"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.734.617
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
4 godine
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Moja greška... Tek sam otkrila te MI 9. Nisam znala da ih toliko ima. Cijena je za MI9 LITE. 😊
4 godine
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
E skoro sam naručila MI9 LITE. A suprug otkrio ONEPLUS 7.

Uzimajući u obzir da sve češće mijenaajmo telefone, vrijedi li za jednog prosječnog korisnika dati više novca za One+7.

U Bosni je oko 2500 kn.
A meni je gornja bila 2000😏

Da li je bolja kamera (stabilizator... Da mogu slikati djecu bez problema dok su u pokretu.... Ako je jače kućište... Ako je netko koristio da mi pomogne, bila bih zahvalna... Recenzija za oneplus 7 je jako malo,
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
M mama kaže...
E skoro sam naručila MI9 LITE. A suprug otkrio ONEPLUS 7.

Uzimajući u obzir da sve češće mijenaajmo telefone, vrijedi li za jednog prosječnog korisnika dati više novca za One+7.

U Bosni je oko 2500 kn.
A meni je gornja bila 2000😏

Da li je bolja kamera (stabilizator... Da mogu slikati djecu bez problema dok su u pokretu.... Ako je jače kućište... Ako je netko koristio da mi pomogne, bila bih zahvalna... Recenzija za oneplus 7 je jako malo,

OnePlus 7 je puno bolji uređaj, ali je i puno skuplji, preko 70% skuplji. Skoro pa se mogu dobiti 2 Mi 9 Lite za jedan OP7.

2500kn je odlična cijena. To je u trgovini ili na crno bez garancije? Kod nas je Mi 9 Lite u trgovini oko 2000kn, a OP7 oko 3500kn.

 

Kamera ima iste senzore, ali OP7 ima OIS (optičku stabilizaciju slike), što znači kad je slabije osvjetljenje dobiti ćete bolje slike. Ima i puno bolji SoC (procesor) pa će i obrada slika biti bolja.

Ono što nema u usporedbi sa Mi 9 Lite je mogućnost korištenja microSD kartice, širokokutna kamera i 3.5mm ulaz za slušalice. Ostalo je sve bolje kod OP7.

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gledam flagship killer segment i zapeo mi je za oko realme X2 Pro. Zvijer od mobitela s SD550+ i odličnim amoledom za 400 eur:
https://www.realme.com/eu/realme-x2-pro

U konkurenciji je i OnePlus 7t Pro sličnih specifikacija, flash sale na GB za 665 dolara (cca 600 eur):
https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009766204165.html

Hardverski su tu negdje, iako OnePlus ima malo bolji ekran, bez notcha i višu rezoluciju. Oba amoledi s 90 Hz refresh rate. Softverski je OnePlus bolji jer je OxygenOS već na androidu 10 te je ionako bolji od ColorOS. Pitanje vrijede li te razlike 200 eur. Još nisam siguran dostavlja li realme eu store u hrvatsku jer spominju samo određene zemlje - GB, Fra, Spa, Ita, Lux. Poslao sam im mail pa budemo vidjeli. Ako ne, ima na Aliexpressu za 450 eur (global version) YouGeek dućan. Navodno funkcionira DHL bez carine kao Goldway:
https://s.click.aliexpress.com/e/d2H8rkcY
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Osim čekanja, postoji veliki problem sa garancijom. Kad se sve uzme u obzir, cijena + PDV, čekanje, upitna garancija ( maltretiranje sa neizvjesnim ishodom) i na kraju sama kvaliteta proizvoda??? Postavlja se pitanje koliko je to uopće " povoljna" kupnja.

6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...

Uopće ne kužim, zakaj kupujete iz Kine ak u startu se ne pomirite s tim da budete čekali možda i 3 mjeseca.

To je realnost. Nikad ne znaš .....

U 5 godina, svašta sam već doživio.

 Osim čekanja, postoji veliki problem sa garancijom. Kad se sve uzme u obzir, cijena + PDV, čekanje, upitna garancija ( maltretiranje sa neizvjesnim ishodom) i na kraju sama kvaliteta proizvoda??? Postavlja se pitanje koliko je to uopće " povoljna" kupnja.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa u tome i je poanta kupovanja iz Kine jer se ne plaća PDV (određenim načinima dostave iz određenih dućana).

Ja sam kupovinom 4 uređaja uštedio preko 2000kn u odnosu na EU. I još više u odnosu na HR.

 

Netko tko je tražio popuste, kupio desetak mobitela za sebe i obitelj, bez problema je uštedio i preko 5-6.000 kuna!

Pa nek mu i 2 mobitela danas crknu još je na dobitku.

 

Naravno, ako gledaš čisto s financijske strane. Ako ti 500kn +- ne znači ništa, ali ti je važna garancija, onda ni ne znam zašto bi se zanimao za kupovinu iz Kine.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Braco2018 kaže...
dak0001 kaže...

Uopće ne kužim, zakaj kupujete iz Kine ak u startu se ne pomirite s tim da budete čekali možda i 3 mjeseca.

To je realnost. Nikad ne znaš .....

U 5 godina, svašta sam već doživio.

 Osim čekanja, postoji veliki problem sa garancijom. Kad se sve uzme u obzir, cijena + PDV, čekanje, upitna garancija ( maltretiranje sa neizvjesnim ishodom) i na kraju sama kvaliteta proizvoda??? Postavlja se pitanje koliko je to uopće " povoljna" kupnja.

 O cem ti pricas?

 

 Kupis Xiaomi iz kine ili kod nas, kvaliteta je ista...

 

 Do sad imam naruceno oko 30tak mobitela sa Goldwaya i MiGlobal Store-a... Niti jedan nije imao potrebe ici na garanciju... Pa sad ti vidi da li je kupovina bila isplativa...

 

 

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pričam ti o tome, je li razlika u cijeni vrijedna sve nabrojane zahe...cije!! Ako si casual korisnik koji koristi mobitel za pozive, viber, whatsapp , malo prolistati vijesti, youtube, ako ti ne smeta kod nekih povoljnijih mobitela lošiji download i upload, ako ti ne smeta lošija komunikacija kod glasovnih poziva kod whatsapp-a i vibera,  ako ti ne smetaju loše fotografije, video zapisi,  tad kupuj kineski mobitel do 100-150$. Osobno sam do sad naručio 5 mobitela za svaki mobitel sam platio pdv i na kraju me koštalo ovisno o cijeni nekih 200-350 kn jeftinije po mobitelu, nego da sam ga kupio u HR. jedan mobitel je čak imao istu cijenu kod nas kad se doda pdv na narudžbu iz kine. Vrijedi li riskirati za par sto kuna po mobitelu !!!! 

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ti si, braco moj, nesposoban ako si na svih 5 mobitela iz Kine platio pdv.
Bez uvrede
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Braco, nisi ti nikada kupio Xiaomi iz Kine, jer da jesi ne bi pričao nebuloze :-)
A osim toga, o čemu ti pričaš glede kvalitete slika, zvuka, ekrana.... za te novce koje spominješ uglavnom nema boljih mobitele od Xiaomia...
A ako si kupovao nešto poput Ulefone, Oukitel i sl, sam si kriv ako nisi po forumima pogledao koji model valja, a koji ne.... jer i te "male" firme imaju dobrih a jeftinih mobitela.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 13:43 (Darko150).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Upravo tako. Već se odavno zna kojim kanalima se naručuje da se ne plati pdv i ostali nameti. A ako i kupuješ mobitel za 100-150 dolara onda i nije sad neka velika razlika ali je opet razlika, ako kupuješ dobar brand poput Xiaomi a ne divljaka teško da češ imati problema s njime. A za 150$ se da kupiti dobar mobitel kojem ne bude ništa štekalo a ima i dovoljno dobru kameru. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 Taj nije najjeftiniji, pa za manje love uzmes obican Note 8 koji je bolji od 8T na honorbuyu koji ima jos malko i vise cijene...

6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
hahhaajaads kaže...

 Taj nije najjeftiniji, pa za manje love uzmes obican Note 8 koji je bolji od 8T na honorbuyu koji ima jos malko i vise cijene...

 stavi link, da se uvjerim!!!!

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Braco2018 kaže...

Osobno sam do sad naručio 5 mobitela za svaki mobitel sam platio pdv i na kraju me koštalo ovisno o cijeni nekih 200-350 kn jeftinije po mobitelu, nego da sam ga kupio u HR. jedan mobitel je čak imao istu cijenu kod nas kad se doda pdv na narudžbu iz kine. Vrijedi li riskirati za par sto kuna po mobitelu !!!! 

Normalno da smo 2013./2014. plaćali PDV na mobitele iz Kine, ali zašto pobogu zadnjih 3-4 godine?! I kad sam prije godinu i pol naručivao novi (sadašnji) mob iz Kine, em što ga nije bilo kod nas za kupiti, em kad je došao razlika u cijeni je bila cca 800 kn (1.600 vs 2.400 kn), dakle no brainer po meni. A rizik da će nešto riknuti uvijek postoji, ako te toga frka onda uzimaš isključivo kod nas - ja se nikad nisam brinuo oko garancije jer valjda imam sreće pa mi se mobiteli (od 2013. nisam imao ništa osim kineza) nikad ne kvare i svi su doživjeli barem 3 godine upotrebe (dapače, jedan iz 2013. i jedan iz 2015. još stoje ispravni u ladici kao backup).

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Braco2018 kaže...

 stavi link, da se uvjerim!!!!

 Jel ti tolko tesko otic na honorbuy stranicu, stavit redmi note 8 i vidjet cijenu ?

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sa honorbuya note 8 4/128 sa dostavom dode 1490kn

Narucis danas, u srijedu je u tebe.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Bracek, sve o tome koliko znaš o kineskim mobitelima si rekao kad si za usporedbu stavio link na Ebay. Pa tam mobitele kupuju samo početni početnici :-(
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Darko150 kaže...
Bracek, sve o tome koliko znaš o kineskim mobitelima si rekao kad si za usporedbu stavio link na Ebay. Pa tam mobitele kupuju samo početni početnici :-(

 stavi link pa se rugaj

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 Ovaj iz hong konga nije 1266 kn nego 1600-1700kn kad ubrojiš troškove carinjenja, PDV...

I da, naravno kad je mobitel kod nas na popustu i razlike je 100-200 kn da ćeš kupiti ovdje.

 

Ako se ne varam, Mi Note 10 je jeftiniji kod nas nego iz Kine.

 

Ali recimo Xiaomi Mi 9T je skuplji kod nas 400-500 kuna, Mi 9 (kad ga se još moglo pronaći) 500-600kn, ASUS ROG 2 oko 4000 kuna...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Darko150 kaže...
Bracek, sve o tome koliko znaš o kineskim mobitelima si rekao kad si za usporedbu stavio link na Ebay. Pa tam mobitele kupuju samo početni početnici :-(

 Svatko ko ima malo u glavi će prvo pogledati na raznim stranicama kakve su cijene sa dostavom. Od par stranica, aliexpress, banggood, gearbest, dalje me nije bilo volja tražiti, na ebayu je ispa najpovoljniji.

 A zašto kad se pravite pametni ne stavite linkove, da s vide cijene. Usput, poznato je da se danas preko raznih foruma obavlja marketing!! Trgovci taj vid markentinga koriste duže vrijeme.

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ima netko da je kupil Realme X2 pro, neka malo napiše dojmove..

po meni jedan od best buy

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@Bracek
Nemam volje raspravljati s nasilnicima.
Što se mene tiče AOD, kupuj gdje hoćeš, tvoji su nofci
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 12:18 (Darko150).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Braco2018 kaže...

 A zašto kad se pravite pametni ne stavite linkove, da s vide cijene. Usput, poznato je da se danas preko raznih foruma obavlja marketing!! Trgovci taj vid markentinga koriste duže vrijeme.

 Nemaju šta stavljat linkove kad se zna da je kupovina iz inozemstva vec duže vrijeme neisplativa, to što pojedinci žive u prošlosti i lupetaju to je druga stvar.

Xiaomi telefoni u našim trgovinama su prilično jeftini i izjednačili su se cijenom s honorbuyem, aliexpresom i sl.

Nekada se to isplatilo, danas više nema smisla, sitna ušteda i veliki problemi ako nešto crkne.

http://dukedantalion.weebly.com/
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zalman1 kaže...
Braco2018 kaže...

 A zašto kad se pravite pametni ne stavite linkove, da s vide cijene. Usput, poznato je da se danas preko raznih foruma obavlja marketing!! Trgovci taj vid markentinga koriste duže vrijeme.

 Nemaju šta stavljat linkove kad se zna da je kupovina iz inozemstva vec duže vrijeme neisplativa, to što pojedinci žive u prošlosti i lupetaju to je druga stvar.

Xiaomi telefoni u našim trgovinama su prilično jeftini i izjednačili su se cijenom s honorbuyem, aliexpresom i sl.

Nekada se to isplatilo, danas više nema smisla, sitna ušteda i veliki problemi ako nešto crkne.

 Što se tiče neisplativosti ....  nisu Xiaomi, ali rade i imam ih računa mijenjati svakih par mjeseci


 

dak
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 13:21 (dak0001).
4 godine
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Smartphone za 30€, respect. Ne dajem ni ja 1000€ nisam lood, ali dam 200€. Nisam još naručivao iz Kine ali po ovome se isplati.
6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...

 Što se tiče neisplativosti ....  nisu Xiaomi, ali rade i imam ih računa mijenjati svakih par mjeseci


 

 To su drlozi koji nisu vrijedni umetanja sim kartice.

Mogu služit samo za pozive i poruke i nebitni su za raspravu koja se ovdje vodi.

Ako tebi takvi low budget telefoni pašu slobodno ih kupuj i jednom tjedno ako treba.

http://dukedantalion.weebly.com/
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bugovac222 kaže...
Smartphone za 30€, respect. Ne dajem ni ja 1000€ nisam lood, ali dam 200€. Nisam još naručivao iz Kine ali po ovome se isplati.

 Naravno da se isplati, ali ti se kanali grade godinama, i ne mogu u to upasti padobranci sam tak.

I svi se pale na razvikane marke, a nemaju pojma, kako su dobri ovi za koje nikad nisu čuli,

nisu to više "Cuboti" otprije 5 godina, kad je fakat trebalo biti oprezan.

dak
4 godine
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gdje se to kod nas može kupiti smartphone za 200kn (bilo kakav)?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice