Mobitel prisluškuje?

poruka: 128
|
čitano: 31.879
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Mobitel prisluškuje?

Nakon par dana ponovi takav razgovor, čak za probu budi radikalan (što vjerujem da nisi). I imaj u pripremi drugi uređaj s kojim ćeš snimiti zvuk kada primjetiš nešto neobično. Čisto da eliminiraš mogućnost halucinacije i umišljanja. Jer možda si bio skoro utonuo u san, pa i to možda može odigrati ulogu u percepciji.

Meni je jedna bliska osoba prošle godine pokazivala poruke na mobitelu za koje je tvrdila da ih dobija od neke grupe (vezano za vjerske stvari). Naravno, nije bilo ničega, a ta osoba je ubrzo završila na psihijatriji. Inače je vjerski fanatik takoreći. Sada je OK, ali nema tu trajnog izliječenja vjerojatno.

Što se tiče prisluškivanja, zna se da mobiteli prate razgovor i povijest pretraživanja u svrhu reklama. Kao što znaš, ljudi su to primjetili, to je neupitno. Ovaj tvoj slučaj je vrlo zanimljiv, zaista.

To što neki pišu da na bitnim sastancima se ne nose mobiteli jer i isključeni možda snimaju zvuk, je možda moguće. Meni otac zna reći da to što sada skoro svi mobiteli imaju bateriju koju ne možeš samo tako izvaditi je vjerojatno s razlogom tako. Jer i isključen on moguće da odašilje signal i potajno možda može snimati, a da ti i ne znaš.

Nedavno sam ispričao ovdje priču, a radi se o tome da mi je jedna osoba rekla (a njoj pak netko upućen u to, tako barem kaže), to da se kod nas svi pozivi i SMS poruke čuvaju 6 mjeseci i onda se brišu (kada je to počelo, ne znam). Kao sve u svrhu ako se pokaže potreba da se nekoga istraži. Tada počinje prekopavanje po tome. Koliko je to stvarno izvedivo - ne znam. Ali imajte to na umu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 13:52 (Izzy).
7 godina
online
Re: Mobitel prisluškuje?

Poruke se spremaju 6 mjeseci, ali pozivi ne, nego samo popis poziva.

To mora svaki operater u svijetu, i dati na uvid vlastima kad zatraže.

 

Kruha i igala...
15 godina
online
Re: Mobitel prisluškuje?

To sam mu i rekao - popis poziva se sprema? On je odgovorio, po onome što mu je taj navodno upućeni rekao - ne, audio zapis se čuva 6 mjeseci.

 

EDIT: Mi o vuku, a vuk na vrata, reklo bi se. A nisam u tražilicu upisivao ništa vezano za ovu temu o kojoj sada vodimo raspravu...

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 15:09 (Izzy).
15 godina
online
Re: Mobitel prisluškuje?
ivanlotz kaže...
Hoggy kaže...
Zar trebam kupiti huawei ili linux mobitel da imam privatnost? 

imas xiaomija i mislis da je huawei bolji sto se tice privatnosti? znas kako kazu, "s konja na magarca", samo sto bi u ovom slucaju to bilo "s magarca na kozu"...

zanimljivost 1

zanimljivost 2

zanimljivost 3

 Ovo, ovo sam otvarao i vjerojatno mi je zbog toga ponuđeno ovo gore na slici.

11 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Izzy kaže...

To sam mu i rekao - popis poziva se sprema? On je odgovorio, po onome što mu je taj navodno upućeni rekao - ne, audio zapis se čuva 6 mjeseci.

 

EDIT: Mi o vuku, a vuk na vrata, reklo bi se. A nisam u tražilicu upisivao ništa vezano za ovu temu o kojoj sada vodimo raspravu...

 a gdje bi ti hakerski kraj bio da imas npr ad blocker 

15 godina
online
Re: Mobitel prisluškuje?

Hahaha... Prije sam imao običaj koristiti noScript, ali već godinama ga ne koristim, niti išta slično. Ne smetaju mi inače reklame.

7 godina
online
Re: Mobitel prisluškuje?
Izzy kaže...

To sam mu i rekao - popis poziva se sprema? On je odgovorio, po onome što mu je taj navodno upućeni rekao - ne, audio zapis se čuva 6 mjeseci.

 

EDIT: Mi o vuku, a vuk na vrata, reklo bi se. A nisam u tražilicu upisivao ništa vezano za ovu temu o kojoj sada vodimo raspravu...

 Može biti da i audio zapise spremaju, ali nisu obavezni, osim ako se nekaj promijenilo u zadnje vrijeme.

Prije su ih obvezivali samo na sms jer je podatkovno puno manje, pozivi su ipak jako zahtjevni po tom pitanju, makar se koristi mali bitrate, ali ih se jako puno obavlja.

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
MasterOdisasteR kaže...
ivicask kaže...

Ja sam isto puno puta, isto kolege na poslu zamjetili da nam najednom iskacu reklame full friško nakon što smo pričali o tome, znaju biti totalno glupe stvari koji nikad u životu ne googlam i eto ti reklama na Facebook i skoči recimo. Znači iso sam i search svoj history koji se uredno sprema da vidim da nije netko sjeo za moj pc i googlo i naravno ništa..

 

I hrpa me ljudi pitala za isto jel šta znam da im se često desi, pošto se bavim sa IT..

 

Pa više  I sam neznam ko je tu lud? 

 Baviš se IT-em a ne znaš o ovome ništa ?

 Pa kakve veze ima što servisiram računala servere i slično sa time šta recimo možda Facebook app na mojem android telefonu prisluskuje? To ionako sve prolazi kroz njihove servere, pa da, valjda bi trebao naučiti i hakirat servere od Facebooka da dokažem da nas prisluskuju :D

 

BTW evo potvrđeno da aplikacije to rade i ima točno koje i ima ih na tisuće i na iPhone i na android platformi. 

https://www.hotspotshield.com/blog/smartphone-apps-listening-conversations/

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 18:01 (ivicask).
3 godine
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Minneyar kaže...

Uvjerio sam se puno puta da prisluskuje zasigurno. Npr spomenem nesto na rucku s kolegama - nesto full specificno sto NIKAD nisam googlao niti imao ikakvu vezu s time, i dodem gore u ured i odmah oglas za to - koji mi nikad prije nije prikazan.

 

Ista stvar, jednom sam konkretno spomenuo u sali, pazi sad, da zelim uciti macevanje... i za koji sat izlazi mi faking ad za klub za macevanje u kvartu. Vise puta su mi se dogodile slicne, ful specificne stvari koje jednostavno ne mogu biti slucajnost. Sad je samo pitanje dal je do googlea stvar, ili do facebooka, ili do xiaomija tj Kine.

 

Either way, nije me posebno briga, dovoljno sam nebitan da se ne moram puno opterecivati oko tih stvari...

 Takoder, meni i jos hrpetini prijatelja! I to je bilo intezivno dok je face tj whatsapp imao neke promjene o privatnosti o skupljanju podataka(citaj prisluskivanju). Sad neprimjecujem vise takve stvari a i zaboli me ona stvar samo to jedno vrijeme je bas bilo ocito!

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 18:07 (Boris grozni).
6 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
@Izzy, proradio je znanstvenik u meni i kako ista počiva na eksperimentu odlučili smo se na eksperiment. Prvo jučer sa mojim mobitelom gdje smo sve druge mobitele isključili i ostavili u udaljenoj sobi. Onda smo pričali o poljoprivredi i kupovini traktora o kojima sigurno nismo nikad ništa googlali i nemamo pojima. Ništa se nije dogodilo, reklame nisu bile vezane. Danas smo ponovili s mobitelom supruge, ali smo pričali o fasadama i u roku pola sata došla je reklama za teraplast. Pokušaj save-a ekrana gestom završio je u restartu mobitela( iako sam save je ne bitan) . Ok, zakon vjerojatnosti kaže da je moguće da se reklama poklopi i ne može se zaključivati na bazi jednog eksperimenta. Htjeli smo ponoviti, ali od tada uopće ne dobijamo nikakve reklame. Na niti jedan mobitel na našoj kućnoj mreži. E sad tu ću stati jer trenutno imam važnija posla, ali primjećujem, bar meni, čudna razmišljanja iz postova. Zašto mislite da bi onaj koji, bar mislim ilegalno, prisluškuje razgovor da bi isporučio reklamu stao na reklami ako to vec radi? Pa to je sredstvo masovne manipulacije ako ulazis ljudima u privatnost. Reklama je tu samo jedna mogućnost. Zašto mislite da bi netko ko to radi stao na reklamama? Pa to je naivno do bola bar meni. Drugo sumnjam da niste primjetili organiziranu manipulaciju u medijima zadnju godinu. Uopće nije važno sto mislite o razlozima pa čak da su dobronamjerni. Povijest uči da je zlo uvijek počinalo propagandnom i medijskim manipulacijama.Nikad nije bilo na dobro čovjeka. Meni nije normalno da je svijet stao, a da ne postoji javno sučeljavanje znanstvenika jer osnova znanosti je kritička misao. Da ne postoje emisije u živo gdje se odgovara javno na pitanja slušatelja. Znanost i istina se ne boje propitkivanja.
To govori elementaran razum. Ako to ljudi više nemaju prije i kasnije će biti pripitomljene i dresirane kao i druge životinje. Zakon prirode koji je čovjek višestruko potvrdio.
 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Nakon 3 epizode jesus code-a na netflixu, odavno vjerujem da slusaju i izbacuju addove prema tome al ovo je zacementiralo uvjerenje :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobitel prisluškuje?

ludilo.

snimaju razgovore i čitaju misli, a ne mogu napraviti algoritam koji će prepoznati izgovoreno ime ulice na glasovnoj navigaciji. 

Moj PC  
10 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
all_or_nothing kaže...

ludilo.

snimaju razgovore i čitaju misli, a ne mogu napraviti algoritam koji će prepoznati izgovoreno ime ulice na glasovnoj navigaciji. 

 Pa se covjek zapita ;)

Kao sto moj kolega kaze ne znaju uplatnicu popuniti ali znaju sve o vakcinama....

3 godine
neaktivan
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
O tvom " znanstvenom eksperimentu" kojeg nisi bio u mogućnosti ponoviti;
Čak ni samo ponavljanje rezultata nije dovoljno da bi to bio znanstveni eksperiment.
Ni približno.

Misliš da te sabotiraju već na prvim naivnim pokušajima znanosti? Kako to?

Što će ti tek raditi kad naučiš nešto o blinded eksperimentima i saznaš za bias ili pristranost?
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 11:10 (ccc2002).
6 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
@ccc2002, zanimljivo otvorim temu iznesem činjenice kako su se dogodile i prvo se javi netko nepoznatog autoriteta koji tvrdi da nitko ne prisluškuje nikoga u najmanju ruku kao da se odnosi na njega, nekoliko njih koji pokušavaju svima reći da sam malo lud ili suptilno vrijeđati i tebe koji objašnjavaš svima moje pokušaje "znanstvenog" eksperimenta spominjući bias koji si vjerojatno pokupio onako usput od nekog koji je uspio diplomirati u STEM području. Upravo time pokazuješ svoj bias. Što te muči?
Nisi pitao za detalje korištenih metoda tj bar u pokušaju eksperimenta, barem da prikriješ namjere . Barem da si ukazao precizno što te to muči u koristenoj metodologiji. Ne, ti si u manirima stare dobre udbe zaključio, svojim "snažnim" autoritetom kako diskreditirati drugoga bez argumenata. Što Vas konkretno muči u mojim postovima? Na ništa se niste konkretno pozvali. Vrlo znanstveno i argumentirano od Vas. Ali bar u skladu sa novonormalnim gdje se dnevne novine predstavljaju kao renomirani znanstveni časopis. Onako usput valjda je dovoljan jedan doktorat da bi nešto znao o znanstvenoj metodologiji. Ili više nije ako nekom ne odgovara o čemu se govori.
Hvala dobronamjernima koji su iznijeli svoja saznanja. Ali nije bilo uzalud. Valjda je netko čitao i čuo slučajno da ima još takvih sa gotovo identičnim iskustvom. Ti su mi se javili i ima nas vidim puno. Nekima je čak riječ o djeci koja su doživila isto ali ih prvo nisu ozbiljno shvatili. Uglavnom nije ni čudo što nisam koristio ovaj forum. Broj trolova je novonormalan. Čast izuzecima još jednom.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Svi imaju bias, nitko nije izuzetak. Pa ni genijalni um kao tvoj.

normalno da prisluškuju, snimaju, parsaju što pišeš. itd. Čitaj Snowdena ako ti ja nisam autoritet.

Samo mi je smiješna tvoja metoda kojom si otkrio toplu vodu. Koja je neznanstvena, (probleme sam naveo u gornjem postu) vjerojatno si negdje načuo jeku od pravih izvora. Pa nabo zrno. Ili je common knowledge došao do tebe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 20:28 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
@ccc2002, jel to postoji trol škola? Možeš li konačno konkretizirati o kojoj je metodi riječ koja ti ne odgovara. Ah da nisam ni spomenuo metodologiju.
Ali nisi ni pitao za detalje metodologije. Slaba ti je i prozirna trol škola. Imaš valjda pametnija posla ili trolaj drugu temu. Osim ako nisi plaćen, onda nastavi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 18:56 (Hoggy).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Imam pravo ismijavati tvoju metodu.
Problematična je jer je nisi ponovio dva puta sa istim rezultatima.
O nekakvim blinded taktikama nije bilo ni govora, da bi se uklonio bias.

Kontrolirani uvijeti nepostojani. Nisi bio u stanju ni screenshot okinut.

Da si nešto suvislo napravio svatko bi mogao ponovit postupak. I dobit isti rezultat.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 19:03 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
@ccc2002, oprosti nisam znao da si nepismen. Inace bi pročitao zašto nisam ponovio al možda znaš velika slova: IMAM SADA PAMETNIJA POSLA, PA JE EKSPERIMENT NEDOVRSEN DAKLE BEZ ZAKLJUČAKA. HIPOTEZA NIJE NI POTVRDJENA NI ODBAČENA. Nemoj dalje, dobit ćeš otkaz na poslu.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Ne znoji mozak ne ide ti baš, već su ljudi dali dokaze za common čovjeka.

Ali common čovjeka boli taki.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 20:02 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?

Hoggy , ajde razmisli logički. Operativni sustav na mobitelu ima gomilu mogućnosti i funkcionalnosti, i kada na to još dodamo niz instaliranih aplikacija, onda dođemo do poveće brojke mogućih scenarija koji bi slučajno izazvali audio ili video snimanje.

Ti veliš da je tvoj mob snimio razgovor i onda ti ga još i random reproducirao. Zar nemisliš da bi takvo krucijalno kršenje mnoštva zakona ( snimanje osoba i razgovora ) bilo ipak tehnički bolje izvedeno bez da ti to možeš primjetiti ili doći do snimke ?

Najlogičnija pretpostavka je da si nekako nenamjerno aktivirao snimanje, a to je moguće i glasom i kojekakvim dodirnim kombinacijama . Džabe to to sve podesiš jer današnji softveri su puni bugova i postavke se ponekad ponašaju nepredvidljivo i ćudljivo. Meni nekad alarm ne odsvira ako je xiaomi ugašen jer povremeno sam mobitel odluči aplikaciju "Sat" staviti pod restrikcije štednke baterije. I ja to podesim, no bar jednom u par tjedana mob pregazi to kaj sam ja podesio.... Developeri MIUI-a (12.2 verzija ) znaju za taj bug ali nije im bitan jer većina osoba nikad ne gasi mobitel.

Reklamna industrija dolazi do tvojih sklonosti, surfanja, posjećenih lokacija, a google povezuje podatke. Tako npr ti možeš otvoriti gmail pod psudonimom no dovoljno je da jedan od tvojih kontakata memorira tvoj broj telefona ili mail pod tvojim pravim imenom i gogle te uvrsti u svoje algoritme.

Možda nisi ti surfao npr traktore ali je to možda radio netko tko je netom prije toga telefonom razgovarao s tebom o tome i onda algoritmi obojici neko vrijeme pucaju takav sadržaj dok vide odziv vaših klikanja na takav ponuđeni sadržaj.

Danas postoji i tehnička oprema za nadzor i hakiranje moba, najčešće tako da ti se daljinski aktivira kamera i mikrofon pa se onda pomoću tvog mobitela gleda i sluša ono kaj se događa oko tebe. Ta oprema više i nije basnoslovno skupa i imaju ju i agencije ( policijske, državne...), privatni detektivi, mafija ( organizirani kriminalci koji tako slušaju konkurenciju ili one za koje znaju da vode istrage protiv njih..). No niti tada se snimka neni pohranila na tvoj mob ili neki cloud kojemu bi tvoj mob imao pristup i naknadno ti to reproducirao...

6 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
bunker kaže...

Hoggy , ajde razmisli logički.... 

Ti veliš da je tvoj mob snimio razgovor i onda ti ga još i random reproducirao. Zar nemisliš da bi takvo krucijalno kršenje mnoštva zakona ( snimanje osoba i razgovora ) bilo ipak tehnički bolje izvedeno bez da ti to možeš primjetiti ili doći do snimke ?

Najlogičnija pretpostavka je da si nekako nenamjerno aktivirao snimanje, a to je moguće i glasom i kojekakvim dodirnim kombinacijama . Džabe to to sve podesiš jer današnji softveri su puni bugova i postavke se ponekad ponašaju nepredvidljivo i ćudljivo. Meni nekad alarm ne odsvira ako je xiaomi ugašen jer povremeno sam mobitel odluči aplikaciju "Sat" staviti pod restrikcije štednke baterije. I ja to podesim, no bar jednom u par tjedana mob pregazi to kaj sam ja podesio.... Developeri MIUI-a (12.2 verzija ) znaju za taj bug ali nije im bitan jer većina osoba nikad ne gasi mobitel.
... 

Danas postoji i tehnička oprema za nadzor i hakiranje moba, najčešće tako da ti se daljinski aktivira kamera i mikrofon pa se onda pomoću tvog mobitela gleda i sluša ono kaj se događa oko tebe. Ta oprema više i nije basnoslovno skupa i imaju ju i agencije ( policijske, državne...), privatni detektivi, mafija ( organizirani kriminalci koji tako slušaju konkurenciju ili one za koje znaju da vode istrage protiv njih..). No niti tada se snimka neni pohranila na tvoj mob ili neki cloud kojemu bi tvoj mob imao pristup i naknadno ti to reproducirao...

 Bunker logički kontriraš sam sebi, krucijalnlo kršenje zakona tehnički izvedeno nije podložno bugu o kojem kasnije govoriš. Svi mogu prisluskivati, al je naj logicnije da sam snimio sam sebe, bez snimke igdje u mobu. . Logika u skladu s ostalima "gdje je normalno da se to radi za reklame, ali sigurno ne za druge svrhe. Ma ne bi to nitko."  E ljudi nemojte ovo shvatiti kao covid priču jer covidu nije mjesto u temi, al skinite masku i udanite zraka da se misli pročiste i logika proradi. Ali iskreno hvala na komentaru i pokušaju. Uskoro cu zaključiti temu zbog drugih  jer sam došao do određenih konkretnih informacija izvan foruma, ali zahvaljujući temi na bug forumu slučajno. 

7 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?

Hoggy , da je "netko" odlučio omogućiti neovlašteno snimanje par milijardi osoba, onda to sigurno nebi bilo izvedeno traljavo i sa bugovima.

A da se nešto takvo omogućilo u Androidu, i da je to odrađeno traljavo, onda bi imao na milione natpisa o tome jer bi se mnogima desilo nešto na osnovu čega bi posumnjali, pa bi se otvorila neka istraga, vještačenja i sl, a kinezi i rusi bi jedva dočekali takav američki kiks i o tome bi lupali na sva zvona...

Nadzor i hakiranje moba nisu radnje koje bi ostavile snimku da bude dostupna tvome mobu jer hardver i softver za takve radnje ne razvijaju "cvjećarnice" koje rade apk za HZZO...
6 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
@bunker, kad se omogućuje remote controla moba ne piše se stabilan API pa se još objavi dobra dokumentacija da ne dodje do greške. Ostavi se namjerno rupa u sustavu najčešće kernelu gdje se najmanje očekuje za eksploataciju. Istu koristi "legalno" npr NSA. Kad kako ti kažeš "Kinezi" shvate di je rupa ne trče objaviti na sva zvona. Već naprotiv šute i eksploatiraju istu što duže mogu za sebe. Tek kad dodje do kriminala koji isto šute i pokušavaju zaraditi ili nepoželjnih terorista( ima i "dobrih" terorista bar nekim državama su dobri) ili se shvati da je rupa javna tajna onda se zatvara i radi nova. Ponekad dodje do nekih dobrih hakera koji kroz iste ili slične rupe jave ljudima da se slušaju da bude javna tajna jer eto dodje na forum. Ponekad samo ciljano javi grupima ljudi pa upadnu i oni kojima poruka nije namjenjena jer dijele značajke filtra slučajno.Čak i tada mora pogoditi dosta toga jer npr da je to bio razlog (a nije) da sam ostavio mobitel u drugoj sobi nebi ništa čuo u gluho doba noći. Kako se danas više nego ikad rupe eksploatiraju, a nije zbog reklama, situacija je vrlo kompleksna. Zanimljivi su razlozi o ovom proboju, ali ko ima razuma shvatiti će, a ko nema neće mu pomoći ni da otvoreno kažem. Barem tu činjenicu je potvrdila prošla godina. Hvala ekipi koja puno zna i onima koji čitaju forum pa slučajno dojave onima koji znaju. Poruka je da dobro ste primijetili, sluša Vas se i nije samo zbog reklama. U zadnje vrijeme zlonamjerno upravo normalne ljude koji žive svoje živote. E kad sol obljutavi tko će je zasoliti.
10 godina
offline
Mobitel prisluškuje?

Nebrojeno puta su mi znale iskakati reklame koje nikada prije nisam googlao niti ista slicno (tj niti duckduckgoirao) i više nemam niti najmanje sumnje da prisluškuje. No što mi se neki dan dogodilo me potpuno izbezumilo. Dakle, internet ugašen, airplane mode upaljen, 0 konekcija sa internetom u cijeloj prostoriji, ja pricam o microtalcu unutar Borotalco gela no rijec "borotalco" nisam izgovorio, samo njegov glavni "sastojak"... Pola sata kasnije ugasim airplane mode, upalim wifi, odem za komp, upalim FB - Bam - Reklama za Borotalco.

Ne, nisam pretraživao Borotalco - Tko to pretražuje? Ne nisam bio u trgovinama, nit ga nedavno kupio, nit bio/googlao Polleo nit ista sportski, niti klikao na ikakve adove niti izrekao tu rijec vise od 4 puta u životu.

Ponavljam, milijardu puta su mi se naj cudnije reklame izbacivale instant nakon pricanja o tome, i jasno mi je da prisluskuje google i fb, ali nikad nisam vjerovao da to radi i kad je na airplaneu/ugašen. No eto.

Još jedna slicna instanca je bila, gdje je moj mobitel bio u trecoj sobi, a ja u kuhinji komentiram nekakav bezveze začin i dođem kasnije na mob - puf, reklama za taj začin. Kako? Eh cuo sam da funkcionira na slican princip kao i vaša npr. FB prijateljstva, znate ono kad vidite nekog tko ne zivi blizu vas, ali ste se sreli nekoliko puta i bez obzira sto nemate interakcije putem mobitela ili mreža (ili uopce) i dalje vam naglo krene iskakat njihov profil pod suggested? Zato što doslovno uparuje uređaje koji su cesto bliski jedan drugom, to nije nikakav tin foil vec cinjenica, no izgleda da i reklame tako funkcioniraju + snimanje kljucnih rijeci.

EDIT: Ubacio sam SS kao dokaz, pošto vidim da se tu svaka skepticnost prema megakorporacijama mora pokrijepljivati znanstvenim metodama.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 1:55 (D3lBoy).
Moj PC  
8 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Shvatio si sve, nema dileme.

Evo sada ću napisati imena tri proizvoda, i trebao bi uskoro dobiti reklame o njima:

- Cedevita
- chungalunga
- Jana

Probajte i vi, izgovorite ili napišite.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 7:31 (ccc2002).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
D3lBoy kaže...

Nebrojeno puta su mi znale iskakati reklame koje nikada prije nisam googlao niti ista slicno (tj niti duckduckgoirao) i više nemam niti najmanje sumnje da prisluškuje. No što mi se neki dan dogodilo me potpuno izbezumilo. Dakle, internet ugašen, airplane mode upaljen, 0 konekcija sa internetom u cijeloj prostoriji, ja pricam o microtalcu unutar Borotalco gela no rijec "borotalco" nisam izgovorio, samo njegov glavni "sastojak"... Pola sata kasnije ugasim airplane mode, upalim wifi, odem za komp, upalim FB - Bam - Reklama za Borotalco.

Ne, nisam pretraživao Borotalco - Tko to pretražuje? Ne nisam bio u trgovinama, nit ga nedavno kupio, nit bio/googlao Polleo nit ista sportski, niti klikao na ikakve adove niti izrekao tu rijec vise od 4 puta u životu.

Ponavljam, milijardu puta su mi se naj cudnije reklame izbacivale instant nakon pricanja o tome, i jasno mi je da prisluskuje google i fb, ali nikad nisam vjerovao da to radi i kad je na airplaneu/ugašen. No eto.

Još jedna slicna instanca je bila, gdje je moj mobitel bio u trecoj sobi, a ja u kuhinji komentiram nekakav bezveze začin i dođem kasnije na mob - puf, reklama za taj začin. Kako? Eh cuo sam da funkcionira na slican princip kao i vaša npr. FB prijateljstva, znate ono kad vidite nekog tko ne zivi blizu vas, ali ste se sreli nekoliko puta i bez obzira sto nemate interakcije putem mobitela ili mreža (ili uopce) i dalje vam naglo krene iskakat njihov profil pod suggested? Zato što doslovno uparuje uređaje koji su cesto bliski jedan drugom, to nije nikakav tin foil vec cinjenica, no izgleda da i reklame tako funkcioniraju + snimanje kljucnih rijeci.

EDIT: Ubacio sam SS kao dokaz, pošto vidim da se tu svaka skepticnost prema megakorporacijama mora pokrijepljivati znanstvenim metodama.

 Je li ti ikada mobitel počeo pričati o šizofreniji?

 

10 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
ccc2002 kaže...
Shvatio si sve, nema dileme.

Evo sada ću napisati imena tri proizvoda, i trebao bi uskoro dobiti reklame o njima:

- Cedevita
- chungalunga
- Jana

Probajte i vi, izgovorite ili napišite.

 africka sljiva

mega dildo

mladenke iz ukrajine

 

Ajde da vidimo.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
5 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
thebatman kaže...
ccc2002 kaže...
Shvatio si sve, nema dileme.

Evo sada ću napisati imena tri proizvoda, i trebao bi uskoro dobiti reklame o njima:

- Cedevita
- chungalunga
- Jana

Probajte i vi, izgovorite ili napišite.

 africka sljiva

mega dildo

mladenke iz ukrajine

 

Ajde da vidimo.

 Hm ja samo u sebi procitao ovaj tvoj post i vidi sta mi dodje....

Citaju misli nema sumnje ;)

7 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?

Hoggy , ne funkcionira to tako kako si ti zamislio. Svaki sustav ( amerika, kina, rusija, google, microsoft, cosa nostra, kbc rebro...) nije jedinstveni organizam nego slagalica od milion sastavnih dijelova. I svaki od tih dijelova ima obitelj, mnogi od njih koriste mobitele, društvene mreže, mnogi od njih vremenom steknu neprijatelje koji su do jučer bili prijatelji i znaju sve o njima pa će sada iskoristiti sve što znaju da bi im napakostiti....

I zbog svega toga nekakva ogromna igra nemože dugo ostati skrivena. Što je igra veća mora biti uključeno više igrača a tako raste i broj rupa kroz koju će curiti informacije. Uvjek ima narkomana, alkoholičara, kockara, ljudi u dugovima i problemima koji će probati prodati informacije o onome kaj znaju... Uvjek imaš brbljavih i hvalisavaca koji će pred lokalnom konobaricom glumiti muldera ( dosje x )....

Ima jedna stara špijunska : ako znam ja onda znam samo ja, kad znaju dva onda zna pol svijeta, a kada znaju tri onda znaju svi !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice