Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.437.213
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
https://www.dpreview.com/samples/1661944873/ricoh-gr-iii-sample-gallery-updated

Gledam malo fotke koje radi Ricoh GR i to je miljama i dalje daleko i nedostizno za sve mobitele.
Inace radi se o foticu djepnog formata sa fiksnim i ostrim objektivom i ogromnim APS-C senzorom.

 opet kruške i jabuke..

govorim o mobitelima, gdje p30p sveukupno gledajući rastura ekipu.

sto se tice tog fotica, da kosta 100kn (a ne jebenih 1000 dolara) nebi ga kupio i dalje bi nosio mob u depu kao i do sada.. kad bolje razmislim da ga dobijem na poklon i dalje bi na putovanja nosio mob...

jesam rekao duplo veca razlika, pa cak i manje je.. zajebao sam se

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...
zvonac kaže...

 

Samsung S10 ima dobar fotić, kao i P30P, samo hebiga, koči ih softver za kameru, šteta što je loša podrška gcam-a za potonje procesore (kirin-exynos). Huawei P30 ima dost tog za pokazat, potencijala ima, samo da softverski to sve uglazbi kak spada.

 pa S10 i P30P imaju bolje fotke od Pixela 3 u svakom segmentu, ne znam zasto bih plakao sto nemam google softver na svom S10

 Ovo je još diskutabilno, svaki od njih je bolji od drugog u nekim uvjetima.. Nema potrebe za plakanjem, postoje samo kompromisi.

Govorim općenito, da se neko ne bi uvrijedio, ak se ne zna za bolje, onda se neće nit težit ka boljem.

 

Recimo, jedan od primjera, na U11 stock app u nekim situacijama fotke zna preeksponirat, dok se fotka u automatskom modu, sa gcam-om nemam tih problema, zapravo, stock app nit ne koristim na U11, mada bih volio da gcam ima podršku za manual mode.

 

ocean77 , ipak se vraćaš na N9?

Ispada da "nema kruha" na P30P

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 14:36 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
To sto ga ti nebi nosio ne mjenja cinjenicu da imas niske kriterije i da te zadovoljava fotkanje mobitelom koji ima blago receno osrednji IQ.
Nije to samo tvoj problem, mnogi su spustili kriterije na racun komocije i to je ok ako te to veseli.
Ja mirne duse mogu reci da je P30 PRO drek naspram ovog Ricoha koliko god tebi to bile kruske i jabuke...oba sluze izmedju ostalog i fotkanju, ali su po IQ zaista kruske i jabuke kako si rekao.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zvonac, ne vracam se na N9...ostat cu na ovom vjerojatno pola godine koliki je moj ciklus zamjene moba i nadati se da ce SW-ski ispeglati ovaj cirkus od kamere.
Za video sam se pomirio da to nije ni sjena Samsungovog videa, ali foto dio bi mogli poboljsati...SW prije svega.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 14:42 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
To sto ga ti nebi nosio ne mjenja cinjenicu da imas niske kriterije i da te zadovoljava fotkanje mobitelom koji ima blago receno osrednji IQ.
Nije to samo tvoj problem, mnogi su spustili kriterije na racun komocije i to je ok ako te to veseli.
Ja mirne duse mogu reci da je P30 PRO drek naspram ovog Ricoha koliko god tebi to bile kruske i jabuke...oba sluze izmedju ostalog i fotkanju, ali su po IQ zaista kruske i jabuke kako si rekao.

 ne moze se gledati samo na "niske kriterije" jer kriteriji ne mogu biti nizi kad ti dslr nije uz tebe nikad (radi ceg sam ga i prodao). a posto mob moze zadovoljiti dovoljno mojih kriterija, to sto ne moze mu oprastam zbog tog sto je 24h uz mene.. ali sve manje je toga sto ne moze i to me veseli. 

da, i dalje su to kruške i jabuke, uvijek ce i biti. 

da moje fotke moraju zavrsiti na nekom javnom mjestu (fizičkom ili virtualnom) onda me ni 500D sa hrpom objektiva i 10k eura opreme nebi zadovoljio. tako je, imam visoke kriterije. 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja ne pricam o DSLR-u niti sam ga uopce spomenuo vec sam pisao o Ricoh GR koji je minijatura, fotic koji stane u djep kao i mob, ali ima neusporedivo bolji grip, vrhunski objektiv, ogromni APS-C senzor...


Skupilo se nesto slika sa P30 PRO pa ako nekog zanima moze baciti pogled.

https://flic.kr/s/aHsmxKcVt7

Ima tu svega, sirokokutne, standardne, periskopske...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

znam ja o cem ti pricas (nisam se bas jucer rodio), kao sto znam koliko si pljuvao po p30p da ga sad jednostavno ne mozes pohvaliti jer ces skociti sam sebi u stomak. sve tvoje pohvale na njegov racun su sa dozom rezerve, toliko je ocigledno da je komicno.. bez obzira sto cinjenicno nema konkurenciju u svestranosti i snalazljivosti u svim mogucim situacijama. jedino se za video slazem, nije na razini pojedinih konkurenata, iako se ne moze reci da je los, pogotovo u dnevnim uvjetima.. ja 60fps nikad ne koristim ni na jednom uredaju zbog ogromnih fajlova u odnosu na benefite..

i zanimljivo da nisi napravio fotoshootout note9 vs p30p u svim situacijama, vadio cropove i ostale drke.. 

da, nemas ga vise ovo ono.. ali nevermind, ne moras, drugi su.

 

isto tako dobro znas o cem ja pricam kad pricam o nosenju u depu bilo cega sto nije mob, bilo to na putu do trgovine ili na putu do japana..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Da sam imao paralelno oba usporedio bih iako se ne radi toliko o samom IQ koliko o nekom opcem dojmu da P30 PRO jednostavno nije klasa Notea.
Isto vrijedi i za kameru i njezin SW koji je zapravo najslabiji dio P30 PRO.
Nije meni problem, izvuci cu ja iz P30 PRO maksimum, ali to nije to...automatika i AI jednostavno nisu na visini zadatka...kada se mob tako koristi kamera je uzasno nekonzistentna.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

od kad se pojavio "ai" u mobitelima zna se da ide na off i to je to

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kakva je pixel 2 xl kamera u usporedbi s novijim mobitelima? Želim mob sa kamerom koja radi odlične fotke u auto modu, dakle bez igranja sa postavkama,da samo uzmem mob i okinem i imam solidnu fotku u različitim uvjetima(ulica,priroda,portreti,low light)  budžet 400€ max 500€ a da nije samsung i poželjno da je vodootporan

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
dtdtdt kaže...

Kakva je pixel 2 xl kamera u usporedbi s novijim mobitelima? Želim mob sa kamerom koja radi odlične fotke u auto modu, dakle bez igranja sa postavkama,da samo uzmem mob i okinem i imam solidnu fotku u različitim uvjetima(ulica,priroda,portreti,low light)  budžet 400€ max 500€ a da nije samsung i poželjno da je vodootporan

 

 

Ako su ti kriteriji kako si naveo u pitanju onda neces naci bolji mob od Pixela 2 XL.

Imao sam ga pola godine i kamera je super.

Za moj ukus jedino malo preizostrava fotke, ali ok...generalno je kamera super.

 

Druga alternativa ti je neki Samsung...S8, S8+, Note 8.

Kamera na auto postavkama isto super, 4K video prekrasan.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://photos.google.com/share/AF1QipNTz4aNWPvE7ekB2D1VAVrCY5OKYsrhXJp-KeTrgaFUOzXNUx6fE0wFSIlqO3l4aw?key=b01mZlB6TEVFSVg1X25pWHl4OWl5NlJLQ3B5WllB

Slučajno naletio na Lumiu 950XL, slike su odlične, low light i nisu baš nešto, al sveukupni dojam je odličan, čak i pojedini flagšipi (2019) gledaju u leđa Lumiji 950 XL..

 

Stvarno šteta od Nokie da više ne proizvode ovakve odlične smartfone sa vrhunskim fotićima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 10:17 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Da, Lumia 950 je bila zadnja prava Nokia sa super kamerom.
Zao mi je da su ikada usli u posao sa amerikancima koji sve sto dotaknu uniste i da nisu nasli boljeg partnera i nastavili sa Androidom ranije.
Volio bih vidjeti neku suvremenu Lumiu 1020 sa velikim ekranom, Snapdragon procesorom i pravom Pureview tehnologijom i ogromnim senzorom kao u L1020...sada ovo nebi pisao sa ovog kineza koji imam. 🙄😀
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Da, Lumia 950 je bila zadnja prava Nokia sa super kamerom.
Zao mi je da su ikada usli u posao sa amerikancima koji sve sto dotaknu uniste i da nisu nasli boljeg partnera i nastavili sa Androidom ranije.
Volio bih vidjeti neku suvremenu Lumiu 1020 sa velikim ekranom, Snapdragon procesorom i pravom Pureview tehnologijom i ogromnim senzorom kao u L1020...sada ovo nebi pisao sa ovog kineza koji imam. 🙄😀

 Bome da, imao neko vrijeme 950tku, kamera vrhunska, ma i još dan danas ta lumia pojam za fotić, samo eto nisam mogao progutat taj OS.

 

Da se Nokia vrati starim korijenima, mislim da ostali ne bi imali tolike šanse ili bi se morali trudit bogovski, a onda bi sve bolje bilo, da kažem, zanimljivije, danas je samo lagano softversko peglanje i dodavanje brojnih gluposti (beauty mode i sl.) nabrijavanje boja, redukcija NRa do ibera i izoštravanje fotki.

 

Neke fotke od P30p su jako dobre tj odlične, macro mode, a neke, ko da nema veze s tim smartfonom, ko da je fotkano kinezom od 1000kn, nemaju nikakav kontinuitet koji bi zdržali do kraja, neg je dost to sve varijabilno i onda su krajnji rezultati šareni, mislim da im to nejde nikak u prilog, high tech smartfon sa ultimativnom kamerom i na mahove za koje bih rekao da je  ispodprosječan softver za kameru, na kraju se čovjek pita, WTF.

 

 

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ugasis ai i rijesio si 99% "problema" 

najmanji problem je naci losu fotku bilo kojeg moba ili fotica na netu

uglavnom se na p30p "zale" oni koji ga nemaju, zanimljivo. 

btw p30p je najgori mob na svijetu i nemojte ga kupiti.

 

interesantno

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 17:01 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Leica upoznaje Leicu...napravio sam malu usporedbu Lumix LX100 sa Leica objektivom i m4/3 senzorom i P30 PRO koji ima takodjer potpis Leice kao i sa Lumiom 1020 sa Zeiss optikom. 

 

Ova slika ispod je usporedba na max uvecanju Lumixa i P30 PRO.

Na zalost usporedba nije moguca u 100% identivnim postavkama jer LX100 ima max uvecanje 75mm, a P30 PRO cak 125mm.

Blenda na max uvecanju kod LX100 je f/2.8 dok je kod P30 PRO f/3.4, a tu je i poprilicna razlika u velicini senzora.

Kada ostavimo brojke po strani razlika i nije tako ogromna kako brojke sugeriraju.

Za mobitel je ovo impresivan rezultat, cak i lijepo zamuti pozadinu obzirom na velicinu senzora i dosta male opticke elemente.

LX100 je klasican aparat i naravno da je slika puno ugodnija i bolja.

P30 PRO dosta naglasava boje cak i kada se ugasi AI i stavi normal za boje...na vivid su boje jos izrazenije.

Primjeti se da P30 PRO i vise izostrava fotku...uglavnom LX100 je meni bolji, ali je i P30 PRO super za nesto sto je stalno pri ruci.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo usporedbe L1020 vs P30 PRO vs LX100...

 

Lumia 1020 radi slicnije klasicnom aparatu sto se tice samog IQ.

Kod nje nema peglanja šuma, umjetnog izostravanja i slike su slicnije LX100 koji je fotic.

P30 PRO dosta SW izostrava sliku, losije interpretira boje...recimo ova posuda za cvijece nije zuta vec zelena kako su to L1020 i LX100 prikazali.

Obzirom da Lumia 1020 po defaultu koristi max rezoluciju stavio sam i P30 PRO na maxsimalnu rezoluciju da bude usporedba sto vise fer.

LX100 unatoc najmanjoj rezoluciji nista ne zaostaje detaljima i vjerojatno nadoknadjuje dosta sa puno vecim senzorom i boljim objektivom.

Usporedba se odnosi na primarnu kameru P30 PRO koja je i dalje nesto losija od L1020, ali je P30 PRO kada se uzme u obzir sve danas najsvestraniji kamera mobitel.

Ima raspon od 16mm do 125mm i tu je njegova najveca prednost.

Glavna kamera na L1020 je i dalje benchmark mjerilo za fine detalje kod cropa, ali ima dosta los DR.

Iskreno se nadam da ce Huawei kroz update rijesiti ove sitne nesavrsenosti SW jer bi bilo steta da ovakav hardware ne bude iskorsten na najbolji nacin.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Evo usporedbe L1020 vs P30 PRO vs LX100...

 

Lumia 1020 radi slicnije klasicnom aparatu sto se tice samog IQ.

Kod nje nema peglanja šuma, umjetnog izostravanja i slike su slicnije LX100 koji je fotic.

P30 PRO dosta SW izostrava sliku, losije interpretira boje...recimo ova posuda za cvijece nije zuta vec zelena kako su to L1020 i LX100 prikazali.

Obzirom da Lumia 1020 po defaultu koristi max rezoluciju stavio sam i P30 PRO na maxsimalnu rezoluciju da bude usporedba sto vise fer.

LX100 unatoc najmanjoj rezoluciji nista ne zaostaje detaljima i vjerojatno nadoknadjuje dosta sa puno vecim senzorom i boljim objektivom.

Usporedba se odnosi na primarnu kameru P30 PRO koja je i dalje nesto losija od L1020, ali je P30 PRO kada se uzme u obzir sve danas najsvestraniji kamera mobitel.

Ima raspon od 16mm do 125mm i tu je njegova najveca prednost.

Glavna kamera na L1020 je i dalje benchmark mjerilo za fine detalje kod cropa, ali ima dosta los DR.

Iskreno se nadam da ce Huawei kroz update rijesiti ove sitne nesavrsenosti SW jer bi bilo steta da ovakav hardware ne bude iskorsten na najbolji nacin.

 Sjećam se prije dok sam imao Fuji X100S, po defaultu su bile oštre slike, meni to nije bilo dosta, pa sam još u meniju podesio sharpening na +2, naravno da je konačni rezultat bio loš, eto to je bilo vrijeme dok me to držalo, čim oštrije to bolje

Dok čovjek ne zna neke osnove, onda malo dodatno nabrije to sve, pa onda kopaj po postavkama i "tvikaj", što se tiče smartfona i fotića, sad se to ne mora radit, pošto tvornički (softverski) već dolazi "nabrijano" do daske, sad mi je cilj da je fotka čim prirodnija, onako kako ju zapravo vidimo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 18:50 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Samo jos mala nadopuna za predhodni post...Lumia 1020 je benchmark za fine detalje u JPEG na auto postavkama, ali kada na P30 PRO aktiviram PRO mode, 40 MP i ukljucim DNG odnosno RAW koji se malo korigira u Lightroom, L1020 nije nista bolja.
Ono sto je odlicno na P30 PRO je da u tom rezimu nestane sav cirkus kineskog SW koji doslovno unistava fotke...nema preizostravanja, nema nerealnih boja, isplivaju fini detalji...to samo pokazuje koliki potencijal se krije u ovom mobu...evo i slike, lijevo je Huawei, a desno Nokia...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Raw vs raw, razlika nije neka velika, ova lumia ima odličan softver dok je u pitanju i jpeg kao i naravno raw, na P30P bi to trebalo bit dobro, onaj jpeg bi trebalo maknut dok ne srede softver na P30P, znači nema slikanja u jpeg-u

 

To me podsjetilo na situaciju još dok sam imao S7, jpeg koma, oversharpening na najjače, opcija je bila samo fotkanje u raw-u, al odustao sam od toga i hitno se riješio samsunga, kolko sam čitao, poslije su riješili te probleme al i dalje je patio od nekih problema, doduše u znatno manjoj mjeri..

 

Aj kad ćeš imat vremena, fotkaj sa P30P u jpeg i raw-u pa stavi fotke na flickr.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 19:22 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zvonac, budimo realni...zivimo u doba Snapchat i Facebooka, a P30 PRO je idealan u JPEG za takvu ekipu...fotke su na prvu WOW, nebo plavije od Dinama i trava zelenija od zastave Saudijske Arabije... to Huawei zna da vecina voli...ti i ja smo 1% ekipe koja trazi po defaultu realnu fotku...na P30 PRO treba pogasiti sva ta sranja i mob je zapravo vrlo dobar za fotkanje.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 19:34 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Huawei stavlja macro kameru u smartfon.https://www.gsmarena.com/honor_20_pro_camera_specs_leak_in_detail_dedicated_theres_a_macro_camera-news-36926.php

 

A kolko citam i pixeli su veliki.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Macro mi nije nesto neophodna, a i ovaj super macro mode sa wide kamerom na P30 PRO je odlican...pored toga ne znam cemu ta macro kamera.

Trazio sam malo informacije o toj wide kameri na P30 PRO i sve sto sam nasao je to da ju radi Sony...nisam uspio naci koja joj je IMX oznaka.
Ta wide kamera mi je najugodnije iznenadjenje unazad par godina.
Predobro radi, distorzije minimalne, ostrina odlicna, sum taman kakav treba biti, podrzan je cak i PRO mode +DNG...svaka cast Huawei.

Glavna kamera je kao sto sam vec ranije napisao uvjetno dobra...uz malo truda mogu se izvuci dobre fotke sto se tice IQ.

Tele kamera je isto super kada radi, ali na zalost radi onda kada glupi Huawei SW odluci da treba raditi...totalno idiotski.

Ja se iskreno nadam da ce kroz update sve doci na svoje i da cu i sa ostalim kamerama biti zadovoljan kao sa ovom wide kamerom.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 Bome ovaj Mi9 se nije proslavio s kamerom nikak, eventualno treba vidit kak se ponaša dok je gcam gore.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
thebatman kaže...

 Bome ovaj Mi9 se nije proslavio s kamerom nikak, eventualno treba vidit kak se ponaša dok je gcam gore.

 Ma nije on loš, nego sad imam mix 3 kojeg sutra šaljem kao prodanog, mislio kupit mi9, a ispada da mix ipak to finije odradi u mraku.

 

Al svejedno uzmen mi9, wide kamera, eis u 4k, lakši mob, bla bla.

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Poco ima isti senzor kao i Mix 3...to je onaj senzor iz Pixela?
Ako je to taj, taj senzor je vjerojatno i u ovim najnovijim Pixelima.
Ispada da je Pocophone najbolji kamera mob za sicu.😄
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 12:22 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

To ja govorim ima skoro godina :)

Mi8, mix3 i poco imajj isti senzor, samo što poco nema ois, a ova dva imaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

P30pro automatika vs Mix3 night gcam 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice