Windows Server 2003

poruka: 12
|
čitano: 3.553
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Windows Server 2003
pitanje

Danas pokušavam instalirati Windows Server 2003 Enterprise na stari komp (450MHz, 256MB RAM, 64MB Graficka, 40GB).

Problem mi je bio u instalaciji, jer nije mi htio boot-ati s CD-a, pa sam hard spojio na moj komp koji ima XP SP2 Home i preko njega sam pokrenuo setup. Sve fino instalira ali kad vratim hard nazad u stari komp neželi da diže sustav! Nema uopće učitavanja Windows-a vec izbaci NTLDR is missing, pa nešta kao da boot? nevalja! Sada pokušavam sve nanovo preko svog kompa..disk sam formatirao kompletno! Ako netko ima iskustva s ovime, molio bih za pomoć. S net-a sam takodjer skinuo neke .pdf-ove vezano uz Server 2003 za održavanje, sigurnost... Ovo mi je prvi put da ću raditi s Windows Server 2003, pa da se malo informiram! Inače imam puno iskustva s rušenjem i instaliranjem Windows-a XP-a, ali danas tek prvi put instaliram Server 2003!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2003

Zašto uopće instaliraš Server 2003?


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
Windows Server 2003
autorov komentar

Hoću da preko njega ide net, te za spremanje podataka jer ću u njega najvjerovatnije ugraditi 300GB hard! I ako se može preko njega praviti server za igre...da imam kad budem pravio LAN party! A i čisto da naučim malo o održavanju servera i dr.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2003
prihvaćeno rješenje

Ovako mi se čini da se radi o tome da su ti sistemske datoteke ostale na hardu s XP-om :)


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
Windows Server 2003
autorov komentar

Javljo mi je da mu fali NTLDR? Da kopiram s prvog hard-a na drugi s ovog na kojem mi je XP? Pa da ponovo instaliram?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows Server 2003
autorov komentar

Meni Server šljaka dok je spojen na moj komp! Sve radi super, ali kad ga prebacim na onaj, nešta mu fali od sistemskih datoteka pa neće da uopće diže sustav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2003

Rekoh ti da su ti /root datoteke ostale na onom hardu s kojeg si dizao 2003.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
Windows Server 2003
autorov komentar

Kako da to riješim, kad mi neće boot-ati CD na starom kompu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2003

Kopiraj ih i prekonfiguriraj. Ili 'fix'-aj instalaciju.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2003

Najjednostavnije rjesenje je da prekopiras I386 direktorij na taj disk. Disk vratis u staru kantu, boot-as s win 98 boot disketom i pokrenes setup direkt s diska.


Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
offline
Windows Server 2003
autorov komentar

Pokušati ću kasnije, pa vam javim! Sad ode u grad, imam posla za obaviti... Hvala na odgovorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2003

boot datoteke od W2003 OS-a su otišle na drugi disk u tvom drugom kompu.

Skopiraj ih na hard sa win serverom, i editiraj boot.ini da sadrži samo opciju za startanje w2003 servera, ne i XPa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2008 17:07 (MeMeMe).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice