Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.745
|
čitano: 10.862.000
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
joze kaže...

Pozdrav,

što preporučujete u rangu do cca 2500kn.

 

Godinu do dvije imam redmi note 5 i razočarao sam se u tako brz pad kapaciteta baterije s vremenom, lošom low light kamerom.

 

Dakle treba mi brz, fluidan mobitel s moćnijom kamerom i opcijama... Ne igram igre. Dakle od mobitela mi je najbitna ta kamera.. Solidna baterija da i nakon godinu dana može prožvakat od jutra do navečer nekakav rad.

Kako sam tek počeo istraživati tržište vidim nudi se Samsung A50, Xiaomi mi 9t....

 

Što je najbolja opcija? Molim preporuke

 Uzmeš p20 pro na njuški zapakiran za 2500 i miran si.

 Plaćam na rate tako da dolazi u obzir dućan ili web shop koji ima tu mogućnost plačanja. Čekao bi black friday ako bude kakav popust

http://dogadaji.hr
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
joze kaže...
thebatman kaže...
joze kaže...

Pozdrav,

što preporučujete u rangu do cca 2500kn.

 

Godinu do dvije imam redmi note 5 i razočarao sam se u tako brz pad kapaciteta baterije s vremenom, lošom low light kamerom.

 

Dakle treba mi brz, fluidan mobitel s moćnijom kamerom i opcijama... Ne igram igre. Dakle od mobitela mi je najbitna ta kamera.. Solidna baterija da i nakon godinu dana može prožvakat od jutra do navečer nekakav rad.

Kako sam tek počeo istraživati tržište vidim nudi se Samsung A50, Xiaomi mi 9t....

 

Što je najbolja opcija? Molim preporuke

 Uzmeš p20 pro na njuški zapakiran za 2500 i miran si.

 Plaćam na rate tako da dolazi u obzir dućan ili web shop koji ima tu mogućnost plačanja. Čekao bi black friday ako bude kakav popust

 Potrazi xiaomi mi8 ili mi9t onda

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
vjeko333 kaže...

Naručio swm Xiaomi Mi 9 Lite 6/64 preko Gearbesta. Priority line. Sveukupno 1.452,00 kn. Sad ćemo vidjeti...

Ajde bilo je i vrijeme. 

Svakako javi kako je prošlo kad stigne. 

 

Potvrđujem da je uspješno stigao Xiaomi Mi9 Lite kupljen preko Gearbesta. Naručen je 13.11. a dostavljen 25.11. Dakle 12 dana. Ukupna cijena 205.99$.  Uključen Eu Priority line. Kod naručivanja nisam odabrao onu opciju za 8$, kao neko osiguranje da će biti poslan. 

Ono što je i najbitnije nisam morao platiti carinu i pdv, a oko čega sam najviše strijepio. 

Gledajte, mene je mob izašao 1.460,00 kn, a kod nas sam ga našao za minimalno 2.000,00.

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 14:45 (vjeko333).
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ovo mi se cini best buy u ovom rangu cijene?

Jeli kamera bolja nego u Samsung S7, Xiaomi redmi note 8, Mi9 lite?

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/honor-10-dual-sim-64gb-zelena-5205/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 15:22 (nalet).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...

Ispričavam se što je oftopic. Ali koju micro sd karticu ubaciti u Xiaomi Mi9 Lite 4/64. Od 64 ili 128 gb. Neku onako da nije neki krš, al opet da nije preskupo. Treba mi uglavnom za slike. 

Imaš dobre Samsung i Sandisk kartice. Jako su jeftine i rade odlično.

64GB oko 90kn UHS (U3)

128GB oko 170kn UHS (U3)

 

Spiridon kaže...

Pozdrav.

Što kažete za Meizu MX6 , 3/32 GB u našoj trgovini, košta 570 kuna?

Ima MTK X20 , TDDI ekran (?) , lansiran usred 2016-te...

Nikad čuo za takav ekran ali ne gledam video na mobu, samo malo surfanja.

Ima Android 6.0 i ne navode nadogradnju. Jel može sa 6.0 gurati cca 3 godine, ono, da ga ne napuste Facebook, Hangout, Viber, Whatsapp?

Hvala.

Zašto bi to kupio?

600kn za uređaj star gotovo 4 godine, sa Androidom 6 i još pitaš može li gurati još 3 godine. Tada ćemo imati Android 13, a ti bi koristio Android 6. Ne može. 

Imaš puno boljih opcija od te.

 

 

Nocio kaže...

Bok ekipa, trebam malu pomoć u odabiru mobitela.

Htio bih ženu iznenaditi i kupiti joj neki mobitel do cca 3000kn, max 3500.

Trenutno ima Mate 10 lite, ali ga je već vrijeme pregazilo i nezadovoljna je

Nije bitno da li je kinez ili ne, bitno je da:

 

1. Izdrži barem 2 god minimalno

2. Dobra baterija

3. Po mogućnosti što bolja kamera jer voli slikati

4. Da je što fluidniji

5. Da je moguće uzeti kod nas u dućanima

 

Hvala vam :D

Na ekupi se ovaj vikend mogao dobiti novi Xiaomi Mi Note 10 za 3600. Bolju kameru za slične novce nećeš pronaći. Vjerojatno će opet za black friday imati sličnu ili istu akciju.

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Redmi a3, vidim isto problemi s baterijom, gsmarena.Ljudi se žale da neki klinac trosi bateriju??

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nalet kaže...

Ovo mi se cini best buy u ovom rangu cijene?

Jeli kamera bolja nego u Samsung S7, Xiaomi redmi note 8, Mi9 lite?

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/honor-10-dual-sim-64gb-zelena-5205/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ako ti NFC nije bitan onda je po meni Xiaomi Mi A3 bolji i jeftiniji izbor.

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Razmišljam o kupnji mi 9 lite, ali gledam sar value je malo previsok. Imali to smisla da zbog toga odustanem od kupnje iako sve drugo što se tiče specifikacija mi je sasvim dovoljno za moje potrebe

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/b0ce5221
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
To je potpuno nebitna stavka
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung

SanDisk

 

Ima i na GB, a znao sam kupovati i preko ebaya.

Ako ti je hitno onda je i ta cijena na mall.hr dobra.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...

Ispričavam se što je oftopic. Ali koju micro sd karticu ubaciti u Xiaomi Mi9 Lite 4/64. Od 64 ili 128 gb. Neku onako da nije neki krš, al opet da nije preskupo. Treba mi uglavnom za slike. 

 Ja sam vise puta uzimao sa sincerity-a...

 

Dode za nekih 10dana u kuverti/pismu.

 

 

 

Samsung

 

Sandisk Endurance

 

 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Stiže black friday za 3 dana. Mi 9 (6/128gb global) je već u košarici. Lova spremna.

 

Pa da pitam još jednom prije kupovine, ima li nešto oko 360 USD (tj oko 2500kn) , a da bi bio konkurencija Mi9 i isplati se razmisliti?

6 Mi9 i to je to
1 Ima još nešto, razmisli
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...

Stiže black friday za 3 dana. Mi 9 (6/128gb global) je već u košarici. Lova spremna.

 

Pa da pitam još jednom prije kupovine, ima li nešto oko 360 USD (tj oko 2500kn) , a da bi bio konkurencija Mi9 i isplati se razmisliti?

Nema ništa bolje za te novce.

Kako imaš toliki popust?

15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

je li bolje, isplativije ići na XIAOMI MI 9T za 2200kn(links akcija) ili preko mall.hr ići na Huawei nova 5T za 3000kn?

 

Najbitnija mi je kvaliteta kamere za slikavanje. Isplati li se davat 1000kn više za Huawei?

 

 

 

1 XIAOMI MI 9T
2 Huawei nova 5T
http://dogadaji.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
joze kaže...

Pozdrav,

je li bolje, isplativije ići na XIAOMI MI 9T za 2200kn(links akcija) ili preko mall.hr ići na Huawei nova 5T za 3000kn?

 

Najbitnija mi je kvaliteta kamere za slikavanje. Isplati li se davat 1000kn više za Huawei?

 

 

 

Za 3500KN imati ćeš i na BFu Mi Note 10 koji ima top kameru, lila P30 Pro.

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zoharbizo kaže...
joze kaže...

Pozdrav,

je li bolje, isplativije ići na XIAOMI MI 9T za 2200kn(links akcija) ili preko mall.hr ići na Huawei nova 5T za 3000kn?

 

Najbitnija mi je kvaliteta kamere za slikavanje. Isplati li se davat 1000kn više za Huawei?

 

 

 

Za 3500KN imati ćeš i na BFu Mi Note 10 koji ima top kameru, lila P30 Pro.

 Nažalost toliko se protegnut baš i ne mogu. Tih 3000kn su plafon. Pa bi se oko toga kretao. 

http://dogadaji.hr
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zoharbizo kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Stiže black friday za 3 dana. Mi 9 (6/128gb global) je već u košarici. Lova spremna.

 

Pa da pitam još jednom prije kupovine, ima li nešto oko 360 USD (tj oko 2500kn) , a da bi bio konkurencija Mi9 i isplati se razmisliti?

Nema ništa bolje za te novce.

Kako imaš toliki popust?

 AliExpress.

Prošli tjedan su Mi9 6/128 već bili za oko 2500kn, nadam se još nižim cijenama za Black friday. :D

 

Uključena dostava. Cijena na ruke. Nema PDVa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 9:52 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
joze kaže...

Pozdrav,

je li bolje, isplativije ići na XIAOMI MI 9T za 2200kn(links akcija) ili preko mall.hr ići na Huawei nova 5T za 3000kn?

Najbitnija mi je kvaliteta kamere za slikavanje. Isplati li se davat 1000kn više za Huawei?

 Vani ne gledaš? 

Vjerojatno ćeš za tu lovu na Crni petak moći dobiti Mi 9T Pro.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...
joze kaže...

Pozdrav,

je li bolje, isplativije ići na XIAOMI MI 9T za 2200kn(links akcija) ili preko mall.hr ići na Huawei nova 5T za 3000kn?

Najbitnija mi je kvaliteta kamere za slikavanje. Isplati li se davat 1000kn više za Huawei?

 Vani ne gledaš? 

Vjerojatno ćeš za tu lovu na Crni petak moći dobiti Mi 9T Pro.

 Ne.. Gledam samo dućane i webshopove gdje bi mogao na rate uzeti..

 

Pro varijantu možda ne bi uzimao pošto su razni testovi po yt pokazali da nema neke veće razlike i da nadoplata za pro ajmo reć nije potrebna toliko. A u linksa je akcija stvarno dobra za 9T..  Ali eto vidio sam na reklami huawei nova 5t koji je ovako dosta atraktivan i mislia sam njega uzeti samo i jedino  ako se baš isplati potrošiti još 1000kn. PA sad ako po vašem mišljenju neću dobiti puno više od 9T onda možda bolje ići na 9T? 

 

Gledam dakle da je kamera dobra (pogotovo u low light ambijentu), da je mobitel brz.. a baterija ionako izdrži dan kod svih

http://dogadaji.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 10:14 (joze).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Kako misliš do ovoga u Linksu? Čekat u redu u noći, ili je kod njih akcija na Web shop, il imaju puno komada?

Od razočaranja s našim dućanima prošlih godina, sad gledam samo dućane vani, pa nisam upućen..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...

Kako misliš do ovoga u Linksu? Čekat u redu u noći, ili je kod njih akcija na Web shop, il imaju puno komada?

Od razočaranja s našim dućanima prošlih godina, sad gledam samo dućane vani, pa nisam upućen..

 Preko webshopa se može naručiti i staviti dostava (adresa, trgovina....)

 

Kod mi 9t mi je samo problem što nema microsd utor 

http://dogadaji.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 10:16 (joze).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Eno u sancta domenici mi 9 imas za 2160, ipak je to klasa u odnosu na novu 5t

 

Jedino sto je 64 gb, al za te novce sve bi mi oprostio

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 15:12 (16OR).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel ovo dobra cijena za ovaj mob? Ne pratim 1+ niti njihove cijene, ali čini mi se kao dobar mobitel za te novce, buraz kupuje do 3k i ovo sam mu našao.

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/oneplus-6t-crni-5491/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
16OR kaže...

Eno u sancta domenici mi 9 imas za 2160, ipak je to klasa u odnosu na novu 5t

 

Jedino sto je 64 gb, al za te novce sve bi mi oprostio

 

Još da su u stanju napokon dovesti web stranicu u red, čim krene malo gužve stranica je nedostupna ili se učitava 10min. I to tako traje već godinama. Stvarno ih ne kužim. 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
16OR kaže...

Eno u sancta domenici mi 9 imas za 2160, ipak je to klasa u odnosu na novu 5t

 

Jedino sto je 64 gb, al za te novce sve bi mi oprostio

 

 Nestalo odmah

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Lil Dice kaže...

Jel ovo dobra cijena za ovaj mob? Ne pratim 1+ niti njihove cijene, ali čini mi se kao dobar mobitel za te novce, buraz kupuje do 3k i ovo sam mu našao.

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/oneplus-6t-crni-5491/

 Pa za malo više se može kupiti Xiaomi sa SD855, ali prednost OP je njegova brzina i softver te ako je bitno da mob nakon 2 godine radi brzo kao i prvog dana, OK izbor.

Osobno bi sad ganjao Mi 9 ili Mi 9T Pro negdje na akcijama

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi 9 (6/128) je nestao iz nekoliko dućana! Uključujući goldway.

Nadam se da su ovo pripreme za crni petak, a ne prestanak proizvodnje jer je izašao Mi 10 :/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...

Mi 9 (6/128) je nestao iz nekoliko dućana! Uključujući goldway.

Nadam se da su ovo pripreme za crni petak, a ne prestanak proizvodnje jer je izašao Mi 10 :/

O cem ti?

Mi 10 nije izasao, izasao je mi note 10, i to nema veze sa najjacom xiaomi MI serijom

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
16OR kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Mi 9 (6/128) je nestao iz nekoliko dućana! Uključujući goldway.

Nadam se da su ovo pripreme za crni petak, a ne prestanak proizvodnje jer je izašao Mi 10 :/

O cem ti?

Mi 10 nije izasao, izasao je mi note 10, i to nema veze sa najjacom xiaomi MI serijom

 Dobro, pardon.

 

Ovo mi je rekao lik kad sam kontaktirao HR vezu za Goldway: "Nema ih više u nabavci. Ne znaju da li će ih Xiaomi ponovo prodavati."

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice