Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.645
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ma vrucina. Ruši me.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Milka  

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nakon 3 mjeseca od kada ga imam i tjedan dana na godisnjem gdje imam vremena na bacanje mogu reci da sam isprobao P30 PRO do krajnjih granica.
Jednako tako sam prošle godine imao Pixela koji je ok mob i ok kamera, ali ovo je prvi mob koji je toliko svestran i toliko sposoban da vise uopce ne razmišljam o klasicnom aparatu...nesto tipa Canon G7X, RX100 i sl...
Ako u recenzijama jos jednom procitam da je Pixel mjerilo za bilo sto, ranit cu se.😄
 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Nakon 3 mjeseca od kada ga imam i tjedan dana na godisnjem gdje imam vremena na bacanje mogu reci da sam isprobao P30 PRO do krajnjih granica.
Jednako tako sam prošle godine imao Pixela koji je ok mob i ok kamera, ali ovo je prvi mob koji je toliko svestran i toliko sposoban da vise uopce ne razmišljam o klasicnom aparatu...nesto tipa Canon G7X, RX100 i sl...
Ako u recenzijama jos jednom procitam da je Pixel mjerilo za bilo sto, ranit cu se.😄

 Baci koju sliku kao dokaz 

5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

mozes stavit jos neke dnevne sa gcamom (zalazak sunca, priroda) te neke nocne gdje se ne koristi night sight ( tipa ovo , ovo )..

 

fala lipa :D

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2019 11:09 (aloevera13).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Nakon 3 mjeseca od kada ga imam i tjedan dana na godisnjem gdje imam vremena na bacanje mogu reci da sam isprobao P30 PRO do krajnjih granica.
Jednako tako sam prošle godine imao Pixela koji je ok mob i ok kamera, ali ovo je prvi mob koji je toliko svestran i toliko sposoban da vise uopce ne razmišljam o klasicnom aparatu...nesto tipa Canon G7X, RX100 i sl...
Ako u recenzijama jos jednom procitam da je Pixel mjerilo za bilo sto, ranit cu se.😄

Lijepo za cuti...a to sam i pretpostavljao.

 

Baš bio za vikend na moru, frend slavio rođendana. Taj frend ima samo Samsung i ni jedan drugi mob.Od prvog S do zadnjeg...sad ima S10+

Frendovi ga cimali za kameru kad su vidjeli moju na P30 Pro. 

Bilo je - daj slika ti s P30 Pro pa nam pošalji. 

 

Stvarno su slike top - ima taj neki vauu efket kad drugi vide slike s P30 Pro. 

 

7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
ocean77 kaže...
Nakon 3 mjeseca od kada ga imam i tjedan dana na godisnjem gdje imam vremena na bacanje mogu reci da sam isprobao P30 PRO do krajnjih granica.
Jednako tako sam prošle godine imao Pixela koji je ok mob i ok kamera, ali ovo je prvi mob koji je toliko svestran i toliko sposoban da vise uopce ne razmišljam o klasicnom aparatu...nesto tipa Canon G7X, RX100 i sl...
Ako u recenzijama jos jednom procitam da je Pixel mjerilo za bilo sto, ranit cu se.😄

Lijepo za cuti...a to sam i pretpostavljao.

 

Baš bio za vikend na moru, frend slavio rođendana. Taj frend ima samo Samsung i ni jedan drugi mob.Od prvog S do zadnjeg...sad ima S10+

Frendovi ga cimali za kameru kad su vidjeli moju na P30 Pro. 

Bilo je - daj slika ti s P30 Pro pa nam pošalji. 

 

Stvarno su slike top - ima taj neki vauu efket kad drugi vide slike s P30 Pro. 

 

 
Ne bih volio ispasti party-braker ali meni ove 3 fotografije nisu ništa posebno  
Ako je ovo taj famozni P30Pro... nemam riječi

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Neuk kaže...
R36 kaže...
ocean77 kaže...
Nakon 3 mjeseca od kada ga imam i tjedan dana na godisnjem gdje imam vremena na bacanje mogu reci da sam isprobao P30 PRO do krajnjih granica.
Jednako tako sam prošle godine imao Pixela koji je ok mob i ok kamera, ali ovo je prvi mob koji je toliko svestran i toliko sposoban da vise uopce ne razmišljam o klasicnom aparatu...nesto tipa Canon G7X, RX100 i sl...
Ako u recenzijama jos jednom procitam da je Pixel mjerilo za bilo sto, ranit cu se.😄

Lijepo za cuti...a to sam i pretpostavljao.

 

Baš bio za vikend na moru, frend slavio rođendana. Taj frend ima samo Samsung i ni jedan drugi mob.Od prvog S do zadnjeg...sad ima S10+

Frendovi ga cimali za kameru kad su vidjeli moju na P30 Pro. 

Bilo je - daj slika ti s P30 Pro pa nam pošalji. 

 

Stvarno su slike top - ima taj neki vauu efket kad drugi vide slike s P30 Pro. 

 

 
Ne bih volio ispasti party-braker ali meni ove 3 fotografije nisu ništa posebno  
Ako je ovo taj famozni P30Pro... nemam riječi

Prvo bug.hr smanji kvalitetu slike...ja sam čisto iz fore stavio slike.

 

Dovoljno je famozno što s mobitelom uloviš mjesec ili zoomiraš x50.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja bas gledam da prodam P30 pro, i da uzmem Pixela 3XL.

Imao sam prije Pixel OG i bolje mi je sjela ta kamera + vanilla android. Ako je netko zainteresiran PM
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kupio sam nedavno Pixel 2 XL nakon nekog vremena priželjkivanja i čekanja prilike, i dogodila se prilika, platio sam ukupno 360€ sa poštarinom. Oduševljen sam fotografijama, znao sam što mogu očekivati od kamere ali sam svejedno uspio ostat iznenađen. Tijekom vikenda sam imao i bratov P30 Pro i malo sam uspoređivao fotografije. Pixel je daleko realističniji i jednostavno su mi ljepše njegove fotke. Ne volim zasićenost boja kakva je kod Huaweia ali i Samsunga te Applea. P30 Pro se par puta pogubio što se tiče boja: par fotki koje su bile super-zasićene i daleko od stvarnosti i par fotki koje su bile hladnije od Pixela.  9 od 10 fotografija u auto modu na Pixelu ispadnu odlično što mi je bitno jer se ne želim igrati s postavkama. Događa mi se da okidam fotografije u situacijama u kojima inače prije nisam fotkao, valjda jer znam da ću imat odličnu fotografiju. Nedostatak telephoto i ultrawide kamera mi nije problem. Videe baš ne snimam često, malo sam probao samo da vidim kako će ispast i zadovoljan sam, stabilizacija odlična. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 9:05 (dtdtdt).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Meni se na Pixelu ne sviđa over sharpening na fotkama dok zasicene boje na P30 PRO rijesim gasenjem AI i umjesto vivid colours stavim normal...po ostalim parametrima Pixel nije nikakva konkurencija P30 PRO.
Pixel bi uzeo djetetu, zeni i preporucio bih ga svakome tko ne kuzi uopce fotografiju, a zeli sto jednostavnije koristenje kamere...tu je odlican.
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

HNK, p30p

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Cijena Pixel vs P30.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mrbean kaže...
Ja bas gledam da prodam P30 pro, i da uzmem Pixela 3XL.

Imao sam prije Pixel OG i bolje mi je sjela ta kamera + vanilla android. Ako je netko zainteresiran PM

 Ti si rijetki koji bi mjenjao P30P za 3XL.

 

Pa bar bi sad P30P trebao radit dobre fotke kad je sad softver ispeglan, ili...

 

 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ma radi okej, ali stvarno rijetko koristim PRO mode, te vecinom fotkam na Auto, a za to mislim da mi je Pixel bolji.

 

Na P30P 5x koristim tu i tamo, za neki prirodni bokeh jer nikad ne stojim tako daleko od neceg sto fotkam pa mi je neiskoristiv, wide mi je super.

 

Bolje su boje, a HDR+ da ne pricam koliko mi fali. Prednja kamera je također bolja na pixelu, sto se tice HDR-a nemjerljivo.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Cek, jel si imao prije vec 3XL ili?

 

Ak bus ga nabavljal, napravis usporedbu izmedju ta dva, pa onda vidis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Imao sam Pixel OG i na tom mi je kamera bila bolja nego na P30P, tako da bi mi na 3XL vjerojatno bila još bolja, a i po recenzijama mi se sviđa.

 

Ne kažem da je bolja, znam da je senzor bolji na P30P, ali automatika, processing i HDR+ na Pixelu za mene osobno daju bolje slike, tj. bolje mi odgovaraju.

 

Imao sam cak i Note8, S9 s GCam-om gore, isto su bile odlicne slike. 

 

Na P30P kad fotkam u Auto modeu s normal colorsima slika mi bude kao izblijeđena i tek nakon sto odes u Google photos App i ono automatski da ju malo "edita" donekle je ok. Vivid colors mi je pretjerivanje, a smooth mi daje previse crvenog tona, pogotovo na ljudima. 

 

Kad dođem s posla stavim par fotki s P30 pro :) 

10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja sam trenutno na mi8 + gcam i zadovoljan sam.

Gcam palim za lowlight i portret, ostalo stock kamera odrađuje kako treba.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mrbean kaže...

Imao sam Pixel OG i na tom mi je kamera bila bolja nego na P30P, tako da bi mi na 3XL vjerojatno bila još bolja, a i po recenzijama mi se sviđa.

 

Ne kažem da je bolja, znam da je senzor bolji na P30P, ali automatika, processing i HDR+ na Pixelu za mene osobno daju bolje slike, tj. bolje mi odgovaraju.

 

Imao sam cak i Note8, S9 s GCam-om gore, isto su bile odlicne slike. 

 

Na P30P kad fotkam u Auto modeu s normal colorsima slika mi bude kao izblijeđena i tek nakon sto odes u Google photos App i ono automatski da ju malo "edita" donekle je ok. Vivid colors mi je pretjerivanje, a smooth mi daje previse crvenog tona, pogotovo na ljudima. 

 

Kad dođem s posla stavim par fotki s P30 pro :) 

 Da se razumijemo, Huawei nema odličan (neg moraš čekat podosta vremena da to polako isprave) softver za kameru, tu dost kiksaju i dalje je Gugl bog i batina na tom polju, pa čak i s inferiornijim senzorom, 3XL je i dan danas trn u oku mnogima, bar dok su fotke u pitanju..

Za G4 najavljuju promjene, mislim da će bit više leća, uz standardni objektiv se nagađa da će ić tele i wide, al vidit ćemo, pixeli out of box radi odlične fotke. Sad trenutno hardverski ne parira pojedinim smarfonima, al ak stave veći senzor uz brutalni softver, tu neće bit nekih zamjerki na sam fotić, a i ak bude, brzo će riješit problem.

Evo nedavni rivju 3XLa, čovjek recenzira fotiće i objektive.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pixel je jednostavno preskup za ono sto nudi, a ne nudi nista posebno.

Ako si bas toliko zabrijao na tu kameru, bolje ti je uzeti Mi8, dobijes isti senzor kao i u Pixelu, ali dobijes i tele kameru, dobijes premium izradu, bolji dizajn, veci ekran i stavis Gcam...znaci imas i hardware i software sa Pixela i sve to za neku sitnu lovu...davati 3000+ Kn za Pixela je meni totalno glupo...ja sam ga imao i OK je mob, ali nebi vise uzimao...jedva sam ga se rijesio.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Da probam i ovdje, možda bude brži odgovor. Znači ovako imam dvojbu P20 pro ili P30, pošto mi je kamera primarna koji bi bio izbor. Pretpostavljam P30, ako je tako da li je razlika drastičnai vrijedna nešto više cijene. Moram priznat da su po  mome mišljenju i ovako uređaji precijenjeni ali kad već moram kupovat....

Ili imate neku treću opciju za cca 3000 +200/300 kuna (isključivo novo sa garancijom) a da je konkurentan šta se tice fotografije?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 16:01 (Reef).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Pixel je jednostavno preskup za ono sto nudi, a ne nudi nista posebno.

Ako si bas toliko zabrijao na tu kameru, bolje ti je uzeti Mi8, dobijes isti senzor kao i u Pixelu, ali dobijes i tele kameru, dobijes premium izradu, bolji dizajn, veci ekran i stavis Gcam...znaci imas i hardware i software sa Pixela i sve to za neku sitnu lovu...davati 3000+ Kn za Pixela je meni totalno glupo...ja sam ga imao i OK je mob, ali nebi vise uzimao...jedva sam ga se rijesio.

 Ne radi se samo o hardveru nego i o softveru, znaš i sam o čem pričam..

 

Pogledaj koje fotke radi Lumia 950/XL, a senzor je lošiji a to je već i stariji mob i dan danas radi odlične fotke (zahvaljujući odličnom softveru)..

 

Kad je već o Google riječ, neminovono je da će ić na više objektiva u smartfon, al kaj ti hoću reć, Google to odlično uskladi do te mjere, da jednostavno nema mjesta zamjerkama, pustimo Pixele 2 i 3, govorim općenito, valda si svjestan da će Google pratit trendove, pa kao što rekoh, uz standardnu kameru će stavit još neku (tele, wide).

Što se tiče cijene, osobno, meni je i P30P skup, trenutno, a ja ne gledam na mob koji mi je isključivo prioritet kamera, jest da je jedan od bitnijih aspekata, al trenutno mi P30P ne kotira visoko na ljestvici, pošto ima nekih stvari koje mi fali (stereo zvučnici) a smeta (Kirin proc i nepostojanja gcam app).

Ne samo da je Google skup i većina prate te trendove pa i oni postaju bit skupi.

Pixel nije za pojedince koje mob mjenjaju svako malo, u startu je skup a nije ga lako prodat; al mene to ne dira, pošto mislim imat mob na duže staze, trenutno se bliži dvije godine kolko imam U11, ne bih ga ni imao tak dugo da nema odličnu kameru potpomognuta gcam-om

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bas to, software sami uz kameru i gcam mi cini Pixel super mobitelom. Pixel 1 sam imao godinu i nesto sitno i da mi nije trebao veci ekran te da nije baterija bila dosta losa, jos bi ga imao.


Mogao bi uzeti MI8 ili MI9, rootati, stavit lineage oss i gcam, ali opet nije mi to to kao na Pixelu gdje sve skupa radi odlično kao neka cijelina.

 

Naravno, nekome bolje odgovara neki drugi mobitel (P30P, iPhone, Oneplus itd.)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mrbean kaže...

Bas to, software sami uz kameru i gcam mi cini Pixel super mobitelom. Pixel 1 sam imao godinu i nesto sitno i da mi nije trebao veci ekran te da nije baterija bila dosta losa, jos bi ga imao.


Mogao bi uzeti MI8 ili MI9, rootati, stavit lineage oss i gcam, ali opet nije mi to to kao na Pixelu gdje sve skupa radi odlično kao neka cijelina.

 

Naravno, nekome bolje odgovara neki drugi mobitel (P30P, iPhone, Oneplus itd.)

 

MIUI radi odlicno, pogotovo kada je u njemu takav SOC kao S845 i ne znam po cemu to Pixel moze bolje raditi kao cjelina.

 

Ovdje imas masu toga sto na Pixelu nemas pa tako i tele kameru, a senzor glavne kamere na Pixelu je isti kao i u Mi8 i kada stavis gcam imas i SW isti...znaci razlika je jedino u leći, a i te leće radi ista firma (negdje u Aziji).

Pixel platis 3000+ Kn, a ovo nadjes za -2000 Kn i dobijes bolji mob.

 

 

Vezano za P30 PRO, sto god vi rekli to je najsposobniji kamera mob trenutno i nema nikakvu konkurenciju.

Istina je da nije za laike, ali tko vlada pojmovima fotografije sigurno nece ni gledati Pixela koji je zapravo tzv. "idiot" kamera...upalis, okines i to je to.

Kada bi isli gledati sve parametre Pixela nebi ni mogli uopce usporedjivati sa P30 PRO...ono, kao da u ring stavimo pero laku kategoriju boksaca protiv teske kategorije...neusporedivo.

P30 PRO je jedini mobitel koji sam do sada koristio gdje kada fotkam npr ljude sa nekih metar-dva zakonima fizike i optike zamuti pozadinu...veci senzor i ocito kvalitetnija leća...za Pixel je to misaona imenica.

Da ne ispadne da pricam napamet...imao sam P20 PRO, Note 9, iPhone X, Pixel 2XL (njega skoro pola godine), Mi8, P30 PRO, Note 8...

 

Jednostavno ne znam odakle vam vise inspiracije taj vremenom pregazeni mob usporedjivati sa P30 PRO koji je definirao neku novu klasu...tek cekamo usporedive mobitele.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 19:27 (ocean77).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

@ocean77, ak si u toku, pa novi Pixeli izlaze tam negdje na jesen, pa ćemo vidit, ko kaže da neće bit više od jedne kamere, ko kaže da ne bu stavili veći senzor, neće ni oni sjedit skrštenih ruku, pa znaju kak se vodi bitka na tom polju, a pixelima je kamera najjači adut, tu nema dvojbe i nastavljaju dalje u revijalnom tonu.
Ionak sam orijentiran na buduće modele koji će bit izbačeni tam negdje na jesen, ne govorim samo za pixel.

Pixel 4, da konkurira P30P, sve je moguće, uglavnom, veselim se jeseni:D

 

EDIT: U11 ima manual kontrole, al rijetko koristim, ne znam zakaj al navuko se na gcam, mora da odlično odrađuje posao:D

 

Da Pixel uvede manual e to bi bilo prva liga, mada kolko me sjećanje služi, bilo je jedno vrijeme gcam sa manual kontrolama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 20:23 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Manual mode mi je bio fora na LG G4 svojevremeno. Od tada je automatika toliko napredovala da ne vidim smisao niti eventualni scenarij gdje bi koristio manual mode. Mislim da je prioritet brzina i da softver što više izvuče u tim situacijama. Ne sjećam se kad sam zadnji put fotografirao na mobitelu i da je cijela operacija trajala više od par sekundi.
 
2 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Manual mode na tisuću ljudi koristi jedna osoba...a i to sam puno rekao. Nekad sam čak i imao volje igrati se s postavkama, ali nikad više, nema smisla. Izvadi mob, okini, pogledaj, spremi.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Manual mode na tisuću ljudi koristi jedna osoba...a i to sam puno rekao. Nekad sam čak i imao volje igrati se s postavkama, ali nikad više, nema smisla. Izvadi mob, okini, pogledaj, spremi.

 Ne da si malo reko, nego si totalno fulao.

U anketi u ovoj temi, 11 ljudi ne koristi manual nikad, dok ih 8 koristi skoro uvijek.

 

Pixeli su toliko prevazideni od huaweia, samsunga i xiaomia da mi je smijesno kada procitam da netko uopce razmislja o kupovini tih mobitela

 

Ne samo sto se fotografija tice, vec i softver vise nije njihova prednost. Pixel je ubijen 2019. I 4. generacija nece to promjeniti.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice