Sigurnosna provjera mobitela

poruka: 4
|
čitano: 1.569
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Sigurnosna provjera mobitela

Pozdrav, konačno mi je došao Redmi Note 8 sa ali expressa. Naručio sam ga sa HG Goldway storea, i nešto mi je palo na pamet. Budući da mi je ovo prva kupnja s alija, kolike su mogućnosti da je instaliran neki spyware na njega? I ukoliko se flasha xiaomi.eu ROM jel svaka moguća prijetnja (minus one nastale korištenjem mobitela) uklonjena? Može biti da je ovo čisto moja paranoja, ali eto dobro je znati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sigurnosna provjera mobitela

 cca 4%

ako flešaš, tad ovisno koliko je provjeren rom koji flešaš, može biti 100% ili 0.. tj uzmeš debuger i hex po hex analiziraš.. -drugim riječima, vjeruješ trgovcu, da je u vreči šećera upravo šećer i da je masa 1kg kako i piše na ambalaži, jednako za ostale robe, pa i mobitel. -sigurnosti nema, osim ako sam provjeriš sve, svaki byte, frimware, svaki chip i analiziraš što koji chip radi (jer kad se to želi, tad se ne radi sa softwareom tamugći klase nego se ubaci chip-mreža-nešto što ispod vidljivog layera komunicira s drugom stranom.. npr router-mrežna kratica i sl. dok se backdoor-malware dešava i velikima kao t-com pa ako može njima, može i tebi.

 

-s druge strane, dok nisi d.trumpek ili merkelica, ili nešto takvog, možeš biti miran, veća šansa da ćeš instalirati bloat+malware nego da je to netko radio po scenariju jamesbonda (odnosno, upitaj se, bi li netko.. neka 'zla sila' ili talibanci, imali interesa tako random ubacivati malware i sl? -što bi time dobili? .. ili se oni nadaju da će trumpek kupiti an alliju mobač i tako doći do lansirnih kodova i fortnoxa..? lol.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 1:18 (ihush).
5 godina
offline
Re: Sigurnosna provjera mobitela
Jambone6D kaže...

Pozdrav, konačno mi je došao Redmi Note 8 sa ali expressa. Naručio sam ga sa HG Goldway storea, i nešto mi je palo na pamet. Budući da mi je ovo prva kupnja s alija, kolike su mogućnosti da je instaliran neki spyware na njega? I ukoliko se flasha xiaomi.eu ROM jel svaka moguća prijetnja (minus one nastale korištenjem mobitela) uklonjena? Može biti da je ovo čisto moja paranoja, ali eto dobro je znati.

 Mos misliti koliko si ti zanimljiv za spijuniranje ;)

A i trebao si o tome misliti prije kupovine....

 

13 godina
offline
Sigurnosna provjera mobitela

Sta sve covjek nece procitat, kriste

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice