Koji format slike

poruka: 6
|
čitano: 10.348
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji format slike
Pozdrav svima, možda je krivi podforum ali, vi koji fotografirate, u kojem formatu fotografirate i zašto? Osobno sam u dilemi jer kad slikam 4:3 to je ok za razviti fotke ali mi onda kod montiranja za video fali mesa sa strane. Kod 16:9 gubim meso kod razvijanja i kod portret fotografija. Kakva su vaša iskustva? Kako vi radite?
Hvala unaprijed

Pozdrav
Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemohte zaboraviti da oni to jesu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji format slike

Nema tu puno pameti. Kadriras tako da poslije imaš mjesta za crop. Video ti nije problem zbog male rezolucije pa možeš cropovati puno....

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji format slike
Srednji kaže...
Pozdrav svima, možda je krivi podforum ali, vi koji fotografirate, u kojem formatu fotografirate i zašto? Osobno sam u dilemi jer kad slikam 4:3 to je ok za razviti fotke ali mi onda kod montiranja za video fali mesa sa strane. Kod 16:9 gubim meso kod razvijanja i kod portret fotografija. Kakva su vaša iskustva? Kako vi radite?
Hvala unaprijed

Pozdrav

 
Ja osobno fotografiram u 16:9 formatu,a kadriram tako da ostavim mjesta za izrezat sliku u 4:3 u slucaju ako ju planiram razvijati.

Portrete slikajem u 4:3 ...
Najgora spoznaja je to da ce kako je krenilo jos malo doc 21:10 ,,, pa 26:11,31:12..it ... hahaha

Jednu turu fotografija sam razvio tako da je 16 format na 4 pa ima bijele crte gore i dolje ..iritantno jako ..

Može
6 godina
neaktivan
offline
Koji format slike

Možete li mi evo objasnit po čemu je neki format dobar i u kojem slučaju je dobar, ovo nikad nisam shvaćao,nije da sam nešto bio zainteresiran ali evo vidim sad temu pa me zainteresirala spoznaja 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji format slike

Svaki je dobar ako ispunjava svrhu. Postoje foto formati i video formati a kad ti bude trebao neki znaces koji je najbolji ;)

15 godina
offline
Koji format slike

Meni je bilo u redu 16:9 dok sam slikao za video....e sad kad se pojačala glad za razvijanjem došlo je do problema :)

Jer mi je i dalje u glavi 16:9 spektar i ono kaj mi treba za video...trebat će puno planiranja unaprijed :)

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemohte zaboraviti da oni to jesu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice