Google Pixel 4

poruka: 275
|
čitano: 80.171
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Google Pixel 4
Zeppelin Graf kaže...
post kaže...
kratos091 kaže...

Jel još netko naručio sa njemačkog google storea?
Stornirali su mi narudžbu, samo piše da krši uvijete korištenja i to je to.

Koji k...

 

Edit: Yup, piše u uvjetima korištenja. Valjda su vidjeli da ide preko mailboxde (piše u adresi za dostavu).

 

"Google reserves the right to reject all or part of an order (...) (b) if you do not live in a country from which Devices may be purchased"

 

Evo identična stvar kod mene, 4a (isto mailboxde).

 

Ne mislim se boriti sa vetrenjačama, pitanje je može li google to zaista i raditi, jer krši EU regulaciju koja upravo regulira to pitanje - unutar EU zabranjeno je diskriminirati prema lokaciji kupca.

 

U konačnici, 4a će biti na mediamarktu ili amazonu. Ne vidim što dobivaju geoblokiranjem osim izgubljene prodaje. Uvijek ista stvar sa tim, od prvog Nexusa do danas.

 Jel piše prvo da je potvrđena narudžba pa kasnije odbiju ili kako to izgleda. Ja sam stavio od frendice adresu u Njemačkoj al platio svojom karticom?

Za sada piše da je narudžba izvršena. 

 tako sam i ja planirao.

Platit ali stavit adresu od frendice u Munchenu.

 

Javi please kako ti je prošlo.

 

 

4 godine
online
Re: Google Pixel 4
Dario7 kaže...
Zeppelin Graf kaže...
post kaže...
kratos091 kaže...

Jel još netko naručio sa njemačkog google storea?
Stornirali su mi narudžbu, samo piše da krši uvijete korištenja i to je to.

Koji k...

 

Edit: Yup, piše u uvjetima korištenja. Valjda su vidjeli da ide preko mailboxde (piše u adresi za dostavu).

 

"Google reserves the right to reject all or part of an order (...) (b) if you do not live in a country from which Devices may be purchased"

 

Evo identična stvar kod mene, 4a (isto mailboxde).

 

Ne mislim se boriti sa vetrenjačama, pitanje je može li google to zaista i raditi, jer krši EU regulaciju koja upravo regulira to pitanje - unutar EU zabranjeno je diskriminirati prema lokaciji kupca.

 

U konačnici, 4a će biti na mediamarktu ili amazonu. Ne vidim što dobivaju geoblokiranjem osim izgubljene prodaje. Uvijek ista stvar sa tim, od prvog Nexusa do danas.

 Jel piše prvo da je potvrđena narudžba pa kasnije odbiju ili kako to izgleda. Ja sam stavio od frendice adresu u Njemačkoj al platio svojom karticom?

Za sada piše da je narudžba izvršena. 

 tako sam i ja planirao.

Platit ali stavit adresu od frendice u Munchenu.

 

Javi please kako ti je prošlo.

 

 

 Za sad mi je prošlo, pokušavam saznati u kojem momentu ti odbiju narudžbu. Došla mi je potvrda na mail da je narudžba potvrđena i lova je otišla sa računa. Zanima me što kažu ovi kojima su odbili?

14 godina
offline
Re: Google Pixel 4

Ista stvar, potvrdili su mi, napravili rezervaciju sredstava na računu (btw. još uvijek je lova rezervirana ) i 3 dana kasnije stiže mail da je narudžba "stornierung".

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
4 godine
online
Re: Google Pixel 4
kratos091 kaže...

Ista stvar, potvrdili su mi, napravili rezervaciju sredstava na računu (btw. još uvijek je lova rezervirana ) i 3 dana kasnije stiže mail da je narudžba "stornierung".

 A u čemu je fora, u tome sto je kartica iz RH il što, jer je adresa dostave Njemačka. 

14 godina
offline
Re: Google Pixel 4

Nisu ništa napisali, samo da krši njihova pravila.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
4 godine
online
Re: Google Pixel 4
kratos091 kaže...

Nisu ništa napisali, samo da krši njihova pravila.

 Jel ti na narudžbi na bilo čemu pisalo RH?

14 godina
offline
Re: Google Pixel 4

Nope. Adresa je njemačka, od kartice pišu samo zadnja 4 broja i to je to. Ne znam imaju li negdje i broj računa.

 

Ili je preko ovog što piše u adresi (mailboxde) pa si siguran, ili je preko broja računa platitelja, onda ćeš nam se javiti već, za par dana.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
4 godine
online
Re: Google Pixel 4
kratos091 kaže...

Nope. Adresa je njemačka, od kartice pišu samo zadnja 4 broja i to je to. Ne znam imaju li negdje i broj računa.

 

Ili je preko ovog što piše u adresi (mailboxde) pa si siguran, ili je preko broja računa platitelja, onda ćeš nam se javiti već, za par dana.

 Je.. ih pas., što im još love ne odgovara. Javit ću. 

9 godina
offline
Google Pixel 4

vjv kuže IP adresu, i onda kad jos vide mailbox.de....stornirung ;) mamicu ima spalim, ta distibucija za pixele je grozna stvar.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Google Pixel 4
Dan1234567890 kaže...

vjv kuže IP adresu, i onda kad jos vide mailbox.de....stornirung ;) mamicu ima spalim, ta distibucija za pixele je grozna stvar.

 da fakat ih ne kužim.

Pazi platiš mob, sam ćeš riješit dostavu iz Njemačke i oni storniraju.

 

Umjesto da budu sretni da nemaju problema oni ih sami stvaraju!

 

4 godine
online
Re: Google Pixel 4
Dario7 kaže...
Dan1234567890 kaže...

vjv kuže IP adresu, i onda kad jos vide mailbox.de....stornirung ;) mamicu ima spalim, ta distibucija za pixele je grozna stvar.

 da fakat ih ne kužim.

Pazi platiš mob, sam ćeš riješit dostavu iz Njemačke i oni storniraju.

 

Umjesto da budu sretni da nemaju problema oni ih sami stvaraju!

 

 Alk dok adresa glasi na Njemačku, ne kužim u čemu je problem. Možda ih sa mailboxde muči preprodaja.

10 godina
offline
Re: Google Pixel 4
Zeppelin Graf kaže...
Dario7 kaže...
Dan1234567890 kaže...

vjv kuže IP adresu, i onda kad jos vide mailbox.de....stornirung ;) mamicu ima spalim, ta distibucija za pixele je grozna stvar.

 da fakat ih ne kužim.

Pazi platiš mob, sam ćeš riješit dostavu iz Njemačke i oni storniraju.

 

Umjesto da budu sretni da nemaju problema oni ih sami stvaraju!

 

 Alk dok adresa glasi na Njemačku, ne kužim u čemu je problem. Možda ih sa mailboxde muči preprodaja.

 Pa to govorim, znači kupujem i plaćam kao njemac.

Dostava u Munchen i to je to. Nemaju nikakve brige.

 

Frendica će dolazit uskoro za ZG i dofura mi.

 

Tako sam riješio tensiice prije par mjeseci.

naručio i platio u reebok.de i dostava na adresu u Munchen.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 4

Prvo prihvate narudžbu i rezerviraju sredstva na kreditnoj kartici. Narudžba je na Mailboxde adresu, ali kreditna kartica je iz HR.

 

Nakon tjedan dana došla je poruka da je narudžba stornirana, jer "nisam pročitao pravila korištenja". U Pravilima piše da moram živjeti u zemlji u kojoj je Store da bi mogao kupiti.

 

Prije nešto godina Google je omogućio da se kupuje i sa stranom karticom. No tu je ideja bila da se omogući kupovina "poklona nekome u toj zemlji", a ne za sebe. Koja je razlika, to samo oni znaju. Ne vjerujem da itko "human" gleda te naše transkacije, pretpostavljam da imaju jednom tjedno automatsku provjeru kupovina. Možda im smeta HR kreditna kartica, ili je mailboxde adresa na crnoj listi, ili je sumnjivo što je puno uređaja otišlo na istu mailboxde lokaciju ... Ovo sa frendicom bi trebalo proći, ali nikad ne znaš.

 

Meni svejedno, žena ima stari iphone, tražila je manji uređaj. Imali su priliku dobiti ne samo kupca nego i novog korisnika u Google ekosustavu. Ovako ćemo za 50eur više kupiti novi mali iphone. Good job Google.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 14:11 (post).
10 godina
offline
Re: Google Pixel 4
post kaže...

Prvo prihvate narudžbu i rezerviraju sredstva na kreditnoj kartici. Narudžba je na Mailboxde adresu, ali kreditna kartica je iz HR.

 

Nakon tjedan dana došla je poruka da je narudžba stornirana, jer "nisam pročitao pravila korištenja". U Pravilima piše da moram živjeti u zemlji u kojoj je Store da bi mogao kupiti.

 

Prije nešto godina Google je omogućio da se kupuje i sa stranom karticom. No tu je ideja bila da se omogući kupovina "poklona nekome u toj zemlji", a ne za sebe. Koja je razlika, to samo oni znaju. Ne vjerujem da itko "human" gleda te naše transkacije, pretpostavljam da imaju jednom tjedno automatsku provjeru kupovina. Možda im smeta HR kreditna kartica, ili je mailboxde adresa na crnoj listi, ili je sumnjivo što je puno uređaja otišlo na istu mailboxde lokaciju ... Ovo sa frendicom bi trebalo proći, ali nikad ne znaš.

 

Meni svejedno, žena ima stari iphone, tražila je manji uređaj. Imali su priliku dobiti ne samo kupca nego i novog korisnika u Google ekosustavu. Ovako ćemo za 50eur više kupiti novi mali iphone. Good job Google.

 Znači postoji mogućnost da si išao Revolut-om da bi prošlo?

 

14 godina
offline
Re: Google Pixel 4

Jel i tebi lova još uvijek rezervirana?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 4
kratos091 kaže...

Jel i tebi lova još uvijek rezervirana?

 

Meni je još uvijek rezervirano, ali to je normalno, svaki puta kad sam imao storno/povrat po kretditnoj, to traje. Sranje je što je sad kartica na limitu ...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 4
Dario7 kaže...

 Znači postoji mogućnost da si išao Revolut-om da bi prošlo?

 

 

Revolut (ako je primaju, ne znam) + "normalna" adresa (verificirana) je najsigurnije rješenje.

12 godina
offline
Re: Google Pixel 4
post kaže...
Dario7 kaže...

 Znači postoji mogućnost da si išao Revolut-om da bi prošlo?

 

 

Revolut (ako je primaju, ne znam) + "normalna" adresa (verificirana) je najsigurnije rješenje.

 Ja sam jedino preko revoluta mogao naruciti (probao sam kartuci tekuceg racuna, poslovnog i na kraju je revolut prosao) - narucio na njemacku adresu (nije od nikakvih servisa) i doslo za 4 dana iz Irske cini mi se

5 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 4

jel to pricate o 4a verziji? 

 

narucujete preko google njemackog shopa, 341 EUR je cijena koju vidim, jel to tocno?

 

ako je cijena ova gore, tko god bude kupovao, a da je iz Zagreba ili okolice, neka kupi jedan ekstra, uzimam.

 

moze i na PP pa se sve dogovorimo 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 12:44 (Mitohondri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pixel 4

Pročitaj zadnjih par poruka - ne može se naručiti direkt u HR, a ako ideš preko nekog servisa koji prosljeđuje pošiljke (mailboxde), skuže i otkažu ti narudžbu.

 

Jedino ako imaš nekog u DE da ti kupi pa pošalje.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
5 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 4
kratos091 kaže...

Pročitaj zadnjih par poruka - ne može se naručiti direkt u HR, a ako ideš preko nekog servisa koji prosljeđuje pošiljke (mailboxde), skuže i otkažu ti narudžbu.

 

Jedino ako imaš nekog u DE da ti kupi pa pošalje.

 da, znam to.

 

zato napisah ako netko ima nacin da kupi, da mi se javi 

www.youtube.com/TerabitTV
9 godina
offline
Google Pixel 4

kad cu ici na tjedan dana u italiju na zimu, naručiti ću si P5 da mi dođe tamo na adresu :) jao kako mi idu na jednu stvar s tom distribucijom!!! 😎😁

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pixel 4

Otvori Revolut, 10 min. posla, kolegi je gore prošlo. Platiš virtualnom karticom, fizička kad dođe, dođe.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 4
Punti kaže...

Otvori Revolut, 10 min. posla, kolegi je gore prošlo. Platiš virtualnom karticom, fizička kad dođe, dođe.

 da, ali on ima njemacku adresu, koliko sam skuzio

 

uglavnom nebitno, snaci cu se, thx

www.youtube.com/TerabitTV
9 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 4

Ako nekoga zanima, 4a je raspoloživ u Saturnu i MediaMarktu, ako imate njemačku adresu. Mene su odbili zbog mailbox adrese, pa sam sad po malo višoj cijeni (399 eura) naručila s Alternate, poštarina 14 eura (za tri eura razlike mi se nije zezalo s mailboxom), raspoloživ kroz maksimalno 4 tjedna.

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Google Pixel 4

Razlika je 60 eur, ne bas mali novci na ovu cijenu mobitela..

 

Ja cekam da se pojavi na amazonu ali nikako..

 

 

14 godina
offline
Google Pixel 4

Meni je rodbina iz Minkena naručila 4A sa google storea. 

 

Treba stići valjda krajem 10. mjeseca (njima).

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Google Pixel 4

Sta ovi Njemacki ducani Mediamarkt i Saturn ne dostavljaju u Hrvatsku?

 

Samo Caseking i Amazon?

 

Vidim da ce Alzashop imati 4a, a oni dostavljaju u HR, pa eto moze se tako naruciti

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Google Pixel 4
Timo kaže...

Sta ovi Njemacki ducani Mediamarkt i Saturn ne dostavljaju u Hrvatsku?

 

Samo Caseking i Amazon?

 

Vidim da ce Alzashop imati 4a, a oni dostavljaju u HR, pa eto moze se tako naruciti

 Lako za narudžbu, treba vidjeti cijenu. Kao što je kolega gore spomenuo, ako te mobitel ispadne puno više nego što zapravo vrijedi onda ta kupnja gubi smisao...

4 godine
online
Google Pixel 4

Update, ako nekog zanima. Stavio sam od frendice adresu u Njemačkoj. Mobitel je stigao jučer na 1.10., makar mi je pisalo, da će stići 13-14. Znači Google Store može jedino ako je njemačka adresa.

 
1 0 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice