Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.915
|
čitano: 10.910.994
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 15:14 (NetkoNegdje).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne u teoriji ...
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže... 

Samsung A54 5G 8/128 povoljno nude za 489 € a taj isti novi na Amazon.de se prodaje za 398 € . 👌

 

 Pa ako si ga mislio kupiti, naruči taj za 400€ sa Amazona, isto ćeš dobiti europski model 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...

kao da danas nema dovoljno mobitela na našem tržištu pa moraš naručivat iz kine. Kao nekada ...

uvijek je bilo mobitela kod nas, ali dok god ne spuste cijene takva kupnja nema smisla. za cijenu 3 mobitela kod nas na netu kupiš 4 - i još imaju garanciju. pa čak i da se jedan pokvari i da ti se ne da zezati sa slanjem opet si financijski na istome. uostalom, mobiteli su i onako postali potrošna roba, barem za većinu korisnika.

ako mi se već ne da naručivati izvana onda uzmem iz oglasnika novi ili 6 mjeseci rabljeni i opet dobro.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Neki moji kolege igraju na kartu premium uređaja i onda prodaja pa kupnja novog i vrte u krug. Ne znam, ne volim igrati na kartu kupi prodaj. Kod mene je Kinez koliko ide, kada ne ide bacam i kupujem novog kineza.

Zapravo isti ti kolege kupuju i prodaju automobile kao na traci. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Ne kupujem premium uređaje, a što se tiče inozemnih kupnji sve radi na našem tržištu.

 

Što se tiče da je najbolje kupovati kod domaćih "mesara" na pretplatu i to je komedija. Previše se da i na mobitel i na usputne tarife.

Ovako se naruči iz Kine mobitel za 200 eura, radi na našim mrežama, koristi se bon 50-80 kunića mjesečno i to je to. Nakon 2-4 godine neka i ode mobitel u vječna lovišta, a što se tiče brickanja mobitela i crnog ekrana do se da odraditi osobno bez pomoći majstora.

 Na tabletu sam pa ne mogu boldati...

Kako se rješava brickanje mobitela? Ili gubitak nekog Passworda (npr. Apple ID)... Mislim, bilo što što je softverski problem...

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Neki moji kolege igraju na kartu premium uređaja i onda prodaja pa kupnja novog i vrte u krug. Ne znam, ne volim igrati na kartu kupi prodaj. Kod mene je Kinez koliko ide, kada ne ide bacam i kupujem novog kineza.

Zapravo isti ti kolege kupuju i prodaju automobile kao na traci. 

 To je tvoj stav, ti kad svog dovedes do stanja kad je samo za bacit u smece moras potrosit 200-300 eura za potpuno novi od nule, dok ti je pola vremena koristenja slina curila za novim.

Ja recimo vrebam i kupim ispod cijene, koristim cca godinu dana i vrebam kroz to vrijeme nesto novije a da je dobra prilika, to kupim a starog strpljivo prodam za malo iznad neke srednje cijene dok jos vrijedi nesto i tako si vratim sto je vise moguce novaca. I kolko me onda ispadne nadoplata za noviji u kojem vise uzivam? Jedva da osjetim a zadovoljio sam vraga u sebi koji bi stalno nesto mijenjao. 

 

Primjer je s20 fe, kupio za 2100 kn, prodo nakon godinu dana za 300 kn manje, u međuvremenu kupio par mjeseci star pixel 7 pro za 500e dok je novi 950 kod nas kolko vidim preko jeftinije hr. Sad probaj zamislit kolko ce minimalan bit meni gubitak vrijednosti kroz nekih godinu dana. Niko me nije tjero da kupim tak skupi, mogo sam za 300e uzet nesto drugo a opet da je bolje nego S20 fe, kuzis? Ja se volim igrat s tim jer mi je zanimljivo i dopizdi mi brzo mobitel i ne mogu skuzit kak neko moze zdurat 3-4 godine s istim mobitelom ili kupit novi socijalni auto pa ga vozit 12 godina

 

 

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...
 ne mogu skuzit kak neko moze zdurat 3-4 godine s istim mobitelom ili kupit novi socijalni auto pa ga vozit 12 godina

 

 

 Moj mobitel je star 4 godine i mogu zdurat jer sam kupio solidan mobitel koji je izdržao sve te godine. Jasno je da sada pokazuje da ga je pregazilo vrijeme, ali mi mora uletiti neka dobra ponuda (npr. Samsung A52s upravo kod HT-a uz pretplatu za cca 40% cijene u odnosu na cijenu iz trgovina u kojima ga još uopće ima) ili mi mobitel mora krepat ili se raspast (i to mi se dogodilo s jednim kompaktnim flagshipom). Mobitel mi nije bio nikada toliko bitan da bih se non stop igrao kupi-prodaj.


Da, slinio sam od kraja 1990.-ih za mobitelima, jer si ih tada nisam mogao priuštiti, kao ni pretplatu koja je išla uz njih, ali se kasnije to ipak promijenilo. Sada slinim izdaleka premda si trenutno mogu priuštiti bilo koji mobitel. Ali mi ne pada na pamet trošiti toliki novac za mobitel.

 

Slično je s autima. Auto mi je po starosti hrvatski prosjek (znači, jako star) i što je stariji, to mi je draži. O novom autu sam sanjao u osnovnoj i srednjoj školi. Sada mi je bitno da me odveze od točke A do točke B. A za to mi ne treba ništa skupo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 20:15 (NetkoNegdje).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
NetkoNegdje kaže...
domac5 kaže...
 ne mogu skuzit kak neko moze zdurat 3-4 godine s istim mobitelom ili kupit novi socijalni auto pa ga vozit 12 godina

 

 

 Moj mobitel je star 4 godine i mogu zdurat jer sam kupio solidan mobitel koji je izdržao sve te godine. Jasno je da sada pokazuje da ga je pregazilo vrijeme, ali mi mora uletiti neka dobra ponuda (npr. Samsung A52s upravo kod HT-a uz pretplatu za cca 40% cijene u odnosu na cijenu iz trgovina u kojima ga još uopće ima) ili mi mobitel mora krepat ili se raspast (i to mi se dogodilo s jednim kompaktnim flagshipom). Mobitel mi nije bio nikada toliko bitan da bih se non stop igrao kupi-prodaj.


Da, slinio sam od kraja 1990.-ih za mobitelima, jer si ih tada nisam mogao priuštiti, kao ni pretplatu koja je išla uz njih, ali se kasnije to ipak promijenilo. Sada slinim izdaleka premda si trenutno mogu priuštiti bilo koji mobitel. Ali mi ne pada na pamet trošiti toliki novac za mobitel.

 

Slično je s autima. Auto mi je po starosti hrvatski prosjek (znači, jako star) i što je stariji, to mi je draži. O novom autu sam sanjao u osnovnoj i srednjoj školi. Sada mi je bitno da me odveze od točke A do točke B. A za to mi ne treba ništa skupo.

 Ja sam se nabrijo na dobre point and shoot fotke i glatki rad i moro sam onda uzet ovo sta sad imam (molim ove sa fotoaparatima oko vrata uvijek i svuda da ne pitaju zasto ne nosakam okolo pravi mrtvi fotic). A realno dalo bi se prezivjet i dalje na mom dobrom starom Mi 9t pro koji sam imao 2019 i koji danas ne vrijedi 400 kn. 

A i moj auto je hrv prosjek ali ne patim ja za novim, patim samo za komforom i osjecajem dok vozis, godiste me ne zanima. Htio sam rec da mi je ludost vidit kad neko daje ogromnu lovu za neku socijalu koji tolko kosta samo zato jer je nov dok za jos manje novce mozes dobit nesto koristeno ali jos uvijek i vise nego dobro a pruza ti vise zadovoljstva. Takvo isto misljenje imam i o kupnjama novog mobitela iz ducana ili uzimanje nekakvih retardiranih pretplata koje su skuplje od moje za 70 kn + posebna naknada za mobitel koja je tolka da ispada isti vrag kupio ga u pevexu na rate ili bio blagoslovljen takvom predobrom ponudom nasih ciganskih teleoperatera.. Izuzetak su ponude poput ove tvoje sa a52s ajd, al vecina ovog sto cujem od ljudi oko sebe, tezak pusing

 

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...
NetkoNegdje kaže...
domac5 kaže...
 ne mogu skuzit kak neko moze zdurat 3-4 godine s istim mobitelom ili kupit novi socijalni auto pa ga vozit 12 godina

 

 

 Moj mobitel je star 4 godine i mogu zdurat jer sam kupio solidan mobitel koji je izdržao sve te godine. Jasno je da sada pokazuje da ga je pregazilo vrijeme, ali mi mora uletiti neka dobra ponuda (npr. Samsung A52s upravo kod HT-a uz pretplatu za cca 40% cijene u odnosu na cijenu iz trgovina u kojima ga još uopće ima) ili mi mobitel mora krepat ili se raspast (i to mi se dogodilo s jednim kompaktnim flagshipom). Mobitel mi nije bio nikada toliko bitan da bih se non stop igrao kupi-prodaj.


Da, slinio sam od kraja 1990.-ih za mobitelima, jer si ih tada nisam mogao priuštiti, kao ni pretplatu koja je išla uz njih, ali se kasnije to ipak promijenilo. Sada slinim izdaleka premda si trenutno mogu priuštiti bilo koji mobitel. Ali mi ne pada na pamet trošiti toliki novac za mobitel.

 

Slično je s autima. Auto mi je po starosti hrvatski prosjek (znači, jako star) i što je stariji, to mi je draži. O novom autu sam sanjao u osnovnoj i srednjoj školi. Sada mi je bitno da me odveze od točke A do točke B. A za to mi ne treba ništa skupo.

 Ja sam se nabrijo na dobre point and shoot fotke i glatki rad i moro sam onda uzet ovo sta sad imam (molim ove sa fotoaparatima oko vrata uvijek i svuda da ne pitaju zasto ne nosakam okolo pravi mrtvi fotic). A realno dalo bi se prezivjet i dalje na mom dobrom starom Mi 9t pro koji sam imao 2019 i koji danas ne vrijedi 400 kn. 

A i moj auto je hrv prosjek ali ne patim ja za novim, patim samo za komforom i osjecajem dok vozis, godiste me ne zanima. Htio sam rec da mi je ludost vidit kad neko daje ogromnu lovu za neku socijalu koji tolko kosta samo zato jer je nov dok za jos manje novce mozes dobit nesto koristeno ali jos uvijek i vise nego dobro a pruza ti vise zadovoljstva. Takvo isto misljenje imam i o kupnjama novog mobitela iz ducana ili uzimanje nekakvih retardiranih pretplata koje su skuplje od moje za 70 kn + posebna naknada za mobitel koja je tolka da ispada isti vrag kupio ga u pevexu na rate ili bio blagoslovljen takvom predobrom ponudom nasih ciganskih teleoperatera.. Izuzetak su ponude poput ove tvoje sa a52s ajd, al vecina ovog sto cujem od ljudi oko sebe, tezak pusing

 

 Tu i tamo uleti nešto povoljno u ponudi operatera ali sam jako, jako, jako oprezan kada nešto uzimam od njih. Trenutno sam još uvijek na bonbonu 3500/400/30 za 70 kuna.

 

Auto - današnji auti su mi nekako bijedni. Prije su imali karakter. Danas mi se sve to isforsirano, a zapravo nemaju dušu. Čast iznimkama. Nisam ja nikakav stručnjak za aute, ali kada vidim što se nudi...

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
doky01akablava kaže...

Ekipa,imam trenutno Mi 11 8-256 gb i ne koristim pola mogucnosti uredaja i sad gledam na Telemachu A54 ispadne na ugovor cca 2700 kn sto je cijena na njuskalu,proucavao sam malo i A54 ima bolje kameru,bateriju itd.,no nema wireless charging,fast charging i slicno sto meni ne znaci puno previse,najvise koristim za web browsing,youtube i slicno pa realno da dodam tih 120-130 eura isplativ je prelazak na A54 ? 

 Izvini ali da ides sa mi11 na a54 je suludo i bez naknade, a pogotovo s naknadom. 

Drzi se mi11 i miran si. 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Koji novi za 200tinjal e za stariju žene osnovne potrebe jel A34 best buy?

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A34 novi je preko 300€ u trgovini....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kaw_liga kaže...

Koji novi za 200tinjal e za stariju žene osnovne potrebe jel A34 best buy?

 Xiaomi Redmi Note 12 4G za 200EUR-a u domaćim trgovinama. Savršen nije.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav kolege,

Imam već dulje vrijeme Samsung galaxy note 10+.

Počela me ubijat baterija, čak i nakon izmjene nije bajna.

Uz to smeta me i što nema 3.5mm ulaz za slušalice pa su mi otišla i 2 komada 3.5mm na C. 

 

Uzeo bi zato novi uređaj pa me zanima što mislite o poco x5 pro ili redmi note 12 pro s obzirom na trenutni galaxy? Gledao sam i novi poco f5 ali mi je previše dat 500e.

 

Jel sw i dalje mana xiaomi uređaja? Bugovi? Iskustva IRL?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Koji ti je max budžet?

 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Koji ti je max budžet?

 

 Cirka 2500kn max..

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

bio sam veliki pobornik 3.5 priključka za slušalice. Imam ga i na sadašnjem mobitelu, ali koristim bluetooth. Preporodilo mi je trčanje.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kaw_liga kaže...

Koji novi za 200tinjal e za stariju žene osnovne potrebe jel A34 best buy?

 Ako ga nađeš za 200tinjak eura je. 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupujem novi mobitel, imam ovog već skoro 5 godina. Poco f1, baterija se prazni ko luda, još mi se i eto ekran nedavno uspio polomit, iako sve i dalje normalno funkcionira. Ne koristim toliko mobitel, ne bih dao preko 500 eura. Što manji to bolji, ali da je pouzdan, da znam da će imat podršku idućih 5 godina i da će šljakat.

 Ne znam jel se Iphone 12 mini može naći ispod 500 eura, ali mislim da bi mi tako nešto odgovaralo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 5:02 (Hazar).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hazar kaže...

Kupujem novi mobitel, imam ovog već skoro 5 godina. Poco f1, baterija se prazni ko luda, još mi se i eto ekran nedavno uspio polomit, iako sve i dalje normalno funkcionira. Ne koristim toliko mobitel, ne bih dao preko 500 eura. Što manji to bolji, ali da je pouzdan, da znam da će imat podršku idućih 5 godina i da će šljakat.

 Ne znam jel se Iphone 12 mini može naći ispod 500 eura, ali mislim da bi mi tako nešto odgovaralo.

 Ako mozes rastegni se jos malo i uzmi pixel 7. 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
Hazar kaže...

Kupujem novi mobitel, imam ovog već skoro 5 godina. Poco f1, baterija se prazni ko luda, još mi se i eto ekran nedavno uspio polomit, iako sve i dalje normalno funkcionira. Ne koristim toliko mobitel, ne bih dao preko 500 eura. Što manji to bolji, ali da je pouzdan, da znam da će imat podršku idućih 5 godina i da će šljakat.

 Ne znam jel se Iphone 12 mini može naći ispod 500 eura, ali mislim da bi mi tako nešto odgovaralo.

 Ako mozes rastegni se jos malo i uzmi pixel 7. 

 A ne bih baš, 500 mi je stvarno najnajviše što bih dao.

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa nađe se pixel 7 za cca 500 eura. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hazar kaže...
thebatman kaže...
Hazar kaže...

Kupujem novi mobitel, imam ovog već skoro 5 godina. Poco f1, baterija se prazni ko luda, još mi se i eto ekran nedavno uspio polomit, iako sve i dalje normalno funkcionira. Ne koristim toliko mobitel, ne bih dao preko 500 eura. Što manji to bolji, ali da je pouzdan, da znam da će imat podršku idućih 5 godina i da će šljakat.

 Ne znam jel se Iphone 12 mini može naći ispod 500 eura, ali mislim da bi mi tako nešto odgovaralo.

 Ako mozes rastegni se jos malo i uzmi pixel 7. 

 A ne bih baš, 500 mi je stvarno najnajviše što bih dao.

 Zbog 20 eura kupit 40% losiji mobitel je glupost. Pixel 7 je najbolje sto mozes dobit u toj cijeni, imas po njuski.. Svako ti i skine 20-30 eura s cijene i eto te cca 500

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Problem kod širenja budžeta je što uvijek postoji nešto bolje odmah iza ugla. "Samo par dolara više i evoga...."

Vjerujem da kada ljudi stave proračun da se već rastegnu i previše, pa ako netko traži mobitel za 500 eura, predložite mu nešto dobro za 450 eura, a ne ove fore s 550 eura.

Zbog takvih prijedloga sam znao za računala postavljati pitanje što se može kupiti za 6999 kuna toliko da dam do znanja koji je hard limit.

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
domac5 kaže...
Hazar kaže...
thebatman kaže...
Hazar kaže...

Kupujem novi mobitel, imam ovog već skoro 5 godina. Poco f1, baterija se prazni ko luda, još mi se i eto ekran nedavno uspio polomit, iako sve i dalje normalno funkcionira. Ne koristim toliko mobitel, ne bih dao preko 500 eura. Što manji to bolji, ali da je pouzdan, da znam da će imat podršku idućih 5 godina i da će šljakat.

 Ne znam jel se Iphone 12 mini može naći ispod 500 eura, ali mislim da bi mi tako nešto odgovaralo.

 Ako mozes rastegni se jos malo i uzmi pixel 7. 

 A ne bih baš, 500 mi je stvarno najnajviše što bih dao.

 Zbog 20 eura kupit 40% losiji mobitel je glupost. Pixel 7 je najbolje sto mozes dobit u toj cijeni, imas po njuski.. Svako ti i skine 20-30 eura s cijene i eto te cca 500

 glupost je tvrdit nekom što je za njega najbolje. 

 A čemu služi ovaj dio foruma? Ljudi doslovno  dolaze pitati što bi bilo najbolje za njih, a nas nekolicina se trudi ponuditi najbolji odabir. 

 

 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imao sam namjeru kupiti neki Samsung mob srednje klase jer za S klasu nemam love a sve zbog SGW 5 LTE i Samsungovog hebenog eko sustava gdje sat jedino punu funkcionalnost ima samo sa Samsung mobitelima i ne samo to nego ne možeš ni aktualizaciju novog softvera napraviti sa drugim mobitelom ( POCO F2 pro )  bez obzira što je on uparen sa satom tako da sam prvu nadogradnju napravio preko Sam.Tab 8+ LTE ali drugu mi nije dozvolio uz poruku da Sam. Wearible radi samo sa mobitelima tako da sam je  napravio direktno sa sata preko WIFI a ne preko  app. 

 

Ovog vikenda u Crikvenici je bio Samsungov kamion sa njihovom skupocjenom prtljagom a mene je i interesirao samo Samsung A54 da ga isprobam koliko mogu  a imao sam vremena koliko hoću jer tako reć nikoga nije ni bilo i jedno 30 min . sam ga onako površno testirao , normalno da to nije dovoljno da testiraš sve moguće opcije ali i ovoliko vremena bi mi je bilo dovoljno da odustanem od kupnje nakon toga , da se razumijemo nisam protivnik Samsunga jer ga koristim još od 2000 god . sa različitim uređajima  TV,mobiteli, tableti, sluš.....

zadnji njihov mob. mi je bio S3 a sada imam Sa. Tab S8+ , SGW5 LTE, Buds Pro , itd. 

 

Dakle moj utisak za tih pola sata testiranja je taj da je mobitel vizualno ergometrijski i kvalitetom izrade prvoklasno precjenjeno smeće kao da ga je netko pravio sa sjekačem i dlijetom u ruci i imaš osjećaj kao držiš komad pravokutnog drveta ili plastike doduše isti takav odvratni oblik imaju S23 i S23+ a ovaj je po obliku njihova kopija 

dakle moja ocjena je  "00" , primjera radi  moj trenutni mob. POCO F2 pro star 3 godine je sav od stakla i  puno pogodniji za držanje u ruci jer je zaobljen sa svih strana jest malo teži ali ima pravi oblik  a ima SD 865 i ništa nije sporiji od ovog smeća u A54 a platio sam ga novog 2800 kn / 375 € a ovaj je trenutno 500 € jel to normalno .

 

Bez preseravanja sa ovakvim izgledom A54  ne bih koristio ni da ga dobijem mukte . 

  

 
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Je, i 3 godine kasnije Poco F2 Pro ima barem midrange specifikacije. Čak i izgleda više futuristički zbog all-screen dizajna.

 

Što se tiče A54, na njuškalu ih ima zapakiranih na izvoz za manje od 400 eura. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

Je, i 3 godine kasnije Poco F2 Pro ima barem midrange specifikacije. Čak i izgleda više futuristički zbog all-screen dizajna.

 

Što se tiče A54, na njuškalu ih ima zapakiranih na izvoz za manje od 400 eura. 

 

Xiaomi tj. MIUI ima svoje mušice ali ima ih svatko netko više netko manje evo ovaj moj POCO F2 koliko sam ga u ove 3 godine koristio  Hotspot za laptop i tablete još i ima solidnu bateriju  a više neće dobivati Android a ni MIUI 14 mu je zadnji ali još uvijek  dobiva sigurnosne nadogradnje a što se tiče kvalitete izrade mobitela evo jedan konkretan  detalj da je mob sav od stakla i rub od aluminija i dva puta  je u kupatilu pao sa veš mašine na podne pločice cca. 60 cm. a na njemu oba puta nije bilo tada ni kaljeno staklo ni maskica jednom je drito pao na  na zaslon a drugi put na sami rub okvira i NIGDJE ogrebotine a ovo smeće od A64 da padne sav bi se raspao , toliko o današnjoj kvaliteti .

3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Sve je tu subjektivo oko izgleda.

Meni hebeno izgleda A54, i baš je ugodan za držat u ruci. Ono što me odbija kod njega, je da su škrtarili na fizičkom proximity senzoru, tj nema ga. Postaju ko Xiaomi. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice