4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.140
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nedavno sam si uglazbio Mimo iskre p56 pa sam odlučio probat ovaj ZTE od A1 ponovno al sad s antenama da vidim jel bude bolje šta. Na žalost i dalje ista priča, jedva povuče 10mbs, dok sa Huawei B315 sa mimo antenama je uspio i  do 40mbs uhvatiti. Jel ima kakav tool za ZTE da se podese bandovi ( Kao šta ima za Huawei modeme ) ili da kompletno zaboravim za njega i da jednostavno kupim neki noviji/skuplji Huawei modem?

LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 20:05 (zabbax21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
deepshitcro kaže...
Postovanje ekipa. Zanima me hoce li iskre p56 raditi i za 5g frekvencije ili samo LTE? Lp

Iskra P60 ti ide do 3.8GHz. 

Vidio sam ju u onom finskom shopu, al vjerojatno je ima i negdje bliže.

10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Haha, Zemljanin ratnik, do sada najvise potroseno 350gb sa skidanjem igara, ali ih nestignem igrati, u globalu, na mobu mi je tarifa Neogranicena, posluzit ce ako zatreba.....pusa
dmati1987
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 21:18 (dmati1987).
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
zabbax21 kaže...

Nedavno sam si uglazbio Mimo iskre p56 pa sam odlučio probat ovaj ZTE od A1 ponovno al sad s antenama da vidim jel bude bolje šta. Na žalost i dalje ista priča, jedva povuče 10mbs, dok sa Huawei B315 sa mimo antenama je uspio i  do 40mbs uhvatiti. Jel ima kakav tool za ZTE da se podese bandovi ( Kao šta ima za Huawei modeme ) ili da kompletno zaboravim za njega i da jednostavno kupim neki noviji/skuplji Huawei modem?

 Taj ruter uzmi lijepo čekićem i razbij ga...nikakve koristi od njega pogotovo ako ti je zagušena mreža.Uostalom on ti spaja mimo konfiguraciju ja jednom unutarnjom antenom i jednom vanjskom.Ako imaš smartphone lijepo stavi karticu u njega i ispitaj brzine(poželjno je da sa aplikacijom cellmaperom označiš koje su frekvencije aktivne na tvojoj baznoj stanici) i poslije toga doneseš sud.Provjeri brzine tokom dana i navečer oko 6-10 da vidiš ima li smisla uložiti u bolji ruter.

10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pošto je napisao " ... sa mimo antenama je uspio i ... " znači da se radi o dvije LPDA 28 el. (p56) ,  a ne jednom vanjskom .

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

a? Nema veze kolko je on antena spojio, taj router ne radi u MIMO sa dvije vanjske, neg koristi jednu unutarnju i jednu vanjsku

3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Stigao Huawei B818 iz finske i mogu reći da sam prezadovoljan, isplatilo se čekati. Do sada sam koristio Zte 286 i veza je bila ok, ali ne preko 30 mbit u najboljem slučaju, dosta puta i ispod 20 što je već problem za 4K stream.. Huawei potegne do 70-80 bez problema što mi je odlično. 

Inače zivimu zg na Savici i u blizini su odašiljači s b1, b3 i b20 frekvencijama tako da mislim da je dodatna frekvencija tu odradila svoje.

 

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Još malo više od mjesec dana vrijedi ponuda postojećeg paketa YOLO u Bonbonu koji je povećan na 1TB  bez UO samo pretplata 120kn mjesečno. Potrebno slanje sms-a nakon potrošenih 200GB za sljedećih 20GB i tako u nedogled taj mjesec. Detaljnije na ovim linkovima  LINK1  LINK2

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 17:54 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo malo sam pročavrljao sa agentom na bonbonu

citiram agentov odgovor "Maksimalna brzina downloada je 350 Mbps, a uploada 75 Mbps. Minimum ti ne možemo garantirati jer ovisi o mnoštvu faktora, ali možeš računati na to da će biti ista kao i sada ti (ako već koristiš naš broj): "

Pitao sam i za cgnat za to ću dobiti odgovor na mail jer i on sam nezna treba provjeriti.

120kn primaljivo za naredne 2 godine osim što se mora poslati 39 sms da bi se doseglo tih 1tb

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 0:00 (lord22).
 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
pozdrav
zanima me jeli mi mozes rec koi bi mi ruter za a1 operater bio najbolji
imam toranj 300metara udaljen koristim mf283 stari ruter koi puno
u zadnje vrijeme steka signal mi je pun jacina signala je -100dbm
toranj ima 3 bazne stanice
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ako ti je toranj udaljen 300m signal ne moze biti tako los, da nisi mozda spojen na neki udaljeniji toranj?
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
signal je pun ali jacina signala je na -100
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Received signal strenght indication aka RSSI. Ako ti je RSSI na -100 onda ti je signal preslab, ja sam 400m od tornja pa mi je RSSI na -51. Pricekaj da ti odgovori netko tko zna vise od mene, ali meni je to cudno... :D

Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 11:56 (deepshitcro).
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kako da to provijerim na koji sam toranj spojen jer mi ping i download preko istog operatera duplo jaci na mobitelu
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Dodig kaže...
pozdrav
zanima me jeli mi mozes rec koi bi mi ruter za a1 operater bio najbolji
imam toranj 300metara udaljen koristim mf283 stari ruter koi puno
u zadnje vrijeme steka signal mi je pun jacina signala je -100dbm
toranj ima 3 bazne stanice

 A kako znaš da je to toranj od A1? Instaliraj cellmapper app na mob i u mobu sim od A1 i poslikaj prvu stranu cellmapper kad je otvoren pa stavi sliku da vidim.

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
nisam skidao aplikaciju imam iphone ta je za android
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
znaci nema nikakve fizicke barijere do tornja osim zidova u stanu
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Dodig kaže...
znaci nema nikakve fizicke barijere do tornja osim zidova u stanu

 Nemaš ni jedan uređaj sa kojim bi mnogao provjeriti na koji se toranj spajaš jer signal -100 na 300m od odašiljača nemoguće ili je odašiljač u kvaru ili su ti zidovi metar debeli ili se ne spajaš na taj toranj. Zasad možeš samo nagađati dok ne posudiš ili nabaviš neki android mob ili router Huawei min CAT6 najjeftiniji je B525

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 16:09 (DDavorin).
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
posudit cu mobitel da testiram nego kazem kad testiram brzinu na mobitelu je znaci duplo brza znaci da se mobitel spaja na blizi toranj
ili je ipak ovaj ruter pre star zanima me dali kad nabavim bolji ruter
mogu mjenjat gdje ce se kacit za koi toranj
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

evo testiram sam znaci a1 karticu od homeboxa i svoju tomato 

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jesi to bio u kuci negdje ili vani?

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

nema smisla izlazit iz kuce stao sam tu gje mi je inace i ruter 

znaci donwload preko mob je 15do20 a preko rutera mi je od 2do5 katastrofa 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Dodig kaže...

evo testiram sam znaci a1 karticu od homeboxa i svoju tomato 

 Ok spajaš se na taj toranj za koji si rekao ali signal je koma za udaljenost od 300m postoji mogučnost da je toranj 4384 stavljen na krivu lokaciju tj da nije na toj lokaciji

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

nisam u potpunosti razumio sta se rekli zelite reci da taj toranj nije na udaljenosti od 300m? 

jer je vidim ga nebi bi inace bio full signal na ruteru 

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

oznacio sam kucu toranj se nalazi na postrojenju od farme purex

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nikom nije jasno zasto imas takav uzasn signal onda, al izgleda da je sve ok. Kolka je sansa da su celije na suprotnu stranu orjentirane a on ih hvata jel je dosta blizu?

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
neznam sta da radim jedino da uzmem neki jaci ruter sta mi vi predlazete
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Dodig kaže...

oznacio sam kucu toranj se nalazi na postrojenju od farme purex

 Gle tornjeve stavljaju na pravu lokaciju sami korisnici znaći moguće su pogreške kod lociranja. Tornjevi koji su crveni kružić postoje ali nisu na pravoj lokaciji. Zeleni su na pravoj lokaciji. Da postoje ćelije na tim farmama samo dali je baš taj eNB tornja na tom mjestu ili je na drugom mjestu a na njegovo mjesto ide neki drugi eNB ID. Uzmi mob i A1 ili tomato i sa mobom na poziciju gdje vidiš toranj i pozicija da ćelije zraće prema tebi i onda vidjeti signal udaljenost isto cca 300m . I signal bi trebao biti ispod -70 

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

znaci kad na istom mjestu gdje mi je ruter mobitel pokaze 74db znaci da ruter mf283+ slabije hvata signal?

testira sam s tomato karticom 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 19:00 (Dodig).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Dodig  Mob ti se spaja na B20 tj 800Mhz koja ima najveću prodornost kroz zidove i najveći domet i zato je signal ok. Router se možda spaja na B3 1800Mhz i tu je slabija prodornost signala i manji domet i zato mogu biti razlike u signalu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice