Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.398
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Imao sam i sam Pixel 2 XL, u to vrijeme je bio mob za 5. Gcam mi je tad bilo otkriče. Sve ima svoje vrijeme i a njega 2XL a i 3XL je vrijeme pregazilo.

 

Meni je kamera najbitnija i kad na P30 Pro imam set kamera s dosta mogućnosti., jedna na Pixelu mi više nije interesantna. Također ovaj setup zoom - x5, x10, x50 - jednostavno netko mora ponudit više da bi mi kamera bili zanimljiva i da bi taj mobitel na sebe skrenuo moju pažnju.

 

Sve mi je na Google fotografijama i što sam post prije napisao - Googole radi toliko dobro kompresiju slike, da nemam nikakve velike prednosti Pixel-a naspram ostalih mobitela sto se tiče spremanja slika.

 

Također ni Pixel više nije najbrži telefon tj nema najbrži SW.  P30 Pro, ON7 ni malo ne zaostaju za njim.

 

Na kraju...Mate 30 i P40 Pro će uz mobilnu fotografiju podići i video snimanje na jednu novu razinu - tako kažu. Mi čekamo.

 

 

 

 Nadam se samo da će se stvari s google uslugama nekako riješiti jer bez toga ih ne uzimam.

 

Anyway. Zadnje vrijeme sam koristio u više navrata i krugova:

 

- mi8

- mi9

- mi9t

 

Sa sva tri sam zadovoljan bio, sviđa mi se što xiaomi radi s telefonima. IQ je gotovo identican na sva tri. 

 

Mi8 je definitivno kralj omjera uloženo/dobiveno. Primarna kamera + zoom, ajmo rec da i sa gcam i bez njega daje dobre rezultate. Možda najbolji telefon za nekoga tko želi point and shoot dobar. Gcam kao da je pisan baš za njega, radi vanredno.

  Zamjeram mu nedostatak stabilizacije pri 4k snimanju.

Mi9 i mi9t daju gotovo iste rezultate sa glavnom kamerom. 4ku60fps nije podržano u mi9t, ali u mi9 običnom je toliko ne stabilizirano da nije upotrebljivo tako da tu su negdje.

Ultrawide kamere je različita. Mi9 ima nešto uži fov, tako da puno više kadra snimi mi9t, pogotovo u videu. Mi9 ima autofokus za izvrsne makro fotografije. Mi9t ima fiksiran fokus. Mi9 podržava i na uw kameri shutter do 32sec, mi9t samo do 1/2sec. 

Ugl, da mi je spojit glavnu kameru od mi8, ultrawide hibrid od mi9t (fov) i mi9 (autofocus + manual mode) imao bi izvrstan telefon.

Al ajd i mi9t je dovoljno blizu. Za sada. 

9 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Danas sam neko vrijeme istraživao i dalje ne kužim koja je svrha tog Mi 9T modela? Po specifikacijama jedino mu je baterija bolja, dok su kamera, procesor, grafika i ostalo na strani Mi 9

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 15:29 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...

Danas sam neko vrijeme istraživao i dalje ne kužim koja je svrha tog Mi 9T modela? Po specifikacijama jedino mu je baterija bolja, dok su kamera, procesor, grafika i ostalo na strani Mi 9

Upravo to, tj. odgovor je pred nosom!

Odgovor glasi MARKETING!

 

Dakle, hoću reći, taj mobitel prodaje ta famozna pop up kamera i možda u manjem omjeru display bez notcha.

 

I to je to!

 

U biti, svaka im čast, odjelu marketinga jel'.

 

Osim toga, to je u biti Redmi klasa uređaja, dakle tko zna, taj zna što to znači (napominjem da mi nije namjera podcjenjivati, dapače, samo govorim ono što i sam Xiaomi govori).

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zaboravlljate najbitnije.

 

Cijena.

 

Na domacem trzistu, mi9 osnovni model cca 3400. Mi9t osnovni model 2500. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Tako je,dobiješ vrlo sličan mobitel za nešto manje para...Ukoliko je Mi9 preskup,ili mi9t pro dobiješ mobitel koji može gotovo sve što i ostala dva...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nije redmi klasa,nego sami vrh gornje srednje klase,vjerojatno niste imali uređaj u ruci,pa ne znate o čemu se radi .a niste ni čitali recenzije o Mi9t ...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Koja je svrha Mi9 modela,kad ima model Mi9t za manje novaca,...možda je to pravo pitanje...znam više slučajeva korisnika koji su prešli sa Mi9 na Mi9t...

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pa ima i Mi 9 SE. Al ovo je offtopic tak da nema smisla raspravljat.

Vidio sam da će Mi 9s imat OIS pa me baš zanima da li bude kakav napredak u kameri, al vjerojatno će i cijena bit dost viša
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ma OIS čak i nije tolko presudan, Mi9 ima veliki senzor pa mu to ide u prilog, sjetite se Nexusa 6P nema OIS a ima EIS, a fotke su bile vrhunske, pa čak i još dan danas, zahvaljujući većem (1 2/3") senzoru i veličini (1.55) piksela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Ma OIS čak i nije tolko presudan, Mi9 ima veliki senzor pa mu to ide u prilog, sjetite se Nexusa 6P nema OIS a ima EIS, a fotke su bile vrhunske, pa čak i još dan danas, zahvaljujući većem (1 2/3") senzoru i veličini (1.55) piksela.

 

 

Mi9 ima jos veci senzor 1/2.

Ja osobno nisam primjetio da mu fali OIS jer te fotke koje fotkam u slabijim svjetlosnim uvjetima koristim Gcam koji raznim trikovima anulira nesostatak OIS-a...okidanje vise fotki ili sto vec radi...uglavnom dobijem ciste slike sa brzinom zatvaraca 0.3 sec iz ruke.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kameroznalci kako vam ovo izgleda
https://flic.kr/p/2heWJ5F
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5-review-1987p5.php

Jako dobra kamera na Xperia 5, noćne su na mjestu, napokon.

A još dok će dobit podršku za gcam

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Gledam malo kamera testove od iPhone 11 i video kvaliteta je na jednom sasvim drugom nivou u odnosu na konkurenciju. Video izgleda fenomenalno na sve kamere uključujući i selfie. I fotografije su odlične. Ovaj njihov novi HDR algoritam je praktički kopija Google HDR+.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Istina, mislim da cu dogodine probat iphone.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Da, video je odlican na ajfonu, a kolko sam vidio i fotke su takve..

Nego, Huawei M30 serija, stavili  su jos veci senzor, to bi trebalo bit odlicno..

Samo me zanima kakav ce video bit, jer huawei je tu losiji neg konkurencija.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 8:14 (zvonac).
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.dxomark.com/huawei-mate-30-pro-camera-review/

 

Photo - 131 bod, Video - 100 bodova.

 

Ukupno 121 bod - 1 mjesto. 

 

 

 
0 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

https://www.dxomark.com/huawei-mate-30-pro-camera-review/

 

Photo - 131 bod, Video - 100 bodova.

 

Ukupno 121 bod - 1 mjesto. 

 

 

 

Ukupno dxomark nije relevantan

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
CroDexter kaže...
R36 kaže...

https://www.dxomark.com/huawei-mate-30-pro-camera-review/

 

Photo - 131 bod, Video - 100 bodova.

 

Ukupno 121 bod - 1 mjesto. 

 

 

 

Ukupno dxomark nije relevantan

 Ukupno me zaboli... 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
dxomark = antutu 🤣
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zna se da neki plaćaju dxmarku da dobiju bolji score na testu - mislim da je bilo o tome već govora u temi - plaćali su Huawei, oneplus i ne znam da li još tko...to se službeno zove da proizvođači dxomark plaćaju kao savjetnike da podese hw/sw na mobitelu za što bolju kameru...
No generalno, ne treba se držati samo scora ko pijan plota (već gledati kroz prizmu ovih koji sigurno plaćaju savjetovanje), ali meni njihovi reviewevi daju dobru sliku o tome kakve foto/video uratke se može očekivati od dotičnog uređaja, tako da su mi njihovi reviewevi dosta temeljiti i korisni...
Ne znam da još koja stranica daje tako detaljne analize za tako veliki broj uređaja.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Imaju razrađen sustav testiranja ali to je uzalud jer kao što si napisao imaju "poseban" odnos s nekim proizvođačima. Po meni su bolje direktne "real life" usporedbe na YouTubeu. Vidiš svojim očima bez upitnih snimki i fotografija dxo-a s često čudnim dodjeljivanjem bodova.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Što kažete na ovaj novi (Samsungov?) senzor na Xiaomi mi mix alpha? Veličina senzora 1/1.33, najviše do sada, uz ogromnih 108mp, pa podijeljeno na 4 opet radi poprilično velike fotografije od 27mp. Bi li to moglo ići na S11?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
explorer 4 kaže...

Što kažete na ovaj novi (Samsungov?) senzor na Xiaomi mi mix alpha? Veličina senzora 1/1.33, najviše do sada, uz ogromnih 108mp, pa podijeljeno na 4 opet radi poprilično velike fotografije od 27mp. Bi li to moglo ići na S11?

 Odličan, samo Šaomi nije poznat po odličnom softveru za kameru, gcam će joj sjest ko budali šamar

 

Moguće je. Vrijeme je već da se samsung makne s tih malih senzora i ubace pravu stvar na nadolazeće flagšipe druge godine.

 

S7-S10, koja je značajna razlika? Ovo je retoričko pitanje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ma da, kad sam vidio razliku između kamere na mom Noteu 8 i Noteu 10 me smijeh uhvatio, sramota. Nekako se nadam da će S11 imati taj senzor. Planirao sam uzeti Mate 30, kad ono friška figa što se tiče softvera.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
9 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pozdrav ,koju aplikaciju skiniti za bolju kameru na mobu(Xiaomi redmi note 7) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 0:58 (dasan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Gcam

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Gcam tool kako se sa njim služi nije mi najjasnije 

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
dasan kaže...

Gcam tool kako se sa njim služi nije mi najjasnije 

 ne tool, ne mozes skinuti gcam sa play storea

 

google brate pa trazi

 

https://www.google.com/search?q=redmi+note+7+gcam&oq=redmi+note+7+gcam&aqs=chrome..69i57j0l5.3875j1j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
dasan kaže...

Gcam tool kako se sa njim služi nije mi najjasnije 

 Zamjena za stock app koju koristiš kod fotkanja, gcam instaliraš i imaš odličnu kameru.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice