Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.881.825
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja sam još uvijek u potrazi za nekakvim zaokruženim midrange-erom pa me zanima jel mislite da li se isplati davati 100€ više za Realme GT2(cca 3600kn) u odnosu na Realme GT Neo2 (cca 2900kn)?

Za nekakav every day use,nisam nešto prezahtjevan ,ali koristim kao i svi mob na dnevnoj bazi,bitno mi je da mi sve radi out-of-the-box nemam baš volje za neke kemije.

Ako nema nekih izraženih falinga koristio bi ga vjerovatno tipa 2+ godine.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11307&idPhone2=11074

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 11:44 (evang).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koliko vidim sa gt2 neo gubiš optičku stablizaciju glavne kamere. Ostalo je manje više isto.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

GT2 ima bolji senzor glavne kamere (IMX766) i bolji ekran s većom maksimalnom svjetlinom...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 19:23 (vepar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nemo nemo kaže...
hardcoree kaže...

Ok, tarifa je 195kn mjesečno i uređaj je 100kn mjesečno i 100kn odmah. 295kn mjesečno. Cca 7000kn za dvije godine.

Ja za 75kn mjesečno imam bonbon tarifu sa 20gb neta i minutama koje neću potrošiti. Nađe se i više ako nekome treba. Ajmo reći da je 100kn neki max koji bi dao za tarifu.  Znači da, IMO, preplaćuješ mobitel 95kn svaki mjesec. To je 2280 kn na 2 godine. Tako da si mobitel na kraju platio 4680kn.  Toliko ne vrijedi. 

Ovaj battery drain nemam, a ima mi mama Samsung A52s. Problema nekakvih će se uvijek naći kod svakog modela mobitela. Nit sam Samsung fan niti serem po xiaomiu (imao sam xiaomi kada 99% ljudi u Hr nije čulo za njega. Xiaomi hongmi iliti red rice. Prvi model). 

Ukratko, ovaj Honor 70 (pogotovo na dvogodišnju pretplatu) nije dobra preporuka.

Čovjek traži  mobitel za stariju osobu, do 2000kn i gleda dućan/njuškalo.

Ponudiš mu dvogodišnju pretplatu gdje će plaćati mobitel i tarifu 295kn mjesečno, dvije godine...

 Treba čitati sa razumijevanjem. Za iznos  2.000,00 kn predložio sam Motorolu G82. Kolega je predložio Nord koji ima jači procesor.

Što se tiče pretplate i A1, tko je kod njih na pretplati od 195 kn mjesečno, za produženje dobije Honor 70 za 2.500,00 kn minus popust za produženje ugovora. Hoćeš reći da Honor 70 ne vrijedi toliko? Ili da su korisnici pretplate A1 naivni jer na bonbon-u mogu proći povoljnije? 

 

 Previdio sam quote na mobitelu pa sam mislio da je preporuka Honor. Ispričavam se. 

Inače da, mislim da je previše davati za mjesečnu pretplatu 195kn samo za tarifu + dodatak za mobitel.  Nebitno da li pričamo o A1, bonbonu, telemachu, tomatu, tcomu ili ičemu. 

Ispada jeftiniji telefon, ali ga se preplati kroz visoku cijenu pretplate. Moje mišljenje, naravno. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2022 6:38 (hardcoree).
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

U potrazi sam za novim mobom. Do sada sam imao Poco F3 i generalno sam zadovoljan osim nekih sitnica. Vec drugi put je pao s male visine od 1m i ekran jednostavno rikne, nema ogrebotine, razbijenog vec samo crnilo. Power button iglica stalno izlazi iz lezaja i nemoguce ga je pritisnuti. Ne znam radi li se nužno o hardwaru ali čest stuttering kod multitaskinga makar je 8Gb rama. Sada u zamjenu koristim Galaxy s9+ i kada bi on imao 120Hz, veću bateriju i brzo punjenje bio bi mi sasvim dovoljan, ali nema... Da mobitel star 4 godine i dalje radi bolje (osim refresh ratea i baterije) od gotovo novog uređaja pokazuje koliko znači flagship. Osim svakodnevnih stvari, najviše gledam videe, filmove i slusam glazbu. Gaming i fotografiranja osim nekog usputnog nema. Htio bi da je software sto blizi stock androidu, da ima dobru bateriju, barem 30w punjenje i dobar ekran. Xiaomi i slicni ispadaju zbog bloatanog softwarea. Imate li preporuku za neki mob u rangu 700-800e? Gledao sam vec Pixel 7 pro, Motorolu edge 30 fusio/pro i OnePlus 10 pro. Razmišljao sam i o Samsungu ali zbog raznih iskustava što na internetu što u okolini izbjegavam exynos. Glupo bi mi bilo preplatiti galaxy ultra ili iphone za feature koje ne budem koristio. 

 

Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
OnePlus 10T je solidan izbor sa top procesorom, najbržim punjenjem. Možeš napraviti trade-in sa starim mobitelom pa spustiti cijenu ispod navedene.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nisam osoba koja prati što se događa u svijetu mobitela pa da ovdje upitam, došlo je vrijeme za novi mobitel pošto stari jedva izdrži pola dana na bateriji bez da išta posebno radim, jedino imam 4G upaljen. 

Gledao sam Samsung A53 i Samsung A52S 5G, koji je od ta dva bolji za te novce pošto vidim da su specifikacije identične osim malo slabije baterije na A52 ali plus mi je što ima 3.5mm jack pa ne trebam opet kupovati nove slušalice niti punjač.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 23:59 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A52s je bolja kupnja zbog Snapdragon procesora. Ima slabiju bateriju nominalno, ali usprkos tome imaju jednak battery life (zbog boljeg procesora). Ukratko uzmi A52s.  Nađeš ga na oglasnicima vakumiranog za 2200 ili manje. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 7:43 (hardcoree).
 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jozagloza123 kaže...

Pozdrav,

U potrazi sam za novim mobom. Do sada sam imao Poco F3 i generalno sam zadovoljan osim nekih sitnica. Vec drugi put je pao s male visine od 1m i ekran jednostavno rikne, nema ogrebotine, razbijenog vec samo crnilo. Power button iglica stalno izlazi iz lezaja i nemoguce ga je pritisnuti. Ne znam radi li se nužno o hardwaru ali čest stuttering kod multitaskinga makar je 8Gb rama. Sada u zamjenu koristim Galaxy s9+ i kada bi on imao 120Hz, veću bateriju i brzo punjenje bio bi mi sasvim dovoljan, ali nema... Da mobitel star 4 godine i dalje radi bolje (osim refresh ratea i baterije) od gotovo novog uređaja pokazuje koliko znači flagship. Osim svakodnevnih stvari, najviše gledam videe, filmove i slusam glazbu. Gaming i fotografiranja osim nekog usputnog nema. Htio bi da je software sto blizi stock androidu, da ima dobru bateriju, barem 30w punjenje i dobar ekran. Xiaomi i slicni ispadaju zbog bloatanog softwarea. Imate li preporuku za neki mob u rangu 700-800e? Gledao sam vec Pixel 7 pro, Motorolu edge 30 fusio/pro i OnePlus 10 pro. Razmišljao sam i o Samsungu ali zbog raznih iskustava što na internetu što u okolini izbjegavam exynos. Glupo bi mi bilo preplatiti galaxy ultra ili iphone za feature koje ne budem koristio. 

 

Unaprijed hvala.

 Motorola je najbliže stock androidu. Vidi koja ti paše po cijeni i specifikacijama. 

Na tvom mjestu bi pogledao Realme gt2/pro.

Ide ti dosta ispod budžeta, a nudi sve što si naveo. 

 

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Obzirom da mi je moj 10T Lite krepao skroz, kaj je bolje uzeti iz A1 ponude od ova dva iz ankete? Honor X8 ne želim jer nema 5G, koliko god je gimmick. Gejmanje mi nije bitno, već podrška i software update. 

 

 

2 Samsung A33
1 Honor Magic4 Lite
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ako samo baš ta 2 ulaze u obzir, A33 je mnogo bolji uređaj
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Ako samo baš ta 2 ulaze u obzir, A33 je mnogo bolji uređaj

 Ne plaća mi se hrpa love mjesečno još za mob, ali ak ima u ponudi da je tu negdje s cijenom kao ta dva, slobodno može preporuka, naravno. 

E. Šaomi bi izbjegao ovaj puta, razočaran sam s njima. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 15:55 (WackyZG).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pogledaj si što ima Realme. Imam model 8 već skoro godinu dana i super sam zadovoljan, i s hardverom i sa softverom.

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
WackyZG kaže...
zuper kaže...
Ako samo baš ta 2 ulaze u obzir, A33 je mnogo bolji uređaj

 Ne plaća mi se hrpa love mjesečno još za mob, ali ak ima u ponudi da je tu negdje s cijenom kao ta dva, slobodno može preporuka, naravno. 

E. Šaomi bi izbjegao ovaj puta, razočaran sam s njima. 

 

 Uzmi u obzir da A33 dolazi bez punjača.

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo jedan primjer ako netko razmislja o jeftinom mobu a nema problem s tim da nije novi.

Uzeo sam jos jedan P30, mint stanje, cijena 1100 kn.

Kcer mi ima rođendan pa sam joj mislio dati svoj P30 koji sam kupio u 6 mjesecu također u mint stanju i mob mi se toliko svidio da sam odlučio jos neko vrijeme ostati na njemu.

Ima i dalje originalnu batku a stariji je od dvije godine i nista nije oslabila...ima nevjerojatan SOT za tako mali kapacitet.

Huawei je stvarno stavljao kvalitetne komponente u svoje mobitele jer ti mobiteli se rijetko kvare i baterije im duze traju nego na konkurentskim mobitelima...eto, mozda nekome pomogne...sada imam doma 3 Huaweia, Mate 20 PRO iz 2018, i dva P30 iz 2019 i svi rade savršeno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 17:38 (ocean77).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja mjesec dana tražim očuvani P30. Ili ništa ne valja ili je preskup....

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Ja mjesec dana tražim očuvani P30. Ili ništa ne valja ili je preskup....

 

Koja cijena ti je ciljana?

Ja sam svoj Aurora plavi kupio u 6 mj za 1000 kn i sada ovoga nisam uspio spustiti na toliko pa me ispao 1100...ali ajde, stvarno je odlicno stanje pa sam pristao.

Oba koja sam kupio su imali tvornicke folije pa je ekran kao novi kada se maknu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 19:20 (ocean77).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

1000-1100kn. Više ne dam, jer mislim da ne vrijedi više....Volio bi ga isprobati, možda mi se svidi. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 20:32 (vepar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Preporucam vam da ne kupujete p30.

Koji god mobitel probate nakon njega bit ce vam teško preći na njega radi kobinacije uloženo/dobiveno. 

 

Al ozbiljan sam.

Mene to frustrira.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Meni se EMUI nikad nije sviđao, posebno ovaj zadnji 13. Ono povlačenje lijevo-desno za notifikacije i status bar je žešća glupost. Nema stereo zvučnike, meni ozbiljan nedostatak. Hrpa predinstaliranih gluposti, od kojih većinu ne mogu obrisati.
Svakako ću ga isprobati, možda promijenm mišljenje 😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

Preporucam vam da ne kupujete p30.

Koji god mobitel probate nakon njega bit ce vam teško preći na njega radi kobinacije uloženo/dobiveno. 

 

Al ozbiljan sam.

Mene to frustrira.

 

 

Ziva istina.

 

Zaista nije da si ne mogu priuštiti mob za 5-6000 kn ali ne nalazim opravdanja za tako nesto.😄

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Meni se EMUI nikad nije sviđao, posebno ovaj zadnji 13. Ono povlačenje lijevo-desno za notifikacije i status bar je žešća glupost. Nema stereo zvučnike, meni ozbiljan nedostatak. Hrpa predinstaliranih gluposti, od kojih većinu ne mogu obrisati.
Svakako ću ga isprobati, možda promijenm mišljenje 😁

 

Koristim Lawnchair pa gdje god da povucem otvara mi notifikacije.

Nije ni meni EMUI nesto previse lijep kao npr ONE UI koji je bas eye candy, ali je pouzdan, nema bugova i cijeli mob ostavlja dojam pouzdanosti.

 

Jos jedna stvar koja mi se iznimno sviđa na P30 je velicina i tezina moba...lagan je i taman idealne velicine.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 10:30 (ocean77).
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kod mene je neko unutarnje vrednovanje stvari. Ako smatram da za dobro računalo želim dati 7000 kn, onda je nekako logično da mali mobitel vrijedi mnogo manje od toga.

Za mobitel bih dao maksimalno 1500 kn, za laptop možda 4500 kn. Za rajčicu do 8 kuna, pizza 25 kuna i kava do 8 kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 18:27 (Korny1603987).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Kod mene je neko unutarnje vrednovanje stvari. Ako smatram da za dobro računalo želim dati 7000 kn, onda je nekako logično da mali mobitel vrijedi mnogo manje od toga.

Za mobitel bih dao maksimalno 1500 kn, za laptop možda 4500 kn. Za rajčicu do 8 kuna, pizza 25 kuna i kava do 8 kn.

 Dođi u Split pa da kave i pizze ne okusiš više :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Kod mene je neko unutarnje vrednovanje stvari. Ako smatram da za dobro računalo želim dati 7000 kn, onda je nekako logično da mali mobitel vrijedi mnogo manje od toga.

Za mobitel bih dao maksimalno 1500 kn, za laptop možda 4500 kn. Za rajčicu do 8 kuna, pizza 25 kuna i kava do 8 kn.

 Nisam siguran jesam li te shvatio, vrednuješ stvari prema dimenzijama? Imaš li koji komad nakita sa dijamantima, nudim dva betonska bloka za njih. 

6 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne kužim baš to s P30. Pa nije zapravo P30 pro imao top kamere u to vrijeme? Plus Kirin procesor ,ne možeš si nikakvi rom staviti ,a npr. S21 FE je ok kompaktan.

 

 

https://www.samsung.com/de/smartphones/galaxy-a/galaxy-a52s-5g-awesome-black-128gb-sm-a528bzkceub/

 

Galaxy a52s na njemačkom Samsungu 250 eura s besplatnom dostavom tamo, znači cca 265 s mailbox.de

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
protest431 kaže...

Ne kužim baš to s P30. Pa nije zapravo P30 pro imao top kamere u to vrijeme? Plus Kirin procesor ,ne možeš si nikakvi rom staviti ,a npr. S21 FE je ok kompaktan.

 

 

https://www.samsung.com/de/smartphones/galaxy-a/galaxy-a52s-5g-awesome-black-128gb-sm-a528bzkceub/

 

Galaxy a52s na njemačkom Samsungu 250 eura s besplatnom dostavom tamo, znači cca 265 s mailbox.de

 

 

 

Imao sam i p30 i p30 pro (kao i p40 i p40 pro i mate 20 pro 😁) i meni vise lezi obicni P30 jer ima ravan ekran, savrsene dimenzije i za moje potrebe bolje kamere (vise volim 3X nego 5X tele kameru).

Mob je sada dosao na toliko malu cijenu da je meni kao i mnogima ponovo zanimljiv...inace da, slazem se s tobom vezano za S21 FE, taj mob bi meni bio podjednako idealan.

 

Ovo za rom-ove, to ti na Huaweiu zbilja ne treba...sve radi kako treba kada ga izvadis iz kutije.🙂

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok, nakon 3 godine koristenja Galaxy A70 vrijeme je za nesto novo. Ne pratim previse nove modele koji izlaze pa bi mi dobro doslo malo pomoci. Mobitel ne koristim za nista posebno samo whatsapp, IG, netflix itd... Bitno mi je da ima kvalitetan display i sto bolju kameru, za oko mi je zapeo A73 ali slobodno mi preporucite nesto u tom cjenovnom rangu ( do 550€ ) naravno dolaze i druge marke osim Samsunga u obzir.

 

Hvala!

Život je jedan al Omega je 2.0
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 21:28 (macgyver 53).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Tražiš veći ekran kao do sada ili može i nešto manji?

  1. Samsung S21 FE ti upada u budžet, ali je 6,4".
  2. Realme gt2 je isto ok.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice