Nokia 5230 - GPS

poruka: 32
|
čitano: 23.539
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 - GPS

Imam dotčni mobitel, i skino sam ovi maps. Problem je u tome što kada uključim, samo je bjeli ekran.. tj nema ničega.

Ne znam u čemu je problem. Plač Molim vas pomagajte!

 

 

Zaboravih napomenuti da nemam memorijsku karticu.. Jal to može biti problem???

Nisam ništa reko!
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 20:33 (PoToKTM).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nokia 5230 - GPS

 koliko se sjećam, trebao si prvo skinuti nokia suite, pa map instaler i prebaciti ga u mobitel, tamo ga locirati i instalirati. nakon toga trebalo je skinuti ovi suite na komp i u njemu naći mape za željene zemlje i instalirati ih, a nakon toga i glasovnu podršku na hrvatskom. ako si sve ovo napravio kako treba a stvar i dalje ne radi, vjerojatno je stvar u kartici. ili nije Smijeh

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Nokia 5230 - GPS

Ima ga prijatelj i situacija je ovakva. Bez kartice on skida mape samo privremeno, i ne sprema ih. Dakle kad završiš s mapama, on ih briše. Stavi si karticu i bit će ti puno lakše.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS
freddie kaže...

 koliko se sjećam, trebao si prvo skinuti nokia suite, pa map instaler i prebaciti ga u mobitel, tamo ga locirati i instalirati. nakon toga trebalo je skinuti ovi suite na komp i u njemu naći mape za željene zemlje i instalirati ih, a nakon toga i glasovnu podršku na hrvatskom. ako si sve ovo napravio kako treba a stvar i dalje ne radi, vjerojatno je stvar u kartici. ili nije Smijeh

Ovi suite ima 2 GB Neodlučan ..

 

Inace sam instalirao Ovi program.. Sad bi onda samo kartu trebao nekako umetnuti..

Nisam ništa reko!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS

Stavi garmina i nemoj se muciti.

14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 - GPS

Imam nokiu 5230 i danas sam instalirao ovi maps i ubacio karte i govor i idem probat i sve radi

Ali izadjem da vidim koliki mi je saldo i vidim 1,63 KN potrosilo mi oko 60 kuna jel to moguce i dal sam ja to krivo nesto napravio il to mora skidat...nije mi jasno

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nokia 5230 - GPS

  jesi kliknuo na broj jedan ili na broj dva? ono gdje piše 'pošalji podatke na komp'? Osmijeh

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 - GPS

Ne sjecam se mislim da mi to nije bilo ponudjeno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2010 20:17 (sanjin111).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nokia 5230 - GPS

 da pogodim, ukucavao si broj mobitela u onaj obrazac...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 - GPS

A na tom prvo popunio ne znam sta je tocno broj moba nisam ukucao i dole u kutu sam stisnuo skip to next step ako je to to...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS
sanjin111 kaže...

Imam nokiu 5230 i danas sam instalirao ovi maps i ubacio karte i govor i idem probat i sve radi

Ali izadjem da vidim koliki mi je saldo i vidim 1,63 KN potrosilo mi oko 60 kuna jel to moguce i dal sam ja to krivo nesto napravio il to mora skidat...nije mi jasno

Skuzio sam treba u Programi>Lokacija>Odredjivanje polozaja>Načini odredj. polozaja> ukljuciti samo opciju integrirani GPS da vam ne skida sa racuna hvala logic

13 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 - GPS

Pozz svima...evo par stvari oko navigacije...prvo si morate skiniti na mobitel program za navigacijum zadnju verziju..možete direktno sa interneta ili na komp pa sa njega na mobitel...ja sam direktno skinio na mobitel...zatim vam nedostaju karte...i to nije teško ali najbolje nazvati NOKIA centar pa vam daju broj telefona njihove službe.Ljudi su ljubazni i pomažu 100%.Iako sam laik oko traženja...uz nihovu pomoć sam skinio karte..prvo se moraju skiniti na komp..pa instalirati i onda tek prebaciti na mobitel...birate si čak i zemlju za koju hočete kartu...pa i glasovno navođenje...Pročito sam gore da je pitanje bilo i za internet..i to se ugasi tako da se navigacija koristi isključivo preko GPS-a..tj...satelita...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS

Pozz...trebaš isključiti za internet i onda ti se koristi isključivo GPS..preko satelita...

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 - GPS

Ili instaliraš Garmina pa se riješiš svih muka, pola sata posla...

Darth Vader
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS
sale969 kaže...

Pozz...trebaš isključiti za internet i onda ti se koristi isključivo GPS..preko satelita...

Ne iskljuciti internet vec iskljuciti A-GPS a internet koristis normalno.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS
logic kaže...

Stavi garmina i nemoj se muciti.

jesi siguran da mogu stavit garmina u nokiu, jel ga ga podržava nokia??

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS

1000%

13 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 - GPS

a garmina bi trebao platit ili ima neki free download?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS

Ima "free" ;)

14 godina
offline
RE: Nokia 5230 - GPS
Sutla kaže...

a garmina bi trebao platit ili ima neki free download?

 garmin postoji, ali se plaća. znači, trebao bi se zahebavati sa ilegalnom instalacijom garmin softvera, sa ilegalnim adria route kartama, pa sa svakim pojedinim updateom.. ili, s druge strane imaš podjednako dobar i legalan nokia maps.

 

 ali svejedno- imao garmina ili 'ovi' na mobitelu, a- gps ne moraš gasit ako nećeš. asistencija ti skida toliko malo love da je to smiješno a višestruko ti  ubrzava nalaženje satelita..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS
freddie kaže...
Sutla kaže...

a garmina bi trebao platit ili ima neki free download?

 garmin postoji, ali se plaća. znači, trebao bi se zahebavati sa ilegalnom instalacijom garmin softvera, sa ilegalnim adria route kartama, pa sa svakim pojedinim updateom.. ili, s druge strane imaš podjednako dobar i legalan nokia maps.

 

 ali svejedno- imao garmina ili 'ovi' na mobitelu, a- gps ne moraš gasit ako nećeš. asistencija ti skida toliko malo love da je to smiješno a višestruko ti  ubrzava nalaženje satelita..

smijesno da za manje od dvije minute 57 kuna odnosno 100 kb je 6 kuna nazvao lsuzbu za korisnike i bunioo se da nisam znao i vratili mi cijeli iznos..happy

14 godina
offline
RE: Nokia 5230 - GPS
sanjin111 kaže...
freddie kaže...
Sutla kaže...

a garmina bi trebao platit ili ima neki free download?

 garmin postoji, ali se plaća. znači, trebao bi se zahebavati sa ilegalnom instalacijom garmin softvera, sa ilegalnim adria route kartama, pa sa svakim pojedinim updateom.. ili, s druge strane imaš podjednako dobar i legalan nokia maps.

 

 ali svejedno- imao garmina ili 'ovi' na mobitelu, a- gps ne moraš gasit ako nećeš. asistencija ti skida toliko malo love da je to smiješno a višestruko ti  ubrzava nalaženje satelita..

smijesno da za manje od dvije minute 57 kuna odnosno 100 kb je 6 kuna nazvao lsuzbu za korisnike i bunioo se da nisam znao i vratili mi cijeli iznos..happy

 nisi ti platio asistenciju. tebi nekaj očigledno nije valjalo sa instaliranim ovi kartama- i vjerojatno si toliko platio download karte područja u kojemu si bio...

 nije mi jasno, pa na nokiji imaš na dnu ekrana s desne strane brojač kilbajta, tj prometa. kaj nisi vidio da ti radi promet?!?!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS
freddie kaže...
sanjin111 kaže...
freddie kaže...
Sutla kaže...

a garmina bi trebao platit ili ima neki free download?

 garmin postoji, ali se plaća. znači, trebao bi se zahebavati sa ilegalnom instalacijom garmin softvera, sa ilegalnim adria route kartama, pa sa svakim pojedinim updateom.. ili, s druge strane imaš podjednako dobar i legalan nokia maps.

 

 ali svejedno- imao garmina ili 'ovi' na mobitelu, a- gps ne moraš gasit ako nećeš. asistencija ti skida toliko malo love da je to smiješno a višestruko ti  ubrzava nalaženje satelita..

smijesno da za manje od dvije minute 57 kuna odnosno 100 kb je 6 kuna nazvao lsuzbu za korisnike i bunioo se da nisam znao i vratili mi cijeli iznos..happy

 nisi ti platio asistenciju. tebi nekaj očigledno nije valjalo sa instaliranim ovi kartama- i vjerojatno si toliko platio download karte područja u kojemu si bio...

 nije mi jasno, pa na nokiji imaš na dnu ekrana s desne strane brojač kilbajta, tj prometa. kaj nisi vidio da ti radi promet?!?!

lova mi je skinuta nakon sto sam koristio ovi maps niti pune dvije minute i kad sam u ovi maps ne mogu vidit dal mi skida promet il ne a i karte sam skidao sa kompjutera i ubacivao u mob kako ce mi naplatit sa kompa?

14 godina
offline
Nokia 5230 - GPS

 pa ja brijem da nisi nekaj dobro napravio sa instalacijom karata na mob

 

 jer nema šanse da ti je skinuto 60 kuna za par minuta korištenje navigacije. jer u slučaju da već imaš karte na mobu, nokia preko interneta samo 'potpomaže' satelitu brže pozicioniranje, a to ti troši jako malo prometa. u kilobajtima. ja mislim da si ti toliko platio skidanje cijele karte mobitelom sa 3G  interneta, kužiš kaj hoću reć.

 i promet možeš vidjeti koliko znam. imaš na ovom

na 02:00 na dnu ekrana desno oznaku za promet iznad oznake za satelitki signal

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS
sale969 kaže...

Pozz svima...evo par stvari oko navigacije...prvo si morate skiniti na mobitel program za navigacijum zadnju verziju..možete direktno sa interneta ili na komp pa sa njega na mobitel...ja sam direktno skinio na mobitel...zatim vam nedostaju karte...i to nije teško ali najbolje nazvati NOKIA centar pa vam daju broj telefona njihove službe.Ljudi su ljubazni i pomažu 100%.Iako sam laik oko traženja...uz nihovu pomoć sam skinio karte..prvo se moraju skiniti na komp..pa instalirati i onda tek prebaciti na mobitel...birate si čak i zemlju za koju hočete kartu...pa i glasovno navođenje...Pročito sam gore da je pitanje bilo i za internet..i to se ugasi tako da se navigacija koristi isključivo preko GPS-a..tj...satelita...

 možeš detaljno objasnit kako se stave karte...

13 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 - GPS
Imam problem, instalirala sam Ovi mape na fonu (nokia 5230) pre nego da instaliram imala sam slobodno 24 MB, kad sam ih instalirala i obrisala swe lepo u podesavanja i to, nije mi se vratila ista memorija, vec samo 1 MB...sta da radimm?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 Antivirusni program...

eo ovako.....jucer sam kupio NOKIU 5230....pa me zanima odma ide li na nju kakav antivirusni, tj. moze li se instalirati??........pokusao sam instalirati kasperskog ali mi je pokazao neku autorsku gresku ...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 Antivirusni program...

ima AV aplikacija al to ti NE TREBA.... em bezveze zauzima memoriju, em bezveze vuce resurse....

 

pripazi sta prebacujes preko BT i to je to ;)

13 godina
neaktivan
offline
Nokia 5230 - GPS

Sve drzave koje posebno skinem za gps....npr...italija..ona zauzima oko 216mb... trosi li se to na memorijskoj ili kako ide... ???Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 18:34 (Leo Messi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5230 - GPS

nisam skontao pitanje..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice