Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.442.716
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Kolega, djaba se trudis, njima je sve to 99% isto.

Nada zadnja umire. 

 

digitall kaže...

 

to sto kazes da je meni to sve isto, nije bas, ali je stvarno mizerno u razlikama u svakodnevnim situacijama, pogotovo danas.. do prije par godina si mogao naci neku vecu razliku medu modelima, al ovo danas, pixel peeping, 0,0001% bolje ili losije u necemu.. nemojte me jebat..

to bi bilo ok da je rasprava o pravim foticima, onda je i onih 1% bitan, jer uglavnom fotici sluze necemu, zaraduje se njima i sl.

a ovo na amaterskoj point and shoot mobitelskoj bazi je stvarno pomalo smijesno.. i to ne znaci da netko nema oko za nesto.

pogotovo kad uzmemo u obzir da mob uglavnom sluzi da neki trenutak brzo uhvatis, izvuces iz dzepa i opalis.. ne ovo kadriranje, viseminutno podesavanje, isprobavanje i naslikavanje zgrada..

 

S ovim se ne slažem, nikad nije bila veća razlika kod mobilnih kamera nego zadnje 2 godine, to je sad već prava mala evolucija.

Možda je nekome mobitel isključivo point&shoot uređaj, ali ovo je tema za one koji traže i žele više, barem je ja tako vidim.

Osobno puno više koristim mobitel za kadriranje nego kao point&shoot, meni je fotografija meditacija i ne zanima me masovna fotografija i slikavanje na kilograme.

Danas imamo napredne gimbale sa ugrađenim tripodom koji savršeno rade s mobitelima, a rezultati su često izvrsni.

 

Već smo ustanovili da ekipa koja traži point&shoot uređaj i slikava za društvene mreže može to sa bilo kojim Pixel uređajem i ne treba se zamarati sa Ultrama i ostalim čudima.

Ili ako im je Pixel skup uzmu jeftinjak koji ima dobru gcam app i to je to, njima više nego dovoljno.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jos cu se malo vratiti na Huawei i neke njihove nebuloze SW.

Meni se zgodio najvise zbog tele kamera koje su obicna navlakuša jer privuku te reklamom da imas 5X uvecanje koje to u mnogim situacijama nije.

Mate 20 PRO je tu cak i najkorektniji jer zbog manjeg uvecanja ima i najsiru f/2.4 blendu pa senzor dobiva vise svjetla tako da se ni SW tu ne uplice previse...ako odaberes 3X, u 99% situacija ces i dobiti 3X.

 

Pazite sada ovu nebulozu...P40 PRO+ i njegova 10X kamera radi na principu da zapravo nema opticki 10X vec negdje oko 8X pa onda originalni file koji je rezolucije 8MP cropa na 5MP da bi konacni file ispao 12MP zbog njihove cudne odluke da sve kamere imaju output od 12MP!!!

 

Jos se ja pitam zasto su slike 10X doslovno drek...pa kako nebi bile nakon tolikog procesiranja.

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

Pazite sada ovu nebulozu...P40 PRO+ i njegova 10X kamera radi na principu da zapravo nema opticki 10X vec negdje oko 8X pa onda originalni file koji je rezolucije 8MP cropa na 5MP da bi konacni file ispao 12MP zbog njihove cudne odluke da sve kamere imaju output od 12MP!!!

 

 

to i sl. fore ti radi hrpa modela

dosta ih ima deklarirano npr. 3x a u stvarnosti je 2.2x pa ostalo crop, upsampling, kemijanje i sl.

bitno je malo pljucniti na huawei opet, vrlo ocekivano.

 

ocean77 kaže...
digitall kaže...

ja sam uz to sve sto si nabrojao prosao i fazu analogije, prije nego je foto digitalija postojala.

takoder sam izmedu ostalih imao i t300, k750, n93, n95.. i 5-6 puta godišnje mijenjao kako je izlazilo.. kako izade novi model s boljom kamerom tako kupujem.. istina, nisam bas bio spasen.. i to pored pravih fotica koje sam kupovao..

 

to sto kazes da je meni to sve isto, nije bas, ali je stvarno mizerno u razlikama u svakodnevnim situacijama, pogotovo danas.. do prije par godina si mogao naci neku vecu razliku medu modelima, al ovo danas, pixel peeping, 0,0001% bolje ili losije u necemu.. nemojte me jebat..

to bi bilo ok da je rasprava o pravim foticima, onda je i onih 1% bitan, jer uglavnom fotici sluze necemu, zaraduje se njima i sl.

a ovo na amaterskoj point and shoot mobitelskoj bazi je stvarno pomalo smijesno.. i to ne znaci da netko nema oko za nesto.

pogotovo kad uzmemo u obzir da mob uglavnom sluzi da neki trenutak brzo uhvatis, izvuces iz dzepa i opalis.. ne ovo kadriranje, viseminutno podesavanje, isprobavanje i naslikavanje zgrada..

 

 

 

Uopce se ne slazem jer razlike su zaista velike.

Evo primjer Huawei, upalim 5X kameru a on meni pred ocima salta malo glavnu, malo tele (koja sam i upalio)...ono, WTF...opalim sliku, a on opali glavnom (125mm!!!)...slika DREK.

Sada npr. imam MN10 i upalim 3.7X kameru i nema takvih gluposti.

Vec to je ogromna razlika.

Ogromna razlika je i to sto imam mogucnost Gcama na najboljem mogucem hardveru...nema peglanja detalja, šum mali je prisutan pa tako i fini detalji, imam RAW na svim kamerama sa Gcamom, WB je skoro pa savrsen.

Evo npr. vidi Samsung...najnoviji Note 20 Ultra ne podrzava RAW na svim kamerama vec samo na glavnoj, PRO mode nije dostupan na UW i tele kameri...meni je i to ogromna razlika.

Xiaomi ima najmanje kompromisa i zato mi je najdrazi.

 

Ovo je tema za entuzijaste i ako cemo temu svesti na tvoju mantru da je sve to 99% isto mozemo odmah zakljucati ovu temu.

ok, ti gledas da ti je mob dslr. pa dobro.

necu ulaziti u prirodu tog, al svatko nek radi sto hoce.

ovo sto neki ne podrzava raw na nekoj kameri.. ono.. no comment

 

valjda si do sada skuzio da pricam o dobivenim fotkama, dobivenim point-and shoot metodom.. ne znam koliko jasno to moram naglasiti..

ovo sve ostalo je igranje i kemijanje, ukljucujuci gcam, raw i sl., po tome ne bi nikad isao u nikakve usporedbe

 

kao da kazes da je prednost huaweia sto od davno ima opcije pracenja zvijezda, silky water (bez nd filtera i tripoda), traffic trails i sl. dok neki takve fotke nisu mogli dobiti ni sa satima igranja u pro modu i obradivanja raw-a.. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 19:58 (digitall).
12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

 

 

bitno je malo pljucniti na huawei opet, vrlo ocekivano.

 

 

 

Nije to pluckanje, pogledaj naslov ove teme.

Prije bi rekao da je ocekivano na ovakvoj temi da cemo sve secirati do najsitnijih detalja pa tako i to.

Mnogi o ovome nemaju pojma, mnogi u recenzijama o tome i ne pisu i mozda je nekome i drago da procita ovo.

Ja recimo volim naici na takve detaljne podatke i nacin funkcioniranja...na zalost tebi je to pljuckanje.

Mislim da si samo zalutao na ovoj temi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 20:07 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Da. I mene nekako baš zasmeta to pljuckanje po Huawei što se tiče foto mogućnosti. Imao sam tjedan dana P40 Pro i ako je nešto dobro na tom telefonu to su kamere. A da ne govorim za kako mi frend konstantno izrađuje foto albume od fotografija s P30 Pro. Odlične! Ali i on koji je zaljubljenik u dobru fotografiju nema uopće želju ići na noviji Huawei dok je situacija s Google ovakva kakva je. Ali moram također i reći da moja ekipa Xiaomi uglavnom kupuje djeci. Nismo još stekli dovoljno povjerenja u brand da plaćamo Xiaomi kao jedan iPhone ili Samsung flagship.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
Da. I mene nekako baš zasmeta to pljuckanje po Huawei što se tiče foto mogućnosti. Imao sam tjedan dana P40 Pro i ako je nešto dobro na tom telefonu to su kamere. A da ne govorim za kako mi frend konstantno izrađuje foto albume od fotografija s P30 Pro. Odlične! Ali i on koji je zaljubljenik u dobru fotografiju nema uopće želju ići na noviji Huawei dok je situacija s Google ovakva kakva je. Ali moram također i reći da moja ekipa Xiaomi uglavnom kupuje djeci. Nismo još stekli dovoljno povjerenja u brand da plaćamo Xiaomi kao jedan iPhone ili Samsung flagship.

 

 

Naravno jer se radi o ljudima kojima je mobitel kao meni mikrovalna.

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 

 

Joj, DxO i njihove kvazi recenzije.

Kada vidim gdje su ga bodovima smjestili, uz bok ili cak iznad nekih mobitela koji ga kamerama pojedu za dorucak.

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
digitall kaže...

 

 

bitno je malo pljucniti na huawei opet, vrlo ocekivano.

 

 

 

Nije to pluckanje, pogledaj naslov ove teme.

Prije bi rekao da je ocekivano na ovakvoj temi da cemo sve secirati do najsitnijih detalja pa tako i to.

Mnogi o ovome nemaju pojma, mnogi u recenzijama o tome i ne pisu i mozda je nekome i drago da procita ovo.

Ja recimo volim naici na takve detaljne podatke i nacin funkcioniranja...na zalost tebi je to pljuckanje.

Mislim da si samo zalutao na ovoj temi.

 ako se tako secira onda bi bilo dobro navesti i drugu stranu jel tako.. nije u redu samo pljuvati, malo ti je previse preslo u naviku.. ako vec vadis mast, onda navedes i to sto sam naveo, za sto ti treba hrpica foto opreme, a drugi mobiteli su to mogli sanjati bez obzira sto su imali pro mode, gcam, raw na svim lecama i sve ostalo.. vidis to je seciranje na drugu stranu.. sto je takoder vecini nebitno

 

svi ovdje su vec skuzili, cim nabavis novi mob odmah je taj naj naj i nema boljeg, a svima prethodnima odma nades najsitnije mane (koje kao nekim cudom do tada nisi nasao) i svakodnevno ih ponavaljas - dopizdilo i bogu i vragu

 

a posto sam zalutao na ovu temu, onda cu na nekoj drugoj staviti usporedbu note20ultra kojeg nabavljam, p30p, note8, mi a2.

 

poz

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 20:24 (digitall).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

 ako se tako secira onda bi bilo dobro navesti i drugu stranu jel tako.. nije u redu samo pljuvati, malo ti je previse preslo u naviku.. ako vec vadis mast, onda navedes i to sto sam naveo, za sto ti treba hrpica foto opreme, a drugi mobiteli su to mogli sanjati bez obzira sto su imali pro mode, gcam, raw na svim lecama i sve ostalo.. vidis to je seciranje na drugu stranu..

 

svi ovdje su vec skuzili, cim nabavis novi mob odmah je taj naj naj i nema boljeg, a svima prethodnima odma nades najsitnije mane (koje kao nekim cudom do tada nisi nasao) i svakodnevno ih ponavaljas - dopizdilo i bogu i vragu

 

a posto sam zalutao na ovu temu, onda cu na nekoj drugoj staviti usporedbu note20ultra kojeg nabavljam, p30p, note8, mi a2.

 

poz

 

 

 

Definitivno pises kao padobranac u ovoj temi.

Kao pljuckam po Huaweiu, a pogledaj moje objave vezane za Mate 20 PRO.

Doslovno i danas tvrdim da je to jedan od ponajboljih kamera phonea tako da tvoje konstatacije vezano za mene samo potvrdjuju ono sto sam maloprije napisao da si jednostavno zalutao ovdje.

 

Cak sam objavljivao ovdje i galeriju svojih fotki sa Mate 20 PRO...

 

https://flic.kr/s/aHsmMv6MvP

 

Imas li ti nesto konstruktivno za pridonjeti temi osim da se lijepis na moje objave?

 

Opcenito sam primjetio da je kontra mene iskljucivo ekipa koja ne pridonosi temi prakticki nikakvim primjerima osim mantranja kako je sve to isto...

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 20:30 (ocean77).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

Apsolutno nemam pojma o fotografiji, ali imam oci, tako da to sto neki fotic ima bolju optiku i fiziku, mi nista ne znaci ako mi je fotka bolja od "inferiornijeg"

 

Evo za sve fizicare i opticare, recite mi koji je koji od ova tri, Xiaomi, Huawei i Samsung

 

Samo glavna kamera, nema AI nema HDR

 

https://ibb.co/52ZvXR9
https://ibb.co/1KgVHRw
https://ibb.co/SJ9VGM1
https://ibb.co/TWJGtnJ
https://ibb.co/whtDmh6

 

Uvijek je isti mob A B ili C

 

Jos ako pogodite o kojim modelima Huawei, Samsung i Xiaomi se radi, svak cast, necu vise nikada pisati u ovoj temi 

Evo pokušaj prvi. 

 

A - Hauwei P30 Pro

B - Samsung S10+

C - Xiaomi Mi 9T

 

Ono što mogu reči je da je C najlošiji, B barata bojom da bi se dobila dopadljiva fotka, a ne realno stanje i previše je tu obrade fotografije, tako da bi se odlučio za A koji mi ima najprirodnije fotografije sa solidnom količinom detalja. Uvjeren sam da niti jedan nije ovogodišnji flagship uređaj.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Wtf :) Kažem da se redovno izrađuju foto knjige i @Ocean spominje mikrovalne. Pitam se koliko ljudi koji sudjeluju ovdje izrađuju foto knjige ili uvećane fotografije koje krase stan? @Ocean, nije mi namjera da te sad uvjeravam u bilo što ali malo si zalutao i pretjeruješ. Dovoljno dugo sudjelujem na HiFi forumima da prepoznam obrazac ponašanja. A ovo je vrtić u usporedbi s temama na HiFi. :)
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
ocean77 kaže...
digitall kaže...

 

 

bitno je malo pljucniti na huawei opet, vrlo ocekivano.

 

 

 

Nije to pluckanje, pogledaj naslov ove teme.

Prije bi rekao da je ocekivano na ovakvoj temi da cemo sve secirati do najsitnijih detalja pa tako i to.

Mnogi o ovome nemaju pojma, mnogi u recenzijama o tome i ne pisu i mozda je nekome i drago da procita ovo.

Ja recimo volim naici na takve detaljne podatke i nacin funkcioniranja...na zalost tebi je to pljuckanje.

Mislim da si samo zalutao na ovoj temi.

 ako se tako secira onda bi bilo dobro navesti i drugu stranu jel tako.. nije u redu samo pljuvati, malo ti je previse preslo u naviku.. ako vec vadis mast, onda navedes i to sto sam naveo, za sto ti treba hrpica foto opreme, a drugi mobiteli su to mogli sanjati bez obzira sto su imali pro mode, gcam, raw na svim lecama i sve ostalo.. vidis to je seciranje na drugu stranu.. sto je takoder vecini nebitno

 

svi ovdje su vec skuzili, cim nabavis novi mob odmah je taj naj naj i nema boljeg, a svima prethodnima odma nades najsitnije mane (koje kao nekim cudom do tada nisi nasao) i svakodnevno ih ponavaljas - dopizdilo i bogu i vragu

 

a posto sam zalutao na ovu temu, onda cu na nekoj drugoj staviti usporedbu note20ultra kojeg nabavljam, p30p, note8, mi a2.

 

poz

 

Kolega nemoj stavlja slike da nabaviš IPhone 15...

 

Pusti da se divimo gcamu -  i mogućnostima Gcama. Xiaomi se treba svakim dan zahvaljivat Googlu... 

 

Nastavno na ostale bedastoća fun cluba Xiaomi. 

 

Ako ćemo svesti da Xiaomi ima Best buy mobilne kamere...inženjeri Samsunga, Huawei, Sony, Apple će se okretati u grobu.

 

Aj ne jebit više s ponavljanje iste mantre...

 

Preimenujte temu u "Kamere u Xiaomiu - Rasprava" a nas ostale pustite da otvorimo svoju temu i komentiramo ostale proizvođače.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 20:36 (R36).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
Wtf :) Kažem da se redovno izrađuju foto knjige i @Ocean spominje mikrovalne. Pitam se koliko ljudi koji sudjeluju ovdje izrađuju foto knjige ili uvećane fotografije koje krase stan? @Ocean, nije mi namjera da te sad uvjeravam u bilo što ali malo si zalutao i pretjeruješ. Dovoljno dugo sudjelujem na HiFi forumima da prepoznam obrazac ponašanja. A ovo je vrtić u usporedbi s temama na HiFi. :)

 

 

Ja u kuci nemam niti jednu umjetnicku sliku, sve je u fotkama tako da...da, izradjujem itekako.

Imam izradjenih fotki doslovno sa svim kamerama pomalo i uopce nije poanta da cu izraditi fotku od jedne kamere, a od druge ne jer dobra (draga) fotka je dobra fotka s cim god bila fotkana.

To mi dakle nije nikakav kriterij zbog gore navedenog, ali i dalje ne znaci ako sam izradio fotku koja sam napravio sa iPhoneom 3G da mi je isti u rangu sa Mate 20 PRO koji je nemjerljivo bolji.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 

Pusti da se divimo gcamu -  i mogućnostima Gcama. Xiaomi se treba svakim dan zahvaljivat Googlu... 

 

Nastavno na ostale bedastoća fun cluba Xiaomi. 

 

Ako ćemo svesti da Xiaomi ima Best buy mobilne kamere...inženjeri Samsunga, Huawei, Sony, Apple će se okretati u grobu.

 

Aj ne jebit više s ponavljanje iste mantre...

 

Preimenujte temu u "Kamere u Xiaomiu - Rasprava" a nas ostale pustite da otvorimo svoju temu i komentiramo ostale proizvođače.

 

 

 

 

Trebam li podsjecati da sam u zadnjih pola godine objavljivao ovdje fotke sa nekoliko razlicitih mobitela, cak 3 proizvodjaca...

 

Da cujemo koliko ste vi toga objavili, stavili primjera ili cijelih galerija....Sil, Digitall, R36, Zvonac...zanima me koliko toga (vlastitog) ste stavili i pridonjeli temi?

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
digitall kaže...

 ako se tako secira onda bi bilo dobro navesti i drugu stranu jel tako.. nije u redu samo pljuvati, malo ti je previse preslo u naviku.. ako vec vadis mast, onda navedes i to sto sam naveo, za sto ti treba hrpica foto opreme, a drugi mobiteli su to mogli sanjati bez obzira sto su imali pro mode, gcam, raw na svim lecama i sve ostalo.. vidis to je seciranje na drugu stranu..

 

svi ovdje su vec skuzili, cim nabavis novi mob odmah je taj naj naj i nema boljeg, a svima prethodnima odma nades najsitnije mane (koje kao nekim cudom do tada nisi nasao) i svakodnevno ih ponavaljas - dopizdilo i bogu i vragu

 

a posto sam zalutao na ovu temu, onda cu na nekoj drugoj staviti usporedbu note20ultra kojeg nabavljam, p30p, note8, mi a2.

 

poz

 

 

 

Definitivno pises kao padobranac u ovoj temi.

Kao pljuckam po Huaweiu, a pogledaj moje objave vezane za Mate 20 PRO.

Doslovno i danas tvrdim da je to jedan od ponajboljih kamera phonea tako da tvoje konstatacije vezano za mene samo potvrdjuju ono sto sam maloprije napisao da si jednostavno zalutao ovdje.

 

Cak sam objavljivao ovdje i galeriju svojih fotki sa Mate 20 PRO...

 

https://flic.kr/s/aHsmMv6MvP

 

Imas li ti nesto konstruktivno za pridonjeti temi osim da se lijepis na moje objave?

 

Opcenito sam primjetio da je kontra mene iskljucivo ekipa koja ne pridonosi temi prakticki nikakvim primjerima osim mantranja kako je sve to isto...

 https://forum.bug.hr/forum/post/opcenito-o-mobitelima/kamere-smartfonima-rasprava/6228653.aspx

 

vidis da imam.

 

za razliku od tvog antidoprinosa ovoj temi.

svi vec znamo kako ce tvoj slijedeci post izgledati, u ovisnosti sto tko napise ili koji mob kupis.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

 https://forum.bug.hr/forum/post/opcenito-o-mobitelima/kamere-smartfonima-rasprava/6228653.aspx

 

vidis da imam.

 

za razliku od tvog antidoprinosa ovoj temi.

svi vec znamo kako ce tvoj slijedeci post izgledati, u ovisnosti sto tko napise ili koji mob kupis.

 

 

LOL, tvoj doprinos je linkanje tudjeg testa, a moj antidoprinos je stavljanje galerija sa stotinama vlastitih slika iz svakodnevice.

Svasta cu ovdje procitati, ocito samo trolas.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ma nije problem čitati tvoje postove @Ocean, kad staviš fotografije i obrazložiš ih. Sve pet. Nego nekad meni a i ostalima vidim zasmeta kad se nešto diže u nebesa a nešto drugo je teško smeće. Nije baš tako crno i bijelo. Pogotovo što zaista postoji tendencija da je ono što trenutno imaš najbolji mogući izbor. Još od one Nokie se sjećam tih hvalospjeva...
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

I dalje stoji pitanje sto si dao ovoj temi kao doprinos, nesto konkretno kao npr. tvoje slike.

 

Podsjetit cu te da sam ja na ovoj temi stavljao primjere slika sa Lumiom 1020, Galaxy S7, S8, Note 8, Note 9, Huawei P20 PRO, P30 PRO, Mate 20 PRO, Pocophone F1, Mi9, Mi Note 10, iPhone X...

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
3dfx kaže...

Apsolutno nemam pojma o fotografiji, ali imam oci, tako da to sto neki fotic ima bolju optiku i fiziku, mi nista ne znaci ako mi je fotka bolja od "inferiornijeg"

 

Evo za sve fizicare i opticare, recite mi koji je koji od ova tri, Xiaomi, Huawei i Samsung

 

Samo glavna kamera, nema AI nema HDR

 

https://ibb.co/52ZvXR9
https://ibb.co/1KgVHRw
https://ibb.co/SJ9VGM1
https://ibb.co/TWJGtnJ
https://ibb.co/whtDmh6

 

Uvijek je isti mob A B ili C

 

Jos ako pogodite o kojim modelima Huawei, Samsung i Xiaomi se radi, svak cast, necu vise nikada pisati u ovoj temi 

Evo pokušaj prvi. 

 

A - Hauwei P30 Pro

B - Samsung S10+

C - Xiaomi Mi 9T

 

Ono što mogu reči je da je C najlošiji, B barata bojom da bi se dobila dopadljiva fotka, a ne realno stanje i previše je tu obrade fotografije, tako da bi se odlučio za A koji mi ima najprirodnije fotografije sa solidnom količinom detalja. Uvjeren sam da niti jedan nije ovogodišnji flagship uređaj.

i meni je ovo bas interesantno sto je kolega 3dfx stavio za pogađati. 

ja ne gledam na 5", nego na 23" monitoru (techtablet recenziju dok sam gledao sam pazio da bude u 4k), ali nisam gledao previse dugo svaku fotku u TechTablet recenziji - cca 30sec za svaku sliku i obratio pozornost samo na prve stvari koje su mi upale u oko i samim time koje su mi bitne.

 

kod ovog 3dfx ABC pogađanja, sve su u dobrom osvjetljenju, pa generalno moze se uspoređivati bokeh, boje i oštrina...ja ne znam koji je koji, ali gledajući svaku fotku 30ak sec, bez dublje analize, meni je B najbolji, iako mi je zadnju fotku totalno zeznuo, kao da je slučajno manulano dirnut fokus dalje od ovih bobica...pa nju zanemarujem u svojoj ocjeni 😁

 

i da, ja nisam fotoentuzijatist, nego koristim mob za real-life fotke, najvise svoje djece i ekipe kad se nađemo vani, svaku 100-tu okinem neko nebo, zalaz ili ako mi se tako nešto sviđa...pa gledam sve ovo kako bi mi te slike ekipe, djece i toga što slikam i što mi je bitno ispale što bolje, a ne zgrada i kadrova koji se namještaju...npr. astophotografy sam probao tek prije nekoliko tjedana, čist da vidim što tu ima, jer mi to nije toliko napeto 😁

kolega ocean77 je vrlo nabrijan u svojim komentarima, pa samim time i kontorverzan, grubo se izražava i podcjenjivački sudi druge i tuđa mišljenja, a sebe i svoje stalno veliča...ja imam jednu izreku da pametni ljudi nikad sebe ne hvale, nego ih hvale drugi, jer su dovoljno pametni da znaju da to proizvodi kontra-efekt...iako ponekad malo samo-reklame dobro dođe, no opet, treba osjetiti mjeru da ne bude već spomenutog kontra-efekta 😁 

 

Edit: sunce mu spalim, od kad sam poceo pisati ovaj post do kad sam ga objavio, ima 20 novih postova, ne znam jel ikad bilo življe tu u temi (još je sub navečer, očito korona daje svoj doprinos :9)! ne želim se uvući u nikakvu raspravu i svađu, samo da napomenem, a nadam se i primjerom potvrdim 😛

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 21:09 (Dan1234567890).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
R36 kaže...

 

Pusti da se divimo gcamu -  i mogućnostima Gcama. Xiaomi se treba svakim dan zahvaljivat Googlu... 

 

Nastavno na ostale bedastoća fun cluba Xiaomi. 

 

Ako ćemo svesti da Xiaomi ima Best buy mobilne kamere...inženjeri Samsunga, Huawei, Sony, Apple će se okretati u grobu.

 

Aj ne jebit više s ponavljanje iste mantre...

 

Preimenujte temu u "Kamere u Xiaomiu - Rasprava" a nas ostale pustite da otvorimo svoju temu i komentiramo ostale proizvođače.

 

 

 

 

Trebam li podsjecati da sam u zadnjih pola godine objavljivao ovdje fotke sa nekoliko razlicitih mobitela, cak 3 proizvodjaca...

 

Da cujemo koliko ste vi toga objavili, stavili primjera ili cijelih galerija....Sil, Digitall, R36, Zvonac...zanima me koliko toga (vlastitog) ste stavili i pridonjeli temi?

Ja sam tu stavljao slike još kad tebe nije bilo.

 

Iphone 11, P40 Pro, P30 Pro, Note 9, Note 10...u zadnjih godinu i pol.

 

Ja kad sam kupio Pixel 2 XL ti si ga mogao gledati na you tubu. Prvi sam tu stavio slike s njim a ni jedan recenzenti u Hr ga nije imao. 

 

Pa tko bi više normalan objavljivao slike kad se svi pored Mi Note 10 i Gcama mogu sakrit. 

 

Kad si objavio galeriju slika s prednjom kamerom? Daj da vidimo i to savršenstvo. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 20:54 (R36).
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
digitall kaže...

 https://forum.bug.hr/forum/post/opcenito-o-mobitelima/kamere-smartfonima-rasprava/6228653.aspx

 

vidis da imam.

 

za razliku od tvog antidoprinosa ovoj temi.

svi vec znamo kako ce tvoj slijedeci post izgledati, u ovisnosti sto tko napise ili koji mob kupis.

 

 

LOL, tvoj doprinos je linkanje tudjeg testa, a moj antidoprinos je stavljanje galerija sa stotinama vlastitih slika iz svakodnevice.

Svasta cu ovdje procitati, ocito samo trolas.

 https://forum.bug.hr/forum/post/opcenito-o-mobitelima/kamere-smartfonima-rasprava/5569980.aspx

hvala na komentaru

 

vidi vidi, uspio si napisati cak jedan post u kojem se ne pljuje huawei.. bravo, bit ce nesto od tebe

 

btw mozes ti stavljati milijarde slika ovdje, misljenje se nece promijeniti, znamo te.

 

a to stavljanje hrpetine slika u kojima se trazi neki najmanji detalj (nebitan ispod cropa 100%) i velicanje toga, dok je s druge strane, wb, kontrast, dinamiski raspon i sve ostalo na slici losije - je antidoprinos ovoj temi

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 20:56 (digitall).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
Ma nije problem čitati tvoje postove @Ocean, kad staviš fotografije i obrazložiš ih. Sve pet. Nego nekad meni a i ostalima vidim zasmeta kad se nešto diže u nebesa a nešto drugo je teško smeće. Nije baš tako crno i bijelo. Pogotovo što zaista postoji tendencija da je ono što trenutno imaš najbolji mogući izbor. Još od one Nokie se sjećam tih hvalospjeva...

 

 

I opet ti ta teorija pada u vodu jer i dalje glorificiram Mate 20 PRO, ostao mi je u dobrom sjecanju i Pocophone F1 (u kontekstu cijene i kamere), Mi9 u kombinaciji sa Gcam je odlican, Lumia 1020 koju sam dugo imao i danas hvalim...i po cemu to glorificiram samo ono sto sada imam ako hvalim i ove koje sam imao.

Od onih koje ne hvalim su P30 PRO npr., a obzirom da je Huawei nastavio praksu onoga sto mi se ne svidja i na novijim modelima P serije nastavio sam to i dalje kritizirati.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

kolega ocean77 je vrlo nabrijan u svojim komentarima, pa samim time i kontorverzan, grubo se izražava i podcjenjivački sudi druge i tuđa mišljenja, a sebe i svoje stalno veliča...ja imam jednu izreku da pametni ljudi nikad sebe ne hvale, nego ih hvale drugi, jer su dovoljno pametni da znaju da to proizvodi kontra-efekt...iako ponekad malo samo-reklame dobro dođe, no opet, treba osjetiti mjeru da ne bude već spomenutog kontra-efekta 😁 

 

 

Obzirom sto mi je sve proslo kroz ruke ocito sam poprilicno samouvjeren u ono sto pisem, da mi nije sve to proslo kroz ruke vjerojatno bi "mekse" pisao...

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja moram priznati da se ne razumijem toliko u ostale segmente mobitela pa ne idem pisati u opce teme koje se ticu hi refresh ekrana, procesora, benchmark testova i sl...znam neke opce pojmove.

Ovdje su neki koji bas nisu sa ovom materijom toliko upoznati vrlo glasni i meni recimo nebi palo napamet ici u neke druge potforume i raspravljati se sa ekipom koja o tome zna daleko vise.

Po svakom vasem postu dobro znam koliko je tko u ovome i na ovoj temi bi mogao izdvoojiti mozda par forumasa cije misljenje cijenim.

 

Zao mi je ako neki od vas tako osobno dozivljavaju neku moju kritiku na racun nekih brandova, kao da vam je otac u najmanju ruku vlasnik istog.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
ocean77 kaže...
digitall kaže...

 https://forum.bug.hr/forum/post/opcenito-o-mobitelima/kamere-smartfonima-rasprava/6228653.aspx

 

vidis da imam.

 

za razliku od tvog antidoprinosa ovoj temi.

svi vec znamo kako ce tvoj slijedeci post izgledati, u ovisnosti sto tko napise ili koji mob kupis.

 

 

LOL, tvoj doprinos je linkanje tudjeg testa, a moj antidoprinos je stavljanje galerija sa stotinama vlastitih slika iz svakodnevice.

Svasta cu ovdje procitati, ocito samo trolas.

 https://forum.bug.hr/forum/post/opcenito-o-mobitelima/kamere-smartfonima-rasprava/5569980.aspx

hvala na komentaru

 

vidi vidi, uspio si napisati cak jedan post u kojem se ne pljuje huawei.. bravo, bit ce nesto od tebe

 

btw mozes ti stavljati milijarde slika ovdje, misljenje se nece promijeniti, znamo te.

 

a to stavljanje hrpetine slika u kojima se trazi neki najmanji detalj (nebitan ispod cropa 100%) i velicanje toga, dok je s druge strane, wb, kontrast, dinamiski raspon i sve ostalo na slici losije - je antidoprinos ovoj temi

Pogadas u sridu.

 

Kolega najbolje je bilo proučavanje ŽBUKE NA ZIDU ali cropane. Ne znam da li si tad tu bio i da li znaš tu priču ali to je tek bilo morbidno.

 

Na ovom forumu me od tad ništa ne može iznenaditi. 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Ja moram priznati da se ne razumijem toliko u ostale segmente mobitela pa ne idem pisati u opce teme koje se ticu hi refresh ekrana, procesora, benchmark testova i sl...znam neke opce pojmove.

Ovdje su neki koji bas nisu sa ovom materijom toliko upoznati vrlo glasni i meni recimo nebi palo napamet ici u neke druge potforume i raspravljati se sa ekipom koja o tome zna daleko vise.

Po svakom vasem postu dobro znam koliko je tko u ovome i na ovoj temi bi mogao izdvoojiti mozda par forumasa cije misljenje cijenim.

 

Zao mi je ako neki od vas tako osobno dozivljavaju neku moju kritiku na racun nekih brandova, kao da vam je otac u najmanju ruku vlasnik istog.

da ponovim

"stavljanje hrpetine slika u kojima se trazi neki najsitniji detalj (nebitan ispod cropa 100%) i velicanje toga, dok je s druge strane, wb, kontrast, dinamicki raspon i sve ostalo na slici losije - je antidoprinos ovoj temi"

 

da nastavim,

ja cijenim svacije misljenje, naravno tko zna vise i to pokaze na neki nacin, to cijenim.. sve skupa uzimam s dozom rezerve zbog uglavnom pocetne euforije nabave nove igracke.. ali npr. iako znam da znas, tvoje misljenje sve manje cijenim, da ne kazem da ga trenutno od svih sudionika najmanje cijenim, iz razloga sto si kontradiktoran, kad nesto imas dizes u nebesa, skaces po svima i uvjeravas, a cim ga se rijesis krece pljuvanje i skakanje po svima u negativu.. doslovno isti obrazac ponasanja kroz cijelu temu. kako netko moze cijeniti takvo "misljenje"? to nije misljenje i tu ne postoji nesto za cijeniti, tu postoji neki dublji problem koji nije tema ovog podforuma..

 

i stoti puta pisem da me boli kurac za neki brand, samo ne volim bezvezna izdrkavanja, pretjerivanja, skakanja iz krajnosti u krajnost..

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 21:21 (digitall).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

da ponovim

"stavljanje hrpetine slika u kojima se trazi neki najsitniji detalj (nebitan ispod cropa 100%) i velicanje toga, dok je s druge strane, wb, kontrast, dinamicki raspon i sve ostalo na slici losije - je antidoprinos ovoj temi"

 

da nastavim,

ja cijenim svacije misljenje, naravno tko zna vise i to pokaze na neki nacin, to cijenim.. sve skupa uzimam s dozom rezerve zbog uglavnom pocetne euforije nabave nove igracke.. ali npr. iako znam da znas, tvoje misljenje sve manje cijenim, da ne kazem da ga trenutno od svih sudionika najmanje cijenim, iz razloga sto ti kontradiktoran, kad nesto imas dizes u nebesa, skaces po svima i uvjeravas, a cim ga se rijesis krece pljuvanje i skakanje po svima u negativu.. doslovno isti obrazac ponasanja kroz cijelu temu. kako netko moze cijeniti takvo "misljenje"? to nije misljenje i tu ne postoji nesto za cijeniti, tu postoji neki dublji problem koji nije tema ovog podforuma..

 

i stoti puta pisem da me boli kurac za neki brand, samo ne volim bezvezna izdrkavanja, pretjerivanja, skakanja iz krajnosti u krajnost..

 

 

A ja opet ponavljam da i dalje hvalim (one koji vrijede) neke koje sam imao pa cijela tvoja teorija da hvalim samo ono sto trenutno imam pada u vodu.

 

Cak i ovo sto trenutno imam nisam bezuvjetno hvalio jer kao sto znas taj mob sam kupio u 2 mjesecu kada je izasao, koristio 2 mjeseca i vratio se na Huawei...razlog, nisam bio zadovoljan sa IQ i opcenito optimiziranoscu moba.

U meduvremenu je mob dobrano optimiziran, izasao je potpuno funkcionalan Gcam i kupio sam ga ponovo i sada nemam zamjerki...tako da opet ta tvoja uvrnuta teorija pada u vodu.

 

Edit:

 

Evo post gdje sam realno napisao stanje stvari sa Mi Note 10 i zasto idem nazad na Huawei:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-mobitelima/kamere-smartfonima-rasprava/255401.aspx?page=105&jumpto=6107838&sort=asc&view=flat

 

Molio bih da ubuduce ne serviras ovdje neke svoje teorije vezane za mene koje ne drze.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 21:39 (ocean77).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Pogadas u sridu.

 

Kolega najbolje je bilo proučavanje ŽBUKE NA ZIDU ali cropane. Ne znam da li si tad tu bio i da li znaš tu priču ali to je tek bilo morbidno.

 

Na ovom forumu me od tad ništa ne može iznenaditi. 

 

 

Imas par stranica unazad gdje se netko time bavi (neki CROP-ovi), tko to voli neka mu...ne mislim kritizirati jer i ja ponekad volim vidjeti CROP cisto da skuzim kako tko procesira sliku, cesto se tako najbolje vidi.

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
ocean77 kaže...

Ja moram priznati da se ne razumijem toliko u ostale segmente mobitela pa ne idem pisati u opce teme koje se ticu hi refresh ekrana, procesora, benchmark testova i sl...znam neke opce pojmove.

Ovdje su neki koji bas nisu sa ovom materijom toliko upoznati vrlo glasni i meni recimo nebi palo napamet ici u neke druge potforume i raspravljati se sa ekipom koja o tome zna daleko vise.

Po svakom vasem postu dobro znam koliko je tko u ovome i na ovoj temi bi mogao izdvoojiti mozda par forumasa cije misljenje cijenim.

 

Zao mi je ako neki od vas tako osobno dozivljavaju neku moju kritiku na racun nekih brandova, kao da vam je otac u najmanju ruku vlasnik istog.

da ponovim

"stavljanje hrpetine slika u kojima se trazi neki najsitniji detalj (nebitan ispod cropa 100%) i velicanje toga, dok je s druge strane, wb, kontrast, dinamicki raspon i sve ostalo na slici losije - je antidoprinos ovoj temi"

 

da nastavim,

ja cijenim svacije misljenje, naravno tko zna vise i to pokaze na neki nacin, to cijenim.. sve skupa uzimam s dozom rezerve zbog uglavnom pocetne euforije nabave nove igracke.. ali npr. iako znam da znas, tvoje misljenje sve manje cijenim, da ne kazem da ga trenutno od svih sudionika najmanje cijenim, iz razloga sto si kontradiktoran, kad nesto imas dizes u nebesa, skaces po svima i uvjeravas, a cim ga se rijesis krece pljuvanje i skakanje po svima u negativu.. doslovno isti obrazac ponasanja kroz cijelu temu. kako netko moze cijeniti takvo "misljenje"? to nije misljenje i tu ne postoji nesto za cijeniti, tu postoji neki dublji problem koji nije tema ovog podforuma..

 

i stoti puta pisem da me boli kurac za neki brand, samo ne volim bezvezna izdrkavanja, pretjerivanja, skakanja iz krajnosti u krajnost..

Bravo, pun pogodak.... Apsolutno kontradiktoran, sve zna i ničije mišljenje ne uvažava. Meni bi bilo drago nešto naučiti o fotografiji, jer vidim da ovdje ima znalaca, ali ovo uporno glorificiranje vlastitih stavova i nedopuštanje da i drugi možda imaju pravo, ovoj temi ubijaju smisao.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice