Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.911
|
čitano: 10.908.512
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
....
Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 21:59 (vjeko333).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
vjeko333 kaže...
Chriss kaže...
vjeko333 kaže...

Ispričavam se što je oftopic. Ali koju micro sd karticu ubaciti u Xiaomi Mi9 Lite 4/64. Od 64 ili 128 gb. Neku onako da nije neki krš, al opet da nije preskupo. Treba mi uglavnom za slike. 

 Ja sam vise puta uzimao sa sincerity-a...

 

Dode za nekih 10dana u kuverti/pismu.

 

 

 

Samsung

 

Sandisk Endurance

 

 

 Naručio od sincerlty-a Samsung U3, 128 gb. 95 kn ukupno. Stiglo zs 5 dana. Nevjerojatno. 5+++++

Je li original? Ako imaš volje odraditi test brzine sa crystaldiskmark bilo bi super.

 Bila je u orginalnom pakiranju. Dobio sam i adapter. Evo testirao sam ju kako si rekao. E sad da li je orginal moraš mi ti reći. Hehe

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...
Chriss kaže...
vjeko333 kaže...

Ispričavam se što je oftopic. Ali koju micro sd karticu ubaciti u Xiaomi Mi9 Lite 4/64. Od 64 ili 128 gb. Neku onako da nije neki krš, al opet da nije preskupo. Treba mi uglavnom za slike. 

 Ja sam vise puta uzimao sa sincerity-a...

 

Dode za nekih 10dana u kuverti/pismu.

 

 

 

Samsung

 

Sandisk Endurance

 

 

 Naručio od sincerlty-a Samsung U3, 128 gb. 95 kn ukupno. Stiglo zs 5 dana. Nevjerojatno. 5+++++

 

Jelda :)

 

Najbolji su...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...
mzopg kaže...
vjeko333 kaže...
Chriss kaže...
vjeko333 kaže...

Ispričavam se što je oftopic. Ali koju micro sd karticu ubaciti u Xiaomi Mi9 Lite 4/64. Od 64 ili 128 gb. Neku onako da nije neki krš, al opet da nije preskupo. Treba mi uglavnom za slike. 

 Ja sam vise puta uzimao sa sincerity-a...

 

Dode za nekih 10dana u kuverti/pismu.

 

 

 

Samsung

 

Sandisk Endurance

 

 

 Naručio od sincerlty-a Samsung U3, 128 gb. 95 kn ukupno. Stiglo zs 5 dana. Nevjerojatno. 5+++++

Je li original? Ako imaš volje odraditi test brzine sa crystaldiskmark bilo bi super.

 Bila je u orginalnom pakiranju. Dobio sam i adapter. Evo testirao sam ju kako si rekao. E sad da li je orginal moraš mi ti reći. Hehe

Odlično, hvala. Brzina je dobra, valjda je original. 

Sad vidim da sam već naručivao od njih kartice, ali se trgovac zove Courtesytrading, ali je to u biti isto, uplata ide na isti paypal račun.

Naručio sad još jednu od 256GB.

 

https://www.ebay.co.uk/sch/courtesytrading/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nakon par mjeseci proucavanja, gledanja recenzija i njuskala napokon sam kupio novi mob, huawei p30 pro. Dobio sam ga za 3650 kn, novog zapakiranog 128/6gb, s 2 godine garancije u HTu.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 19:33 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
...ta Nova ima procesor koji je korišten 2014. godine pa tko voli nek izvoli...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Šta je bolje uzet za 1500kn, galaxy s8 polovni ili neki xiaomi tipa redmi note 8t. Na polovnom s8 bi se trebalo staviti nova baterija, al šta je bolje po pitanju performansi i kamere ili je to tu negdje na isto..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
Šta je bolje uzet za 1500kn, galaxy s8 polovni ili neki xiaomi tipa redmi note 8t. Na polovnom s8 bi se trebalo staviti nova baterija, al šta je bolje po pitanju performansi i kamere ili je to tu negdje na isto..

 S8 ako ides kupovat novu bateriju, ta baterija je prakticki vec stara (2017..).

 

Uzmi Xiaomi s 4GB rama.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za 1500kn S8 mora bit u savršenom stanju. Imam S7 koji je kod starog završio, mob je doslovno nov i nebi ga prodo nikad, za 1000kn nema šanse, ma ni za 1500kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 21:26 (DiRT).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Možda uzet neki S8 koji je još pod garancijom i da ima vidljivi burn-in pa odneseš na servis i dobiješ novi ekran i bateriju. Ali ipak to je rizik.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
Šta je bolje uzet za 1500kn, galaxy s8 polovni ili neki xiaomi tipa redmi note 8t. Na polovnom s8 bi se trebalo staviti nova baterija, al šta je bolje po pitanju performansi i kamere ili je to tu negdje na isto..

 Ma kakav rabljeni mobitel, kupi novi Xiaomi i to je to

 

 

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Što je to burn in, kako to prepoznati ima neka aplikacija s kojom se testira mob. Što uopće kod kupnje polovnog mobitela provjeriti. Ok znam ima aplikacije accubattery, s njom bateriju, al što još..
Šta je to boljka kod svih s8 ili kod nekih samo?
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 22:33 (sage).
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
Što je to burn in, kako to prepoznati ima neka aplikacija s kojom se testira mob. Što uopće kod kupnje polovnog mobitela provjeriti. Ok znam ima aplikacije accubattery, s njom bateriju, al što još..
Šta je to boljka kod svih s8 ili kod nekih samo?

 Burn in je mana svih OLED ekrana, kad ti se slika (ikona, statusna traka itd.) koja se vrlo često prikazuje "zapeče" u ekran, znači vidi se obris cijelo vrijeme. Naši servisi u biti to priznaju kao kvar te onda zamijene ekran, a kod S8-ice (i s9 s10...) se kod zamjene ekrana stavlja i nova baterija, vjerojatno zbog tehničkih razloga, valjda se ne može odvojit od ekrana ili što već. Ali moraš računat da ti je to rizik, možda ti servis neće htjet primit mobitel, možda ti ga vrate u još gorem stanju.

 

Kod kupnje rabljenih mobova provjeriš IMEI jel isti u postavkama moba, naljepnici iza ako je ima i na kutiji. Da nije ulogiran u Google/Samsung account, osnovne stvari poput zvučnika, portova, kamere, poziva...

 

Ali da, možda ti ipak bolje uzet novi, nemaš briga.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 23:39 (Lil Dice).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A baš sam mislio da je bolje uzet polovni neki galaxy s nego nešto novo tipa xiaomi koji ima poprilično velik izbor modela, očito da nije.. Dobro ne mora nužno svaki amoled imat taj problem, sve ovisi i kako je mobitel korišten, a baterija mislim možda da se može zasebno mijenjati u servisu kod svih modela galaxy s8 ili s9 bez obzira na lcd screen.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
DiRT kaže...

Za 1500kn S8 mora bit u savršenom stanju. Imam S7 koji je kod starog završio, mob je doslovno nov i nebi ga prodo nikad, za 1000kn nema šanse, ma ni za 1500kn.

 I ja sam tako mislio do prije 3 dana kad je moj S7 (nigdje ni trunke - ko novi) odjednom samo umro - otisla mbo.

Sad smisljam kako bih to rijesio...

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Znam nema tu pomoći, tak je bilo kad sam imo 2 komada S3, jedan krepana mbo, neisplativ popravak, prodan za siću za dijelove, drugi full ispravan prodan za male pare. Al tak je to...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekupi, redmi A3 ,prigodno za 1999kn?????? 

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
xixi kaže...

Ekupi, redmi A3 ,prigodno za 1999kn?????? 

 

 Niti je redmi niti je 1999kn!

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nego?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi A3. Cijena je ta na eKupi, malo poskupo.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav. Evo razbijam glavu već danima koji mob da uzmem pa ajd da vidim šta bi vi rekli. Imam Xiaomie zadnjih, zadnjih, a otkad su krenuli. Redmi 1, pa 2 pa note 3 pa note 4x trenutno. Žena ima Pocophone tako da mi je i on prošao kroz ruke i ok je. Navikao sam ful na Xiaomi i Miui i paše mi.
Napuklo mi je staklo na sadašnjem pa je vrijeme za novi. Išao bi tu do cca. 2000 i kusur kn.
Najbitnija mi je autonomija pa kamera pa fluidnost u radu pa sitnice. Uzeo bi kod nas, vjerojatno na rate.
Prva misao je bila Redmi note 8 pro. Kod njega mi je nedostatak procesor. Preferiram snapdragon. Ostalo ok.
Onda sam razmišljao o mi 9t i mi 9 lite, ali eto čitam da je kamera čak i bolja na 8 pro nego na njima ili tu negdje, a jeftiniji je. I taj in screen senzor za otisak prsta mi je više minus, nego plus. Kod mi 9t i ona skočna kamera koja usporava face unlock mi nije nešto.
Uzeo bi Xiaomi mi 9 (rastegnuo budžet) da ima jaču bateriju.
E sada. Zapeli su mi za oko i Huawei mobiteli. Malo promjene kao. Konkretno Huawei view 20. Da li se isplati za 2600 kn? Koje su mu mane realno? Ili "novi" p20 pro sa njuškala, sa garancijom? Ili da sačekam da izađe global version k30? On mi djeluje kao nešto što bi mi moglo ful pasati, samo ne znam koja bi mogla biti cijena. Nebi volio da naši napucaju ful. Otvoren sam i za druge prijedloge. Samo Xiaomi/Huawei/Honora, Samsung ne volim. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 15:29 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
xixi kaže...

Ekupi, redmi A3 ,prigodno za 1999kn?????? 

 

Nije baš povoljno, kod nas se može naći već od 1400kn.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi Mi9, 6/128, globalni, je nastao iz Gearbesta, Banggooda, Goldwaya i Mi Storea na Aliexpressa.

Sve teže ga ja pronaći i na Amazonu.

 

Pojavio se u T-Mobile ponudu, ali samo na produljenje ugovora :( I vjerojatno je zaključan na T-mobile?

 

Dal ga je netko vidio negdje s cijenom oko 2500kn?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa uzmi Mi 9T Pro. Da uzimam rađe bi njega uzeo. Ljepši ekran bez notch, jack i bolja batka.

I sutra je predstavljanje K30, vjerojatno nasljednik Mi 9T. Treba vidjeti šta ponudi

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

Pa uzmi Mi 9T Pro. Da uzimam rađe bi njega uzeo. Ljepši ekran bez notch, jack i bolja batka.

I sutra je predstavljanje K30, vjerojatno nasljednik Mi 9T. Treba vidjeti šta ponudi

 Ma znam. Ali bi malo isprobao bežično punjenje, već sam i naručio punjač :/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...

Xiaomi Mi9, 6/128, globalni, je nastao iz Gearbesta, Banggooda, Goldwaya i Mi Storea na Aliexpressa.

Sve teže ga ja pronaći i na Amazonu.

 

Pojavio se u T-Mobile ponudu, ali samo na produljenje ugovora :( I vjerojatno je zaključan na T-mobile?

 

Dal ga je netko vidio negdje s cijenom oko 2500kn?

 Za toliko ga mozes kupiti i ovdje, vidim tu i tamo na njuski nove za ~2400kn.

A ako se pojavio u Tcomu, znaci da ce ih biti i po njuski, pa secekaj..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 22:39 (Mahegiarct).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...
zuper kaže...

Pa uzmi Mi 9T Pro. Da uzimam rađe bi njega uzeo. Ljepši ekran bez notch, jack i bolja batka.

I sutra je predstavljanje K30, vjerojatno nasljednik Mi 9T. Treba vidjeti šta ponudi

 Ma znam. Ali bi malo isprobao bežično punjenje, već sam i naručio punjač :/

 A šta veliš na Mi Mix 3? Imao sam ga nekoliko mjeseci i fenomenalan uređaj. Keramika jednostavno daje dodatan premium feel. Bežično punjač dobiješ uz njega, a i samo bežično punjenje prilično brzo, brže nego Galaxy S9 kad sam uspoređivao. Vidim cijena 300$ što je brutalno nisko za takav uređaj

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala!

Njega nisam ni gledao, idem malo pronjuškati.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kako bi olaksali kupovinu forumasima, napisali smo clanak na temu najbolji mobiteli u 2019. godini. Napisite svoje prijedloge, sta jos da ubacimo/izbacimo?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice