Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.737
|
čitano: 10.858.502
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A jesi jak, da štek parada..

Ne možeš koristiti wp već odavno..Praktički si invalid..

Morao sam napraviti prelazak, jer ako obavljaš išta preko neta, kad nisi uz komp ne postojiš, sa mobom koji ima wp te nema..

 

Sve bitno ima aplikacije za na android..

 

Gledao sam i novi samsung A40, no nisu ljudi zadovoljni baš..

 

I nekako preferiram ciglu u ruci..A i na bugu su napisali članak da je Nokia 6.1 pristojna..

Ne igram igrice, ne snimam, ne slikavam..

Treba mi android i za revolut, i još poneke slične stvari..

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Cuj, meni jedino vise ne radi Austrijsko internet bankarstvo,

jer su ukinuli SMSTan, i umjesto toga napravili "PushTAN", koji se,

gle cuda, aktivira preko SMSTan-a, pa tko je tu sad idijot?

 

Mogu i dalje raditi autorizaciju preko mobitela, ali tad moram

imati dodatni TAN uredjaj od banke - kao da nosim fizicki token sa sobom.

(RBA Austrija)

 

Od hrvatske banke imam fizicki token, s kojim aktiviram mobilni token na Windows Mobileu,

i to je to. (RBA Hrvatska)

 

Uglavnom su Austrijanci previse zakomplicirali zbog zastite podataka i privatnosti.

 

I jos uvijek neke web stranice nisu nadogradjene na PushTAN, i onda ti i dalje dodje SMSTan,

a ukinut je 1.6.2019. - tko tu koga?

 

Jedina aplikacija koja meni fali je stari HERE Drive, koji je Microsoft Maps,

dok na WP8.x je i dalje HERE Drive s azuriranjima karata i svemu sto god trebas.

 

Maps radi super, al na Driveu mi govor navigatora moze biti razlicit od jezika telefona,

pa tako kad sam u HR ne moram prebacivati mobitel na hrvatski, da bi mi pravilno izgovarao ceste.

(jer njemacki narator cudno izgovara, tipa Sisak = Sieseck, Zadar = Cadahr, zvuci cudno i glupo)

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Između 2 mobitela (novi u dućanu) birate:

(ne patim za notchom niti za super velikim ekranima, niti će se mobitel koristi za igranje)

Cijena u Sancta Domenici s popustom im je praktički ista

 

 

 

 

3 Nokia 8 Sirocco (6/128b)
14 Xiaomi MI 9T (6/64Gb)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Opet doslo vrijeme za mijenjanje mobitela. Trazim nesto oko 1200 kuna.  Nisam zahtjevan korisnik, Viber, FB, Messenger, youtube i guglanje. Kamera mi nije toliko bitna. Uglavnom treba mi nesto fluidno i brzo za ove moje aplikacije. I, sta mislite, da li imati 3 gb rama ili 4gb za ove moje zahtjeve? Ukoliko neko ima nesto malo preko 1200 kuuna neka predlozi pa cu vidjeti. Nije obaveza ali volio bih ostati na Xiaomi-u. Sta odabrati?

 

Edit. Mobitel planiram koristiti bar godinu--dvije

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 18:59 (dealer92).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dealer92 kaže...

Opet doslo vrijeme za mijenjanje mobitela. Trazim nesto oko 1200 kuna.  Nisam zahtjevan korisnik, Viber, FB, Messenger, youtube i guglanje. Kamera mi nije toliko bitna. Uglavnom treba mi nesto fluidno i brzo za ove moje aplikacije. I, sta mislite, da li imati 3 gb rama ili 4gb za ove moje zahtjeve? Ukoliko neko ima nesto malo preko 1200 kuuna neka predlozi pa cu vidjeti. Nije obaveza ali volio bih ostati na Xiaomi-u. Sta odabrati?

 

Edit. Mobitel planiram koristiti bar godinu--dvije

 Ako mozes dignit budget za par sto uzmi Xiaomi note 7 1649kn

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-xiaomi-redmi-note-7-64gb-dual-sim-blue.html

 

ako ne možeš uzmi Xiaomi redmi 7 1099kn 

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-xiaomi-redmi-7-dualsim-3gb-32gb-plavi.html

 

Svakako predlažem notea, vrijedi dodatne love.

 

Imaš ga i na honorbuyu za cca 1400kn s poštarinom, dođe ti kroz 3 dana, bez dodatnih davanja.

https://www.honorbuy.com/1627-redmi-note-7-4gb-64gb-official-global-version-smartphone-black.html

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima akcija na gearbestu, redmi note 7 black za 129 eura, još nekih 16 sati 😍
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
rapa kaže...
Ima akcija na gearbestu, redmi note 7 black za 129 eura, još nekih 16 sati 😍

 PDV, troškovi carine..?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nula, eu skladište
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

trenutno imam s9+ star god dana, vidim da se mogu prodati za cca 3000kn spigen futrola i spigen neo flex folija, e sad pitanje da li uzeti s10+ imam neogranicenu i t-comu, jer je ovaj tjedan i popust od 1800kn ili cekati note 10. da li se isplati uopce prelaziti na note, nisam neki zahtjevan korisnik al posto mogu za iste novce novi mob zasto ne, ionako imam pretplatu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
rapa kaže...
Ima akcija na gearbestu, redmi note 7 black za 129 eura, još nekih 16 sati 😍

 Iz hong konga, plaća se pdv

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 19:39 (tomislav10).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Je, kaj sad ? :D

Ajde link

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dennocro kaže...

trenutno imam s9+ star god dana, vidim da se mogu prodati za cca 3000kn spigen futrola i spigen neo flex folija, e sad pitanje da li uzeti s10+ imam neogranicenu i t-comu, jer je ovaj tjedan i popust od 1800kn ili cekati note 10. da li se isplati uopce prelaziti na note, nisam neki zahtjevan korisnik al posto mogu za iste novce novi mob zasto ne, ionako imam pretplatu.

 Nisi zahtjevan korisnik a htio bi novi mob, po meni se isplati S10+ jer za N10 ces morat jos duplo nadoplatiti to je nekih 4000kn li/la, ne isplati se, pogotovo ako ni ovaj S9+ ne iscijedjujes. Ja nebi cekao N10, specifican je to mob, a da je nesto puno bolji od S10+, je, ali jako malo10%, ( IMHO ) S pen, mozda malcice poboljsana cam, veci display, i jos koja sitnica! 

 

Nebitno bolji ali i dosta skuplji! Mislim da ti je ta prilika dobar dil! Tvoj novac ti odluci!  Slatke brige! ☺️lp

Odmori se u Istini!
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
veseli007 kaže...
dennocro kaže...

trenutno imam s9+ star god dana, vidim da se mogu prodati za cca 3000kn spigen futrola i spigen neo flex folija, e sad pitanje da li uzeti s10+ imam neogranicenu i t-comu, jer je ovaj tjedan i popust od 1800kn ili cekati note 10. da li se isplati uopce prelaziti na note, nisam neki zahtjevan korisnik al posto mogu za iste novce novi mob zasto ne, ionako imam pretplatu.

 Nisi zahtjevan korisnik a htio bi novi mob, po meni se isplati S10+ jer za N10 ces morat jos duplo nadoplatiti to je nekih 4000kn li/la, ne isplati se, pogotovo ako ni ovaj S9+ ne iscijedjujes. Ja nebi cekao N10, specifican je to mob, a da je nesto puno bolji od S10+, je, ali jako malo10%, ( IMHO ) S pen, mozda malcice poboljsana cam, veci display, i jos koja sitnica! 

 

Nebitno bolji ali i dosta skuplji! Mislim da ti je ta prilika dobar dil! Tvoj novac ti odluci!  Slatke brige! ☺️lp

 s10+ bi jer ne bi morao nista doplatiti ili 200-300kn max, a ne znam kolko ce note biti skuplji sad cekati ili ne. mada mi nije zurba, a i da ostanem na ovome mi je ok. jos cu razmisliti...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...

 Iz hong konga, plaća se pdv

i dalje je jeftiniji nego u HR bilo gdje?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 23:18 (Ziga).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
dealer92 kaže...

Opet doslo vrijeme za mijenjanje mobitela. Trazim nesto oko 1200 kuna.  Nisam zahtjevan korisnik, Viber, FB, Messenger, youtube i guglanje. Kamera mi nije toliko bitna. Uglavnom treba mi nesto fluidno i brzo za ove moje aplikacije. I, sta mislite, da li imati 3 gb rama ili 4gb za ove moje zahtjeve? Ukoliko neko ima nesto malo preko 1200 kuuna neka predlozi pa cu vidjeti. Nije obaveza ali volio bih ostati na Xiaomi-u. Sta odabrati?

 

Edit. Mobitel planiram koristiti bar godinu--dvije

 Ako mozes dignit budget za par sto uzmi Xiaomi note 7 1649kn

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-xiaomi-redmi-note-7-64gb-dual-sim-blue.html

 

ako ne možeš uzmi Xiaomi redmi 7 1099kn 

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-xiaomi-redmi-7-dualsim-3gb-32gb-plavi.html

 

Svakako predlažem notea, vrijedi dodatne love.

 

Imaš ga i na honorbuyu za cca 1400kn s poštarinom, dođe ti kroz 3 dana, bez dodatnih davanja.

https://www.honorbuy.com/1627-redmi-note-7-4gb-64gb-official-global-version-smartphone-black.html

 

Hvala na odgovoru, ali kao sto vidis nisam zahtjevan korisnik pa jel' dovoljna verzija sa 3gb rama ili da idem na 4?

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za 100-200kn više kupiš ga i kod nas. Provjeri na nabava.hr. 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav , kupujem novi mobitel , pa bi vas zamolio da mi pomognete u odabiru mobitela , spreman sam dati 2000kn , zapeo sam sa samsung a50 , malo je skuplji od 2000kn , al ak treba dat koju stoju više dat ću , ali trebaju mi vaše preporuke , također sam gledao huawei p20 lite, Huawei P Smart 2019 i Xiaomi Redmi Note 7 , nije mi bitna kamera , bitno mi je da mi mobitel neće krenut štekat nakon nekog vremena i da se neće kvarit .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
morbida kaže...

Pozdrav , kupujem novi mobitel , pa bi vas zamolio da mi pomognete u odabiru mobitela , spreman sam dati 2000kn , zapeo sam sa samsung a50 , malo je skuplji od 2000kn , al ak treba dat koju stoju više dat ću , ali trebaju mi vaše preporuke , također sam gledao huawei p20 lite, Huawei P Smart 2019 i Xiaomi Redmi Note 7 , nije mi bitna kamera , bitno mi je da mi mobitel neće krenut štekat nakon nekog vremena i da se neće kvarit .

 A50 prvi izbor među navedenim. Xiaomi drugi, pa P Smart 2019. P20 lite nikako za te novce (eventualno p30 lite, ali je i on malo iznad 2000 kn). Hardverski su svi dovoljno moćni za taj cjenovni razred, tako da nebi trebali počet štekati tako skoro.

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo ovako, još nisam nabavio uređaj  ali evo imam neku dvojbu. P20 pro ili P30? P 20 Pro je na pretplatu a P30 sa njuškala, P30 je na njuškalu skuplji cca 200/300 kuna pa me zanima šta odabrati. Primarno mi je bitna kvaliteta fotoaparata, igre ne igram eventualno face i instagram. Gledao sam i Xiaomi MI 9, cijena je kod nas (zbog garancije) slična ovome dvojcu pa i to recimo ulazi kao opcija. Molim Vas, sutra bi me trebali kontaktirat pa ako može pomoć.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 12:40 (Reef).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Reef kaže...

Evo ovako, još nisam nabavio uređaj  ali evo imam neku dvojbu. P20 pro ili P30? P 20 Pro je na pretplatu a P30 sa njuškala, P30 je na njuškalu skuplji cca 200/300 kuna pa me zanima šta odabrati. Primarno mi je bitna kvaliteta fotoaparata, igre ne igram eventualno face i instagram. Gledao sam i Xiaomi MI 9, cijena je kod nas (zbog garancije) slična ovome dvojcu pa i to recimo ulazi kao opcija. Molim Vas, sutra bi me trebali kontaktirat pa ako može pomoć.

 

P30: noviji 1 godinu, lakši, manji dimenzijama,  veća površina ekrana naspram okvira, jači chipset, brži CPU, brži GPU, microSD utor, čitač otiska prsta na ekranu,
jača slušalica za razgovor

 

P20 pro: IP67 certifikat, sve tri kamere imaju OIS, nešto mrvicu jača baterija

 

MI9 je super mobitel koji po mom ima samo jednu zamjerku, nema OIS ni na jednoj kameri

 

 

 

 

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo baš gledam na Ekupi  20 posto popusta na Huawei mobitele, te na Samsung A50. Pošto je došlo vrijeme za novi mob, molio bih za pomoć. Čitao sam postove u ovoj temi, i sveo sam izbor na četiri mobitela. Bitna mi je baterija, solidan procesor i 4 gb RAM-a da mob ne šteka. Koristim viber, gmail, youtube i surfanje, ponekad opalim sliku. Tako da nisam neki zahtjevan korisnik.

 

Huawei Mate 20 lite - 1599 kn

Samsung A50 - 2079 kn

Honor 8X - 1899 kn

Xiaomi Redmi Note 7 - 1699 kn

0 Huawei Mate 20 lite
4 Samsung A50
2 Honor 8X
12 Xiaomi Redmi Note 7
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A50 je solidan a zaslon (OLED) mu je vjerojatno bolji od ostalih.
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Valja li

Xiaomi mi play ? Prijateljica trazi savjet i meni je taj izasao na listi tj gledam cijene kod Neutrina.

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-mi-play-64gb-4gb-dual-blue.html

Ima 4gb rama 64gb interne memorije, ispod toga nebi isao, pa je zbog toga Mi play ispao jeftinije. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakav je XIAOMI Mi 9T ? Da li mogu uzeti nešto bolje od XIAOMI Mi 9T za 2500kn?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
morbida kaže...

Kakav je XIAOMI Mi 9T ? Da li mogu uzeti nešto bolje od XIAOMI Mi 9T za 2500kn?

 

Za tu cijenu i s obzirom da je mob novi zapakiran mislim da ne. Takodjer razmatram isti mob i ne mogu nac neku alternativu.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako ne ides na novi...mozda Mi8?
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
T700 kaže...

Valja li

Xiaomi mi play ? Prijateljica trazi savjet i meni je taj izasao na listi tj gledam cijene kod Neutrina.

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-mi-play-64gb-4gb-dual-blue.html

Ima 4gb rama 64gb interne memorije, ispod toga nebi isao, pa je zbog toga Mi play ispao jeftinije. 

 Ne, slaba baterija na taj cpu.

 

morbida kaže...

Kakav je XIAOMI Mi 9T ? Da li mogu uzeti nešto bolje od XIAOMI Mi 9T za 2500kn?

 Za te novce nema bolje.

6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav

 

Evo tražim preporuku šta da uzmem za najviše 250 eura. Bitno mi je da ima 4GB RAM, 64 GB interna memorija, da ima microSD utor, 3.5mm jack, i da je Android

Somewhat dobra kamera, tu i tamo nešto uslikam...

 

Za oko su mi zapeli Xiaomi Redmi Note 7, Samsung Galaxy A50 i A30

Na forumu vidim da je kinez jako preporučen i da je jeftin, ali sam čitao reviewove po internetu i ljudi se žale na softver

Imate li možda kakav drugi prijedlog koji da odaberem?

 

Edit: Tek sad sam skužio da je A50 skuplji od 250 eura lol, tak da otpada.

Zasad mi je Redmi Note 7 prvi izbor, zadržim 50 eura u džep. Ima li kakvog razloga da ne uzmem Redmi Note 7?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.7.2019 5:00 (tomekbeli420).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Vidim izasao Xiaomi Mi A3 ali je downgrade u usporedbi sa Xiaomi Mi CC 9, pogotovo po pitanju rezolucije od 720...

 

Valjda ce izaci neka A3 PRO verzija sa specifikacijama kao u Mi CC 9?

 

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9749&idPhone2=9769

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 12:06 (Chriss).
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice