Skraćivanje petlje

poruka: 9
|
čitano: 10.915
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Skraćivanje petlje

Zdravo, ja sam iz BiH, koristim internet, TV i telefon od HT Eroneta, Internet na mojoj lokaciji je užasan - 4 mbps. Prije neki dan su došli radnici sa bagerima i prekopali su cijelu ulicu i stavljali su u zemlju kablove, na traci koju su zalijepili piše "Telekomunikacijski kabel", zvao sam HT E i potvrdili su mi da rade na skraćivanju petlje ali sam skeptičan jer ne znam hoće li to na kraju uspjeti i sto mislite kada se petlja skrati koliku bih brzinu interneta mogao imati ako sada imam 4 mbps? 

I znate li imaju li kakve veze sa skraćivanjem petlje neki kao ormarići sa poklopcem odozgo koje stavljaju isto u zemlju ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Skraćivanje petlje

 

Brzina neta ti ovisi najprije o udaljenosti od centrale te o zagušenosti te iste centrale. Naravno ne pričam o optici nego o bakru. Održavanje, starost centrale, pozicija (tipa na moru kod nas kad turisti dođu drastično pada brzina zbog opterećenja) isto znaju igrati ulogu.

 

Neznam da li je isto kod vas kao kod nas u HR ali kod nas HT ima generalno dva slučaja:

ako si dalje od 1km od centrale max možeš imati 10mbps, najčešće 4 kao ti, što veća udaljenost to manja brzina

ako si bliže od 1km od centrale najčešće je max oko 50mbps, sve ovisi koliko ljudi je spojeno te opteretilo centralu

 

Bez da vidimo neke slike, sheme, neznam kolko ti itko može reći ovak napamet.

Ali ako skraćuju udaljenost od centrale do tebe možeš samo u plusu biti. Može se desiti da ti se ništa ne promijeni jer si i dalje daleko a možda ti ponude i 50mbps jer si sad 500m udaljen recimo.

Da li su možda izgradili novu centralu u blizini pa vas prespajaju na nju?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Skraćivanje petlje
dudekzg kaže...

 

Brzina neta ti ovisi najprije o udaljenosti od centrale te o zagušenosti te iste centrale. Naravno ne pričam o optici nego o bakru. Održavanje, starost centrale, pozicija (tipa na moru kod nas kad turisti dođu drastično pada brzina zbog opterećenja) isto znaju igrati ulogu.

 

Neznam da li je isto kod vas kao kod nas u HR ali kod nas HT ima generalno dva slučaja:

ako si dalje od 1km od centrale max možeš imati 10mbps, najčešće 4 kao ti, što veća udaljenost to manja brzina

ako si bliže od 1km od centrale najčešće je max oko 50mbps, sve ovisi koliko ljudi je spojeno te opteretilo centralu

 

Bez da vidimo neke slike, sheme, neznam kolko ti itko može reći ovak napamet.

Ali ako skraćuju udaljenost od centrale do tebe možeš samo u plusu biti. Može se desiti da ti se ništa ne promijeni jer si i dalje daleko a možda ti ponude i 50mbps jer si sad 500m udaljen recimo.

Da li su možda izgradili novu centralu u blizini pa vas prespajaju na nju?

 Hvala na odgovoru; ovo su postavili u zemlju, u ulicu su stavili 4 ovakva, također su kroz zemlju provlacili kabele i cijevi i na web su stavili obavijest da se radi o skraćivanju petlje ali ne znam hoće li to utjecati na mene, sada sam udaljen 1300 m od centrale.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Skraćivanje petlje
dudekzg kaže...

 

Brzina neta ti ovisi najprije o udaljenosti od centrale te o zagušenosti te iste centrale. Naravno ne pričam o optici nego o bakru. Održavanje, starost centrale, pozicija (tipa na moru kod nas kad turisti dođu drastično pada brzina zbog opterećenja) isto znaju igrati ulogu.

 

Neznam da li je isto kod vas kao kod nas u HR ali kod nas HT ima generalno dva slučaja:

ako si dalje od 1km od centrale max možeš imati 10mbps, najčešće 4 kao ti, što veća udaljenost to manja brzina

ako si bliže od 1km od centrale najčešće je max oko 50mbps, sve ovisi koliko ljudi je spojeno te opteretilo centralu

 

Bez da vidimo neke slike, sheme, neznam kolko ti itko može reći ovak napamet.

Ali ako skraćuju udaljenost od centrale do tebe možeš samo u plusu biti. Može se desiti da ti se ništa ne promijeni jer si i dalje daleko a možda ti ponude i 50mbps jer si sad 500m udaljen recimo.

Da li su možda izgradili novu centralu u blizini pa vas prespajaju na nju?

 Hvala na odgovoru;  ovo su stavili u zemlju - 4 ovakva u mojoj ulici,  prekopali su cijelu ulicu. Na webu su objavili da je to u svrhu skraćenja petlje ali ne znam hoće li to utjecati i na mene tj. ne znam hoće li meni to pomoći da imam veću brzinu, sada sam od centrale udaljen 1300 m.

9 godina
neaktivan
offline
Skraćivanje petlje

A čuj, moguće da ćeš onda biti bliže te da ćeš moči imati veću brzinu. Kad budu gotovi valjda će ti netko javiti.

Nisam stručnjak za TK instalacije pa neznam šta je ta kutija, pretpostavljam neki ormar u kojem se prebriakava ili prespaja više kabela? Možda ima tu netko tko zna?

Čak sam pomislio da nije možda optika ali vjerujem da bi to i pisalo onda na webu.

Ništa, ostaje ti samo čekati pa vidjeti

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2018 12:08 (dudekzg).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Skraćivanje petlje
dzenanalic22 kaže...

 Hvala na odgovoru;  ovo su stavili u zemlju - 4 ovakva u mojoj ulici,  prekopali su cijelu ulicu. Na webu su objavili da je to u svrhu skraćenja petlje ali ne znam hoće li to utjecati i na mene tj. ne znam hoće li meni to pomoći da imam veću brzinu, sada sam od centrale udaljen 1300 m.

 Koliko vidim to je najobičniji šaht za pristup cijevima kasnije. Pretpostavljam da nisu kabele postavili u zemlju već su stavili neke plastične cijevi? Uglavnom to je samo mjesto na kojem će oni prespajati kablove kasnije. Tu ne ide nikakva digitalna oprema. Ako vidiš kutije iznad zemlje, malo većih dimenzija barem 1m*1m*0.4m tu će ići nekakva oprema. Ali ako su samo postavili nove kablove na koje će spojiti korisnike onda ćeš već tako dobiti veću brzinu. 

 

Druga opcija je da ako firma ima koaksijalni internet u ponudi provuku koaksijalni kabel, tad ćeš imati puno bolje brzine interneta.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Skraćivanje petlje

Na webu piše da su radovi u svrhu skraćivanja petlje. U zemlju su stavljali kabele i cijevi a na internetu piše da će iznad zemlje stavljati i neke MSAN ormariće. 

7 godina
neaktivan
offline
Skraćivanje petlje

Danas su postavili ovu povelik ormarić iznad zemlje (MSAN) i rekli da ce nas prebaciti na to sljedeći tjedan. Znaci li to za mene da cu imati veću brzinu 

evo slike:

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Skraćivanje petlje
dzenanalic22 kaže...

Danas su postavili ovu povelik ormarić iznad zemlje (MSAN) i rekli da ce nas prebaciti na to sljedeći tjedan. Znaci li to za mene da cu imati veću brzinu 

evo slike:

 

 Ako ti je bliže nego postojeća centrala, hoćeš.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice