Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.747
|
čitano: 10.864.154
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel previše zezancije kupiti huawei ako osobi treba gmail, whatsapp i viber?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nije, uzmi P30, P30 lite od prošle godine.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima li bolji od Huawei P40 Lite 6GB/128GB DS za 1680kn ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nlghthawk kaže...

Ima li bolji od Huawei P40 Lite 6GB/128GB DS za 1680kn ?

 https://aloalo.hr/meizu-16th-ds-6-64-bijeli-proizvod-13642/

 

Definitivno bi ovaj prije. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
Nlghthawk kaže...

Ima li bolji od Huawei P40 Lite 6GB/128GB DS za 1680kn ?

 https://aloalo.hr/meizu-16th-ds-6-64-bijeli-proizvod-13642/

 

Definitivno bi ovaj prije. 

 Znači dobar je ; još jedno pitanje , gdje se maska može kupiti za navedeni mobitel ?

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ebay, mada mislim da dobije s njim silikonsku.
Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zaobići taj meizu kao i sve njihove modele, podrška im je 0.

Opće poznato je da ne dobivaju nikakve updejtove, zapeo je na androidu 8.

P40 lite je puno bolji i sigurniji izbor.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako je suditi po unboxing videu, dobije se plastična maska za taj Meizu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Meizu 16 from Xda: "I got mine weeks ago and... it's with the latest FlyMe 8 b3 with Android 10 onboard. Very great UI"
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bill_jobs kaže...

Zaobići taj meizu kao i sve njihove modele, podrška im je 0.

Opće poznato je da ne dobivaju nikakve updejtove, zapeo je na androidu 8.

P40 lite je puno bolji i sigurniji izbor.

 Koliko citam po netu dobio je 10ku, a te lite varijante su same za sebe bezveze sa najlošijim komponentama.

 

Ovdje se ipak dobije SD845, AMOLED zaslon,  podrska za gcam itd. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

 Koliko citam po netu dobio je 10ku, a te lite varijante su same za sebe bezveze sa najlošijim komponentama.

 

Ovdje se ipak dobije SD845, AMOLED zaslon,  podrska za gcam itd. 

 Preporucas ljudima telefone, a uopce nisi upucen.

Meizu ne izdaje nikakve updejtove za global modele, to sto su neki na xda nakeljili gore kineski firmware sa androidom 10 nema nikakve veze s podrskom.

Ponavljam, sluzbeno nema update za Global, nema OTA, nema updejta bilo kakvog, mozes staviti taj kineski i to uz zesce petljanje po mobitelu ali onda nemas HR jezik, nekome je i to bitno.

 

Procesor i amoled (upitne kvalitete) ne cine telefon, nemoj samo citati spec. ako nisi upiznat s tim modelim, nisi ga imao i ne znas kako radi.

P40 lite je novi model, ima podrsku od proizvodjaca i sigurno je puno bolji izbor.

Da ne pricam da p40 lite ima 4200 mah bateriju, to je skoro 1200 vise od tog meizua cija je baterija sprdacina za danasnje pojmove.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 9:04 (bill_jobs).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bill_jobs kaže...
thebatman kaže...

 Koliko citam po netu dobio je 10ku, a te lite varijante su same za sebe bezveze sa najlošijim komponentama.

 

Ovdje se ipak dobije SD845, AMOLED zaslon,  podrska za gcam itd. 

 Preporucas ljudima telefone, a uopce nisi upucen.

Meizu ne izdaje nikakve updejtove za global modele, to sto su neki na xda nakeljili gore kineski firmware sa androidom 10 nema nikakve veze s podrskom.

Ponavljam, sluzbeno nema update za Global, nema OTA, nema updejta bilo kakvog, mozes staviti taj kineski i to uz zesce petljanje po mobitelu ali onda nemas HR jezik, nekome je i to bitno.

 

Procesor i amoled (upitne kvalitete) ne cine telefon, nemoj samo citati spec. ako nisi upiznat s tim modelim, nisi ga imao i ne znas kako radi.

P40 lite je novi model, ima podrsku od proizvodjaca i sigurno je puno bolji izbor.

Da ne pricam da p40 lite ima 4200 mah bateriju, to je skoro 1200 vise od tog meizua cija je baterija sprdacina za danasnje pojmove.

 Slažem se u potpunosti. Imam Meizu M6 note...ja, sin i unuka ima Meizu note 8. Podrška 0 bodova, kako ga kupiš, tako i stoji, stoji...stoji. Mobiteli su kvalitetni i dobro složeni. Evo ja sam prvo stavio China verzion Flyme8, a onda  preko 4pda custom rom od Zlorbya baziran na Flyme8. Rom je super ima sve što treba imati...redovita ažuriranja ,night mod u kameri, očišćen od Kineskog bloatwera ...bla, bla, bla.Meizu je nekad bio bomba dok se je Xiaomi tražio, ali danas mu nije ni do koljena. Mislim da je to moj prvi i zadnji Meizu😞

4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakav je alo alo webshop? Provjeren ili bolje izbjegavati?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uzimam godinamq vec kako u ST imaju najbolju ponudu, nikad problema. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

takodjer nedavno bez problema proslo sve.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bill_jobs kaže...
thebatman kaže...

 Koliko citam po netu dobio je 10ku, a te lite varijante su same za sebe bezveze sa najlošijim komponentama.

 

Ovdje se ipak dobije SD845, AMOLED zaslon,  podrska za gcam itd. 

 Preporucas ljudima telefone, a uopce nisi upucen.

Meizu ne izdaje nikakve updejtove za global modele, to sto su neki na xda nakeljili gore kineski firmware sa androidom 10 nema nikakve veze s podrskom.

Ponavljam, sluzbeno nema update za Global, nema OTA, nema updejta bilo kakvog, mozes staviti taj kineski i to uz zesce petljanje po mobitelu ali onda nemas HR jezik, nekome je i to bitno.

 

Procesor i amoled (upitne kvalitete) ne cine telefon, nemoj samo citati spec. ako nisi upiznat s tim modelim, nisi ga imao i ne znas kako radi.

P40 lite je novi model, ima podrsku od proizvodjaca i sigurno je puno bolji izbor.

Da ne pricam da p40 lite ima 4200 mah bateriju, to je skoro 1200 vise od tog meizua cija je baterija sprdacina za danasnje pojmove.

 U tom slucaju radije android 8 sa google uslugama, nego emui bez.

 

Amoled upitne kvalitete? Po kome to?

 

Bogami po ovim recenzijama je odlican, isto kao i ostatak telefona kako vidim.

 

 

Ne hvalim nešto meizu, ali govorit da je telefon sa ips-om, midrange kirin procesorom, kamerom bez oisa, bez 4k snimanja, sustavom bez google usluga, mono zvučnikom, itd. bolji je suludo. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Pa osobno i ja bi rađe uzeo P40 Lite prije Meizu. A prije bi uzeo Redmi Note 9 nego P40 Lite.
Iako sam otvoren prema većini brendova za Meizu ne jer im softver i podrška nikakva. Android 8 u vremenu kad dolazi 11, mora da se šališ.
Kao što netko rekao, imati 845 i Amoled ne znači odmah biti bolji.
Taj proc i 3000mah baterija... Sretno. Današnji midrange procesori su jednake ili malo bolje snage 845 osim GPU, a kud i kamo manje troše.
Izbora ima kolko oćeš u mid range, a bogami Meizu nikad nikome ne bi preporučio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Arena ZG, Mi store, Poco F1, 1600HRK.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam meizu 16th i za tu cijenu je mobitel bomba, a i baterija nije toliko losa, izdrzi mi cijeli dan. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji mobitel mi preporučate za cijenu od 1000 do 1400 kn (bolje što jeftinije). Mobitel koristim za youtube prije spavanja i whatsapp. Gameanje me ne zanima. Plus je malo bolja kamera. Imam više od zadnje tri godine Huawei Honor 8 i to mi je sigurno najbolji mobitel u životu, ali sada već dolazi kraju.

 

edit: bitno mi je da mobitel nije preglomazan

 

Što mislite o Redmi Note 8?

 

Hvala!

 

 

Battlelog:cro1911
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 13:15 (CoKsA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A zašto ne Redmi 8(a)?
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Realme 5i u Linku....

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CoKsA kaže...

Koji mobitel mi preporučate za cijenu od 1000 do 1400 kn (bolje što jeftinije). Mobitel koristim za youtube prije spavanja i whatsapp. Gameanje me ne zanima. Plus je malo bolja kamera. Imam više od zadnje tri godine Huawei Honor 8 i to mi je sigurno najbolji mobitel u životu, ali sada već dolazi kraju.

 

edit: bitno mi je da mobitel nije preglomazan

 

Što mislite o Redmi Note 8?

 

Hvala!

 

 

Redmi Note 9?

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Mobiteli-i-dodaci/REDMI-NOTE-9-3-64/p/W00FFDS

 

ili 9S za 150kn više:

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Mobiteli-i-dodaci/REDMI-NOTE-9S-4-64GB/p/F00F8PS

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ovo je stvarno super cijena. Hvala! 

 

Kakav je taj dučan Abrakadabra? To je web shop samo? Garancija i sve ostalo normalno?

Battlelog:cro1911
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CoKsA kaže...

Ovo je stvarno super cijena. Hvala! 

 

Kakav je taj dučan Abrakadabra? To je web shop samo? Garancija i sve ostalo normalno?

Koliko mi je poznato oni su iz Agrokor grupacije, kao i Konzum. Tako je barem bilo kad su krenuli, e sad tko je novi vlasnik ne znam, ali koliko vidim rade normalno kao i druge RH web trgovine, garancija najnormalnija, na Xiaomi se dobije i 24mj. što je super. Kao i svi imaju zadovoljnih i nezadovoljnih kupaca. 

 

http://www.agrokor.hr/hr/vijesti/a007-predstavio-novi-online-mall-abrakadabra/

https://www.netokracija.com/abrakadabra-agrokor-116084

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji je best buy do 1000 kn, treba mi za stariju osobu koja će ga uglavnom koristiti za pozive, poruke i Viber.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Planiram uzeti telefon (ne za sebe) do 154 evra,nasao sam ih par ali odvojio sam samo ovao3 ispod ako mozete reci koji bi bilo najbolje uzeti?

Redmi Note 7 (kojeg ja imam)

Huawei P Smart 2019

Huawei P40 Lite E

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Danyyy kaže...

Planiram uzeti telefon (ne za sebe) do 154 evra,nasao sam ih par ali odvojio sam samo ovao3 ispod ako mozete reci koji bi bilo najbolje uzeti?

Redmi Note 7 (kojeg ja imam)

Huawei P Smart 2019

Huawei P40 Lite E

Ovo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 10:37 (zoharbizo).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Čisti best buy. 90Hz za te novce 😄
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ljudi, kupujem mob do nekih 2000 kn i dvoumim se da kod nas kupim Mi 9 Lite ili da s Alija/Banga/Honora kupim Mi Note 10 Lite. Ima li možda nekih boljih opcija?

 

Osim toga, znate li kakvo je stanje s carinom, vidim da neki shopovi na Aliju reklamiraju izbjegavanje carine i PDV-a ako se naruči preko DHL-a. Na Honoru i Bangu ne vidim ništa, tamo vjerojatno moram naručit iz EU skladišta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice