Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.981
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
R36 kaže...

 P40 Pro je mene sa GT2 došao 1000 eura. Od kud ti 1200 eura ne

znam. 

 

Mi 10 Pro Globalna verzija - nije dual sim...i razlika je 200 eura naspram P40 Pro.

 

Od kud tebi skoro pa dupla razlika u cijeni...stvarno ne znam. 

Ne znam što je GT2. Gledao sam na kimovilu.

Evo tu je oko 1200 eura, ovo je 256GB verzija, ne znam koju si ti uzeo.

LINK

 

Uzeo si globalnu verziju ili kinesku? Ako to uopće ima kod P40 Pro.

Ako si uzeo kinesku onda se usporedi 740 eura Mi 10 Pro sa 1200 eura pa je razlika u cijeni nešto preko 60%.

U usporedbi sa cijenom koju si ti platio je to 40% razlike u cijeni.

 

Vidim sad da ima kineska verzija za odličnu cijenu na Aliu, ali ne znam je li to provjereni shop.

256GB verzija za 760 eura, za tu lovu bi ga i ja uzeo. 

Samo pretpostavljam da na to ide još +PDV pa je onda opet oko 1000 eura.

LINK

 

Kako god, očekujemo koju fotku kad stigneš. Koliko vidim ultrawide kamera mu je odlična. 

 Daj vidi HR dućane a ne Kineske. Ja sam ga kupio u Smartsonu...7400kn.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 Daj vidi HR dućane a ne Kineske. Ja sam ga kupio u Smartsonu...7400kn.

eh da, zaboravio sam da je već kod nas dostupan. sad znam i što je GT2, na prvu sam mislio da je neki novi kineski shop. 

 

pa to je onda dobra kupovina, ako samo sat dođe 1700kn, znači mob je 5700kn = 750 eura.

čestitam na kupovini, odličan je to uređaj. 

 

što se google app ne mogu staviti? čitao sam negdje da ih nije problem instalirati.

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kad pričamo o recenzijama kamere P40 PRO  i usporedbi s drugim mobitelima.

Došla je nadogradnja od 822MB...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
R36 kaže...

 Daj vidi HR dućane a ne Kineske. Ja sam ga kupio u Smartsonu...7400kn.

eh da, zaboravio sam da je već kod nas dostupan. sad znam i što je GT2, na prvu sam mislio da je neki novi kineski shop. 

 

pa to je onda dobra kupovina, ako samo sat dođe 1700kn, znači mob je 5700kn = 750 eura.

čestitam na kupovini, odličan je to uređaj. 

 

što se google app ne mogu staviti? čitao sam negdje da ih nije problem instalirati.

 Gle tako i ja gledam...za 750 eura bolji mob neću naći...

 

Da se staviti Google...ali iskreno baš mi je ok bez Googla. 

Nema onih Google play servis koji zamorno gutaju bateriju. 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jesi uspio rjesit google photos da funkcionira sve?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Jesi uspio rjesit google photos da funkcionira sve?

Nisam...mogu ga instaliratali ne radi.

 

Budem danas tokom dana napisao neku recenziju...

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 A nije bolja od Ultre...tako da...

Fali Google ali i bez toga se može...vidim po sebi.Nije toliko strašno. 

 

 

Meni Ultra nije nikakva referenca za kameru nakon sto sam vidio nebrojeno uzoraka kao i nekoliko recenzija.

Mi10 PRO ima prakticki isti IQ kao i Mi Note 10 s kojim imam iskustva, ali ima znatno bolji procesor pa je cijela kamera dignuta na visu razinu i uzorke koje sam vidio i procesiranje slike mi je puno bolje na Mi 10 PRO nego na Ultri.

 

P40 PRO svakako ima interesantnu kameru, ali ne vidim logiku da ga uzmem pored Mi 10 PRO koji ima jednako dobru kameru i nikakva ogranicenja.

Da nije ove situacije sa Googleom i da radi Google Pay (evo samo danas sam ga 2x koristio) bio bi mi mozda i prvi izbor iako bi i tada vagao izmedju Mi10 PRO i njega, a uz ovakve nedostatke nemam si sto misliti.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/22q19H

 

Evo jedan set novih slika sa Mi Note 10.

Gotovo sve slike sa linka su sa tele kamerama 2X i 5X i mozda je jedna sa standardnom i jedna ili dvije sa ultrawide.

Ostavio sam ukljucen AI pa su nesto kontrastnije.

Ako netko voli vise natural look onda je bolje ugasiti.

 

U zadnje vrijeme mi se dogadja da moram ponekad napraviti restart camera app jer ne okida i ne prebacuje sa jedne na drugu kameru.

Danas sam u postavkama obrisao cache i sada je OK...vidjet cu kako ce biti dalje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 16:17 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

koliko vidimo po uzorcima fotki po netu, Oppo Find X2 Pro ima trenutno najbolju kameru.

 

kako je OnePlus prakticki unutar te grupacije, da li to znaci  da mozemo konacno ocekivati top kameru na OP8 generaciji?

 

ne vidim nikakve tocne specifikacije na netu, pa ako netko zna mozda vise

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

koliko vidimo po uzorcima fotki po netu, Oppo Find X2 Pro ima trenutno najbolju kameru.

 

kako je OnePlus prakticki unutar te grupacije, da li to znaci  da mozemo konacno ocekivati top kameru na OP8 generaciji?

 

ne vidim nikakve tocne specifikacije na netu, pa ako netko zna mozda vise

Gledao sam i ja ali im je zoom lošiji od konkurencije..., i da dođe 1200 eura.Pa onda bi dodao onda još 200 eura više pa uzeo P40 Pro +...

OP8 Pro će ima taj setup kamere ali će doći 1000 eura., a koliko vidim ekipa nije s tom cijenom oduševljena. Puno im je za Mi 10 Pro 800 eura, onda mogu mislit kako su spremi za OP8 Pro dat 1000 eura. 

 

Prošli su dani niskih cijena Xiaomia i One Plusa... 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

koliko vidimo po uzorcima fotki po netu, Oppo Find X2 Pro ima trenutno najbolju kameru.

 

kako je OnePlus prakticki unutar te grupacije, da li to znaci  da mozemo konacno ocekivati top kameru na OP8 generaciji?

 

ne vidim nikakve tocne specifikacije na netu, pa ako netko zna mozda vise

 

 

To je senzor kakav je bio u Mi9 prosle godine?

Jednostavno mi specifikacije ne zvuce bas obećavajuće.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
3dfx kaže...

koliko vidimo po uzorcima fotki po netu, Oppo Find X2 Pro ima trenutno najbolju kameru.

 

kako je OnePlus prakticki unutar te grupacije, da li to znaci  da mozemo konacno ocekivati top kameru na OP8 generaciji?

 

ne vidim nikakve tocne specifikacije na netu, pa ako netko zna mozda vise

 

 

To je senzor kakav je bio u Mi9 prosle godine?

Jednostavno mi specifikacije ne zvuce bas obećavajuće.

To nije istina, jer je Oppo u suradnji s Sonyem sam razvio senzor Sony IMX 689. Osim Oppa trenutno ga nema nitko., niti će ga imat jer je ekskluziva za Oppo tj tu njihovu grupaciju.

 

I da...sam senzor je odličan...po DxO drugi mob po po kvaliteti kamere. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 11:47 (R36).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
@R36, kad ćeš slike stavit, da vidimo taj P40P?:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
@R36, kad ćeš slike stavit, da vidimo taj P40P?:)

 Jučer pisao recenziju oko 23h na laptopu i padne mi Chrome.Jebo sam mu sve...

Danas sam ujutro ponovno pisao recenziju i pri kraju sam ali pišem u wordu. Cijelo jutro se setam s djetetom. Bit će danas recenzija i slike.

Moram slike prebaci na laptop pa na forum. 

Također će biti usporedba slika IPhone 11 VS P40 Pro. 

 

Aj preporuku aplikacije na koju mogu lagano uploadat slike i da ih se lagano može sortirati i poredati. 

Flicker mi nije baš nešto... 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 12:11 (R36).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 Jučer pisao recenziju oko 23h na laptopu i padne mi Chrome.Jebo sam mu sve...

Danas sam ujutro ponovno pisao recenziju i pri kraju sam ali pišem u wordu. Cijelo jutro se setam s djetetom. Bit će danas recenzija i slike.

Moram slike prebaci na laptop pa na forum. 

Također će biti usporedba slika IPhone 11 VS P40 Pro. 

 

Aj preporuku aplikacije na koju mogu lagano uploadat slike i da ih se lagano može sortirati i poredati. 

Flicker mi nije baš nešto... 

 

 Super, čekamo!

 

Preporučio bih ti onaj google oblak..

Pa flickr ti je ok..

Samo nemoj ovdje stavljat slike

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nisam ja rekao da je to senzor kao u Mi9 vec sam pitao dali je to taj senzor...imas upitnik iza.

 

Za upload mi je Flickr odlican...ima i exif i sve bitno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo i tu link...recenzija je na temi P40 Pro.

 

Evo galerija fotografija s P40 Pro...pošto je Corona, nemaš gdje pametno otići nego napravit obilazak po kvartu s dijetetom i malo uslikat. Ima 26 fotografija...mislim da će biti ok.

Fotografije su uslikane na auto postavkama, iz prve (nije bilo ponavljanja da bi dobio kao neku idealnu sliku), i uključen je bio AI...ali nije svaki put korišteno prepoznavanje scena...

 

https://photos.app.goo.gl/Vvx9gugj69LuGsNo6

 

Bit će danas ili sutra stavljena usporedba s Iphone 11 jer slike već imam...

 

Moram još ulovit Note 10 i usporedit s P40 Pro.

 

Stavit ću i 2 videa - 4K na you tube + jedan noćni 4K - danas ću probat navečer nešto snimiti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 15:54 (R36).
 
3 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Nisam ja rekao da je to senzor kao u Mi9 vec sam pitao dali je to taj senzor...imas upitnik iza.

 

Za upload mi je Flickr odlican...ima i exif i sve bitno.

 Ima i google fotografije exif...ma bi na Flickr stavio samo se ne mogu sjetit šifre...kao da nemam tamo account. Ne znam koju sam e-mail adresu koristio.

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Obavezno koju sliku sa ultra wide kamerom po noći.
To mi se vjerojatno i najviše dopada kod P40 Pro. Ima bolesno dobru UW kameru s kojom i u mraku dobivaš odličnu sliku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Obavezno koju sliku sa ultra wide kamerom po noći.
To mi se vjerojatno i najviše dopada kod P40 Pro. Ima bolesno dobru UW kameru s kojom i u mraku dobivaš odličnu sliku.

Dobro da si mi rekao...ne bi se toga sjetio...

Budem večeras uslika par slika u noćnim uvjetima pa stavim na google. 

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Evo i tu link...recenzija je na temi P40 Pro.

 

Evo galerija fotografija s P40 Pro...pošto je Corona, nemaš gdje pametno otići nego napravit obilazak po kvartu s dijetetom i malo uslikat. Ima 26 fotografija...mislim da će biti ok.

Fotografije su uslikane na auto postavkama, iz prve (nije bilo ponavljanja da bi dobio kao neku idealnu sliku), i uključen je bio AI...ali nije svaki put korišteno prepoznavanje scena...

 

https://photos.app.goo.gl/Vvx9gugj69LuGsNo6

 

Bit će danas ili sutra stavljena usporedba s Iphone 11 jer slike već imam...

 

Moram još ulovit Note 10 i usporedit s P40 Pro.

 

Stavit ću i 2 videa - 4K na you tube + jedan noćni 4K - danas ću probat navečer nešto snimiti.

 

steta sto mi je jos uvijek magenta tint prisutan, previse mi to smeta

 

dosta cudne fotke, jel to slikano sa AI ili bez?

 

5x je wow, skoro savrsen

 

na 10x se vec vide arifakti i degradacija kvalitete

 

50x je beskorisan

 

slika2_zoom, koji je to zoom, koliko vidim po exifu, to je samo crop glavne kamere?

 

sve u svemu mlako mi je to, prakticki nista bolje od P30 Pro, osim zooma

 

daj fotke istog kadra ako mozes od sva tri uredaja koje imas, tako se najbolje vidi koliko je dobar/los P40 Pro

 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...
R36 kaže...

Evo i tu link...recenzija je na temi P40 Pro.

 

Evo galerija fotografija s P40 Pro...pošto je Corona, nemaš gdje pametno otići nego napravit obilazak po kvartu s dijetetom i malo uslikat. Ima 26 fotografija...mislim da će biti ok.

Fotografije su uslikane na auto postavkama, iz prve (nije bilo ponavljanja da bi dobio kao neku idealnu sliku), i uključen je bio AI...ali nije svaki put korišteno prepoznavanje scena...

 

https://photos.app.goo.gl/Vvx9gugj69LuGsNo6

 

Bit će danas ili sutra stavljena usporedba s Iphone 11 jer slike već imam...

 

Moram još ulovit Note 10 i usporedit s P40 Pro.

 

Stavit ću i 2 videa - 4K na you tube + jedan noćni 4K - danas ću probat navečer nešto snimiti.

 

steta sto mi je jos uvijek magenta tint prisutan, previse mi to smeta

 

dosta cudne fotke, jel to slikano sa AI ili bez?

 

5x je wow, skoro savrsen

 

na 10x se vec vide arifakti i degradacija kvalitete

 

50x je beskorisan

 

slika2_zoom, koji je to zoom, koliko vidim po exifu, to je samo crop glavne kamere?

 

sve u svemu mlako mi je to, prakticki nista bolje od P30 Pro, osim zooma

 

daj fotke istog kadra ako mozes od sva tri uredaja koje imas, tako se najbolje vidi koliko je dobar/los P40 Pro

 

Ne znam šta ti je čudno na fotkama...ako je prepoznao kadar onda je s AI, ako nije prepoznao kadar, logicno nije. Boje su prirodne i realne kako zdravo ljudsko oko vidi. Može se normalno stavit mod gdje će biti boje zaštićene i zivahne ali ja to ne želim. 

 

Fotografija 2 uopće nije zoom...a još manje crop.

 

Ovo za 10x se gdje je npr crkva u pitanju se skoro ne primijeti pad kvalitete naspram 5x zoom. Gledao sam na laptopu slike i daleko je to od pada kvalitete kako je na P30 Pro., a imao sam P30 Pro. 

 

50x je beskoristan na svakom mobu to nikad nije ni upitno, ali fora ga je imati...

 

Imao sam P30 Pro i priča da nije bolje se gadno varas. 

Oces razliku u Octa PD auto fokusu ili multi spectar senzor...

A tek video snimanje naspram P30 Pro...pa video snimanje je milja a daleko...

Sam setup kamera je na P40 seriji novi...biti će još updatea ako već nešto ne valja...

 

Kažem imao sam P30 Pro i teško da mene možeš uvjerit u to što tvrdis.

 

Ali opet poštujem tuđe mišljenje...nekom se sviđa nekom ne, a Bože moj. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 22:13 (R36).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ma taj Huawei ubija...

 

Nisam fan ni jedne marke...kupujem ono što mislim da mi daje najviše., ali mi je drago što se Huawei s svakim mobim trudi poboljsat kamere jer će onda i konkurencija po tom pitanju nešto napravit.

Da nije bilo P30 Pro i prvog 5x optičkog zooma ma k... bi Samsung i Xiaomi izbacili 108 mpix senzor. 

Tako da samo naprijed s inovacijama jer ćemo mi kupci imat više izbora.... 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Baš pogledal fotke na kompu, onaj 5x zoom je odličan, ostale fotke na visini zadatka.. Al treba noćne vidit, pa onda vidit kolko se taj huawei poboljšao spram prethodnika..
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Ocean, pogledaj i reci da jednaku kvalitetu fotografija imaju oba.. Od oversharpeninga na Xiaomi-u do presvijetlih tamnih detalja, sjena itd. 

Istina, kamera u odnosu na prošle generacije Mi modela je nebo i zemlja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
Baš pogledal fotke na kompu, onaj 5x zoom je odličan, ostale fotke na visini zadatka.. Al treba noćne vidit, pa onda vidit kolko se taj huawei poboljšao spram prethodnika..

Zvonac bit će sutra 100% noćni uvijeti, danas nisam stigao...jer nisam mogao uzet Note 10...

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
1337Raptor kaže...

 

Ocean, pogledaj i reci da jednaku kvalitetu fotografija imaju oba.. Od oversharpeninga na Xiaomi-u do presvijetlih tamnih detalja, sjena itd. 

Istina, kamera u odnosu na prošle generacije Mi modela je nebo i zemlja.

 Ma nitko nije ni rekao da je loša kamera...pa Xiaomi nikad nije imao bolju kameru nego sad s Mi 10 Pro...samo je pitanje tko što preferira - Huawei ili Xiaomi. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
1337Raptor kaže...

 

Ocean, pogledaj i reci da jednaku kvalitetu fotografija imaju oba.. Od oversharpeninga na Xiaomi-u do presvijetlih tamnih detalja, sjena itd. 

Istina, kamera u odnosu na prošle generacije Mi modela je nebo i zemlja.

 

Jedan i drugi uređaj su izvrsni.


Moram priznati da me iznenadio Xiaomi u ovoj usporedbi, očekivao sam da će biti lošiji. Huawei je drastično poboljšao video, sada to izgleda odlično.

 

Video Xiaomi nijansu bolji, ali Huawei ima odličan video preko ultrawide objektiva i veći zoom, Xiaomi ide do 6x i izgleda loše jer cropa sliku, a Huawei do 15x i izgleda super.

Video u tunelu Mi 10 odličan, Huawei je "spržio" sve van tunela, kod fotografija je obrnuto, što je zanimljivo i očito stvar softwarea ili fotografa, a ne mogućnosti uređaja.

 

Huawei može prebacivati objektive dok se snima, što je fora i opet pitanje zašto je Xiaomiju to problem uključiti.

 

Fotke 5x i 10x zoom malo bolji na Xiaomiju, vidi se kod fotke znaka pozadina je kod Xiaomija čista sa puno detalja, kod Huaweia je lagano mutna.

20x, 30x i 50x zoom nema uopće smisla komentirati jer ne vidim nikakvu korist od njega.

 

Slabije osvjetljenje Huawei bolji. Vjerojatno će za top fotku na Xiaomi-u u lošijim uvjetima opet trebati GCam.

 

Selfie Huawei bolji i po detaljima i stabilizaciji koju Xiaomi nema, zašto im je problem uključiti EIS to samo oni znaju. Kod Huawei mi se ne sviđa što dosta cropa video kako bi dobio bolju stabilizaciju, dok je kod Xiaomija kut dosta veći.

 

12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo još jedna usporedba 5 uređaja. Redmi K30 Pro Zoom je ugodno iznenađenje s obzirom na cijenu. Nije rame uz rame najboljima, ali je dosta dobar, negdje se vidi razlika, ali negdje je čak i najbolji.

 

iPhone 11 Pro, Galaxy S20 Ultra, Redmi K30 Pro Zoom, Xiaomi Mi 10 Pro, Realme X50 Pro

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice