Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.439.008
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_cc9_hands_on-review-2019.php

 

 Main camera - 108MP, 1/1.33" Quad-Bayer sensor with 0.8µm pixel size, 25mm f/1.7 lens (8P lens for the Premium edition), OIS, Laser AF; 

 

nije lose :D

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
DxO ga je vec stavio u rang sa Mate 30 PRO s kojim dijeli prvo mjesto.
Vrlo lako moguce da se Samsung (S11) na proljece vraca medju najbolje jer dolazi sa novijom verzijom tog senzora koji je u ovom Xiaomiu.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

vidio sam, nije lose. jos da malo popeglaju softver + google kamera.. steta da nema bolji chipset pa bi se vjerojatno i iz toga nesto izvuklo

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Nekoliko fotki OP 7T u full 48Mpx i macro. Na 48Mpx očit je nedostatak HDR.
Ne znam zašto, ali na mobitelu mi te slike puno bolje, detaljnije izgledaju.

https://www.flickr.com/photos/159801787@N08/49024102342
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Nekoliko fotki OP 7T u full 48Mpx i macro. Na 48Mpx očit je nedostatak HDR.
Ne znam zašto, ali na mobitelu mi te slike puno bolje, detaljnije izgledaju.

https://www.flickr.com/photos/159801787@N08/49024102342

 Oštrina taman, jedino mi se čini malo preeksponirana..

 

 

Nego, Šaomi bubnuo još veći senzor u novi Note 10 i Mi9 Pro, 1/1.33", spram današnjih 1/2.5" ovo je veliki napredak, samo da kinezi porade na softveru još, doduše ni sad nisu loši, al ima tu još posla..

 

aloevera13  Čipset je ok, nije top klasa, al 730 je neki gornji srednji segment SoCa, naravno 855 bi bolje pristajao, ipak, treba obradit 108MP fotku.

 

Samo me zanima dal će ostali pratit taj trend, za Huawei ne sumnjam, a i vjerojatno će i oni imat opet nekog asa u rukavu.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 9:25 (zvonac).
12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Stigao i dxomark review za novi iPhone 11 Pro Max

LINK

 

Zanimljivo da su video zapise ocjenili jednako kao za Xiaomi Mi Note 10, dijele prvo mjesto. Nisam siguran baš u tu tvdnju, ali vidjeti ćemo.

Gledao sam neke iPhone video zapise i stvarno su vrhunski.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

P30 PRO vs Note 10.

 

Pro 30 Pro - kompletno bolji sustav kamere od Nota 10. Jedino gdje vidim prednost su realne boje na Note 10.

 

P30 Pro sam prodao tako da ne mogu stavit usporedbu slika, ali ono što sam uspio testira i vidjet - zaključak je rečenica višlje.

 

Note 10 vs Note 9 - majke mi pa meni to sve skoro isto izgleda. Opet je u igri ta točnost boja kod Note 10, ali ovo ostalo je skoro pa isto. Ne vidim razlog da netko npr kupi Note 10 samo zbog kamere jer Note 9 kao i S serija daju skoro pa iste slike. Razlika je u detaljima.

 

Vrijeme je da sljedeće godine Samsung nešto napravi po pitanju kamere jer ovo dalje više nema smisla.

 

PS sljedeći tjedan supruga će dobit Iphone 11 - pa ću napravit testiranje kamere Note 9 vs Note 10 vs Iphone 11. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 10:17 (R36).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

P30 PRO vs Note 10.

 

Pro 30 Pro - kompletno bolji sustav kamere od Nota 10. Jedino gdje vidim prednost su realne boje na Note 10.

 

P30 Pro sam prodao tako da ne mogu stavit usporedbu slika, ali ono što sam uspio testira i vidjet - zaključak je rečenica višlje.

 

Note 10 vs Note 9 - majke mi pa meni to sve skoro isto izgleda. Opet je u igri ta točnost boja kod Note 10, ali ovo ostalo je skoro pa isto. Ne vidim razlog da netko npr kupi Note 10 samo zbog kamere jer Note 9 kao i S serija daju skoro pa iste slike. Razlika je u detaljima.

 

Vrijeme je da sljedeće godine Samsung nešto napravi po pitanju kamere jer ovo dalje više nema smisla.

 

PS sljedeći tjedan supruga će dobit Iphone 11 - pa ću napravit testiranje kamere Note 9 vs Note 10 vs Iphone 11. 

 

 Misliš na Samsung Note 10? Niti jedan Samsung nema realne boje, daleko je to od realnog, još u kombinaciji sa AMOLED ekranom, sve izgleda kao da je ispalo iz snjeguljice i 7 patuljaka. 

 

Nedavno sam radio uspredbu Mate 30 Pro i Samsung Galaxy Note 10 plus i Mate 30 Pro radi daleko bolje fotke.

 

Sljedeće godine Samsung kreće sa drugom verzijom svog novog 108MP senzora, koji ima novi Xiaomi Mi Note 10 i koji za sada djeluje jako dobro.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 13:45 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
R36 kaže...

P30 PRO vs Note 10.

 

Pro 30 Pro - kompletno bolji sustav kamere od Nota 10. Jedino gdje vidim prednost su realne boje na Note 10.

 

P30 Pro sam prodao tako da ne mogu stavit usporedbu slika, ali ono što sam uspio testira i vidjet - zaključak je rečenica višlje.

 

Note 10 vs Note 9 - majke mi pa meni to sve skoro isto izgleda. Opet je u igri ta točnost boja kod Note 10, ali ovo ostalo je skoro pa isto. Ne vidim razlog da netko npr kupi Note 10 samo zbog kamere jer Note 9 kao i S serija daju skoro pa iste slike. Razlika je u detaljima.

 

Vrijeme je da sljedeće godine Samsung nešto napravi po pitanju kamere jer ovo dalje više nema smisla.

 

PS sljedeći tjedan supruga će dobit Iphone 11 - pa ću napravit testiranje kamere Note 9 vs Note 10 vs Iphone 11. 

 

 Misliš na Samsung Note 10? Niti jedan Samsung nema realne boje, daleko je to od realnog, još u kombinaciji sa AMOLED ekranom, sve izgleda kao da je ispalo iz snjeguljice i 7 patuljaka. 

 

Nedavno sam radio uspredbu Mate 30 Pro i Samsung Galaxy Note 10 plus i Mate 30 Pro radi daleko bolje fotke.

 

Sljedeće godine Samsung kreće sa drugom verzijom svog novog 108MP senzora, koji ima novi Xiaomi Mi Note 10 i koji za sada djeluje jako dobro.

 

 

 Imao sam skoro svaki Samsung - nisam imao S1 i S2...

 

Gledano - ono kako moje oko vidi boje uživo, takve mi boje izgledaju na slici. Nisu zasićene ni ništa slično. Ne znam u čemu je fora ali i ja sam se iznenadio...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 14:22 (R36).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

iPhone 11 nakon Note9. Fotografije imaju više šuma u odnosu na Samsung. Samsung ima tendenciju zaglađivanja. Za pixel peepere će vjerojatno Samsung možda čak biti i bolji ovdje. :) Noćne fotografije i općenito fotografije u lošijim svjetlosnim uvjetima bolje na iPhone. Video je dosta dobar na Note9, ali iPhone mi je ipak bolji iako se i ovdje primjećuje više šuma ako se ne odabere dobar mod za lošije svjetlosne uvjete. Filozofija boja potpuno drugačija - vrlo vidljivo. Selfie bolji na iPhone i to dosta... Portret mode bolji na iPhone. Veliki plus što je dosta pouzdan i jednostavan za koristiti. Općenito, aplikacija kamere 'bolje diše' na iPhone. Ali ako ćemo iskreno, nije to baš tolika revolucija koliko se piše... Recimo, deep fusion.... Uopće nemam pojma da li radi ili ne i kad radi ako radi. Ultra wide je ok, ali kad je svjetlo idealno, inače rezultati baš i nisu nešto. Uglavnom, zadovoljan sam s kamerom ali ne toliko da bih rekao da je ogromna razlika u odnosu na Note9 - "pojede Note9 za doručak" i slične fraze :). Meni su rezultati koje postižem sa iPhone zabavni i mislim da imam veći postotak dobrih fotografija nego prije na drugim, uglavnom Samsung, mobitelima. Meni dovoljno. 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...

iPhone 11 nakon Note9. Fotografije imaju više šuma u odnosu na Samsung. Samsung ima tendenciju zaglađivanja. Za pixel peepere će vjerojatno Samsung možda čak biti i bolji ovdje. :) Noćne fotografije i općenito fotografije u lošijim svjetlosnim uvjetima bolje na iPhone. Video je dosta dobar na Note9, ali iPhone mi je ipak bolji iako se i ovdje primjećuje više šuma ako se ne odabere dobar mod za lošije svjetlosne uvjete. Filozofija boja potpuno drugačija - vrlo vidljivo. Selfie bolji na iPhone i to dosta... Portret mode bolji na iPhone. Veliki plus što je dosta pouzdan i jednostavan za koristiti. Općenito, aplikacija kamere 'bolje diše' na iPhone. Ali ako ćemo iskreno, nije to baš tolika revolucija koliko se piše... Recimo, deep fusion.... Uopće nemam pojma da li radi ili ne i kad radi ako radi. Ultra wide je ok, ali kad je svjetlo idealno, inače rezultati baš i nisu nešto. Uglavnom, zadovoljan sam s kamerom ali ne toliko da bih rekao da je ogromna razlika u odnosu na Note9 - "pojede Note9 za doručak" i slične fraze :). Meni su rezultati koje postižem sa iPhone zabavni i mislim da imam veći postotak dobrih fotografija nego prije na drugim, uglavnom Samsung, mobitelima. Meni dovoljno. 

 Čak i ne, ak je NR agresivan onda samo uništava fotku, prirodniji je šum na slici neg zaglađivanje same fotke, a svi znamo da proizvođači nemaju mjere u tom pa pretjeruju abnormalno, aj da je lagano zaglađena još kak tak, doduše, šum mi je bolji i prirodniji; osobno, bolje mi je da se vide nedostaci a ne prikrivanje lošim softverskim trikovima, tu je samsung jedno vrijeme prednjačio kao i huawei, ma zapravo većina njih pretjeruje oko toga, a malo ko pokazuje kakva je realna fotka, onda se mora pribjeći fotkanjem u raw-u..

 

Edit: 

Odlicna kamera na Mi Note10 posto je veliki senzor, ne treba mu fejk bokeh..

A jos dok se zakaci gcam gore, bit ce to ludnica od kamere..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 22:01 (zvonac).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

Edit: 

Odlicna kamera na Mi Note10 posto je veliki senzor, ne treba mu fejk bokeh..

A jos dok se zakaci gcam gore, bit ce to ludnica od kamere..

 

Iskreno ne priznajem te kamere na srednje cjenovnim uređajima.

U subotu frend kupio Mi 9T - Prednja kamera razocaranje, zadnja malo blaže razočaranje. Jednostavno nemaju software...

 

Jedino se veselim toj kameri na S11...

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Igrom slucaja docepao sam se jednog a70 i plesnuo gcam na njega...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
zvonac kaže...

 

Edit: 

Odlicna kamera na Mi Note10 posto je veliki senzor, ne treba mu fejk bokeh..

A jos dok se zakaci gcam gore, bit ce to ludnica od kamere..

 

Iskreno ne priznajem te kamere na srednje cjenovnim uređajima.

U subotu frend kupio Mi 9T - Prednja kamera razocaranje, zadnja malo blaže razočaranje. Jednostavno nemaju software...

 

Jedino se veselim toj kameri na S11...

 Priznao ti il ne priznao, fotke su odlicne, iznenadjen skroz, s velikim senzorom se vidi razlika na fotkama, fotic je odlican.

Jedino su trebali jaci proc stavit radi obrade fotke i pokretanja aplikacije, odnosno sve radnje koje su vezane uz fotic..

 

Ono di sam iznenadjen, veliki senzor=pravi bokeh, a ne one softverske fejk fore koji vecina proizvodjaca pribjegava tomu..

 

Nadam se da ce i Samsung stavit pravu stvar u S11..

 

Note 10 ima potencijala, samo jos to softverski ustimat.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 10:02 (zvonac).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Iskreno radujem se samsungovom f 1.5 u kombinaciji s novom verzijiom ovog senzora.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
zvonac kaže...

 

Edit: 

Odlicna kamera na Mi Note10 posto je veliki senzor, ne treba mu fejk bokeh..

A jos dok se zakaci gcam gore, bit ce to ludnica od kamere..

 

Iskreno ne priznajem te kamere na srednje cjenovnim uređajima.

U subotu frend kupio Mi 9T - Prednja kamera razocaranje, zadnja malo blaže razočaranje. Jednostavno nemaju software...

 

Jedino se veselim toj kameri na S11...

Dogodine će to Samsung prepakirati, staviti mašnicu i 4x veću cijenu pa ćeš lakše "priznati" njegove kamere.

 

Po pitanju Mi 9T, oprosti, ali što te to razočaralo na uređaju cijene cca 1800kn? Mi 9T nudi odličan senzor, a po pitanju softwarea tko ti brani u par minuta instalirati Gcam koji glasi za top software i problem riješen. Ili ti je draže isto to platiti puno skuplje i tješiti se kako to mora vrijediti jer je skupo?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže... 

 Imao sam skoro svaki Samsung - nisam imao S1 i S2...

 

Gledano - ono kako moje oko vidi boje uživo, takve mi boje izgledaju na slici. Nisu zasićene ni ništa slično. Ne znam u čemu je fora ali i ja sam se iznenadio...

Očito si rođen s posebno nabrijanim očima. 

Samsung po defaultu koristi "krivi" screen mode kako bi prikazao što dopadljiviju, a ne što realniju sliku.

Prošlo ih je kroz moje ruke i više nego dovoljno i teško da ti je na svakom Samsungu slika izgledala realno, osim ako nisi ručno promijenio postavke, jer Samsung je u stanju prikazati jako dobru sliku, ali je to ranije bilo potrebno ručno odabrati i prebaciti na "natural" ili "basic" screen mode. Tek od SG Note 10 i Note 10+ su promijenili defaultnu vrijednost i sada je to odmah u startu postavljeno na "natural".

 

"vivid" i "adaptive display" koriste wide gamut i prikazuju veći color range i visoku zasićenost bojama i to nema veze s realnim prikazom. Lijepo je za vidjeti, ali nije realno.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

 

Po pitanju Mi 9T, oprosti, ali što te to razočaralo na uređaju cijene cca 1800kn? Mi 9T nudi odličan senzor, a po pitanju softwarea tko ti brani u par minuta instalirati Gcam koji glasi za top software i problem riješen. Ili ti je draže isto to platiti puno skuplje i tješiti se kako to mora vrijediti jer je skupo?

Uvijek je bilo i bit će. Koliko para, toliko muzike.

Jednostavno ne treba mi uređaj kod kojeg moram instalirat gcam da bi to na nešto ličilo. 

 

Normalno da radije dam 4000-5000-6000 i više tisuća kuna i imam kompletan uređaj.

 

Na kraju krajeva ja znam zašto sam P30 Pro platio 4400kn naspram 1800kn za MI 9T i ta razlika od 2600kn vrijedi svake kune u korist P30P.

mzopg kaže...
R36 kaže... 

 Imao sam skoro svaki Samsung - nisam imao S1 i S2...

 

Gledano - ono kako moje oko vidi boje uživo, takve mi boje izgledaju na slici. Nisu zasićene ni ništa slično. Ne znam u čemu je fora ali i ja sam se iznenadio...

Očito si rođen s posebno nabrijanim očima. 

Samsung po defaultu koristi "krivi" screen mode kako bi prikazao što dopadljiviju, a ne što realniju sliku.

Prošlo ih je kroz moje ruke i više nego dovoljno i teško da ti je na svakom Samsungu slika izgledala realno, osim ako nisi ručno promijenio postavke, jer Samsung je u stanju prikazati jako dobru sliku, ali je to ranije bilo potrebno ručno odabrati i prebaciti na "natural" ili "basic" screen mode. Tek od SG Note 10 i Note 10+ su promijenili defaultnu vrijednost i sada je to odmah u startu postavljeno na "natural".

 

"vivid" i "adaptive display" koriste wide gamut i prikazuju veći color range i visoku zasićenost bojama i to nema veze s realnim prikazom. Lijepo je za vidjeti, ali nije realno.

Gdje sam ja rekao da je slika na svakom Samsungu izgledala realno??

 

Kažem da Note 10 konkretno ima realne boje od P30 Pro i od ostalih Samsunga do sad. Kako je po difoltu stavljen prikaz boja na ekranu - ne znam jer nisam gledao.

6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mi Note 10 ima trenutno najbolju kameru, sta je je.

 

nego, jeste vidjeli Samsung A51, raspored kamera. kocka do kocke kockica

 

nece valjda biti ludi i takav raspored stavit na S seriju?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Uvijek je bilo i bit će. Koliko para, toliko muzike.

Jednostavno ne treba mi uređaj kod kojeg moram instalirat gcam da bi to na nešto ličilo. 

 

Normalno da radije dam 4000-5000-6000 i više tisuća kuna i imam kompletan uređaj.

 

Na kraju krajeva ja znam zašto sam P30 Pro platio 4400kn naspram 1800kn za MI 9T i ta razlika od 2600kn vrijedi svake kune u korist P30P.

Gdje sam ja rekao da je slika na svakom Samsungu izgledala realno??

 

Kažem da Note 10 konkretno ima realne boje od P30 Pro i od ostalih Samsunga do sad. Kako je po difoltu stavljen prikaz boja na ekranu - ne znam jer nisam gledao.

 I ja sam se dugo držao te koliko para toliko muzike, ali to je danas zastarjela izreka. Može se to primijeniti možda i kod većine ponude, ali sigurno ne kod sve i uvijek se može pronaći nešto jeftinije, a bolje od skupljeg. Pogotovo danas i kad je u pitanju informatička oprema.

 

E sad, oko kamera i svega ovog bi mogli diskutirati danima, jer je tu puno faktora, osoba koja ima smisla za fotografiju i nešto znanja će lako napraviti bolju fotku na Mi 9T nego neznalica na P30 Pro. Netko traži "idiot" uređaj koji će sve odraditi za njega, a netko zna koristiti raspoloživi hardware u cijenovno povoljnijem uređaju...

 

Meni nije problem dobiti odličnu fotku sa stock aplikacijom, ali eto ako netko traži dummy proof aplikaciju neka si stavi gcam, nije to nekakav problem.

Prema tvom stilu pisanja ispada da jeftiniji uređaji nisu u stanju napraviti pristojnu fotku, što je potpuno netočno.

 

Što znači kompletan uređaj? Svi ti uređaji su kompletni, pitanje je samo koja su tvoja očekivanja i potrebe. Nekome će Redmi 8 biti top, a nekome P30 Pro neće biti dovoljan. Ne možeš tako definirati uređaj, platio sam ga 10.000kn i on je kompletan. Meni možda neće biti jer mu baterija traje 1 dan, a meni treba barem 3 dana. Nema savršenog uređaja.

 

P30 Pro si platio 4400 i to je dobra cijena za taj uređaj i kako si sam napisao znaš zašto si ga odabrao i očito si zadovoljan s njim. Tebi ta razlika od 2600kn vrijedi, nekome drugome neće vrijediti. Meni recimo Mi9 ima osjetno bolji video zapis od P30 Pro pa neću reći da P30 Pro nije kompletan uređaj ili da je zbog toga loš.

 

Vezano za Samsung si spomenuo da si imao svaki osim S1 i S2, pa sam nekako to s tim povezao, moja greška. Samsung je kod Note 10 promijenio defaultne postavke, kako sam već ranije napisao i zato sada u startu prikazuje vrlo realnu sliku.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

Mi Note 10 ima trenutno najbolju kameru, sta je je.

 

 Ne može to tako, pa nije niti u TOP 10 po skupoći. 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
R36 kaže...

Uvijek je bilo i bit će. Koliko para, toliko muzike.

Jednostavno ne treba mi uređaj kod kojeg moram instalirat gcam da bi to na nešto ličilo. 

 

Normalno da radije dam 4000-5000-6000 i više tisuća kuna i imam kompletan uređaj.

 

Na kraju krajeva ja znam zašto sam P30 Pro platio 4400kn naspram 1800kn za MI 9T i ta razlika od 2600kn vrijedi svake kune u korist P30P.

Gdje sam ja rekao da je slika na svakom Samsungu izgledala realno??

 

Kažem da Note 10 konkretno ima realne boje od P30 Pro i od ostalih Samsunga do sad. Kako je po difoltu stavljen prikaz boja na ekranu - ne znam jer nisam gledao.

 I ja sam se dugo držao te koliko para toliko muzike, ali to je danas zastarjela izreka. Može se to primijeniti možda i kod većine ponude, ali sigurno ne kod sve i uvijek se može pronaći nešto jeftinije, a bolje od skupljeg. Pogotovo danas i kad je u pitanju informatička oprema.

 

E sad, oko kamera i svega ovog bi mogli diskutirati danima, jer je tu puno faktora, osoba koja ima smisla za fotografiju i nešto znanja će lako napraviti bolju fotku na Mi 9T nego neznalica na P30 Pro. Netko traži "idiot" uređaj koji će sve odraditi za njega, a netko zna koristiti raspoloživi hardware u cijenovno povoljnijem uređaju...

 

Meni nije problem dobiti odličnu fotku sa stock aplikacijom, ali eto ako netko traži dummy proof aplikaciju neka si stavi gcam, nije to nekakav problem.

Prema tvom stilu pisanja ispada da jeftiniji uređaji nisu u stanju napraviti pristojnu fotku, što je potpuno netočno.

 

Što znači kompletan uređaj? Svi ti uređaji su kompletni, pitanje je samo koja su tvoja očekivanja i potrebe. Nekome će Redmi 8 biti top, a nekome P30 Pro neće biti dovoljan. Ne možeš tako definirati uređaj, platio sam ga 10.000kn i on je kompletan. Meni možda neće biti jer mu baterija traje 1 dan, a meni treba barem 3 dana. Nema savršenog uređaja.

 

P30 Pro si platio 4400 i to je dobra cijena za taj uređaj i kako si sam napisao znaš zašto si ga odabrao i očito si zadovoljan s njim. Tebi ta razlika od 2600kn vrijedi, nekome drugome neće vrijediti. Meni recimo Mi9 ima osjetno bolji video zapis od P30 Pro pa neću reći da P30 Pro nije kompletan uređaj ili da je zbog toga loš.

 

Vezano za Samsung si spomenuo da si imao svaki osim S1 i S2, pa sam nekako to s tim povezao, moja greška. Samsung je kod Note 10 promijenio defaultne postavke, kako sam već ranije napisao i zato sada u startu prikazuje vrlo realnu sliku.

 Nema smisla da sad filozofiram...samo da ti kažem zbog cega sam rekao da je kod Mi9T loša kamera.

 

Šta se događa...

Xiaomi i ostali proizvođači izbacuju taj srednji rang i onda pojedinci tu dođu i kažu - kako je jebena kamera, kako je slika odlična itd....

I onda ja čitam i mislim si - šta sam ja budala koja daje duplo više love za mob a kamera ista i na ovom od 2000kn i na ovom od 6000kn karikiram.

I na kraju kad vidim kod frenda npr taj neki mob kao Mi9 T i idem pogleda kameru, vidim da slike nisu upola toliko dobre kako se ovdje priča.

 

I to nije prvi put da mi se to dogodi... 

 

Nastavno na Mi Note 10...citam da Samsung ima dvije verzije tog senzora...prva i druga generacija. 

Druga generacija će biti ekskluziva za S11.

 

https://m.gsmarena.com/samsungs_108mp_plans_revealed_in_camera_app_code-news-40043.php

 

U tu dolazimo do onog što ja pričam. Pa nije ni Samsung toliko lud da sam sebi puca u noge i daje isti senzor Xiaomi i drugima kao što on sam sebi ugrađuje. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 18:55 (R36).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 Nema smisla da sad filozofiram...samo da ti kažem zbog cega sam rekao da je kod Mi9T loša kamera.

 

Šta se događa...

Xiaomi i ostali proizvođači izbacuju taj srednji rang i onda pojedinci tu dođu i kažu - kako je jebena kamera, kako je slika odlična itd....

I onda ja čitam i mislim si - šta sam ja budala koja daje duplo više love za mob a kamera ista i na ovom od 2000kn i na ovom od 6000kn karikiram.

I na kraju kad vidim kod frenda npr taj neki mob kao Mi9 T i idem pogleda kameru, vidim da slike nisu upola toliko dobre kako se ovdje priča.

 

I to nije prvi put da mi se to dogodi... 

 

Nastavno na Mi Note 10...citam da Samsung ima dvije verzije tog senzora...prva i druga generacija. 

Druga generacija će biti ekskluziva za S11.

 

https://m.gsmarena.com/samsungs_108mp_plans_revealed_in_camera_app_code-news-40043.php

 

U tu dolazimo do onog što ja pričam. Pa nije ni Samsung toliko lud da sam sebi puca u noge i daje isti senzor Xiaomi i drugima kao što on sam sebi ugrađuje. 

 

 

Nije mi do filozofiranja koji je senzor stari, novi...nebitno.

Odem, pogledam samplove i vidim kako stvari stoje, a to je da je Xiaomi doslovno "poslao po šibice" Huaweia.

Potukli su ga njihovim adutima i da sramota bude jos veca, smjestili su tu kameru u mid range mob i izjednacili se sa Huawei top modelom.

Video snimanjem su se opet izjednacili sa iPhone 11 PRO pa su i njih nasamarali.

 

Vezano za Mi9T, nisam ga imao ali sam imao Mi9 i odgovorno tvrdim da P30 PRO svakako ne vrijedi 2000 Kn vise jer sam imao i njega.

Jedina prednost mu je 5X uvecanje i to svakako ne vrijedi te novce.

Fotke su i tu negdje, a video je bolji na Mi9.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 Nema smisla da sad filozofiram...samo da ti kažem zbog cega sam rekao da je kod Mi9T loša kamera.

 

Šta se događa...

Xiaomi i ostali proizvođači izbacuju taj srednji rang i onda pojedinci tu dođu i kažu - kako je jebena kamera, kako je slika odlična itd....

I onda ja čitam i mislim si - šta sam ja budala koja daje duplo više love za mob a kamera ista i na ovom od 2000kn i na ovom od 6000kn karikiram.

I na kraju kad vidim kod frenda npr taj neki mob kao Mi9 T i idem pogleda kameru, vidim da slike nisu upola toliko dobre kako se ovdje priča.

 

I to nije prvi put da mi se to dogodi... 

 

Nastavno na Mi Note 10...citam da Samsung ima dvije verzije tog senzora...prva i druga generacija. 

Druga generacija će biti ekskluziva za S11.

 

https://m.gsmarena.com/samsungs_108mp_plans_revealed_in_camera_app_code-news-40043.php

 

U tu dolazimo do onog što ja pričam. Pa nije ni Samsung toliko lud da sam sebi puca u noge i daje isti senzor Xiaomi i drugima kao što on sam sebi ugrađuje. 

Zašto nisi frendu rekao kako Mi 9T ima lijepi full screen ekran, dok svi drugi imaju ružne zube, pogle novi iPhone, zub ko' u Bugs Bunnyja. 

Hoću ti reči da je nekome bitno jedno, nekome drugo.

Sigurno da Mi 9T nema bolju kameru od P30 Pro, ali je pitanje koliko je to nekome bitna stavka i koliko smatra da to vrijedi više novaca.

 

Vezano za 108MP senzor, to je senzor koji je nastao iz zajedničke suradnje Xiaomija i Samsunga, znači zajednički prooizvod, tako da nisu oni ništa dali Xiaomiju. 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Nije mi do filozofiranja koji je senzor stari, novi...nebitno.

Odem, pogledam samplove i vidim kako stvari stoje, a to je da je Xiaomi doslovno "poslao po šibice" Huaweia.

Potukli su ga njihovim adutima i da sramota bude jos veca, smjestili su tu kameru u mid range mob i izjednacili se sa Huawei top modelom.

Video snimanjem su se opet izjednacili sa iPhone 11 PRO pa su i njih nasamarali.

 

Vezano za Mi9T, nisam ga imao ali sam imao Mi9 i odgovorno tvrdim da P30 PRO svakako ne vrijedi 2000 Kn vise jer sam imao i njega.

Jedina prednost mu je 5X uvecanje i to svakako ne vrijedi te novce.

Fotke su i tu negdje, a video je bolji na Mi9.

Našao na YT, Mi Note 10 vs M30P, za potonjeg vele da je bolji od šaomija, u pogledu fotkanja, e sad...

 

Ima i usporedni test Mi N10 vs P30P, neki vele da su tu negdje, a neki vele da je Mi Note 10 bolji..

Bar prema čitanju recenzija i gledanja nekih fotki koje radi Mi Note 10, mogu reć, odlične fotke radi jedan midrenđ fon rastura višestruko skuplje smartfone dok pričamo o kamerama..

Doduše, šaomi će to još ispolirat kameru kroz updateove..

 

Al kaj je da je, Šaomi se raspištoljio skroz Tak da su ovi prvi rezultati za kameru brutalni..

 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
R36 kaže...

 Nema smisla da sad filozofiram...samo da ti kažem zbog cega sam rekao da je kod Mi9T loša kamera.

 

Šta se događa...

Xiaomi i ostali proizvođači izbacuju taj srednji rang i onda pojedinci tu dođu i kažu - kako je jebena kamera, kako je slika odlična itd....

I onda ja čitam i mislim si - šta sam ja budala koja daje duplo više love za mob a kamera ista i na ovom od 2000kn i na ovom od 6000kn karikiram.

I na kraju kad vidim kod frenda npr taj neki mob kao Mi9 T i idem pogleda kameru, vidim da slike nisu upola toliko dobre kako se ovdje priča.

 

I to nije prvi put da mi se to dogodi... 

 

Nastavno na Mi Note 10...citam da Samsung ima dvije verzije tog senzora...prva i druga generacija. 

Druga generacija će biti ekskluziva za S11.

 

https://m.gsmarena.com/samsungs_108mp_plans_revealed_in_camera_app_code-news-40043.php

 

U tu dolazimo do onog što ja pričam. Pa nije ni Samsung toliko lud da sam sebi puca u noge i daje isti senzor Xiaomi i drugima kao što on sam sebi ugrađuje. 

 

 

Nije mi do filozofiranja koji je senzor stari, novi...nebitno.

Odem, pogledam samplove i vidim kako stvari stoje, a to je da je Xiaomi doslovno "poslao po šibice" Huaweia.

Potukli su ga njihovim adutima i da sramota bude jos veca, smjestili su tu kameru u mid range mob i izjednacili se sa Huawei top modelom.

Video snimanjem su se opet izjednacili sa iPhone 11 PRO pa su i njih nasamarali.

 

Vezano za Mi9T, nisam ga imao ali sam imao Mi9 i odgovorno tvrdim da P30 PRO svakako ne vrijedi 2000 Kn vise jer sam imao i njega.

Jedina prednost mu je 5X uvecanje i to svakako ne vrijedi te novce.

Fotke su i tu negdje, a video je bolji na Mi9.

 U svakom slučaju kamera za dnev. uvjete kod većine modela sadašnjih i starih do 2 godine je dovoljno dobra za što služi...a koliko vidim to su 95% društvene mreže.

 

To što mi tu gledamo povećalom razlike u slikama e to je do nas., a ne do prosječnih kupaca. 

 

Ma meni je x5 optički zoom zakon., i to mi je u 2020 pod must have tj to podrazumijevam. 

 

Huawei je kameru izbacio u 3mj, ovi u 11mj. U sadašnjim uvjetima gdje se tehnologija kompletno promjeni u 365 dan nije ni čudno. 

Koliko sam već promijenio mobitela shvatio sam da samo vjerujem sebi i ono kad ja isprobam., jer ove ostale puste priče su na kraju samo priče., a primjer mi je Mi 9T.

 

Kao sto se veselim S11, tako se veselim P40 Pro. 

 

Uvijek sam za dobru i kvalitetnu konkurenciju jer na kraju od svega toga mi kao kupci imamo koristi. 

 

Meni je P30 Pro vrijedio svake kune...

 

 

 

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Duplo

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 20:54 (R36).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Samo jedan primjer, Note 10 koji je top model Samsunga u ovom momentu i mid range Xiaomia.
Ako ces objektivno pogledati ovu sliku shvatit ces da rasprava koju vodis nema smisla.
Pratim jako dugo razvoj svega toga, ali ovakav skok nismo imali jos od 2013 i Lumie 1020 koja je ovoliko slicno iskakala od konkurencije.
Jednostavno neusporedivo, na ovoj slici se vidi ogroman senzor vs mali senzor.
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Uzmi u obzir da forum komprimira sliku pa je ovdje malo manje vidljiva ta razlika...ja ju imam u originalu i razlika je strasna na cropu.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Da tocno, tu se vidi razlika ima jos jedna slika sa bokeh-om, odlicna je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice