Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.937
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Odlično...S11 će imat dobru kameru.

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Odlično...S11 će imat dobru kameru.

 

 

 Ima i sada.

Ono što nema, a nece ni imat, su normalna baterija i SD proc.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
R36 kaže...

Odlično...S11 će imat dobru kameru.

 

 

 Ima i sada.

Ono što nema, a nece ni imat, su normalna baterija i SD proc.

Ako pričaš općenito za Samsung...slažem se da ima odličnu kameru za većinu ljudi., pogotovo video snimanje.

 

Note 10+ ima brzo punjeje od 45w, pa mi ta normalna baterija nije ni bitna. Svakako će izdržat 1 dan. Da je razlika 1 dan naspram 3-4 dana ok., a ovako kad je razlika u satima me ne zanima. 

 

Iskreno veselim se P40 Pro kameri jer mislim da će oni to još sve ispeglat i dići na opet jednu drugu razinu. Od S11 očekujem minimalnio x5 optićki zoom...+ sve ostalo.

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

S11 ce svakako biti najbolji Samsungov uredaj u zadnjih 2-3 godine.

 

Nema vise exynos CPU jezgri, bit ce ARM dizajn, pa ne bi trebao biti bas toliko losiji od SD.

 

5g chip integriran, 90Hz+ ekran, 2k ekran, ovi gore navedeni senzori kamere, najbolji ekran poslovicno, veci kapaciteti baterija i slicno

 

biti ce top uredaj svakako, jedino sto ce ga usrati sa micanjem 3.5mm utora

 

sljedece godine Samsung vraca titulu #1 foto mobitela (ako ne gledamo cijenu)

 

medutim, meni se cini da ce Xiaomi Mi 10 biti totalni hit, vidimo da je njihov Note 10 trenutno nedostizan za sve sto postoji na trzistu

 

kad jos ukomponiraju SD 865 u Mi 10, ako vrate 3.5mm utor, uz njihovu cjenovnu politiku to ce biti najbolji uredaj ikad i stvarno ne vidi niti jedan razlog zasto platiti duplo za Samsung, Huawei ili neki treci, vec i ove godine sam trazio opravdanja za takvu kupovinu 

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

S11 ce svakako biti najbolji Samsungov uredaj u zadnjih 2-3 godine.

 

Nema vise exynos CPU jezgri, bit ce ARM dizajn, pa ne bi trebao biti bas toliko losiji od SD.

 

5g chip integriran, 90Hz+ ekran, 2k ekran, ovi gore navedeni senzori kamere, najbolji ekran poslovicno, veci kapaciteti baterija i slicno

 

biti ce top uredaj svakako, jedino sto ce ga usrati sa micanjem 3.5mm utora

 

sljedece godine Samsung vraca titulu #1 foto mobitela (ako ne gledamo cijenu)

 

medutim, meni se cini da ce Xiaomi Mi 10 biti totalni hit, vidimo da je njihov Note 10 trenutno nedostizan za sve sto postoji na trzistu

 

kad jos ukomponiraju SD 865 u Mi 10, ako vrate 3.5mm utor, uz njihovu cjenovnu politiku to ce biti najbolji uredaj ikad i stvarno ne vidi niti jedan razlog zasto platiti duplo za Samsung, Huawei ili neki treci, vec i ove godine sam trazio opravdanja za takvu kupovinu 

 

 

 Slažem se.. Šaomi grabi velikim koracima napred, a najveći pomak su napravili na polju kamera, točnije, velikih senzora za smartfone, zadnji put sam imao mob sa velikim senzorom, Lumia 1020 i Nokia PV 808, a to je bilo prije 5-6god. A zadnji android koji mi ostavio najupečatljivi trag a što se tiće fotića, Nexus 6P, taj senzor iz 6P je bio namjenjen za fotoaparate (1/2.3").

 

Unazad godinu dana, Huawei se probija na tržište sa P20P serijom sa najvećim senzorom u smartfonima i naravno tradicija se nastavlja s aktualnim modelima, P30 serija i onda dolazi Šaomi sa svojim Note 10 i killer kamerom, mislim da je bacio rukavicu u lice ostalim proizvođačima (mada Nokia PV 808 ima malko veći senzor od Šaomija N10).

 

Što se tiče Samsunga, da, možda će imat to sve gore nabrojano (velika baterija, 90Hz ekran) al će i masno koštat, al nametat će se pitanje, dal proizvod opravdava cijenu, jer kolko vidim kinezi opako dolaze po svoj dio kolača na tržištu a bit će pitanje vremena kad će zasjest na tron, ono kaj je najbitnije, trenutno kinezima ne može niko konkurirat cijenom i to im je najjači adut a možda i presudni, a pogotovo će to vrijedit za ljude koje traže bang for buck..

 

Ono na čemu moraju poradit je softver za kameru, al i to će sredit, s vremenom, doduše, gcam tu uskače i daje radikalan pomak na bolje, bar što se tiče kvalitete fotografije u svim uvjetima (ili u najgorem slučaju u većini uvjeta).

 

 

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

 

 Slažem se.. Šaomi grabi velikim koracima napred, a najveći pomak su napravili na polju kamera, točnije, velikih senzora za smartfone, zadnji put sam imao mob sa velikim senzorom, Lumia 1020 i Nokia PV 808, a to je bilo prije 5-6god. A zadnji android koji mi ostavio najupečatljivi trag a što se tiće fotića, Nexus 6P, taj senzor iz 6P je bio namjenjen za fotoaparate (1/2.3").

 

Unazad godinu dana, Huawei se probija na tržište sa P20P serijom sa najvećim senzorom u smartfonima i naravno tradicija se nastavlja s aktualnim modelima, P30 serija i onda dolazi Šaomi sa svojim Note 10 i killer kamerom, mislim da je bacio rukavicu u lice ostalim proizvođačima (mada Nokia PV 808 ima malko veći senzor od Šaomija N10).

 

Što se tiče Samsunga, da, možda će imat to sve gore nabrojano (velika baterija, 90Hz ekran) al će i masno koštat, al nametat će se pitanje, dal proizvod opravdava cijenu, jer kolko vidim kinezi opako dolaze po svoj dio kolača na tržištu a bit će pitanje vremena kad će zasjest na tron, ono kaj je najbitnije, trenutno kinezima ne može niko konkurirat cijenom i to im je najjači adut a možda i presudni, a pogotovo će to vrijedit za ljude koje traže bang for buck..

 

Ono na čemu moraju poradit je softver za kameru, al i to će sredit, s vremenom, doduše, gcam tu uskače i daje radikalan pomak na bolje, bar što se tiče kvalitete fotografije u svim uvjetima (ili u najgorem slučaju u većini uvjeta).

 

 

vidimo da cijena uopce nije bitna, i kod samsunga i kod huaweia, a pogotovo  kod applea

 

naravno da su svi precjenjeni, medutim to ocito kupcima nije bitno

 

pogledaj OnePlus pro koliko kosta, presmjesno da netko daje tolike pare za prosjecni uredaj koji u nicemu, u danasnje vrijeme, nije u vrhu u usporedbi sa ostalima iz toga cjenovnog ranga.

kada su imali "normalnu" cijenu ta prosjecnost je bio kompromis na koji si pristajao jer je kostao stvarno "razumno" u usporedbi sa flagship uredajima (i meni osobno jos uvijek najbolja kupnja, OP6)

 

Xiaomiu jedino gdje softver zaostaje su nocne fotke, kome je to bitno stavi si gcam ili kupi bolji uredaj za specificno za takve uvjete, ali opet suludo, jer nije duplo losiji, ali je duplo jeftiniji

 

uglavnom, brzo ce barcelona pa cemo vidjeti, to jest procurit ce S11 full spec u puno prije 

12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kakav god da bude novi S11 neće biti ispod 1000$ ili tu negdje.

Samsung, Huawei, Google (Pixel) i iPhone svi su "zajahali" visoki segment gdje se vrti lova/zarada.

 

Dojma sam da se i Xiaomi priprema za ulazak u taj klub. Prvo smo imali demonstraciju znanja i mogućnosti sa Mi Mix Alpha, zatim su izbacili medium budget uređaj s top kamerama, sve više se priča o njima i mislim da sljedeće ide top uređaj sa nešto većom cijenom, ali opet barem 200$ ispod ranije navedene ekipe.

 

Iskreno da ubace na Mi Note 10 SD 855+, Wifi punjenje, IP68 i 90Hz ne vidim što u ovom trenu više mogu ponuditi i da to ide za +200$ od trenutne cijene Mi Note 10 koja je oko 500$ to bi bilo 700$ za top uređaj.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Mi Note 10 vs P30 Pro

Eto, meni se čini glavna kamera bolja na Note 10. 5x optički na Xiaomi mi se čini gimmick u usporedbi sa Huawei, kod njega je pravih 5x zoom.
Xiaomi mora ubaciti EIS na prednju kameru, to je bar lako napraviti.
Stvarno da su ubacili 855 proc, imali bi totalnu zvijer. Čak i 845 bi bio bolji izbor

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Mi Note 10 vs P30 Pro

Eto, meni se čini glavna kamera bolja na Note 10. 5x optički na Xiaomi mi se čini gimmick u usporedbi sa Huawei, kod njega je pravih 5x zoom.
Xiaomi mora ubaciti EIS na prednju kameru, to je bar lako napraviti.
Stvarno da su ubacili 855 proc, imali bi totalnu zvijer. Čak i 845 bi bio bolji izbor

Baš sam odgledao taj video prije pola sata. Računaj da se P30 Pro pegla već koju godinu, dok je Mi Note 10 tek izašao, vjerujem da će kroz koji mjesec rezultati biti još bolji. Prednja kamera osjetno bolja kod videa, ali fali stabilizacija. Zadnja kamera ima odličnu stabilizaciju.

 

Navodno Xiaomi sprema još jedan uređaj koji će prema njima biti još za klasu bolji od Mi Note 10 po pitanju kamera, tako se priča po internetu. 

Trebali bi sve saznati krajem mjeseca.

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Mi Note 10 vs P30 Pro

Eto, meni se čini glavna kamera bolja na Note 10. 5x optički na Xiaomi mi se čini gimmick u usporedbi sa Huawei, kod njega je pravih 5x zoom.
Xiaomi mora ubaciti EIS na prednju kameru, to je bar lako napraviti.
Stvarno da su ubacili 855 proc, imali bi totalnu zvijer. Čak i 845 bi bio bolji izbor

 koliko vidim boje su promasene na note10

ali s obzirom koliko kosta odlicno

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Note 10 će bit odličan camera fon, dok popeglaju softver, a i bit će samo pitanje vremena kad će dobit podršku za gcam

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

 koliko vidim boje su promasene na note10

ali s obzirom koliko kosta odlicno

Kako gdje i u kojoj situaciji, negdje su odlične negdje malo "bježe", ali to je nešto što se lako popegla softverski. S druge strane hardverske mogućnosti su izvrsne. Pogledaj koliko je bolji video prednje kamere, izuzev stabilizacije koja se opet može softverski riješiti.

 

Ubrzo će ovaj mob na 400-420$ i onda će biti bestbuy camera uređaj.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Slikao bzvz nešto sa tripod, u manual i full auto mod S10+

Koja je po vama bolja slika? Meni manual fokusiranje i manual mod puno bolje.

https://flic.kr/p/2hN7fNJ
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

meni se čini bolja tamnija, pogotovo ako to reflektira stvarno stanje okoline.

12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 Google jednostavi izbaci svoju aplikaciju kamere za sve android uredaje te su svi na dobitku 

15 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

samsung s10 + ili huawei p30 pro-

samsung ima bolju self kameru,a p30 pro bolje slike

 

tko ima bolje video snimanje gl. kamerom ,po dobroj ili lošijoj svjetlosti (mračnijoj)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Samsung ima bolje video snimanje.

Ali ako si foto entuzijasta p30 pro je tu kralj.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
gorkix kaže...

samsung s10 + ili huawei p30 pro-

samsung ima bolju self kameru,a p30 pro bolje slike

 

tko ima bolje video snimanje gl. kamerom ,po dobroj ili lošijoj svjetlosti (mračnijoj)

Za moje potrebe bolji izbor je Huawei P30 Pro, bolja baterija, bolje brzo punjenje, bolja kamera.

Samsung bolji display, bolje video snimke.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Uzmes Mate 20 PRO i imas sve i usput ustedis.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Blind test ove godine, zanimljivi rezultati.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Astrophotography na gcamu + mi8

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo i od mene jedan jučerašnji astrophotography sa Google Camera porta za Mi CC9 Pro.

 

Uploader zeza, pa evo cijeli jpg na imgur:

https://i.imgur.com/ulVcBFp.jpg

Xiaomi Mi MIX3 5G
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2020 21:20 (Cromaki).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ovo je fantastično, vrlo lijepa fotka

11 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

zena kupila xiaomi note 8t sa navodnom dobrom kamerom ali svaka slika kad se netko pomakne bude mutna ...normalno ili?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Zanimljivo da je tu uređaj koji je trenutno prvi (najbolji) prema dxomarku opisan kao "awful", nekako me već to odbilo od detaljnijeg gledanja i uspoređivanja. Uglavnom slike nisam još pogledao jer treba prvo sve downloadati, a za to treba vremena.

 

Uskoro nam stiže Xiaomi Mi 10, koji će navodno imati ocjenu 125 na dxomarku i preuzeti prvo mjesto, što je zanimljivo s obzirom da će uređaj biti prezentiran tek za mjesec i po dana. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
eyewear kaže...

zena kupila xiaomi note 8t sa navodnom dobrom kamerom ali svaka slika kad se netko pomakne bude mutna ...normalno ili?

Pa to ovisi o postavkama prilikom slikanja, normalno ako je okidanje sporo (shutter speed) da će sve što se kreće biti mutno. Znači zaboravi HDR za takve fotke. Čistu fotku ćeš izvući uz kraće okidanje recimo 1/200 ili kraće. Ukoliko želiš point-and-shoot i dobiti dobre fotke stavi gcam, kod nje se sve može podesiti automatski pa i kretanje objekta (motion) i razlika je jednostavno ogromna, posebno kod slabijeg osvjetljenja.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice