4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.055
|
čitano: 1.134.810
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
subi91 kaže...

Imam par pitanja za ove koji imaju B818 VODAFONE (kupljen u DE) , zanima me dali im puca učestalo veza? Koja je razlika između ovog brendiranog i običnog (vodafone je 50-ak eura jeftiniji).

 Imam od vodafone, A1 super homebox unutra. Koristio 10 dana net i youtube, ali ne 24/7 pa ili nema pucanja ili ako ih bilo nisam primjetio. Vrtio se i iptv, isto, sve glatko. Jedino sto sam napravio je ukljucio samo ova naša 4 banda (1 3 7 20).  

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Bok, imam doma problema sa mobilnim signalom (GSM), te također i brzinom interneta. Koristimo A1 homebox i ZTE ruter. Radi se o malom selu i kamenoj kući sa velikom debljinom zidova.

Ono što trebam je uređaj koji bi rješio problem signala i brzine interneta.

Koliko sam uspio saznati predlaže se P56 logaritamska antena, ali ona bi riješila koliko sam razumio samo problem interneta. Da li ima neki setup koji bi rješio jedno i drugo.

Da li je uopće ok ostaviti ovaj ruter sa P56 antenom, ili i tu trebam upgrade?

 

Hvala svima na odgovoru

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nevalja taj ZTE za antenu. A kaj se ovog drugog tice trebo bi izmjerit parametre signala, ako mislis da je do zidova onda ako mozes testirati unutra i vani. Al isto tako nzn dal se uopce moze s tim routerom, ja kad sam trazio nisam vidio da ga ijedan program podrzava.

3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Možeš mi dati malo više informacija please? Koji router predlažeš da stavim umjesto ovoga, tj zašto ovaj ne bi bio dobar (ima SMA priključak).

I kako da mjerim signal, može slobodno link na neki tutorial ili sl.

 

Hvala puno

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 11:40 (Raptor987).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Neznam sta oces, kolko novaca mislis dat? Koje su ti frekvencija dostupne oko tebe(vidi na cellmaperu)? Ovaj nevalja jel ce ti radit MIMO sa kombinacijom jedne vanjske i jedne unutarnje umjesto sa dvije vanjske. Za mjerenje sam napisao neznam niti jedan program da moze mjerit na tom routeru vecina ih je za huawai routere, ak netko drugi zna nek napise.

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A ne znam neki ruter do cca 600-700 kn. Nešto što će pomoći da se može spojiti na antenu, i da dalje mogu spojiti još 1-2 AP-a

 

Ovo kaže cell maper:

Cell Identifier:192005632

System Subtype:LTEPCI195 (65/0)EARFCN6375

Maximum Signal (RSRP)-69 dBm

DirectionSE (156°)

First SeenSun, 27 Oct 2019

Last SeenTue, 4 Aug 2020

Uplink Frequency 854.5 MHz

Downlink Frequency 813.5 MHz

Frequency BandEU Digital Dividend (B20 FDD) 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Raptor987 kaže...

A ne znam neki ruter do cca 600-700 kn. Nešto što će pomoći da se može spojiti na antenu, i da dalje mogu spojiti još 1-2 AP-a

 

Ovo kaže cell maper:

Cell Identifier:192005632

System Subtype:LTEPCI195 (65/0)EARFCN6375

Maximum Signal (RSRP)-69 dBm

DirectionSE (156°)

First SeenSun, 27 Oct 2019

Last SeenTue, 4 Aug 2020

Uplink Frequency 854.5 MHz

Downlink Frequency 813.5 MHz

Frequency BandEU Digital Dividend (B20 FDD) 

 Očitaj sa cellmapper app na mobu samo eNB ID i napiši dobit ćeš info iz prve ruke

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

 Preko cellmapper app za mob vidiš eNB ID tornja i znaš na koji se toranj spaja i zatim pogledaš na cellmapper kartu. Jer ako gledaš samo po cellmapper kartu ne znači da su ti svi tornjevi na toj mikrolokaciji dotupni možda se nećeš moći spojiti na bliži toranj nego ćeš se spajati na udaljenjiji toranj.

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da pod uvijetom da su mu prvo telefon i kartica u routeru iste mreze, a i nije bas nemoguce da ce mu se telefon spojit na drugu baznu za razliku od routera.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 20:40 (R4zOR229).
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Na mobitelu imaš HT, a router ti je A1 pa je moguće da se ne spaja na taj toranj. Prema mapi link (ovaj na koji ti je spojen mobitel je 2151) okolo imaš tornjeva s 3 banda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
cijena?
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
creat1n kaže...
cijena?

 ošlo

13 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Može li se na cellmaperu ili na neki drugi način vidjeti koje bazne stanice imaju 5G?
call of duty mw2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Trebalo bi moc, uzmi mobitel i odi skenirat.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

cod__kiLL3r   Može se vidjeti na cellmapper karti ali samo ovaj hibridni 5G tj 4G DDS (samo HT HR). Naravno samo tamo gdje je mapirano sa 5G mobitelom. Mapirao sam cijeli VŽ malo ZG i malo ST. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 17:23 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Što se može iščitati iz baznih stanica od A1:
eNB 00000908 i
eNB 0000090C na njima su 4CA a dali je 5G (onaj pravi), kako mi je doznati?
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 21:18 (Rocki).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Rocki kaže...
Što se može iščitati iz baznih stanica od A1:
eNB 00000908 i
eNB 0000090C na njima su 4CA a dali je 5G (onaj pravi), kako mi je doznati?

 Može se iščitati da imaju samo 4G. 5G tornjevi bi se uskoro mogli pojaviti na  Band n28 i n78

https://www.hakom.hr/hr/hakom-dodijelio-spektar-za-mreze-pokretnih-komunikacija-pete-generacije/9081

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

@DDavorin

 

Evo eNB: 750016:2

Hvala ti unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 18:30 (Raptor987).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Raptor987 kaže...

@DDavorin

 

Evo eNB: 750016:2

Hvala ti unaprijed

 Kod tebe baš i nije sjajna situacija malo tornjeva a samo dva tornja sa 2 i 3 CA. Trebao bi router Huawei B535-333 od A1  i vanjske antene Iskra P56 da bi lovio ove tornjeve sa 2CA i 3CA   https://www.a1.hr/hr/privatni/internet/super-homebox

 

https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166

14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima li kakve razlike u A1 Homebox signalu u odnosu na signal preko regularnih mobitela i tarifa? Naime, preko mobitela dobivam oko 100-150 MBit, dok mi A1 ne zeli prodati Homebox uslugu jer kazu da signal nije dobar na mom podrucju. Preko bakra mi je brzina 5Mbit, zato se i raspitujem oko alternativa.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Clockwork kaže...

Ima li kakve razlike u A1 Homebox signalu u odnosu na signal preko regularnih mobitela i tarifa? Naime, preko mobitela dobivam oko 100-150 MBit, dok mi A1 ne zeli prodati Homebox uslugu jer kazu da signal nije dobar na mom podrucju. Preko bakra mi je brzina 5Mbit, zato se i raspitujem oko alternativa.

 Na mobitelu trenutno isto A1 koristis? Ako da, uzmi samo super homebox sim karticu na test, stavi u mobitel/ruter pa testiraj. Razlike ne bi smjelo biti, eventualno prioritet može biti različiti (tipa npr homebox je niži prioritet od govornih tarifa...). Brzine na mobitelu će vjerojatno biti veće nego na ruteru jer ruter ćeš nabaviti CAT6 ili 7 a mobitel ti je valjda CAT12 do 20 ovisi kaj imaš....

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
srcipesak kaže...
Clockwork kaže...

Ima li kakve razlike u A1 Homebox signalu u odnosu na signal preko regularnih mobitela i tarifa? Naime, preko mobitela dobivam oko 100-150 MBit, dok mi A1 ne zeli prodati Homebox uslugu jer kazu da signal nije dobar na mom podrucju. Preko bakra mi je brzina 5Mbit, zato se i raspitujem oko alternativa.

 Na mobitelu trenutno isto A1 koristis? Ako da, uzmi samo super homebox sim karticu na test, stavi u mobitel/ruter pa testiraj. Razlike ne bi smjelo biti, eventualno prioritet može biti različiti (tipa npr homebox je niži prioritet od govornih tarifa...). Brzine na mobitelu će vjerojatno biti veće nego na ruteru jer ruter ćeš nabaviti CAT6 ili 7 a mobitel ti je valjda CAT12 do 20 ovisi kaj imaš....

 

Ma tako sam i mislio, narucit pa isprobat. Medutim, zvanjem A1 i provjerom, oni su rekli da na tom podrucju nema signala i da ne mogu prodati uslugu. Na mobitelu isto imam A1, ali poslovna tarifa pa ne znam jel to ima kakvog utjecaja. Znam da mobitel ima bolji modem od rutera, ali ako dobijem i 50 Mbit, bit ce ok. Zanima jel ovo sto oni pricaju ima kakvog smisla ili da jos probamo dobiti drugog agenta, ili cisto probat naruciti preko weba itd.

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
Raptor987 kaže...

@DDavorin

 

Evo eNB: 750016:2

Hvala ti unaprijed

 Kod tebe baš i nije sjajna situacija malo tornjeva a samo dva tornja sa 2 i 3 CA. Trebao bi router Huawei B535-333 od A1  i vanjske antene Iskra P56 da bi lovio ove tornjeve sa 2CA i 3CA   https://www.a1.hr/hr/privatni/internet/super-homebox

 

https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166

 Ako ima rješenja bilo bi odlično. Budući da sam totalni amater, please samo još malo pojašnjenje:

 

  • Dakle sa ovom logaritamskom antenom P56 rješio bi i problem sa GSM signalom (dostupnost za pozive) i brzinom interneta?
  • Da li router mogu kupiti u slobodnoj prodaji? U A1 su mi rekli da se kartica može slobodno staviti u bilo koji router.

 

I zadnje pitanje: prema ovome što vidiš da li bi nešto drugo bilo bolje osim A1? T-COM, Iskon?  Pola obitelji mi ima mobitele na bonbon-u pa pretpostavljam da sve to skupa neće previše pomoći? 

Sorry što sam dosadan i hvala na pomoći

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Raptor987  U A1 možeš kupiti taj router ali uz tarifu koja ide uz njega. Uzmeš pretplatu bez UO platiš gotovinom i nakon nekog vremena testiranja na tvojoj lokaciji odjaviš pretplatu tarife i router ti ostane pošto je jednokratno plaćen. A ako si zadovoljan brzinama na A1 možeš i ostaviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

S obzirom da već imam ugovornu obvezu to neću moći. Da li mi možeš predložiti neki drugi router koji bi odgovarao - naravno što povoljnije? Netko mi je predlagao Mikrotik Chateau LTE12

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hah možeš ti imati i desetak istih tarifa sa i bez UO na svoje ime njima je bitno da plačaš račune. A šta više da ti kažem jel ti mžda palo na pamet da netko od ukućana uzme pošto ti kažeš da ne možeš.... A mikrotik nisam ga koristio pa nemam info iz prve ruke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imaš pravo. Tnx.

Vidjeti ću samo nakon koliko vremena mogu otkazati. 

btw HT nudi Huawei B818-263 u "Internet posvuda opciji". Da li je to bolji ili lošiji router? EDIT: ne mogu jer ne mogu spojit antenu :) zanemari

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 13:21 (Raptor987).
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Mogu se spojit antene na B818 i bolji je od 535. Sam ja pitanje dal ti uopce imas 4ca toranj.

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A jbmu kada se ne kužim, još ću kupit nešto od čega neću imati ništa :/. Ovo je situacija oko mene prema cellmaperu:

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 14:13 (Raptor987).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice