4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.103
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mariolla79 kaže...

Huawei b535-232 lte ili alcatel link hub hh71? Ima tko iskustva koji je bolji sto se tice DL? Iza zapresica sam u prigorju pa bi htio sto bolji dl,jer preko bakra mogu max imat 20 dl,nema jos optike za sada pa mi je 4g prenosivi jedina opcija za 159 kn..u t centru mi kazu da je alcatel hardwerski slabiji nesto od huaweia ali da huawei ima dosta reklamacija zbog softwera da puca veza i tako dalje..negdje sam procitao da namjerno uvaljuju alcatel jer imaju vecu zaradu na njemu...uzeo jucer alcatel dl se vrti oko 80mbit i imam 5 dana da ga vratim ak nisam zadovoljan pa ako je huawei bolji i ako netko ga ima uzeo bi njega..ak.kaj znaci pored prozora je na 2 katu od 1.10 bu na 3 katu

 Ako je između ta dva, huawei uzmi bez razmisljanja...

Kovačić
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Onda odoh alcatel vratit pa uzet huawei 535..jel ima kod drugog operatera kakva opcija s mozda boljim 4g lte opremom? 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Bilo prosle godine taj huawei u t-comu, no sada ga duze vrijeme nisam vidio nigdje, a cijena mu je oko 1000kn ako se novi kupuje. Ja cu uskoro svojeg prodavat također jer mi dolazi B818.

Kovačić
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Rekao mi jucer lik kad sam u,eo alcatel da ima i huawei..bum i.ao vec dl od 80 s njime ili samo stabilniji i bolji wi fi ..pokrivenost po stanu? Da naglasim 80 mbit mi je max bez iceg spajanog..samo alcatel aparat

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 11:39 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

1. Ne razumijem pola sto si napisao.

2. Da sam ja imao 80 bez icega ne bih pisao ovdje nista, al eto, nisam imao.

Za huawei znam da je dobar jer ga i sam koristim, alcatelove proizvode ne bih uopce koristio, a sad je dalje na tebi, wifi po stanu vise manje ce ti bit isti...

Kovačić
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ma tipkam s moba pa je brzopleto..ako je huawei bolji mjenjat cu..zadovoljan sam s downloadom od 50-80 se vrti..bolje nego sto bih imao s bakrom do 20...kazu za alcatel da puca veza zato sam pitao jel huawei bolji i stabilniji..ovaj alcayel ima samo kedan port za cabel koji stekam u pc zicano..koliko ima huawei? Ttebam.jedan i za tv da nespajam preko wifi..ewo speestest upravo odradjen..1 slika router druga tomato kartica u mobu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 13:53 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mariolla79 kaže...

Ma tipkam s moba pa je brzopleto..ako je huawei bolji mjenjat cu..zadovoljan sam s downloadom od 50-80 se vrti..bolje nego sto bih imao s bakrom do 20...kazu za alcatel da puca veza zato sam pitao jel huawei bolji i stabilniji..ovaj alcayel ima samo kedan port za cabel koji stekam u pc zicano..koliko ima huawei? Ttebam.jedan i za tv da nespajam preko wifi..ewo speestest upravo odradjen

 https://www.routerdistributor.com/4g-routers-huawei/huawei-b535-232/

 

Pogledaj si slike na linku.

Kovačić
5 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
subi91 kaže...

Nabavi B818 i riješen problem, imaš ga na ebay.de polovni za nekih 80 eura. Ima san isti slučaj ka ti, čim san ga uzea skočile brzine preko 100 Mbps, noću ide i preko 200.

Jedina loša vijest je da ti se ping neće popravit (brat mi igra cod pa se stalno žali na visok ping). 

 

Vidim samo jedan za 80€, ostali su po cca 140€. Jel se još uvijek isplati s obzirom na cijenu?

 

Odnio sam malo prije router van i mjerio na istoj lokaciji s 5 crtica signala s routerom i mobitelom. Router max 60Mbps, mobitel 190Mbps.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 13:19 (kroacija).
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kroacija kaže...
subi91 kaže...

Nabavi B818 i riješen problem, imaš ga na ebay.de polovni za nekih 80 eura. Ima san isti slučaj ka ti, čim san ga uzea skočile brzine preko 100 Mbps, noću ide i preko 200.

Jedina loša vijest je da ti se ping neće popravit (brat mi igra cod pa se stalno žali na visok ping). 

 

Vidim samo jedan za 80€, ostali su po cca 140€. Jel se još uvijek isplati s obzirom na cijenu?

 

Odnio sam malo prije router van i mjerio na istoj lokaciji s 5 crtica signala s routerom i mobitelom. Router max 60Mbps, mobitel 190Mbps.

Mobitel ti radi sa više agregacija i zato imaš veće brzine. Tam u okolici Zaprešića HT najčešće ima jednu ili 3 agregacije (U centru Prigorja Brdovečkog je 3CA, južnije je samo B20 kod Savskog Marofa, sjevernije kod Marije Gorice opet 3CA) Pogledaj si na Cell Mapperu oko tebe koji su najbliži tornjevi od HT-a i sa kojim agregacijama rade pa prema tome si odaberi router. Možda nemaš potrebe bacati pare na B818 pošto ćeš puni potencijal moći iskoristiti i sa nešto jefitnijim routerom.

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Tribaš ga uhvatit na aukciji, bude nešta jeftiniji (oko 120e). Inače ovo mi je drugi B818, prvi šta san uzea je bija neispravan pa san ga odma vratija i dobija povrat novca.

Posao oslobađa.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2021 1:47 (subi91).
5 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Gledam na Cellmapperu, za toranj kod mene piše "Bands: 1, 3, 7, 20".

 

Jel' ima koji jeftiniji da bi preporučili onda? Pokušavam od jučer uzet B818 na aukciji, ali su nabili cijenu pošteno...

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kad meni moj dođe 818, prodavat cu B535 ako bude tko htio, obavjestit cu naknadno. Na njuskalo ide cijena 650kn, ovdje ce biti 600kn, kupljen u TIA mobiteli, garanciju ima, al nisam siguran do kad, to cu sve provjeriti jos naknadno kad budem prodavao.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
acmilan2 kaže...

Kad meni moj dođe 818, prodavat cu B535 ako bude tko htio, obavjestit cu naknadno. Na njuskalo ide cijena 650kn, ovdje ce biti 600kn, kupljen u TIA mobiteli, garanciju ima, al nisam siguran do kad, to cu sve provjeriti jos naknadno kad budem prodavao.

 Kolko si platio B818 ako smijem pitat?

 

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam kolegu u Njemackoj koji mi je tamo narucio iz trgovine i poslao.

https://www.versandkoennig.de/vodafone-gigacube-cat19-b818-263-52383?sPartner=idealo&fbclid=IwAR2L_IwWRPvyfMWsJPpJ99ShzZUEwrO_INyE_Vj4sDwkdxGMobWUO5vfvwE

 

Ovdje sam uzeo kako je na linku, pise i cijena, al vise ga nema. To je novi bio pa sad jos postarinu kolegi platim i bit ce sve skupa oko 1000kn, malo manje.

Kovačić
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja sam prigorju brdoveckom..kolodvorska  odmah uz glavnu cestu...znaci i meni je samo b20

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Super cijena za novi. Ja upravo uzeo na eBay aukciji za 110€ + 15€ shipping rabljenog.

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Osle su cijene svega gore. Al nedavno nan juskalu bili za 900 i za 1000kn B818 pa probaj tu i tamo virnut, no od toga ZTE286R je ovaj huawei B535, model 232 ili 235, Bog otac i svetac i sveto trojstvo...

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

-

Posao oslobađa.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 4:23 (subi91).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

ima li kakva razlika između ova dva rutera

osim velike razlike u cijeni

1.huawei b818

2.vodafone gigacube 818

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Gigacube je B818-263 s Vodafoneovim firmwareom. Ne znam koje opcije su uklonjene iz ori Huawei firmwarea, ali većinu stvari koje u pravilu imaš potrebu mijenjati možeš pomoću onog LTE H-Monitora i skripte za browser koju je kolega Davorin nekoliko puta linkao u temi.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

na jednom drugom forumu.sam pročitao da

vodafone ima blokiran FW za telefon(vodafon de.,at.)

što znači da ne ardi telefon ,kome treba za A1

 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Moguće da da, nisam imao potrebu koristiti tu opciju na njemu jer uopće nemam fiksni telefon pa nisam ni obraćao pažnju.

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Eto ja zamjenio router..vratio u t com alcatel hh71 i uzeo huaewei b535..s alcatelom na istoj poziciji oko 80mbit a s huaweiem preko 90..znaci bez ikakvog prckanja i podesavanja.plug and play..ja sam u kolodvorskoj ulici u.prigorju brsoveckom,cujem da imaju neki tornjevi oko savskog marofa i marije gorice,se moze ruter kako podesit da hvata bolje.. da naglasim ovo je mjereno speedteatom preko wifi...tak da neznam kad ga za 2 tjedna spojim preko zice na komp dal bu veci download

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mariolla79 kaže...

Ja sam prigorju brdoveckom..kolodvorska  odmah uz glavnu cestu...znaci i meni je samo b20

 Ovdje pogledaj gdje su ti tornjevi u tvojoj okolici. Cellmapper karta tornjeva I sad sa tim B535 možeš vidjeti na koji toranj se spajaš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 8:15 (DDavorin).
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

-snip-

LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 12:08 (zabbax21).
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
mariolla79 kaže...

Ja sam prigorju brdoveckom..kolodvorska  odmah uz glavnu cestu...znaci i meni je samo b20

 Ovdje pogledaj gdje su ti tornjevi u tvojoj okolici. Cellmapper karta tornjeva I sad sa tim B535 možeš vidjeti na koji toranj se spajaš.

 Dobronamjerno napominjem da je ta karta manjkava i ne sadrži sve bazne stanice. Ako netko sumnja o ovo što sam napisao, fotkat ću neboder i bazne stanice A1 (VIPnetove) koje su na tom neboderu gotovo 20 godina, a kojih nema na toj karti.

 

Ponavljam, dobronamjerno.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

zelenapaprika  Da zato treba mapirati sa cellmapperom, a ako misliš da nije toranj na pravom mjestu daj lokaciju nebodera pa pogledam jel ima A1 tu odašiljač ili ne. Cellmapper kartu kreiraju korisnici mapiranjem znači nema mapiranja nema ni tornjeva. Kad se pojavi toranj on je crvenu znači nije na pravom mjestu. Takođe korisnici stavljaju tornjeve na pravo mjesto naravno zna se dogoditi i da se stavi na krivu liokaciju, ali zati se ima popravni. Već kada pišem o ovoj temi ako netko misli da toranj nije na pravoj lokaciji slobodno se javi i uz vašu pomoć će dobiti pravu lokaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

zelenapaprika  daj lokaciju nebodera pa pogledam jel ima A1 tu odašiljač ili ne.

 

Dok ne dođem tamo osobno, pa slikam mobitelom, evo ti karta iz Cellmappera. Zagreb, zapad, okretište Črnomerec. Svaki dan tuda prolaze deseci tisuća ljudi. I baš se pitam koju sam baznu stanicu koristio na A1, kad tamo, nema ničeg.

 

EDIT: Evo i satelitske slike na kojoj se lijepo vide antene.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 16:07 (zelenapaprika).
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa ne smije biti teško instalirati i uključiti cellmapper aplikakciju. Nema tu neke obaveze, pokreneš i pustiš da mapira, kasnije samo prebaciš podatke.A svi imaju koristi od toga.

 

Pogledajte kako je Varaždin i okolica mapiran, hehe (naravno, zahvaljujući dobroj volji kolege DDavorina)  

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...

Pa ne smije biti teško instalirati i uključiti cellmapper aplikakciju. Nema tu neke obaveze, pokreneš i pustiš da mapira, kasnije samo prebaciš podatke.A svi imaju koristi od toga.

 

Pogledajte kako je Varaždin i okolica mapiran, hehe (naravno, zahvaljujući dobroj volji kolege DDavorina)  

 1999. na 2000 kada je VIP počeo s radom s korisnicima, omogućili su prikaz naziva baznih stanica na mobitelu. Pa nam je bilo zanimljivo promatrati promjenu naziva baznih stanica na ekranu mobitela dok smo se npr. vozili autobusom. Tada je to bio hit. Tada su bazne stanice bile rijetko postavljene, pa nam je bilo zanimljivo koliko će nas koja bazna stanica "držati". Sada kad je gustoća baznih stanica u gradovima znatno veća, zbilja nemam interesa takvo što pratiti. Na moru znam da me pokriva jedna jedina bazna stanica kilometrima uokolo, pa tamo niti nemam tražiti nešto dodatno. :-)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice