Sony Xperia 5 II

poruka: 91
|
čitano: 17.171
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 5 II
Imam xperiu 5. Gabariti su isti.
14 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
dr.koja kaže...
Imam xperiu 5. Gabariti su isti.

Pa sasvim nebitno, jer ako se referiraš na to što sam spomenuo dizajn, ne sviđa mi se taj izduženi oblik.

To što je recimo Xperia 1 nešto veća, sasvim nebitno, jer ako se ne varam i ovdje je u pitanju taj izduženi oblik sa formatom 21:9 ??

To mi se ne sviđa, nebitno dal je ona 158 ili 168mm, jer mi sama veličina nikad nije igrala ulogu, osim što ne volim manje telefone.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 18:49 (zabranjeniples).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 5 II
U ruci perfektan, javljaš se jednom rukom bez problema. Lagan, u džepu perfektan. Ako ti se gleda Film u punom formatu, izgleda veći nego na ostalima. Zvuk odličan. Govorimo o telefonima a ne o televizijama.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 5 II
U ruci perfektan, javljaš se jednom rukom bez problema. Lagan, u džepu perfektan. Ako ti se gleda Film u punom formatu, izgleda veći nego na ostalima. Zvuk odličan. Govorimo o telefonima a ne o televizijama.
13 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
zabranjeniples kaže...

Da ne bude off, malo da se dotaknem Sonya.

Kod njih je uvijek bilo sve krasno i bajno na papiru, ali koliko pamtim, softverska strana im nije bila nekakav adut, ni po pitanju kamere ni po pitanju ažurnosti 

Ne znam, možda sam krivo zapamtio.

A ni cijena im nije bila jača strana.

Meni osobno totalno nezanimljiv telefon, što dizajnerski, što cjenovno.

Po meni Xperija ima jednu od najboljih verzija Androida. Najmanje je prilagođena i promijenjena; stvarno najbliže stock Androidu što može biti. Za neke aplikacije se koriste Google-ove; recimo za poruke se koristi Google Messages, a za kalendar Google Calendar.

 

Ono što mi se ne sviđa je podrška, ali to je zamjerka svim proizvođačima. Samsung i Google sada nešto eksperimentiraju s 5 godina podrške, pa ćemo vidjeti što će biti s tim. Ali da, volio bih i Sony vidjeti među njima.

 

Cijena je promašaj, ali to Sony ne brine. Oni zarađuju dovoljno kroz druge segmente, pa se ne moraju brinuti za prodaju mobitela.

zabranjeniples kaže...

Zašto Sony odavno ne konkurira vrhu, odnosno Samsungu, Huawei, pa i nekim novijim telefonima ?

Sigurno ne zato što se tebi sviđa ili meni ne sviđa ovaj telefon.

 

Svatko ima svoj ukus i svoje prioritete, ali onda poštuj drugačije mišljenje od svoga.

Ja i ti Huawei nečemu kupit radi GMS-a, dok je nekome taj GMS nebitan i ima strašan telefon.

100 ljudi, 100 ćudi.

Zato što Sony nije previše fokusiran na mobilni segment; Sony ne ovisi o istom. Nude oni podosta drugih uređaja koje ljudi puno više kupuju (televizori, kamere, zvučnici, slušalice i sl.). Ne znam jesi li skužio, ali Sony se ni nigdje ne oglašava previše. Kada si zadnji puta na nekoj stranici ili na TV-u vidio reklamu za Sony mobitele? Ja nikada. S druge strane imaš Samsung i Huawei koji se reklamiraju doslovno svugdje. Pogotovo Huawei čija reklama na televiziji ide najmanje 20-ak puta dnevno (već mi na živce ide onda reklama za AppGallery). 

Također, Sony ne izdaje puno mobitela; možda svega par modela godišnje dok Samsung i Huawei imaju puno veći izbor i svako malo izbacuju nove uređaje na tržište. Po tome vidiš da Samsungu i Huaweiju veliki dio prihoda dolazi baš od tog mobilnog segmenta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 19:08 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
dr.koja kaže...
U ruci perfektan, javljaš se jednom rukom bez problema. Lagan, u džepu perfektan. Ako ti se gleda Film u punom formatu, izgleda veći nego na ostalima. Zvuk odličan. Govorimo o telefonima a ne o televizijama.

O čemu ti pričaš ??

Ako i dalje pričaš o dizajnu, a vidim da pričaš, valjda ti je jasno da je dizajn ili nekakav ukus, subjektivna strana ove priče ??

To što tebi paše ili ti izgleda lijepo, ne znači da isto mora bit i s moje strane.

Tebi je lijep, u đepu perfektan (ne kupujem telefon da mi u đepu bude perfektan), u ruci leži lijepo, dok meni ne leži u ruci lijepo i takav izduženi dizajn formata 21:9 mi se osobno ne sviđa.

Marko :D kaže...

Ako si nekad prije koristio Sony telefone, onda češ znat da su isti softverski zaostajali za konkurencijom.

Kad spominjem softver, ne mislim na sam izgled UI-a ili nekakav bloatware, jer osobno mislim da je smišeno pričat o tome u 2020. godini, gdje je manje više svaki telefon napredovao.

 

Kažem, možda se nešto i promjenilo po pitanju softverske podrške, ali pričam o stvarima kakve su bile.

Sony nije kaskao za konkurencijom zato što nudi najviše, nego zato što dizajnerski očigledno nije zadovoljavao (manje više uvijek identičan), softverski nije bio idealan i sl.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 19:32 (zabranjeniples).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 5 II
Sinko, isprobaj telefon pa ćeš sve viditž
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 5 II
Nije đepu nego džepu.
13 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
zabranjeniples kaže...

Ako si nekad prije koristio Sony telefone, onda češ znat da su isti softverski zaostajali za konkurencijom.

Kad spominjem softver, ne mislim na sam izgled UI-a ili nekakav bloatware, jer osobno mislim da je smišeno pričat o tome u 2020. godini, gdje je manje više svaki telefon napredovao.

 

Kažem, možda se nešto i promjenilo po pitanju softverske podrške, ali pričam o stvarima kakve su bile.

Sony nije kaskao za konkurencijom zato što nudi najviše, nego zato što dizajnerski očigledno nije zadovoljavao (manje više uvijek identičan), softverski nije bio idealan i sl. 

Kolega, trenutni uređaj koji koristim je Sony Xperia XA2 Ultra. Znam o čemu govorim. Android koji dolazi s Xperijama je najbliži stocku što može biti i kao takav mi je odličan. Bolji od Androida koji dolazi na drugim mobitelima. Kod mene je pravilo što bliže stock Androidu to bolje...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 5 II
Točno tako.
14 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
dr.koja kaže...
Nije đepu nego džepu.

Zar stvarno ??

U pisanju uopće nisam gledao što sam napisao.

A svaki tvoj post mi je kao da pričam s nekim od 12 godina.

Ali eto, barem smo završili priču o dizajnu, iako vidim da si opet spominjao probavanje telefona.

Šta ti nije jasno u mom spomenu Xperie 1, izduženog dizajna sa 21:9 formatom ??

Ovdje je u pitanju ista stvar, samo manjih gabarita.

Marko :D kaže...

Kolega, trenutni uređaj koji koristim je Sony Xperia XA2 Ultra. Znam o čemu govorim. Android koji dolazi s Xperijama je najbliži stocku što može biti i kao takav mi je odličan. Bolji od Androida koji dolazi na drugim mobitelima. Kod mene je pravilo što bliže stock Androidu to bolje...

 Šta si još konkretno koristio, osim te Xperie ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 20:00 (zabranjeniples).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 5 II
Skoro sve.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 5 II
Zašto su svi prišli na 18:9 format? Zbog one rupice na ekranu. Ako nešto nisi proba ne možeš znat kakvo je. U principu svi telefoni su vrlo slični što se tiče hardvera(flagshipovi). Ja samo želim nosit mobitel a ne televiziju jer je imam u kući. Ti kako oćeš.
14 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
dr.koja kaže...
Zašto su svi prišli na 18:9 format? Zbog one rupice na ekranu. Ako nešto nisi proba ne možeš znat kakvo je. U principu svi telefoni su vrlo slični što se tiče hardvera(flagshipovi). Ja samo želim nosit mobitel a ne televiziju jer je imam u kući. Ti kako oćeš.

Opet on hahaha.

Pa dragi moj kolega, ako nisi do sada shvatio da sam probao Xperiu 1, onda ti evo sad crtam.

I opet, ovdje se radi o istoj stvari, samo manjem telefonu, zar ne ??

I opet, to što tebi nešto paše i nešto ti se sviđa, ne znači da se isto sviđa i meni.

Kažeš da želiš telefon, a ne televiziju, koju imaš kući, a gore poviše si spominjao kako je lijepo gledat film u punom formatu, jer izgleda veći, LOL na kvadrat.

Nemam više volje se raspravljat, svoje sam mišljenje rekao.

Ne kažem da je telefon loš, ali po mom guštu nije.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 5 II
Šta je tu lol ako je film veći na manjem nego na većem telefonu?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 5 II
I još nešto. Tema je xperia 5II a ne xperia 1II.
13 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
zabranjeniples kaže...
dr.koja kaže...
Nije đepu nego džepu.

Zar stvarno ??

U pisanju uopće nisam gledao što sam napisao.

A svaki tvoj post mi je kao da pričam s nekim od 12 godina.

Ali eto, barem smo završili priču o dizajnu, iako vidim da si opet spominjao probavanje telefona.

Šta ti nije jasno u mom spomenu Xperie 1, izduženog dizajna sa 21:9 formatom ??

Ovdje je u pitanju ista stvar, samo manjih gabarita.

Marko :D kaže...

Kolega, trenutni uređaj koji koristim je Sony Xperia XA2 Ultra. Znam o čemu govorim. Android koji dolazi s Xperijama je najbliži stocku što može biti i kao takav mi je odličan. Bolji od Androida koji dolazi na drugim mobitelima. Kod mene je pravilo što bliže stock Androidu to bolje...

 Šta si još konkretno koristio, osim te Xperie ?

Što još? Prije ove Xperije koristio sam HTC, a prije toga LG. Imao sam priliku koristiti i Samsung uređaje, te jednu Motorolu.

 

Android kod Motorole mi se također sviđa; gotovo stock Android.

14 godina
offline
Sony Xperia 5 II

Ma ok, ali koliko sam skužio, nisi baš koristio uređaje iz top segmenta ?

Osobno nemam problema s brzinom telefona, a koristio sam brdo toga, od OP-a, Samsunga, Huaweia.

Evo i sad doma imam Mate 20 PRO i Mi9 i apsolutno nikakvih problema s brzinom nema.

 

A to kakav UI ti paše, to je opet nekakva osobna preferenca.

Meni osobno je Oxygen daleko najdraži za koristit, ali smatram da su razlike nikad manje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 21:21 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
ocean77 kaže...

R36, Sony ocito nema neku namjeru svoje mobitele prodavati u nekim enormnim kolicinama, ocito im na drugim poljima ide bolje i imaju dobru zaradu pa ne ovise toliko o mobilnoj diviziji.

Cak i takav Sony koji se prodaje na kapaljku ima svjetliju buducnost od Huaweia pred kojim je izuzetno turbulentno i neizvjesno razdoblje.

Ja Huaweiu zelim svu srecu jer cijenim sve pomake koje su napravili na polju kamera, ali zelim ostati ujedno i hladne glave kao stanovnik Europe kojem taj isti Huawei nudi "okljastrene" proizvode.

To vise nije marka mobitela za mene i cudim se da to uopce itko kupuje...hoces Uber...sorry, nema mape...hocu Google Pay koji sam recimo danas 4 puta koristio...nema ni to...

 

Ovaj Sony je daleko kompletniji mob od svakog novog Huaweia, a usput ima izuzetno zanimljivu kameru.

Nisam fan Sony-a, ali mene su ova dva zadnja Sony-a isto zaintrigirala.

Ček želiš reći za Sony koji od početka mobilne tehnologije proizvodi mobitele da ne želi prodavat mobitele u enormnim količinama. Jel se ti šali?

 

Imao sam Sonx C905, Sony P seriju mislim da je bio na njemu 4.0.4 Android., Sony koji se uvijek trudi prodavat mobitele kao kokice, isto kao i HTC. Da danas to više ne želi, nego prodaje mobitele iz zajebancije.

 

Mislim da se gadno varaš.

 

Kolega ne znam zašto ideš mene "poklopit" s Huaweijem. Pa ja sutra taj isti Huawei mogu zamjenit s bilo kojim drugim proizvođačem. Pa nisam za Huawei vezan pupčanom vrpcom.

 

Ja imam Huawei zato što mi trenutno nudi najviše. Kad će neki drugi mob to sve nudit što nudi Huawei, ja ću ga kupit. Tako da se ne trebaš ti brinut za mene.

 

 

 

3dfx kaže...  

 ja tebe ne kuzim stvarno. stvar je jednostavna, jel bolje kupiti mobitel koji ima 100% opcija ili mobitel koji ima 80% opcija za iste novce?

 

ajmo reci da ima jednake ili losije fotke u auto modu, pa to vrijedi za sve mobitele koji su u top 10 foto mogucnosti, a ovaj jos uz to sto je tu prosjecan ima dodatno manual mod kakav nema nitko drugi

 

dizajn je osobna stvar i tu s ne moze raspravljati. meni je prekrasan tebi nije, ok

 

svi imaju manual mod, i svi rade bolje fotke u manual modu, pa tako i huawei, gdje podesis WB i niveliras magenta tint, automatik im nije u kurcu, jer si gore rekao da je jednak ili losiji od ostalih

 

50-100mp je super stvar, ali vidimo da u praksi ne radi pretjeranu razliku, primjer S20 Ultra i Xioami u usporedbi sa iPhonom i Pixelima

 

baterija da li je dovoljna ili ne to ostaje da vidimo, Sony nikada nije imao problema sa baterijom, i ako na Samungu koji ima Exynos takoder sa 120Hz baterija izdrzi cijeli dan, zasto ne bi na Sony sa SD865 mogla isto toliko ili vise

 

brzo punjenje je najslabije istina

 

a sad pogledaj sta dobijes sto ostali nemaju, pa reci da nije mobitel sa najvise opcija i featura koji mozes kupiti za iste novce kao ove ostale

Ima "najbrži fokus"(a i to je uputno) jer ima kameru od 12 mpix. Huawei ima najbrži fokus na kameri do 50mpix. Samsung s 108 mpix ima problema s fokusom.

 

To da nije razlika između slike od 12mpix naspram 50 ili 100mpix je pričanje bedastoča. Sam kolega ocena77 ti je to potvrdio.

 

 

gavranpero kaže... 

 

Jesi ti ikada držao Sony mobitel sa bočnim senzorom otiska ? Hajd uzmi jedan i isprobaj majke ti, ne lupaj gluposti.

 Pored 3D otključavanja ti meni pričaš za bočni senzor. Dobro da mi nisi rekao da li sam ikad probao senzor preko kojeg moraš povući prst (Samsung S5).

 

Taj bočni senzor radi samo kad je ultra suha ruka...na vlažnoj ruci ne radi kao optički senzori ispod ekrana.

6 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
R36 kaže...

 

 Kad će neki drugi mob to sve nudit što nudi Huawei, ja ću ga kupit. Tako da se ne trebaš ti brinut za mene.

 

 

 

   

 

jel ima 120Hz ekran - ne

 

jel ima stereo zvucnike - ne

 

jel ima 3.5mm utor - ne

 

jel ima SD865 - ne

 

jel ima ekran bez proreza pilula i rupa - ne

 

jel ima raw snimanje na svim kamerama - ne

 

jel ima GMS - ne

 

stvarno ima sve i nudi hrpu opcija sto niti jedan drugi mob nema

 

 

14 godina
offline
Sony Xperia 5 II

Hardverski je ovaj telefon bomba, tu ne bi trebalo biti nikakve dileme.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia 5 II
Hardverski je bomba, ergonomski je bomba, dizajnerski za nekog bomba a za nekog sr... e. Činjenica je da se ovoliko priča o Sonyjevom telefonu nakon dosta vrimena.
16 godina
offline
Sony Xperia 5 II

Citajuci okolo komentare, ovaj mob je pobudio veliko zanimanje kod mnogih i to bas ono, hajp je ogroman, hvalospjeva ne nedostaje..

Jedini kao minus mu je, a sto drugo nego cijena, al generalno gledajuci, mob ima sve..

 

Nema nejveci senzor, al moze parirat flagsipima bez problema a koji imaju vece senzore.. Kao sto rekoh i prije, softver ce diktirat sve, kao i kod svakog smartfona, jel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
zvonac kaže...

Citajuci okolo komentare, ovaj mob je pobudio veliko zanimanje kod mnogih i to bas ono, hajp je ogroman, hvalospjeva ne nedostaje..

Jedini kao minus mu je, a sto drugo nego cijena, al generalno gledajuci, mob ima sve..

 

Nema nejveci senzor, al moze parirat flagsipima bez problema a koji imaju vece senzore.. Kao sto rekoh i prije, softver ce diktirat sve, kao i kod svakog smartfona, jel.

 Ma joj daj sere mi se kad vidim te rasprave oko kamera na mobitelima, pa dajte se zapitajte kolko vam je to bitno. Jel radite printeve od tih fotografija ? Kaj radite s njima ?

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
Santana kaže...
zvonac kaže...

Citajuci okolo komentare, ovaj mob je pobudio veliko zanimanje kod mnogih i to bas ono, hajp je ogroman, hvalospjeva ne nedostaje..

Jedini kao minus mu je, a sto drugo nego cijena, al generalno gledajuci, mob ima sve..

 

Nema nejveci senzor, al moze parirat flagsipima bez problema a koji imaju vece senzore.. Kao sto rekoh i prije, softver ce diktirat sve, kao i kod svakog smartfona, jel.

 Ma joj daj sere mi se kad vidim te rasprave oko kamera na mobitelima, pa dajte se zapitajte kolko vam je to bitno. Jel radite printeve od tih fotografija ? Kaj radite s njima ?

 

 Cak kamera na tom mobu nije tolko u fokusu, gleda se u cijelini kakav je i tu je pobrao veliki aplauz od ljudi..

Jedinu manu sam mu nasao a to je cijena, a to i dost ljudi veli, al cak ta cijena nije zasjenila sve ostale njegove pluseve koje ima taj model i to je ono sto odskace od nekih modela smartfona..

 

Ovom mobu tesko da mu se moze nekaj zamjerit, a da je znacajno i presudno za kupnju tog smartfona.

 

Sony je napravio odlican potez s tim smartfonom i tu nema nekih velikih prigovora, taj mob ce zadovoljit vecinu korisnika, ko trazi "sve da ima" i kom je u fokusu kompaktniji smartfon a ne cilja na tacne od 6.5"+:D

Odlicno pogodjen mob, ostaje samo problem, a sto drugo nego cijena.

12 godina
offline
Sony Xperia 5 II

Imam jedan Sony 1 II s garancijom, star 3mj, kupljen u HR. 

 

Plačen 1200 eura...ide jeftino, pa koga zanima u pm. 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia 5 II
3dfx kaže...
R36 kaže...

 

 Kad će neki drugi mob to sve nudit što nudi Huawei, ja ću ga kupit. Tako da se ne trebaš ti brinut za mene.

 

 

 

   

 

jel ima 120Hz ekran - ne 

 

jel ima stereo zvucnike - ne

 

jel ima 3.5mm utor - ne

 

jel ima SD865 - ne

 

jel ima ekran bez proreza pilula i rupa - ne

 

jel ima raw snimanje na svim kamerama - ne

 

jel ima GMS - ne

 

stvarno ima sve i nudi hrpu opcija sto niti jedan drugi mob nema

 

 

 

jel ima 120Hz ekran - ne - na 4000 mAh bateriju i najsporije brzo punjenje na tržištu. 2h traje punjenje od 0-100 

 

jel ima stereo zvucnike - ne - te pikulice od zvučnika ne brojim kao nešto bitno.

 

jel ima 3.5mm utor - ne - samo bajo moj bluetooth.

 

jel ima SD865 - ne - sve je to isti k..., čak je lošiji od Kirina, al ajmo reć da je to sve isto.

 

jel ima ekran bez proreza pilula i rupa - ne - Fuj dizajn od Sony-a

 

jel ima raw snimanje na svim kamerama - ne - 

 

jel ima GMS - ne - eto to je prednost 

 

stvarno ima sve i nudi hrpu opcija sto niti jedan drugi mob nema.

 

Frend prodaje Sony 1 II i nitko ga nije zvao, pa je maknu mob s oglasnika. Rekao sam mu da se za taj mobitel oženiš kad ga kupiš. 9300kn 

 

 

16 godina
offline
Sony Xperia 5 II

 

Ima eng titlove

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia 5 II
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 15:48 (zvonac).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia 5 II

 Napokon rivju, sto rec! https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5_ii-review-2173p3.php

Odlicna batka sa 120Hz!

 

Uh, ovaj mob bi mi mogao sjest ko budali samar

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 10:37 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice