Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.867
|
čitano: 10.903.471
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel 400€ ok cijena za novi s21 fe?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tataki kaže...
Koje su mu prednosti u odnosu na navedene mobitele? 🙂

 Pogledaj na youtube ima dosta usporedbi S23 ultra Vs Iphone 14 pro / s23 ultra vs pixel 7 pro / iphone 14 pro vs pixel 7 pro

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZdravkoZ kaže...
bolje još malo pričekati za A54

 Još jedan Exynos odron. Nakon A52s mislim da su okrnjili cijelu seriju jer previše ljudi išlo na to koji bi možda inače išli na nešto is S serije.

 

Poco x5 pro se da naći za 250 eura , early bird. Sa Snapdragon 778G i uvijek popriličnom podrškom na XDA za Xiaomije možda bi ovo mogao biti sljedeći A52s...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2023 18:05 (protest431).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
pitam za susjeda,jel ovaj telefonček radi kod nas? Global rom
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
pitam za susjeda,jel ovaj telefonček radi kod nas? Xiaomi redmi note 11e 5g, 8gb-128gb 230e, tentrust store?hvala unaprijed
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2023 18:24 (xixi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
protest431 kaže...
ZdravkoZ kaže...
bolje još malo pričekati za A54

 Još jedan Exynos odron. Nakon A52s mislim da su okrnjili cijelu seriju jer previše ljudi išlo na to koji bi možda inače išli na nešto is S serije.

 

Poco x5 pro se da naći za 250 eura , early bird. Sa Snapdragon 778G i uvijek popriličnom podrškom na XDA za Xiaomije možda bi ovo mogao biti sljedeći A52s...

 Teško će taj Poco konkurirati A52s. Za to je potreban kvalitetno odrađen softver....

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

S52s je hitčina i dalje 

 

Zadnje dvije godine nisam pratio što se dešava s mobitelma i nedavno pogledao stanje, jer sam trebao neki midranger. Na kraju uzeo A52s s njuške. 

Kineze "s podrškom na XDA" bi uzeo prije 15 godina kad mi je bilo interesantno čačkati po telefonu, sad samo želim da radi.

 

Od kad je jedan Huawei morao biti ubiven ostali su samo Jabuka i Samsung od krštenih proizvođača. 

 

S druge strane samsungovi procesori su šrot ko i kineski software, samo snapdragon.

Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne znam kako se itko može žaliti na procesore danas. Što fali procesoru na Realme 8 ili drugom kinezu ?

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja sam napisao kritiku isključivo samsung procesorima jer su inferiorniji snapdragonu. Sirove performanse su manji problem, više trošenje baterije i lošiji signal. Ne sjećam se kad sam imao lošiji signal nego na samsungu sa E procesorom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
protest431 kaže...
ZdravkoZ kaže...
bolje još malo pričekati za A54

 Još jedan Exynos odron. Nakon A52s mislim da su okrnjili cijelu seriju jer previše ljudi išlo na to koji bi možda inače išli na nešto is S serije.

 

Poco x5 pro se da naći za 250 eura , early bird. Sa Snapdragon 778G i uvijek popriličnom podrškom na XDA za Xiaomije možda bi ovo mogao biti sljedeći A52s...

 Zadnji poco F1 imao sam 2018. I lineageos na njemu. Jel radi google pay (google wallet) sad na tim custom romovima, posto mobom placam posvuda, uopce ne vadim novcanik i kartice..

Galaxy S21
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ivanm75 kaže...
Memphis kaže...

Ne i 6tica ti ima problem sa signalom jer koristi šugavi samsung modem.

 

 

Ima li Samsung još šugavih komponenti ili samo 5G modemi? Pretpostavljam da na samsungovim mobovima rade ok. Usput i pixelov procesor proizvodi Samsung. Kao i SD 8 gen2.

Prva 3 najjaca svjetska proizvođaca 5G modema su:

 

1. Qualcomm

2. Samsung

3. Huawei

 

 

Onda dalje su Mediatek, Intel...

 

 

 

 

 Meni u S21 radi bolje ali u usporedbi sa bilo kojim Qualcommom katastrofa.

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

Molim preporuku mobitela za stariji osobu (WhatsApp, SMS i pozivi).

Cijena: +/- 150e

Hrvatski jezik

Garancija

Kupnja mobitela može biti i u Njemačkoj jer kum dolazi često.

 

Vidio sam da se dosta preporuča Realme 8 no ne znam ima li opciju hrvatskog jezika?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Zašto nebi imao Hr jezik?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Radi ako ne staviš root ,a da se i sakriti root s magiskom pa prođe safetynet. Doduše nisam dugo to radio jer nemam potrebe za rootom. 

 

Vidim da Samsung smanjio broj novih modela, možda i Xiaomi preuzme taj trend , da ne štancaju možda bi bilo šanse za bolji softver ,tko zna... 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ivanm75 kaže...
protest431 kaže...
ZdravkoZ kaže...
bolje još malo pričekati za A54

 Još jedan Exynos odron. Nakon A52s mislim da su okrnjili cijelu seriju jer previše ljudi išlo na to koji bi možda inače išli na nešto is S serije.

 

Poco x5 pro se da naći za 250 eura , early bird. Sa Snapdragon 778G i uvijek popriličnom podrškom na XDA za Xiaomije možda bi ovo mogao biti sljedeći A52s...

 Zadnji poco F1 imao sam 2018. I lineageos na njemu. Jel radi google pay (google wallet) sad na tim custom romovima, posto mobom placam posvuda, uopce ne vadim novcanik i kartice..

 

 

Poco F1 nema NFC

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakvo je to pitanje ? Hrvatski jezik :-D Pa to imaju svi mobiteli.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav,
Jel može preporuka mob za teenagera (wapp, tiktok, pokoja igrica i sve što vole mladi), cjena oko 200€ +/- par desetaka €. Ako se može naći na njuškalu (da je povoljnije nego u dućanu, super).
Čitam malo unazad i vidim A52s ali mislim da je on van budžeta :(
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

250 eura u Puli novi zapakirani A52s. Sad sam vidio slučajno.

na fejsu na marketplaceu. Probaš se i cjenkati. Nađe se i za 200 eura, star 6 mjeseci, pod garancijom.

Po meni, bolje se protegnuti  i uzeti djetetu ok mobitel, nego kupiti neki šrot radi parsto kuna razlike. Ipak će ga koristiti neko vrijeme.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 21:57 (hardcoree).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uvijek je bilo solidnih mobitela za cca 1300 do 1500 kn.  Xiaomi, Realme i slični. Ne radi se o no name brandovima.

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz, trazim novi brzi smartphone. Malo sam gledao i pronasao Iphone SE 2022 i Google pixel 6A za istu cijenu te oboje su gotovo novi. Koji je bolji od ovih 2 i vise futureproof. Znam da SE ima mali ekran ali ako nije srot kvaliteta mi ne smeta. Ako imate mozda jos boljih ponuda u slicnom rangu cijena

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 7:36 (HolyPotato).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

bjezi od Iphone SE, imam ga kao radni mobitel, premali je ekran, Pixel puno bolji meni

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nemoj bježati od SE. Ja ti imam SE 20, supruga SE 22 i jedini problem u tom mobitelu je baterija. Mobitel je namijenjen osobama koji žele kompaktni telefon, kao ja npr. Ukoliko ne tražiš veliki mobitel, a da je odlične kvalitete i da radi bez zezanja sve kako spada, nećeš požaliti. A i ovaj Pixel je isto odličan telefon.
Jurica Gregurović
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 9:34 (jurica_m).
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jurica_m kaže...
Nemoj bježati od SE. Ja ti imam SE 20, supruga SE 22 i jedini problem u tom mobitelu je baterija. Mobitel je namijenjen osobama koji žele kompaktni telefon, kao ja npr. Ukoliko ne tražiš veliki mobitel, a da je odlične kvalitete i da radi bez zezanja sve kako spada, nećeš požaliti. A i ovaj Pixel je isto odličan telefon.

 Taj se uzet u 2023 sa onim mesom oko ekrana i ipsom i sugavom baterijom nema smisla.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Taj iPhone je igrackica naspram pixela, kak to smije uopce jednako kostat

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zato kaj iphone kosta bar 30% vise nego sto vrijedi, svaki model. Kod nas.

Galaxy S21
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Dupli post

Galaxy S21
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 23:20 (ivanm75).
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja gledam rabljene u Austriji i tamo su cijene iste tih dva mobitela, mozda cak je pixel skuplji ali je on koristen jedanput a iphone neotvaran. Uglavnom uzet cu onda pixela ako nema mozda jos koji bolji mob u tom rangu cijena 250-275 Eur. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 mjeseci
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima. Treba mi hitan savjet, više mišljenja je dobrodoslo. Laik sam poprilican oko ovih stvari pa pomagajte 😃

Gledam galaxy s22 ima 8/128gb a onda gledam ima nekakvih huawei mobitela sa slicnim specifikacijama, cak i procesor slican-barem meni tako izgleda dok citam specifikacije, a duplo jeftinija cijena. Je li to stvarno tako? 

hitno trebam telefon kupiti, koji predlazete da uzmem da je najslicniji po performansima kao galaxy s22 ili s23? Budzet 400eura.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel može galaxy a52s imati istodobno dvije sim kartice plus micro sd kartica na to sve.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice