Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

poruka: 43
|
čitano: 7.649
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Ovako, imam mreznu karticu integriranu na maticnoj,

a do sada sam koristio svoju (sada vec poprilicno staru) railtekovu mreznu karticu.

Inace, obe rade, ali me zanima koju je bolje koristiti,

tj. Koja jede manje resursa ili radi manje 'napora' za komp?

 

maticna je dfi lan party 250gb.

 

Ja ne osjetim skoro nikakvu razliku?


Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

U današnje vrijeme to uzimanje resursa je smiješno. Ni zvućna ni mrežna ni soft modem ti ne opterećuju današnje procesore u tolikoj mjeri da bi uopće primjetio neku razliku i pad u perfomansama. A ova tvoja ploča ima nvidijin čip sa integriranom mrežnom podrškom u čipu. nForce3NVIDIA networking delivers the highest throughput for network transfers and lower CPU utilization.

nForce3 i 4, to su bila vremena, i LanParty NF4-SLI-DR.Smijeh


Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Uistinu, nikad vise staro vino...

Evo ja na primjer uziman novi komp i vec se pola miseca mislin ocu li uzet X38 ili 790i čipset jer u 1.slušaju dobijen kvalitetniju matičnu ,a u 2. iman podržan SLI tako da nikako nisan pametan.Pomagajte ljudi!!!!

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Ako želiš matičnu sa podrškom za SLI uzmi 790i,ako želiš CF uzmi X38. ;-)

Pa ovisi samo o tebi,to moraš sam razmislit...


by Mario Novak.
Tko je bio prvi overclocker? Nikola Tesla,prvi je uništio električnu centralu tijekom OC-a.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
the_tux kaže...

U današnje vrijeme to uzimanje resursa je smiješno. Ni zvućna ni mrežna ni soft modem ti ne opterećuju današnje procesore u tolikoj mjeri da bi uopće primjetio neku razliku i pad u perfomansama. A ova tvoja ploča ima nvidijin čip sa integriranom mrežnom podrškom u čipu. nForce3NVIDIA networking delivers the highest throughput for network transfers and lower CPU utilization.

nForce3 i 4, to su bila vremena, i LanParty NF4-SLI-DR.Smijeh


 
znaci da se prebacim na integriranu mreznu karticu?

nisam samo mislio na resurse, nego dali mozda i dobivam nesto vise koristeci tu mreznu, a ne railtekovu (mislim da je iz 2001 godine, ili tako nesto. ) Smijeh

Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
16 godina
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
pixelatem kaže...

Ovako, imam mreznu karticu integriranu na maticnoj,

a do sada sam koristio svoju (sada vec poprilicno staru) railtekovu mreznu karticu.

Inace, obe rade, ali me zanima koju je bolje koristiti,

tj. Koja jede manje resursa ili radi manje 'napora' za komp?

 

maticna je dfi lan party 250gb.

 

Ja ne osjetim skoro nikakvu razliku?


 Slobodno koristi svoju onboard.
Razlika bi se osjetila ako bi pribavio 3Com mrežne. Skuplje su od običnih Realtek generic.
Ali za every-day sve je dobro :)

16 godina
protjeran
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
pixelatem kaže...
the_tux kaže...

U današnje vrijeme to uzimanje resursa je smiješno. Ni zvućna ni mrežna ni soft modem ti ne opterećuju današnje procesore u tolikoj mjeri da bi uopće primjetio neku razliku i pad u perfomansama. A ova tvoja ploča ima nvidijin čip sa integriranom mrežnom podrškom u čipu. nForce3NVIDIA networking delivers the highest throughput for network transfers and lower CPU utilization.

nForce3 i 4, to su bila vremena, i LanParty NF4-SLI-DR.Smijeh

znaci da se prebacim na integriranu mreznu karticu?

nisam samo mislio na resurse, nego dali mozda i dobivam nesto vise koristeci tu mreznu, a ne railtekovu (mislim da je iz 2001 godine, ili tako nesto. ) Smijeh

Uopće ne vidim razloga da ne koristiš nvidijino integrirano rješenje u njihovom MCPu. Tvoj čipset još ima mogućnost nvidijinog firewalla (ActiveArmor). Njegova konfiguracija se radi preko web sučelja. Zadnji čipset sa ActiveArmorom je bio nForce4. Kasnije je nVIDIA prestala sa njegovim razvojem radi problema sa Vistom, šteta što je također prestala stavljati i SoundStorm (Audigy killler) u svoja rješenja, ali to je druga priča.

 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2008 23:46 (the_tux).
16 godina
protjeran
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

petrol kaže...

Uistinu, nikad vise staro vino...

Evo ja na primjer uziman novi komp i vec se pola miseca mislin ocu li uzet X38 ili 790i čipset jer u 1.slušaju dobijen kvalitetniju matičnu ,a u 2. iman podržan SLI tako da nikako nisan pametan.Pomagajte ljudi!!!!

 

Evo kako ja gledam na sve to. Intel radi svoje čipsete koja smatram najboljim izborom za njihove procesore što je sasvim logično, a također radi i solidne ploče (kompletno in house rješenje). Zadnji AMDov čipset za K7/Socket 462 CPU je bio AMD-761 čipset prema nekima stabilan kao i440BX za intel. Nakon toga je nVIDIA počela preuzimati na sebe ulogu proizvođača čipseta nakon što je imala malih neuspjeha na početku (prvi prototipovi nForcea) ali dobar strateški potez kupnjom ULia. A VIA sa svojim glupim potezima je pala u zaborav (i bolje da je) a bila je primaran proizvođač svojom KT linijom čipseta za AMD, a sa intelom su imali pravnih problema (viarama). Od toga vremena se puno toga promijenilo. AMD je kupnjom ATia dobio mogućnost kompletnog in house rješenja (ali mi je žao da se nisu spojili sa nVIDIOM). Intel također ne treba nvidiju osim za SLI prava. nvidija je u neku ruku ostala po strani. Razmisli dobro da li češ ikada koristiti SLI ili CF. Ja sam imao nForce4 SLI ploču također misleći kako ču jednom staviti još jednu grafičku,GF6600GT (bolje bi mi bilo da sam uzeo običan nForce4). S939 je brzo otišao sa scene. Nebi ništa time dobio. Ako uzimam AMD uzet ču njihov čipset, a za intel uzimam njihov. SLI i EPP mi nisu toliko presudni tako da ne vidim ništa čime bi me nVIDIA privukla da kupim njihovo rješenje pa neka imaju neznam kakve mogućnosti OCa. Želim tih i stabilan rad, bez 2 kile bakra/aluminija i vodovodnim cijevima na ploči što mi upravo nudi dobar stari Bad Axe 2 i 975X chipset.Smijeh

Ja bi uzeo X38 i ovu ploču:DX38BT

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
14 godina
protjeran
offline
Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
Pogledajte komp pod moj pc.Jucer je jako grmilo i danas palim komp kad ono nece na net.Na routeru svjetle lampice za power,adsl i online ali ne i lan koja je prije svijetlila?!Mrezna kartica je integ.Jel moguce da je ona otisla?Ako je jeli bolje imati mreznu karticu ineteg. ili zasebnu?
One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
Pomagajte!hitno je.
One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
14 godina
protjeran
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
Dajte pomozite!
One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
14 godina
protjeran
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
Da li bi mogao spojit router i komp obicnim usb kabelom?
One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
offline
Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Uzmi PCI mrežnu i vozi :D

 

Btw. Da li na matičnoj kod ethernet utora svijetle lampice?

Ako ne, onda je otišla, kao i kod mene lani

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2010 20:15 (denix).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
pixelatem kaže...

Ovako, imam mreznu karticu integriranu na maticnoj,

a do sada sam koristio svoju (sada vec poprilicno staru) railtekovu mreznu karticu.

Inace, obe rade, ali me zanima koju je bolje koristiti,

tj. Koja jede manje resursa ili radi manje 'napora' za komp?

 

maticna je dfi lan party 250gb.

 

Ja ne osjetim skoro nikakvu razliku?

kolega vjeruj,od srca ti preporucam koristenje svake MREZNE kartice osim ONBOARD.

Ja sam se opekao. Koristio sam onboard par mjeseci dok nije crknula,nakon toga sam nosio i MBO na smece jer joj nije bilo spasa. Kada onboard crkne moze napraviti velike probleme.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Ti si izuzetak. Nikad ni jednu plocu nisam bacio radi integrisane mrezne. Kad crkne iskljucis u biosu, ubode PCI i vozi. Kolega iznad slobodno ne ubode PCI mreznu i miran je ako je samo to crklo. Barem to danas nije skupo.

:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
Perkan777 kaže...
Da li bi mogao spojit router i komp obicnim usb kabelom?

Možeš samo ti tribaju USB driveri od routera, vjerovatno si ih dobia na CD-u šta je doša s routerom !

Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience
16 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Malo koji router to moze. Ja ne znam niti jedan. Modem router mozda ali router?

:)
15 godina
offline
Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Perkane adj ti prvo pogledaj kabel jel ti uredu.

 

Ako je ok onda pokusaj povezat neki drugi router ili nesto slicno na komp.

 

Ako to ne radi onda ti je crkla integrirana mrezna i onda se mozes tuc nogom u guzicu od srece sto nije probilo dalje. Odi i kupi nekakvu PCI mreznu za 50-ak kn i upikni je i to je to.

I'm going woo woo
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
logic kaže...

Ti si izuzetak. Nikad ni jednu plocu nisam bacio radi integrisane mrezne. Kad crkne iskljucis u biosu, ubode PCI i vozi. Kolega iznad slobodno ne ubode PCI mreznu i miran je ako je samo to crklo. Barem to danas nije skupo.

OSim kada cip intergrirane ometa rad sabirnice...

 

Ja sam vec napomenuo da su meni sve HW adrese u BIOSu bile popunjene jednim te istim kontrolerom...

 

Ja sam samo rekao neka covjek radje ubode PCI,da nebi imao problema kao i ja.

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Ti si rekao ovo "kolega vjeruj,od srca ti preporucam koristenje svake MREZNE kartice osim ONBOARD.". Zasto da se ne koristi onboard? Ako radi radi isto kao i dodatna kartica. A ako crkne ista stvar. Nema niti jednog razloga da se ne koristi onboard ako je ispravna.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
logic kaže...

Ti si rekao ovo "kolega vjeruj,od srca ti preporucam koristenje svake MREZNE kartice osim ONBOARD.". Zasto da se ne koristi onboard? Ako radi radi isto kao i dodatna kartica. A ako crkne ista stvar. Nema niti jednog razloga da se ne koristi onboard ako je ispravna.

Da ali njenim koristenjem sve je blize kraju a kad crkne napravi u nekim slucajevima puno problema.

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Njenim koristenjem nikakvom kraju nije blize nego koristenjem PCI LAN karte. I jako rijetko pravi bilo kakve probeleme kad crkne.

:)
14 godina
protjeran
offline
Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
Evo danas sam kupio PCI mreznu i sve radi.Kabel sam provjerio tako sto sam prikljucio oba dva kraja ethernet kabela u router i lampice su svijetlile (one za LAN) sto je znak da je sve sa routerom u redu.Lampica na maticnoj nije svijetlila.Sad sve dobro radi.
Nego mi recite mi jel to normalno da ode integrirana mrezna na maticnoj a da nista drugo ne crkne?Samo mi se cini da je USB utor pored nje isto otiso?!
BTW trazio sam po cijelom gradu (Rijeci) USB kabel koji na sebi ima muski utor A-A tipa i nigje ga nisam nasao CAK NI U CHIPOTECI.Takodjer sam htio zvat hg spot da provjerim ali kad ono oni imaju hebeni 060 broj koji ti skine 10 kn pa sam otisao do njih ali naravno ni oni ga nemaju.Pitam za mreznu kaze da imaju samo bezicne!!WTF!!!Tako da sam svoju kupio u obliznjem computer shopu gdje mi je covjek rekao da je bas doslo par kompova na servis zbog preksinocnjeg vremena kad je grom udario u T-com stanicu.Sta rec!!!
One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Ne razumijem kakav si ti to a-a kabel trazio? Za sta?

Da na oba kraja ima standardni konektor kao na bilo kojem kabelu?

:)
14 godina
protjeran
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
logic kaže...

Ne razumijem kakav si ti to a-a kabel trazio? Za sta?

Da na oba kraja ima standardni konektor kao na bilo kojem kabelu?

Da na oba kraja ima USB utikac tako da mogu spojit komp i router tj. zove se A-A tip USB kabel.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
15 godina
odjavljen
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
Perkan777 kaže...
logic kaže...

Ne razumijem kakav si ti to a-a kabel trazio? Za sta?

Da na oba kraja ima standardni konektor kao na bilo kojem kabelu?

Da na oba kraja ima USB utikac tako da mogu spojit komp i router tj. zove se A-A tip USB kabel.

Zahvali bogu što ga nisi našao jer bi možda spalio i router i matičnu! Taj USB port na routeru je za uštekat USB disk ili printer kako bi imao pristup preko mreže.

 

@xZero: Šansa da   se dogodi to što se tebi dogodilo (ako je uopće bilo do mrežne, a ne do PCI kontrolera) je otprilike jednaka šansi da zbog udara preko PCI mrežne crkne PCI sabirnica, tako da ne dobivaš neku dodatnu sigurnost.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
offline
Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Bic... stari ruteri mogu raditi u bridge nacinu, odnosno kao modemi. Za to im sluzi taj USB prikljucak.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Ali u tom slucaju se koristi kabel kao za stampac a ne A-A. To je vjerovatno za printer jer vjerovatno ima print server.

:)
14 godina
protjeran
offline
Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica
To se moze koristit kako bi spojio router sa kompom i tako isao na net.Na starom routeru je takav nacin radio pa vjerujem da bi i na ovom novom.
One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Motherbord mrezna ili 'samostojeca' kartica

Ovaj kabel?

 

Nikad vidio. Koji to  bijase router?

:)
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2010 20:03 (logic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice