Bežično punjenje

poruka: 16
|
čitano: 7.405
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Bežično punjenje

Dakle ono bežično punjenje Lumie 920, Nexusa i još nekih uređaja...

 

Konkretno me zanima kolika je efikasnost tih punjača, jel to netko izmjerio?

 

Koliko se struje potroši da bi se napunio uređaj bežičnim putem? Više, manje ili jednako kao kad se puni sa žicom??? Također me zanima dali je punjenje vremenski duže/kraće/jednako?

 

Tehnologija je zanimljiva, no iskreno nebi mi palo na pamet rasipat energiju i novac radi toga...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2013 22:32 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Bežično punjenje

Glupost, žešća.

 

Stvar je u tome što da bi se punio mora biti na docku.

Dali si čuo za fatboy? Stvar košta cca. 100€ i jedini način da bi se wireless mob punio je da staviš na tu površinu odnosno nemože se puniti i da ti je u džepu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bežično punjenje
Citiram wikipediu :

"
Disadvantages

Lower efficiency, waste heat - The main disadvantages of inductive charging are its lower efficiency and increased resistive heating in comparison to direct contact. Implementations using lower frequencies or older drive technologies charge more slowly and generate heat within most portable electronics.[citation needed]

More costly - Inductive charging also requires drive electronics and coils in both device and charger, increasing the complexity and cost of manufacturing.[1][2]

Slower charging - due to the lower efficiency, devices can take longer to charge when supplied power is equal.

Inconvenience - When a mobile device is connected to a cable, it can be freely moved around and operated while charging. In current implementations of inductive charging (such as the Qi standard), the mobile device must be left on a pad, and thus can't be moved around or easily operated while charging.

Incompatibility - Unlike (for example) a standardized MicroUSB charging connector, there are no de facto standards, potentially leaving a consumer, organization or manufacturer with redundant equipment when a standard emerges.(Note: Qi has become a standard adopted by many companies such as Google and Nokia.)

"
Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bežično punjenje

Znači niškoristi... Tak sam i mislio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bežično punjenje

 dok ti je mob na klasičnom punjacu barem se možeš javit na poziv ili dr_at po netu dok se puni, dok je sa ovim čudom to malo teže..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Bežično punjenje

Mozes se javiti, stavis na zvucnik.

 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Bežično punjenje

Nije mi uopće jasna bilo kakva prednost toga. Mislio sam da se s mobitelom možeš barem po prostoriji šetat 2-3m od punjača. Ovo je isto klasičnom punjaču, samo još više ograničavajuće...

 

Jedina prednost je što ti žica nije u mobitelu i što nećeš potrošit 5sec za iskopčat punjač i spremit ga u ladicu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bežično punjenje
lllnuclearlll kaže...

Nije mi uopće jasna bilo kakva prednost toga. Mislio sam da se s mobitelom možeš barem po prostoriji šetat 2-3m od punjača. Ovo je isto klasičnom punjaču, samo još više ograničavajuće...

 

Jedina prednost je što ti žica nije u mobitelu i što nećeš potrošit 5sec za iskopčat punjač i spremit ga u ladicu...

Postoje neki uređaji koji rade malo dalje ,ali tu se opet radi o nekoliko cm. Kaj se toga tiće,bilo bi fora da ostaviš mob na stolu a on se sam puni, no kaj dok se ne puni, ovo čudo svejedno troši struju. Znači svakak ga moraš iskopčati... Možda onima koji imaju slabu bateriju pa bi stalno punili mob dok ga ne koriste je dobro,ali ja bi izabrao običan punjač i neki dock za punjenje...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 13:55 (zerocool12).
12 godina
odjavljen
offline
Bežično punjenje

Ma to nije uopće vrijedno raspravljati tako dugo dok neću moći uzeti mob sa sobom do TVa, a da je punjač u sobi.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Bežično punjenje

A vjerojatno taj jastuk ima nekakav prekidač koji reagira na težinu telefona, pa kad staviš telefon pali se i punjač da ne razbacuje struju dok se ne koristi. Tak bi bar ja napravio...

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 14:18 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Bežično punjenje

Ako se ne varam- NFC.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bežično punjenje

Pozz. ljudi, zanima me dali bezicno punjenje prima preko maske od mobitela (case)? Hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Bežično punjenje

Ne znam za koji uredjaj konkretno pitas, meni mix 3 prima preko maske a prijatelj je za svoj morao kupiti posebnu masku da bi ga mogao bezicno puniti. Ne sjecam se vise koji mob ima, znam da nije xiaomi ali je isto neki kinez

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Bežično punjenje
hitmanr kaže...

Pozz. ljudi, zanima me dali bezicno punjenje prima preko maske od mobitela (case)? Hvala!

Da, ako nije metalna.

14 godina
neaktivan
offline
Bežično punjenje

Da li se nekome desilo da prekida punjenje. Ja imam galaxy s 7 i sve radi super, no bratov A3 2017 nema ugrađenu bezicnu stanicu pa je improvizira sa onom sto se lijepi straga. Kad ga nasloni na punac pocme punit i prekine nakon par sekundi pa se odma ponovo upali. Wtf??? Dali netko od vas ima takvo iskustvo? Hvala!

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bežično punjenje
hitmanr kaže...

Da li se nekome desilo da prekida punjenje. Ja imam galaxy s 7 i sve radi super, no bratov A3 2017 nema ugrađenu bezicnu stanicu pa je improvizira sa onom sto se lijepi straga. Kad ga nasloni na punac pocme punit i prekine nakon par sekundi pa se odma ponovo upali. Wtf??? Dali netko od vas ima takvo iskustvo? Hvala!

 Nisam imao takvo iskustvo ali pretpostavljam da je u u čipu od tog koji se lijepi iza, unutra je nesto sto regulira struju pa mislim da je nestabilan zbog toga. Ali treba jos se uvjeriti da nije mozda u mobu uzrok.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice