Utičnica iz powerline adaptera?

poruka: 4
|
čitano: 2.621
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Utičnica iz powerline adaptera?

Pozdrav!

Trenutno sam na jadnom WiFi sticku, gejmam na njemu i veza je vrlo nestabilna, česta izbacivanja, naglo povećanje pinga itd.

Ruter se nalazi na dolnjem katu, a računalo na gornjem, a ethernet kabel nemogu dovesti gore pa sam se odlučio na Powerline adaptere kao najbolje moguće preostalo rješenje (koliko sam proučavao)

 

 

Planiram uzet TP-LINK AV600 TL-PA4010P KIT iz linksa ( https://www.links.hr/hr/powerline-adapter-tp-link-av600-tl-pa4010p-kit-mreza-putem-postojecih-elektricnih-instalacija-600mbps-053515071). On ima integrirani priključak za napajanje koji omogućuje da ne gubim utičnicu kako piše, odnosno služi kao utičnica dok je adapter u pravoj zidnoj utičnici. Mene zanima bili mogao u zidnu utičnicu staviti adapter i u taj integrirani priključak staviti produžni na kojem je računalo i još neke stvari? Isto tako bi napravio i dolje, adapter u utičnice u kojima su sada ruter i telefon i onda u adapter ruter ili telefon. Ovo mi nekako smrdi iz nekog razloga pa me zanima  bi li ovo mogao napraviti i vi koji ste to tako odradili, ima li ikakvih problema?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Utičnica iz powerline adaptera?

Moguće je spojiti sve to na power-line utičnicu ali treba ispitati jer najčešći problemi koji smetaju power-line prenosu podataka su smetnje iz power adaptera jer su danas gotovo svi swičeri pa daju smetnje u mrežu , npr. PC , punjači mobitela , laptopa pa čak i štedne sijalice. Ako ima smetnji probaj spojit na različite utičnice bar da je power-line na nekoj drugoj fazi (R.S.T.).

13 godina
neaktivan
offline
Utičnica iz powerline adaptera?

Bitno je da ti to sve radi na istoj fazi. Ja imam Tenda powerline i radi ko podmazan za internet tv koji je na donjem katu kuce, a ruter je na katu. Po meni jako dobro i fora rjesenje za one koji ne zele bezicna rjesenja.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Utičnica iz powerline adaptera?

Da, puno ljudi je predložilo da prvo treba probati i vidjeti radi li sve, pa me zanima mogu li negdje naručiti ili uzeti(ako je u Osijeku radnja) da mogu dobiti povrat novca u slučaju da ne radi kako zamišljam. 

Već sam nekim poslovnicama poslao mail, ali treba im dosta vremena da odgovore pa ako imate iskustva s takvim trgovinama, predložite koju.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice