WindowsPhone - Općenito

poruka: 19.924
|
čitano: 2.749.106
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Čitatelj kaže...

 

Makar imas sve Microsoft aplikacije na iOS-u i Androidu, ali nisu 100% iste kao na WM-u, fale odredjene funkcionalnosti i dizajn.

Outlook na iOS-u je super, al dizajn je cudan i treba se priviknuti.

 Ne fale. Svaka MSova aplikacija je nekoliko stepenica kvalitetnija na drugim OSovima nego na napuštenoj mrtvoj lešini WM10.

7 godina
protjeran
offline
WindowsPhone - Općenito

To nije tocno.

Outlook, Edge, Skype, MSN Weather/Finance/Sport/etc, Office te Office Lens,

neusporedivo bolje na WM nego iOS-u.

 

Outlook na iOS-u ne moze automatski preuzimati Attachmente, a ni na Androidu.

Outlook kalendar ne omogucava dijeljenje termina u domeni, niti zajednickih kalendara.

 

Za 90% kucnih korisnika to nije bitno, no nekome kome su te stvari privatno i poslovno bitne, WM je nezamjenjiv.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 15:59 (Čitatelj).
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

WP jest u nekim stvarima bolji, ali opet neke aplikacije koje su mi potrebne nisu dobro radile na WP-u(ili ih nikako nije ni bilo), a i zastario je(bar 8.1), koristio sam 630ku otprilike 3 godine i 9 mjeseci i više nije moglo, 512MB rama u 2018-oj je baš baš premalo.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 10:48 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
WindowsPhone - Općenito

da, WP8.1 uredjaji vise nisu skoro nigdje podrzani, kao ni Symbian. Imam L1020, uredjaj sa 2GB RAM-a,

pa sta ti vrijedi kad je podrska, kao i za Desktop 8.1, gotova.

 

Al da Microsoft vjerovatno ne zeli dodati odredjene napredne mogucnosti na druge platforme, to je izrazito moguce.

Navodno 2019. dolazi Windows 10S mobitel, sa mogucnoscu emulacija x86 aplikacija (kao sto su vec izasli laptopi sa SnapDragon procesorima i Windows 10(S) sistemom).

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

Opet na ove jače modele sa 1GB i više rama postoji mogućnost instaliranja 10ke iako neki modeli nisu predviđeni za WM 10, dok je 630ka sa 512MB rama osuđena na 8.1 jer bi na 10ki toliko štopala da bi bila neupotrebljiva.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Čitatelj kaže...

da, WP8.1 uredjaji vise nisu skoro nigdje podrzani, kao ni Symbian. Imam L1020, uredjaj sa 2GB RAM-a,

pa sta ti vrijedi kad je podrska, kao i za Desktop 8.1, gotova.

 

Al da Microsoft vjerovatno ne zeli dodati odredjene napredne mogucnosti na druge platforme, to je izrazito moguce.

Navodno 2019. dolazi Windows 10S mobitel, sa mogucnoscu emulacija x86 aplikacija (kao sto su vec izasli laptopi sa SnapDragon procesorima i Windows 10(S) sistemom).

 Ti si stvarno dezinformator. Dok je desktop Windows 8.1 savršeno upotrebljiv i za multimediju, igre i posao, WP 8.1 je mrtav sustav bez podržanih aplikacija. Također i dalje dolaze sigurnosna ažuriranja za isti. Usporedba za popizdit.

Žali bože ako netko čita tvoje fanbojske postove pa u 2018. godini skupo plati dumb phone s Windowsima.

7 godina
protjeran
offline
WindowsPhone - Općenito

Zasto pises napamet kad si neinformiran?

 

W8.1 Mainstream Support je zavrsio u Sijecnju 2018., produzeni Support je do 2023., sto kucnim korisnicima ne znaci nista.

https://support.microsoft.com/en-us/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

 

WP8.1 je isto tako upotrebljiv za multimediju, igre, Email itd., bez obzira na kraj podrske, kao i na desktopu.

To sto nema sluzbene podrske, ne znaci da je telefon mrtav. Pa i Symbian odavno nema podrsku Nokie,

pa i dalje radi WhatsApp (najavljeno je gasenje podrske ove godine, no cini se da ce se produziti do 2020.).

 

Svatko bira sto hoce. A ti mozes fino otici trolati negdje drugdje, recimo u Android temu, tamo ionako samo problemi,

a nitko ne nudi rijesenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 13:29 (Čitatelj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Čitatelj kaže...

Zasto pises napamet kad si neinformiran?

 

W8.1 Mainstream Support je zavrsio u Sijecnju 2018., produzeni Support je do 2023., sto kucnim korisnicima ne znaci nista.

https://support.microsoft.com/en-us/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

 

WP8.1 je isto tako upotrebljiv za multimediju, igre, Email itd., bez obzira na kraj podrske, kao i na desktopu.

To sto nema sluzbene podrske, ne znaci da je telefon mrtav. Pa i Symbian odavno nema podrsku Nokie,

pa i dalje radi WhatsApp (najavljeno je gasenje podrske ove godine, no cini se da ce se produziti do 2020.).

 

Svatko bira sto hoce. A ti mozes fino otici trolati negdje drugdje, recimo u Android temu, tamo ionako samo problemi,

a nitko ne nudi rijesenje.

 Ti si stvarno frik. Desktop Winsi 8.1 dobivaju security updatete svako malo. To što ti linkaš znači da nema više novih stvari za W 8.1, a to im i ne treba. 

16 godina
online
WindowsPhone - Općenito

Koristim Windows 8.1 na radnom laptopu, apsolutno sve radi najnormalnije (nije da mi puno treba, uglavnom VPN klijenti, Office aplikacije, mail klijent, browser, VM Ware Player i razne (ne)esencijalne sitnice). Takođe, uredno stižu sigurnosne nadogradnje. Dakle, OS je 100% funkcionalan, podržan od strane svih vendora Windows softwarea i prima sigurnosne nadogradnje od proizvođača. WP8.1 je, nasuprot tome, živ koliko i OS/2 Warp. Zapravo, mislim da je OS/2 Warp u malo boljem stanju, tamo barem sav software koji je neko nabavio za njega i dalje najvećim delom radi, na WP8.1 baš i ne...

 

I opet, ko o čemu, WP ekipa bez ikakvog povoda priča o Androidu...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Meni je logicno da kad korisnik jedne platforme dodje trolati na temu o drugoj platformi da mu netko uzvrati
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: WindowsPhone - Općenito
Da, instaliraš Outlook za Android i u njemu imaš sinkronizaciju kontakata i kalendar (ne sinkronizaciju, baš kalendar). Tako ja imam složeno.
Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
7 godina
protjeran
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Paolo Maldini kaže...

 Ti si stvarno frik. Desktop Winsi 8.1 dobivaju security updatete svako malo. To što ti linkaš znači da nema više novih stvari za W 8.1, a to im i ne treba. 

 

Da i? Nemaju vise Microsoft End User Support, ne mozes vise nazvati za ikakav problem i nece ti rijesiti.

 

A za WP Security se ne brinem, nije ni potreban jer za razliku od nekih mobilnih platformi, nema sigurnosnih propusta i malwarea.

16 godina
online
Re: WindowsPhone - Općenito
uragan kaže...
Meni je logicno da kad korisnik jedne platforme dodje trolati na temu o drugoj platformi da mu netko uzvrati

 Pročitaj šta su napisali. Ukratko, uragan je izjednačio podršku za WP8.1 platformu, za koju je sam rekao da je praktično nepostojeća i poput one za Symbian, sa podrškom za (desktop) Windows 8.1, na šta mu je Maldini naprosto napisao da to nije istina i da je Windows 8.1 savršeno upotrebljiva platforma, dok je WP8.1 "mrtav" i da ne navodi ljude na pogrešne zaključke izjednačavajući ih. Gde je pogrešio i šta je od navedenog trolanje? Trolanje je kad neko stavi Windows 8.1 i WP8.1 u isti koš po pitanju aktualnosti i podrške, a onda to posle argumentira time da kućni korisnik koji ima problem na Windows 8.1 PC-ju ne može više zvati MS da mu ga reše. LOL, ako je to najveći problem WP8.1...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
7 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Mozda nekome olaksa brige oko verzija i podrska W, WP i WM i ostaloga

https://www.microsoft.com/store/productId/9N8V0TQT6NLB
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
WindowsPhone - Općenito

Za one koji tvrde da nema nadogradnji softwarea za WM platformu, i opcenito UWP,

danas je nadogradjeno par aplikacija, tipa Instagram, WhatsApp i WhatsApp Beta, OneNote,

Outlook & Calendar, OneDrive, Store, Msn Sports, Office paket i Groove Music.

 

OneNote je dobio zanimljive stvarcice, koje na desktopu u OneNote vec funkcioniraju,

a sada rade i sa UWP aplikacijom:

- Direktan Note se moze poslati iz Outlooka, te on postaje podsjetnik, plan ili sta se vec odabere

- Slanje Meetinga, lokacije, tema, listu prisutnih, direkto iz Outlooka u OneNote

- OnScreen ravnalo na Touch uredjajima, mobiteli i tableti

 

To su najvaznije promjene. Ne mogu zamisliti dan bez OneNote aplikacije, neovisno dali je na mobitelu ili racunalu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
... Os bih dodao: Uber, MS To-do, 8 zip, autocad mobile, onedrive, msn weather...
16 godina
online
Re: WindowsPhone - Općenito

 Projekat Androimeda odgođen, ako se realizuje možda uopšte ne bude telefon. The Register

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

Frend ima Nokiu Lumiu 520 sa zadnjim Windows phone znači ažurirano je sve, ali mu odjednom je prestao radit whatsapp i kada sam napravio uninstall i ponovni install nije mi više htio skinut whatsapp sa trgovine non stop javlja error 80073d0a. Guglao sam malo, ali bezuspješno, pa ako netko ima kakvu ideju da pripomogne, tnx.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
WhatsApp ne podrzava stare Andeoide, Symbian, iOS i WP8.x.

Dakle ili nadograditi na Windows 10 Mobile, ili koristiti Line ili nesto slicno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Čitatelj kaže...
WhatsApp ne podrzava stare Andeoide, Symbian, iOS i WP8.x.

Dakle ili nadograditi na Windows 10 Mobile, ili koristiti Line ili nesto slicno.

 

E vidiš za tim nisam išao, tnx.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 21:05 (Thermal).
13 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

Kod moje mame još uvijek radi na L520, WP8.x

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
WindowsPhone - Općenito

Produzili su support, no vrlo cesto se desi da poruke na WP8.x ne dodju:

https://faq.whatsapp.com/en/wp/21478428

 

Tako da iskustvo na WP8.x nije vise dobro, makar je po meni WP8.x bio bolji od W10m.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito

WhatsApp je još uvijek Silverlight aplikacija, rađena za WP8. Nije UWP.

 

Usput, ovaj Alcatel što si spominjao na prošloj stranici, ne pripada Nokiji. Isto kao što Nokiji ne pripadaju današnji mobiteli pod Nokia brandom, nego HMD-u. Finska firma Nokia danas se bavi mobilnom mrežom, a kupili su Alcatel-Lucent, koji se bavi istim biznisom. Dok Alcatel brendirane mobitele proizvodi Kineski TCL.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2018 18:23 (Bilal).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
WindowsPhone - Općenito

TCL je licencirao ime "Alcatel", kao sto je HMD licencirao ime "Nokia", dok je vlasnik Alcatela - Nokia.

 

Inace, uredjaj je dobar, al za razliku od 950XL - na teperaturama 5 i nize je gotovo neupoterbljiv,

doslovno se smrzne, ne reagira ekran na nista. Cim se ugrije iznad 10 stupnjeva, radi OK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Hahaha 😂😂😂
7 godina
protjeran
offline
WindowsPhone - Općenito

https://mspoweruser.com/dig-up-your-lumia-950-xl-new-tool-makes-it-super-easy-to-install-windows-10-for-arm/

 

Napkon! Krenulo je! x86 na mobitelima je ziv! Cim se to moze, "Andromeda" nije daleko!

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

jeeeeeeeeeeee

 

taman se u firmi oslobodila jedna 950 XL, ima i ono sranje od docka... sad ću se igrat!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
WindowsPhone - Općenito

https://mspoweruser.com/intel-is-working-on-the-foldable-smartphone-of-our-dreams/

 

The Hype is real! Kao koncept izgleda dobro. x86 na mobitelu? Yes please!

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito
Ljudi pomozite!
Napravio sam hard reset na lumia 640 lte win 8.1 i nakon toga se ne mogu prijavi u mikrosoft racun(hotmail) koji sluzi
za trgovinu i ostale servise i na kojem su svi kontakti.
Ne mogu skinuti nikakvu aplikaciju.ne mogu nadogradit na win 10.

Iden na:dodaj racun-microsoft racun-prijava-pokusaj ponovo.
Znaci ne dodjem do mogucnosti da upisem email.
Email je uredan i na laptopu radi i mogu se logirati.
Do sada uradio: nekoliko puta ponovo hard reset,
oporavak pomocu recovery tool,
mijenjao datum,vrijeme,regiju
zvao microsoftovu sluzbu za korisnike
I nista od svega toga.
Ima li ko kakvu ideju kako rijesiti ovaj problem?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice