Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.623.102
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Taj "Ferrari 8700K" mi je malo smiješan prema mojem, al' dobro. Činjenica je da se i ovaj može clockat na 5 s chillerom (al' onda buči k'o vrag) i malo me prpa zbog struje koju povlači; već je bilo spaljenih pinova po netu.

 

No, ono bitno je da smo nekidan testirali frendov 3570K na 4.5GHz versus 7700K na 5GHz kojim ga je planirao zamijeniti. Smiješno i pomalo tragikomično je da je razlika između ta dva proca u igrama jadna i nikakva. Zapravo, i onaj Pentium odrađuje skoro pa isti posao, samo kad bi imao još dvije ili četiri jezgre za ove modernije igre.

Intel muda pod bubrege prodaje već dugo, edge koji rijetko zapravo znači nekome nešto. Ispada da svi procesori unazad 5-6 godina, zadovoljavaju 60 FPS za sve igre, a da se razlike vide debelo nakon toga, u svijetu u kojem većina gejmera ionako ima 60Hz monitore.

Tonči popunio "moj pc".

 

Gdje je Luci?

 

...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Timo kaže...
191x7 kaže...

Pričajte vi što hoćete, ni dan danas nema igre koja može pošteno iskoristiti četveromodulni FX. Tako to bude kada napraviš arhitekturu koju se ne može na normalan način iskoristiti.

Predlažem da AMD složi Ryzen FX procesore, dakle moderni FX s SMT-om, to se do 2050 ne bi moglo pravilno iskoristiti, kao ni šuplja bačva, sipaš sipaš a nikako napunit (kad curi na sve strane).

 

Ka ono stiže Ryzen 25, Ryzen 2 5, Ryzen II 5, Ryzen+ 5 ili kako ga već hoće zvati, naljeto? Možda baš tada nadogradim komp...

bf1

witcher 3
gta 5
civ 6 i
ashes of the singularity
cities skylines

tomb raider

 

sve posteno iskoristavaju sve dostupne jezgre, koliko ih god bilo

 

svaka optimizacija za ryzen koja je izasla nakon lansiranja procesora, pokazuje da se sve jezgre mogu iskoristiti kada se to isprogramira kako spada

 

i sve buduce igre

 

ovak napamet nabrzinu koje su mi pale na pamet

 Imam skoro sve od tih igara, nijedna ne iskorištava FX-a pravilno (onako kako je FX zamišljen).

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
191x7 kaže...

 Imam skoro sve od tih igara, nijedna ne iskorištava FX-a pravilno (onako kako je FX zamišljen).

 to je problem FX-a, koji je u danasnje vrijeme "stara krama" a ne igara, jer ryzen i core procesori su iskoristeni kako treba

 

naravno to ne znaci da nije upotrebljiv, ili da se ne moze na njemu igrati, ali kao sto i sam vidis nije bas bajno

 

 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
Tonči kaže...

Taj "Ferrari 8700K"

Tonči popunio "moj pc".

 

Gdje je Luci?

 

...

Zašto dražiš kolegu koji večinom samo može čitati forum, nisi pošten..?

 

Uostalom usporedba njihova dva PC-ja moguća je samo u šali, ili teoriji, zar ne?

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
Tonči kaže...

Taj "Ferrari 8700K" mi je malo smiješan prema mojem, al' dobro. Činjenica je da se i ovaj može clockat na 5 s chillerom (al' onda buči k'o vrag) i malo me prpa zbog struje koju povlači; već je bilo spaljenih pinova po netu.

 

No, ono bitno je da smo nekidan testirali frendov 3570K na 4.5GHz versus 7700K na 5GHz kojim ga je planirao zamijeniti. Smiješno i pomalo tragikomično je da je razlika između ta dva proca u igrama jadna i nikakva. Zapravo, i onaj Pentium odrađuje skoro pa isti posao, samo kad bi imao još dvije ili četiri jezgre za ove modernije igre.

Intel muda pod bubrege prodaje već dugo, edge koji rijetko zapravo znači nekome nešto. Ispada da svi procesori unazad 5-6 godina, zadovoljavaju 60 FPS za sve igre, a da se razlike vide debelo nakon toga, u svijetu u kojem većina gejmera ionako ima 60Hz monitore.

Tonči popunio "moj pc".

 

Gdje je Luci?

 

...

 Tonči uzeo dan godišnjeg da popuni moj PC 

16 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Nadam se da nisam promašio temu za ovo pitanje. Da li mogu na Nvidiu geforce 8600 GTS spojiti dva FHD monitora ili jedan 2560*1440. Ima dva DVI izlaza, ali nisam siguran da li podržava ove rezolucije jer je stara grafička.

Da li bi primjetio raliku u slici kod ova dva načina spajanja DVI->VGA ili DVI->HDMI.  Za DVI->HDMI bi morao kupiti jedan ili dva adaptera svaki je 45 kn pa ne znam da li mi se to isplati.

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

Tonči uzeo dan godišnjeg da popuni moj PC 

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ale329 kaže...

Nadam se da nisam promašio temu za ovo pitanje. Da li mogu na Nvidiu geforce 8600 GTS spojiti dva FHD monitora ili jedan 2560*1440. Ima dva DVI izlaza, ali nisam siguran da li podržava ove rezolucije jer je stara grafička.

Da li bi primjetio raliku u slici kod ova dva načina spajanja DVI->VGA ili DVI->HDMI.  Za DVI->HDMI bi morao kupiti jedan ili dva adaptera svaki je 45 kn pa ne znam da li mi se to isplati.

 Ovdje ti piše : https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-8600-gts/features

 

Dual Dual-link DVI Support: 
Able to drive the industry's largest and highest resolution flat-panel displays up to 2560x1600. Available on select GeForce 8800 and 8600 GPUs.

One Dual-link DVI Support: 
Able to drive the industry's largest and highest resolution flat-panel displays up to 2560x1600. Available on select GeForce 8500 GPUs.

 

 

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Tonči daj koju fotku mašine da slinimo

 

EDIT: Ne mislim na perilicu

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 9:12 (mrsmith).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
191x7 kaže...

 Imam skoro sve od tih igara, nijedna ne iskorištava FX-a pravilno (onako kako je FX zamišljen).

Ne moze ha se iskoristavat pravilno jer je krivo zamisljen, ako mislis da ces imat 100% cpu usage na fx-u, zaboravi to.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
metallic kaže...

Zašto dražiš kolegu koji večinom samo može čitati forum, nisi pošten..?

 

Uostalom usporedba njihova dva PC-ja moguća je samo u šali, ili teoriji, zar ne?

 Ništa se ne uspoređuje sa Lucijevim pc-em, ni u šali. Tončijev je došao blizu premium statusa,. fali mu balansa još malo.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
metallic kaže...

Zašto dražiš kolegu koji večinom samo može čitati forum, nisi pošten..?

 

Uostalom usporedba njihova dva PC-ja moguća je samo u šali, ili teoriji, zar ne?

 Ništa se ne uspoređuje sa Lucijevim pc-em, ni u šali. Tončijev je došao blizu premium statusa,. fali mu balansa još malo.

Luci je ipak prvenstveno bilder, sakupljač i obožavatelj vatrenog oružja, noževa, vilica i žlica, te uz sve nabrojano još i vrhunski hardveraš

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
ale329 kaže...

Nadam se da nisam promašio temu za ovo pitanje. Da li mogu na Nvidiu geforce 8600 GTS spojiti dva FHD monitora ili jedan 2560*1440. Ima dva DVI izlaza, ali nisam siguran da li podržava ove rezolucije jer je stara grafička.

Da li bi primjetio raliku u slici kod ova dva načina spajanja DVI->VGA ili DVI->HDMI.  Za DVI->HDMI bi morao kupiti jedan ili dva adaptera svaki je 45 kn pa ne znam da li mi se to isplati.

 Ovdje ti piše : https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-8600-gts/features

 

Dual Dual-link DVI Support: 
Able to drive the industry's largest and highest resolution flat-panel displays up to 2560x1600. Available on select GeForce 8800 and 8600 GPUs.

One Dual-link DVI Support: 
Able to drive the industry's largest and highest resolution flat-panel displays up to 2560x1600. Available on select GeForce 8500 GPUs.

 

 

 Znači može i dva monitora FHD i jedan 2560x1440. Da li mi se isplati kupiti DVI->HDMI svaki adapter je 45kn što bi me došlo 90kn ako kupim dva monitora ili da idem DVI->VGA koje već imam.

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ale329 kaže...

 

 Znači može i dva monitora FHD i jedan 2560x1440. Da li mi se isplati kupiti DVI->HDMI svaki adapter je 45kn što bi me došlo 90kn ako kupim dva monitora ili da idem DVI->VGA koje već imam.

Prema specifikacijama portova, može i 2x1440p :)

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ale329 kaže...
toxic kaže...
ale329 kaže...

Nadam se da nisam promašio temu za ovo pitanje. Da li mogu na Nvidiu geforce 8600 GTS spojiti dva FHD monitora ili jedan 2560*1440. Ima dva DVI izlaza, ali nisam siguran da li podržava ove rezolucije jer je stara grafička.

Da li bi primjetio raliku u slici kod ova dva načina spajanja DVI->VGA ili DVI->HDMI.  Za DVI->HDMI bi morao kupiti jedan ili dva adaptera svaki je 45 kn pa ne znam da li mi se to isplati.

 Ovdje ti piše : https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-8600-gts/features

 

Dual Dual-link DVI Support: 
Able to drive the industry's largest and highest resolution flat-panel displays up to 2560x1600. Available on select GeForce 8800 and 8600 GPUs.

One Dual-link DVI Support: 
Able to drive the industry's largest and highest resolution flat-panel displays up to 2560x1600. Available on select GeForce 8500 GPUs.

 

 

 Znači može i dva monitora FHD i jedan 2560x1440. Da li mi se isplati kupiti DVI->HDMI svaki adapter je 45kn što bi me došlo 90kn ako kupim dva monitora ili da idem DVI->VGA koje već imam.

 nikako dvi na vga.

 

dvi na hdmi mozes ili hdmi na dvi naravno ako hoces 2 x 2560  x 1440

 

vga koristi samo za fhd

16 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Biti će ili 2 monitora FHD ili jedan 2560x1400. Na grafičkoj 8600GTS su dva DVI izlaza, a monitori imaju VGA i HDMI ulaz. Napisao si nikako DVI->VGA, a na kraju si napisao da može VGA ako je FHD. Da li da onda idem na DVI->HDMI ako je to bolje od DVI->VGA. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 10:42 (ale329).
9 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Jel prodaje netko privjeska? Uzeo bih odmah. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...

Jel prodaje netko privjeska? Uzeo bih odmah. 

 ajde hvala bogu jedan iz digitron kluba došao k pameti 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

 ajde hvala bogu jedan iz digitron kluba došao k pameti 

Mogao si i ti na pentaca, ionako si na 60hz 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
Kolacic kaže...

Jel prodaje netko privjeska? Uzeo bih odmah. 

 ajde hvala bogu jedan iz digitron kluba došao k pameti 

 

 TI NSPIRE CX CAS GRAPHING CALCULATOR WITH FULL COLOR DISPLAY

 ili

Texas Instruments Nspire CX-CAS Graphic Calculator with Touchpad

 

ode i i7 8700k .. a ovo su neki od.. dakle skuplji od samih procesora.

Sto cu ja kada se nisi izrazio kakav kalkulator.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 11:54 (toxic).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...
lav1000 kaže...

 ajde hvala bogu jedan iz digitron kluba došao k pameti 

Mogao si i ti na pentaca, ionako si na 60hz 

 Kaj onda nista od privjeska posto sam na 75hz? 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Jesi ga mislio upariti s tom grafom, mijenjas sve?

Ne isplati ti se iz vise razloga:
1) Treba ti nova ploca

2) Novi ram

3) Za tu grafu nece biti razlike

 

Osim ako nije krepucnula ploca ili sam CPU, to ti je bacanje novca realno

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...

Jesi ga mislio upariti s tom grafom, mijenjas sve?

Ne isplati ti se iz vise razloga:
1) Treba ti nova ploca

2) Novi ram

3) Za tu grafu nece biti razlike

 

Osim ako nije krepucnula ploca ili sam CPU, to ti je bacanje novca realno

 Upariti s ovom grafom, prodao sam i maticnu i cpu i hladnjak i rame. Idem na novu platformu. Kasnije ili prije lagano upgrade proca i grafe. Dosta mi je starudija, prenapuhane cijene i neisplativo ako se zeli nesto mijenjati, samo me brine ram zasad imam 4gb, nece stvarati probleme ako su razliciti proizvodaci kao na ddr2, na ddr3 nisam imao tih problema. 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...

 Upariti s ovom grafom, prodao sam i maticnu i cpu i hladnjak i rame. Idem na novu platformu. Kasnije ili prije lagano upgrade proca i grafe. Dosta mi je starudija, prenapuhane cijene i neisplativo ako se zeli nesto mijenjati, samo me brine ram zasad imam 4gb, nece stvarati probleme ako su razliciti proizvodaci kao na ddr2, na ddr3 nisam imao tih problema. 

Zavisi sta igras, mada nemoj da te brine puno.

Najjeftinija h110 ploca i g4560 = 1000 kn

r3 1200 i b350 ploca = 1400 kn

 

Ako ti nije zurba sacekaj intelove ploce i upari i3 8100 sa nekom jeftinom plocom, to ti je najbolja opcija.

 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...
Kolacic kaže...

 Upariti s ovom grafom, prodao sam i maticnu i cpu i hladnjak i rame. Idem na novu platformu. Kasnije ili prije lagano upgrade proca i grafe. Dosta mi je starudija, prenapuhane cijene i neisplativo ako se zeli nesto mijenjati, samo me brine ram zasad imam 4gb, nece stvarati probleme ako su razliciti proizvodaci kao na ddr2, na ddr3 nisam imao tih problema. 

Zavisi sta igras, mada nemoj da te brine puno.

Najjeftinija h110 ploca i g4560 = 1000 kn

r3 1200 i b350 ploca = 1400 kn

 

Ako ti nije zurba sacekaj intelove ploce i upari i3 8100 sa nekom jeftinom plocom, to ti je najbolja opcija.

 

 

 Zurba mi je jer sam tjedan dana bez kompa. Samo cs:go. Pitanje za ram, nece stvarati probleme kod nadogradnje ako si razliciti proizvodaci. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...
lav1000 kaže...

 ajde hvala bogu jedan iz digitron kluba došao k pameti 

Mogao si i ti na pentaca, ionako si na 60hz 

 je, ali nisam jer imam veliki ekran pa mi treba više fps-a da brže popuni sliku 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
lav1000 kaže...
Kolacic kaže...

Jel prodaje netko privjeska? Uzeo bih odmah. 

 ajde hvala bogu jedan iz digitron kluba došao k pameti 

 

 TI NSPIRE CX CAS GRAPHING CALCULATOR WITH FULL COLOR DISPLAY

 ili

Texas Instruments Nspire CX-CAS Graphic Calculator with Touchpad

 

ode i i7 8700k .. a ovo su neki od.. dakle skuplji od samih procesora.

Sto cu ja kada se nisi izrazio kakav kalkulator.

 kao zamjena za fx-a dovoljan i ovakav

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...
chaselol kaže...
Kolacic kaže...

 Upariti s ovom grafom, prodao sam i maticnu i cpu i hladnjak i rame. Idem na novu platformu. Kasnije ili prije lagano upgrade proca i grafe. Dosta mi je starudija, prenapuhane cijene i neisplativo ako se zeli nesto mijenjati, samo me brine ram zasad imam 4gb, nece stvarati probleme ako su razliciti proizvodaci kao na ddr2, na ddr3 nisam imao tih problema. 

Zavisi sta igras, mada nemoj da te brine puno.

Najjeftinija h110 ploca i g4560 = 1000 kn

r3 1200 i b350 ploca = 1400 kn

 

Ako ti nije zurba sacekaj intelove ploce i upari i3 8100 sa nekom jeftinom plocom, to ti je najbolja opcija.

 

 

 Zurba mi je jer sam tjedan dana bez kompa. Samo cs:go. Pitanje za ram, nece stvarati probleme kod nadogradnje ako si razliciti proizvodaci. 

 imaš ddr4 pločicu?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Tonči daj koju fotku mašine da slinimo

 

EDIT: Ne mislim na perilicu

 Evo dvije. 

 
 

 

Nope.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
Tonči kaže...

 IPS glow je nepostojeći ili izrazitno nevidljiv na kvalitetnim IPS panelima. Nažalost, većina jeftinih monitora ima i jeftine panele. Nije svaki IPS isti, naprotiv, ogromne su razlike. Svi profesionalni monitori gdje su bitni uniformnost osvijetljenja i boje, a tu IPS glow neprihvatljiv, su IPS paneli. S razlogom.

Sorry ali je izrazito vidljiv u mrklom mraku na tamnim scenama i na jako skupim modelima. Gejmerski monitori od soma € su drek sta se quality controla tice, uniformnost je koma i backlight bleed-a imas koliko hoces, kao i glow. 

Dobar IPS monitor nije gejmerski monitor sa visokim refreshom i kosta dosta vise, a ni onda glow nije eliminiran...

Ne govorim o gejmerskim, nego profesionalnim. I u mrklom mraku rijetko tko koristi monitore, ali ni tada na profi monitorima ne vidiš to jer toga nema baš. Pro monitor koristiš na malim brightnessima i uniformnost osvijetljenja je vrlo važna.

 

Gejmerski mogu biti dobri, evo, ovaj u PG279Q je jako dobar.

 

VA je lijep, ali od black crusha do color shifta, ima iritantnih i vidljivijih stvari, nego što je glow.

Nope.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice