Firewall?

poruka: 2
|
čitano: 1.585
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Firewall?

pozdrav!

evo ovaki je moj problem...

Inace sam korisnik bnetovog kabelskog interneta.

prije neki mjesec uzeo sam router, te kako imam 2 racunala u kuci umrezio sam ih...

i sad nakon nekog vremena stalno sam morao resetirati router jer bi mi se preko noci, kad bi bio neaktivan iskljucivao, ne doslovno, al lampica sta prikazuje spoj sa modemom bila bi mi iskljucena te nakon ponovnog reseta i modema i routera sve bi normalno radilo.

zvao sam u b.neta i oni su poslali svog covjeka, i on mi je rekao da bi bilo preporucljivo da kod njih uzmem router njihov, te da mi je bilo neke frke sa signalom u razvodnoj kutiji ispred zgrade. al rekao mi je da imaju dosta problema sa ljudima koji imaju ukljucen firewall, konkretno zone alarm, te rekao mi je da jos ima dosta ljudi koji imaju isti proble.

i zaista nakon sta sam iskljucio firewall takvih problema nemam.

i sad me znanima jel zaista potreban vatrozid toliko, inace za zastitu imam instaliran avg free, spyware terminator i spyboot sa ukljuceni resident sheel na ova ova zdanja?

a i par ljudi sa faxa mi je isto reklo da vatrozid uopce nije potreban, jer ono tesko da ce bas tebi netko sad uci na komp i tamo nesto raditi.

inace na routeru imam namjestena uz one osnovne samo jos 2 porta da su mi otvorena, zbog bit commeta..

unaprjed hvala

ćufta
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firewall?

ovak

 

što se tiće firewalla, treba ti, ma neće tebi neko ciljano ić upast na komp, već će ti ga najvjerovatnije koristiti ko zombi komp prilikom napada na ciljani server, a zakaj da ti to neko radi, ono u najgorem slučaju može ti se desiti da netko napravi negdje neko sranje, a da kasnije izgleda ko da si ga ti napravio, kažem šanse da ti stričeki u plavom za to dođu na vrata su astronomski male, ali hebi ga, može se desit.

 

a ovaj tehničar što su ti ga poslali isto je "stručnjak", zamisli, lik ti dođe i pokuša ti uvalit novi ruter, kad samo treba podesit firewall, mislim da se čovjek zamisli ko sve radi u tehničkoj službi.

 

Najčešće je problem što ti je mreža po defaultu podešena na DHCP (automatika), često zna radit sranja, a i firewall ti je u automatic modu (sam se podešava, ono odlučuje što ide kroz njega a št ne), isto loša stvar ali tak mora biti jer 95 posto ekipe ne zna to dobro podesiti pa da ne sprčkaju nešto kompanije koje rade software uvijek stavljaju postavke na "Katica Tm" kompatibilne ili ti automatiku.

 

Odi u Router i ubi DHCP ubi i UpnP (isto zna sra.i)

U Windozama idi na Network and Sharing Centar pa na Local area Connection status pa na properties, pa onda na internet protocol version 4 pa na properties

 

Ip 192.168.1.2

255.255.255.0

192.168.1.1

192.168.1.1

 

a na drugom kompu dodaj Ip 192.168.1.3

 

odi u firewall i prebaci ga u interaktivni mod, pobriši sva pravila koja je do sad napravio, i kad god te sad pita morat ćeš sam definirati pravila, je malo zamorno, ali kad to sam napraviš neće te više štopati.

 

E i pobriši u firewallu listu trusted networks te dodaj, ako te ne pita, dodaj mrežu u trasted IP range 192.168.1.0-192.168.1.255

 

Ako ti se neda zafrkavati sa firewallom probaj ubiti onaj u zonu a ukljućiti onaj defaultni od windowsa, nije neki ali gotovo nikad ne zafrkava, jer gotovo nikad i ništa ne blokira :), taj od windowsa nemre sačuvat ni dvije nacrtane ovce, ali je ipak bolji od ničeg, eh da imaš i firewall u routeru, možeš ga isprobati ali bolje nemoj jer ga treba znat naštelat, inače zna blokat i stvarat probleme,eto

 

Baotica Baot
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice