osim LAN-a i WIFI.

Problem je vjerovatno u međusobnim smetnjama wifi korisnika ( tko je jači (bliži ruteru), taj tlači ostale).

Sve što se može spojiš LAN kablom kao TV i PC.

..ostalo ide na wifi ali kat razlike jako teško pa za tamo možeš uzet powerline kit (sa wifi).

 A gle ja sam jedini na gornjem katu a jučer .i je stekalo za poluditi.  

Možda je stvar u ruteru,žici do njega.  

To kažem jer se internet lampica gasila,a mjerio sam speed test više puta.  

A za donji kat bi trebao extender jer imaju laptope i mobitele.  

 

Samo nezz sto da radim ako je do žice jer recimo majstor je prošli put rekao da poruka da ne može izmjeriti upload na speed testu je nebitna ako otvara stranice.  

 

Drugo pitanje je dal' uzeti ekstender ili ovo preko struje za donji kat,nekako si mislim da bi to bilo bolje aka bolja kvaliteta signala.  

 

Znaci imamo 2 laptopa 1 komp i 3 moba.  

Komp i moj mob skoro stalno koristi net,brat pušta muziku sa YouTubea,a sestra tu i tamo odgleda seriju.  

Naravno da ako recimo odem igrat neki fps i ping mi skače odem vidjet što rade pa se dogovorimo.  

10 godina
offline
Koji ekstender wifija uzeti

Ja sam prije samo par dana uzeo ovo:

 

https://www.tp-link.com/us/home-networking/range-extender/re200/

 

Košta nekih 200 kuna i radi fantastično. Morao uzeti jer T-COMovi speedport plus routeri imaju domet od valjda 2 metra (routeri su im smeće).

 

Spojiš se sa laptopom ili kompom preko ethernet kabla, podesiš mreže (isto ime ili možeš postaviti drugo ime) i to je to. Radi bez greške, vrijedi tih 200 kn.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji ekstender wifija uzeti
Entry Point kaže...

Ja sam prije samo par dana uzeo ovo:

 

https://www.tp-link.com/us/home-networking/range-extender/re200/

 

Košta nekih 200 kuna i radi fantastično. Morao uzeti jer T-COMovi speedport plus routeri imaju domet od valjda 2 metra (routeri su im smeće).

 

Spojiš se sa laptopom ili kompom preko ethernet kabla, podesiš mreže (isto ime ili možeš postaviti drugo ime) i to je to. Radi bez greške, vrijedi tih 200 kn.

Kako to uopće funkcionira,recimo koliko daleko bi ga trebao staviti od rutera? 

Iskon nudi neke pojacivace ali ako ćeš im plaćati mjesečno.

10 godina
offline
Re: Koji ekstender wifija uzeti
blackdragonstory kaže...

Kako to uopće funkcionira,recimo koliko daleko bi ga trebao staviti od rutera? 

Iskon nudi neke pojacivace ali ako ćeš im plaćati mjesečno.

 Postaviš ga na mjesto gdje ti je signal od routera otprilike nekih 50% jačine. Ne očekuj full brzinu, nešto se uvijek izgubi između extendera i routera, ali je vrlo solidno iskustvo. Ja sam prezadovoljan.

 

Što se tiče T-COM routera to ti je praktički druga soba u stanu 

 

 Edit: Meni je postavljen iza vrata u sobi na 30-40 cm od poda i radi fantastično. Vjerojatno bi i bolje radio da nije iza vrata i malo više.

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 7:43 (Entry Point).
7 godina
offline
Koji ekstender wifija uzeti

 

@entry

 

Speedport plus ima bolji wifi od starijih speedportova. Kod mene pokrije dvije etaze ali naigrao sam se dok sam to dobio: imas tvornicku shemu u kojoj mozes vidjeti polozaj unutarnjih antena i kako rasprostiru signal. postavio sam ga na ćošak gornje etaze na zid 80 cm ispod stropa nakošen pod 45 stupnjeva prema donjoj etazi i tako pokriva cjeli objekt ( 2x70 m2 ). u objektu do, udaljenost 6 m, imam extender postavljen u donju etazu ( zakoseni speedport tako tuce drito u njega. taj extender je isto na uglu ali zakosen prema gore i tako pokriva obje etaze tog objekta. ponekad u oba objekta bude istovremeno i 15 aktivnih uredjaja ( dva tv, hrpa mobova, tri desktopa, tri laptopa...) i sve dela ok.

Ponekad mi se taj speedport zblesira te nakon reseta ip adrese nemoze uspostaviti vise vezu pa ga treba tada rucno restartati…

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji ekstender wifija uzeti

Kod mene je ovako posloženo:

Ruter je u prizemlju i da bi mi sat.receiver koji je na prvom katu  maoipristup internetu uzeo sam Tenda powerline adapter s Aliexpressa 

HRK 205.46 38%OFF | Tenda PH3 Powerline Adapater 1000Mbps PLC Network Adapter AV1000 Gigabit IEEE 802.3ab Homeplug for IPTV
https://s.click.aliexpress.com/e/bSGVuI40

Također,kako bi pojačao signal na trećem katu (potkrovlju) uzeo sam ovaj wi-fi extender.

HRK 54.77 27%OFF | Xiaomi WIFI Repeater 2 Amplifier Extender 2 Universal Repitidor Wi-Fi Extender 300Mbps 802.11n Wireless WIFI Extende Signal
https://s.click.aliexpress.com/e/bK6hXYwM

U prizemlju mi je na ruter spojeno stolno računalo,na prvom katu se preko Tende spaja sat.receiver,a preko wi-fija laptop,tablet i mobiteli,dok mi je u potkrovlju bežično spojen media player i sve radi normalno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji ekstender wifija uzeti
sibica kaže...

Kod mene je ovako posloženo:

Ruter je u prizemlju i da bi mi sat.receiver koji je na prvom katu  maoipristup internetu uzeo sam Tenda powerline adapter s Aliexpressa 

HRK 205.46 38%OFF | Tenda PH3 Powerline Adapater 1000Mbps PLC Network Adapter AV1000 Gigabit IEEE 802.3ab Homeplug for IPTV
https://s.click.aliexpress.com/e/bSGVuI40

Također,kako bi pojačao signal na trećem katu (potkrovlju) uzeo sam ovaj wi-fi extender.

HRK 54.77 27%OFF | Xiaomi WIFI Repeater 2 Amplifier Extender 2 Universal Repitidor Wi-Fi Extender 300Mbps 802.11n Wireless WIFI Extende Signal
https://s.click.aliexpress.com/e/bK6hXYwM

U prizemlju mi je na ruter spojeno stolno računalo,na prvom katu se preko Tende spaja sat.receiver,a preko wi-fija laptop,tablet i mobiteli,dok mi je u potkrovlju bežično spojen media player i sve radi normalno.

Po ovome ti se wifi uređaji sa prvog kata spajaju na ruter u prizemlju kao i extender sa potkrovlja.

Bolje da si uzeo powerline kit koji ima i wifi osim LAN-a.

Npr. https://www.tp-link.com/us/home-networking/powerline/tl-wpa7510-kit/

Mana tog Xiaomi extendera je što nema LAN priključak da bi se spojio da radi u AP modu što je daleko bolje , jer ovako kad se na prizemlju i katu koristi wifi taj extender sigurno ispada iz konekcije..

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 11:29 (AF139).
10 godina
offline
Re: Koji ekstender wifija uzeti
Entry Point kaže...
blackdragonstory kaže...

Kako to uopće funkcionira,recimo koliko daleko bi ga trebao staviti od rutera? 

Iskon nudi neke pojacivace ali ako ćeš im plaćati mjesečno.

 Postaviš ga na mjesto gdje ti je signal od routera otprilike nekih 50% jačine. Ne očekuj full brzinu, nešto se uvijek izgubi između extendera i routera, ali je vrlo solidno iskustvo. Ja sam prezadovoljan.

 

Što se tiče T-COM routera to ti je praktički druga soba u stanu 

 

 Edit: Meni je postavljen iza vrata u sobi na 30-40 cm od poda i radi fantastično. Vjerojatno bi i bolje radio da nije iza vrata i malo više.

A taj signal ide u svim smjerovima ili samo jednom?  
Jer povećanje od 50% bi bilo prilično dobro.  
Kako bi to sve skupa radilo da uzmem dva?  
Recimo jedan da je na katu a drugi da lovi u prizemlju ili bi pak trebao za dolje nekakav koji ide preko el. mreže?  

10 godina
offline
Re: Koji ekstender wifija uzeti
Entry Point kaže...

 Edit: Meni je postavljen iza vrata u sobi na 30-40 cm od poda i radi fantastično. Vjerojatno bi i bolje radio da nije iza vrata i malo više.

 Varate se što mislite da je signal kroz pod bolji nego refleksije kroz vrata i stubište do kata niže.

10 godina
offline
Re: Koji ekstender wifija uzeti
AF139 kaže...
Entry Point kaže...

 Edit: Meni je postavljen iza vrata u sobi na 30-40 cm od poda i radi fantastično. Vjerojatno bi i bolje radio da nije iza vrata i malo više.

 Varate se što mislite da je signal kroz pod bolji nego refleksije kroz vrata i stubište do kata niže.

 Nisam ni napisao kroz pod, extender je u stanu, u drugoj sobi.

Samomrzeći hrvat
10 godina
offline
Re: Koji ekstender wifija uzeti
Entry Point kaže...

 Nisam ni napisao kroz pod, extender je u stanu, u drugoj sobi.

 OK..moja greška jer se ovdje raspravlja o povezivanju između etaža...

 

Inače wifi 2,4GHz range extender je ok ukoliko glavni kućni ruter ima do ~70Mbps jer preko te brzine se već osjeća usporenje a oni sa 150Mbps će dobijati gotovo upola manju brzinu pogotovo ako u okolini ima više wifi korisnika na tom kanalu.

Uvjet za normalan rad extendera je da se postavi na poziciji gdje podjednako čuje kućni ruter i uređaj  korisnika.

Zabluda je da je to "pojačalo" jer snaga (dBm) je većinom ista ili manja od kućnog rutera.

11 godina
online
Koji ekstender wifija uzeti

Jel koristi itko xiaomi wifi repeater pro?

Ima ga za 12-ak dolara za pronaci, cini mi se najniza cijena do sad, pa ne znam da li i koliko valja, do sad sam koristio ovog comfasta.

Za tu lovu dobijem 2 xiaomijeva pro modela, zato pitam jel tko radio s njim i da li se isplati.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice