Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.436.389
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Huawei P30. Odlicna kamera.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.tabletowo.pl/xiaomi-mi-10-rozpoczynam-testy/

Evo fotki koje radi Mi10, samo upalite google translate za prijevod recenzije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 19:14 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

https://www.tabletowo.pl/xiaomi-mi-10-rozpoczynam-testy/

Evo fotki koje radi Mi10, samo upalite google translate za prijevod recenzije.

 

 

Dugo nisam koristio Google translate jer vecinom citam na engleskom za sto mi ne treba prijevod, a sada sam preveo ovaj poljski i cini mi se da je Google translate jako poboljsan, nema vise onih nebuloznih prijevoda pa tekst izgleda kao da je izvorno napisan na hrvatskom.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Dugo nisam koristio Google translate jer vecinom citam na engleskom za sto mi ne treba prijevod, a sada sam preveo ovaj poljski i cini mi se da je Google translate jako poboljsan, nema vise onih nebuloznih prijevoda pa tekst izgleda kao da je izvorno napisan na hrvatskom.

 

 

 Pa čitam i ja recenzije koje su na engleskom, al dok naletim na neku neenglesku recenziju, onda prek GT prevodim al na engleski, naš jezik prek GT ne koristim, ne znam kak bi to sve ispalo u praksi prevođenje s drugog (koji nije ENG govorno područje) jezika na hrvatski.

 

EDIT: 

 Fotke koje radi novi Sonijev flagšip

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2020 9:23 (zvonac).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Dugo nisam koristio Google translate jer vecinom citam na engleskom za sto mi ne treba prijevod, a sada sam preveo ovaj poljski i cini mi se da je Google translate jako poboljsan, nema vise onih nebuloznih prijevoda pa tekst izgleda kao da je izvorno napisan na hrvatskom.

 

 

 Pa čitam i ja recenzije koje su na engleskom, al dok naletim na neku neenglesku recenziju, onda prek GT prevodim al na engleski, naš jezik prek GT ne koristim, ne znam kak bi to sve ispalo u praksi prevođenje s drugog (koji nije ENG govorno područje) jezika na hrvatski.

 

EDIT: 

 Fotke koje radi novi Sonijev flagšip

 koliko vidim to su press fotke od Sonya https://www.sony.com/electronics/cell-phones/xperia-1m2

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Dugo nisam koristio Google translate jer vecinom citam na engleskom za sto mi ne treba prijevod, a sada sam preveo ovaj poljski i cini mi se da je Google translate jako poboljsan, nema vise onih nebuloznih prijevoda pa tekst izgleda kao da je izvorno napisan na hrvatskom.

 

 

 Pa čitam i ja recenzije koje su na engleskom, al dok naletim na neku neenglesku recenziju, onda prek GT prevodim al na engleski, naš jezik prek GT ne koristim, ne znam kak bi to sve ispalo u praksi prevođenje s drugog (koji nije ENG govorno područje) jezika na hrvatski.

 

 

 

 

Ti ocito ne citas postove pazljivo. :)

Pogledaj sto sam napisao...preveo sa PL na HRV i savrseno prevodi i konstatirao sam da je Google translate jako poboljsan do te mjere da prevodi 99% savrseno.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 

 

 

Vidio, sta rec...Xiaomi nesto malo bolji sto je sramotno taman i da ce kroz update poboljsati S20 Ultru...za tu cijenu je trebao iz kutije doci ispeglan dok ovako ostaje nada da ce mozda poboljsati kameru.

Nije to neka razlika u fotkama, ali ovdje usporedjujemo mob i 3X skuplji mob koji je ispao losiji.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zato sam i stavio link na članak. Za iste pare doslovno kupiš 3 mi note 10.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 Pa čitam i ja recenzije koje su na engleskom, al dok naletim na neku neenglesku recenziju, onda prek GT prevodim al na engleski, naš jezik prek GT ne koristim, ne znam kak bi to sve ispalo u praksi prevođenje s drugog (koji nije ENG govorno područje) jezika na hrvatski.

 

 

 

 

Ti ocito ne citas postove pazljivo. :)

Pogledaj sto sam napisao...preveo sa PL na HRV i savrseno prevodi i konstatirao sam da je Google translate jako poboljsan do te mjere da prevodi 99% savrseno.

 Čitao i preveo:) Al još ima nekih nejasnih riječi, doduše bolje je neg je prije bilo, inače nemam baš praksu stavljat prevod na HRV, valda mi je u navici ostao ENG jezik tj prevađanje na ENG na GT.

 

 

 

Što se tiče Ultre, riješit će to samsung, samo ne odjedanput, a i Šaomi će uglancat kameru, negdje sam već gledao da se radila usporedba stock vs gcam na Mi10 čini mi se, al navodno ni gcam još nije ispeglan bit će samo pitanje vremena kad će i njega dotjerat.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2020 12:15 (zvonac).
9 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mate 20 Pro zbilja ima loš video, a ovo stvarno nisu bili neki preteški uvijeti

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Vidim drop frame-ova i to zaista ne izgleda lijepo, a s druge strane ja sam bio zadovoljan sa videom na svom Mati.

Sjecam se kada je izasao da su prve verzije fw bile lose pa su nadogradnjama video doveli u red...za ovaj tvoj ne znam sto bi mislio, jednostavno ja nisam imao te probleme.

Imas najnoviju verziju fw?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...

Mate 20 Pro zbilja ima loš video, a ovo stvarno nisu bili neki preteški uvijeti

 

 Nisam nikad imao s matom taj problem

 

 

 

 

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Pa i nije ti to baš neka kvaliteta...
Inače, LG na na polju videa dominira godinama. Od V10 serije pa nadalje konstantno vrhunski video i audio. Čak i G7 koji ima smiješno mali senzor, odlično izvlači iz svega toga
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Eto, kolega ima i primjer...ja bi isto mogao iskopati nesto...nesto ti ne štima jer taj mob iako je na pocetku kada je izasao snimao dosta los video kroz update su ga ispeglali da ja nisam imao nikakvih zamjerki...cak bi se u svakom trenutku vrlo rado vratio ma taj mob jer je odlican i svim stavkama.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Pa i nije ti to baš neka kvaliteta...

 

Sto konkretno tebi ovdje ne valja, pogledao sam taj video na 65 inch UHD TV i video izgleda odlicno obzirom na uvjete i da je mobom snimljen.

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Prilikom kretnje, gubi na oštrini i zamulja situaciju.
Ništa pretjerano, dobar snimak, sigurno odlično izgleda na mobu, ali recimo pogledaj na yt LG u tim situacijama i ne mogu se oteti dojmu da to mnogo bolje izgleda na njima, sa mnogo manjim senzorima i slabijim SoC.
Mislim da bi Mati u ovakvim situacijama OIS dobro došao
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Vidim drop frame-ova i to zaista ne izgleda lijepo, a s druge strane ja sam bio zadovoljan sa videom na svom Mati.

Sjecam se kada je izasao da su prve verzije fw bile lose pa su nadogradnjama video doveli u red...za ovaj tvoj ne znam sto bi mislio, jednostavno ja nisam imao te probleme.

Imas najnoviju verziju fw?

 

Ažuriran je naravno, sad jel zadnja verzija softvera to ne znam, valjda je kad imam i emui 10 i android 10

 

 

Ovo je od prije 2 mjeseca i ovo izgleda dosta bolje i teži su uvijeti, ali zvuk je prosječan

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 18:29 (kbenzema).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Ok je video, Huaweiju to nije jača strana, video, ak bi ga uspoređivali s konkurencijom.. Nadam se da će dolaskom serije 40 to zamjetno unaprijedit, pa da video napokon bude konkurencija ostalima (samsung, sony, google, apple itd.).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja sam se svog p20p riješio zbog lošeg videa...nakon samsunga, nisam mogao vjerovati da može video biti toliko loš na Huaweiu. Nadam se da sada situacija sa novim modelima nije kao sa ovim m20 i mojim...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja sam se svog p20p riješio zbog lošeg videa...nakon samsunga, nisam mogao vjerovati da može video biti toliko loš na Huaweiu. Nadam se da sada situacija sa novim modelima nije kao sa ovim m20 i mojim...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Koji gcam da stavim na mi9 i jel bi dobio bolje fotke s njime?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mariolla79 kaže...

Koji gcam da stavim na mi9 i jel bi dobio bolje fotke s njime?

 

Naravno, dobit ces ces znacajno bolje fotke.

Potrazi na Xda zadnju verziju.

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Znaci na xda u trazilicu i gcam zadnji? Svejwdno koji je..nema posebno za mi9? Univerzalni?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mariolla79 kaže...

Znaci na xda u trazilicu i gcam zadnji? Svejwdno koji je..nema posebno za mi9? Univerzalni?

 

 

Nisam vise u toku, ali svakako odi na Xda i pogledaj topic sa Gcam za Mi9...tamo ces naci i preporuke koja verzija je najbolja.

Ja sam stavljao ovdje slike sa flickr sto sam radio sa Gcam i Mi9...jako dobra kombinacija u svakom slučaju.

 

 

Edit...nasao...ovdje imas par mojih sa Mi9 i Gcam.

 

https://flic.kr/s/aHsmGwL77Q

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 22:28 (ocean77).
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

razlika između s20+ i ultra, skoro pa nikakva, ne vrijedi te razlike u cijeni 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

ovaj bokeh/focus na S20 ultra je katastrofa

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

razlika između s20+ i ultra, skoro pa nikakva, ne vrijedi te razlike u cijeni 

 To dosta ljudi i recenzenata kaze...

 

Zoom od 50x do 100x - skroz mala razlika. Sta se hvali je zoom od 4x do 10x.

Ekipa javlja problem s fokusom.

 

Osobno da kupujem Samsung, kupio bi S20+.

 

Takoder nitko nije spomenuo da im za Night mod treba 8 sek da obradi sliku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 17:07 (R36).
11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nemam pojima zasto ali na xda nemogu nac na trazilici gcam za mi9

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mariolla79 kaže...

Nemam pojima zasto ali na xda nemogu nac na trazilici gcam za mi9

 https://forum.xda-developers.com/Mi-9/themes/app-googlecam-port-mi-9-pro-t4007273

 

izvoli

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice