Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.622.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

slomo guys napravili video o tome kako ekrani rade. Zanimljivo štivo.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...

p.s. sto se tice te "960ke iz belgije" mislim da sam nasao vlasnika u ovoj temi 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/jeftina-gtx-960-ko-zeli-neka-uzme/255011.aspx

 

 

Najjače.

"čim stigne vrtim benčmark" 

 

A opis oglasa na njuškalu je carski. 


 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 20:58 (honor8).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
danny_2 kaže...
Tonči kaže...

  Bitno je što nema IPS glow. Fokusirali ste se na pogrešnu stvar. :) Autoricu nije sram, ako hoćeš možeš dobit sliku pozadine. 

 

Nego, baš ću fotkati malo monitore (i gejmerski) s posve crnom slikom danas pa vidjeti u tim nerealnim uvjetima, kako se ponaša. No, razlika je uvijek u takvim panelima i gejmerskim, iako od PG279Q očekujem dobre performanse.

 
Sto se glowa tice, nije li vecinom tesko primjetljiv ili cak neprimjetljiv na svim svjetlijim slikama? Najvise se primjeti u tamnim (mracnim) scenama
filmova ili igara. Kolega ima laptop od asusa, Rog od 16 000 kuna sa ips panelom i gsyncom i ekran u mracnim scenama doslovno bljesti na djelovima, a to je tek 17"

ekran. IPS glow cak ni ja jefinijim monitorima nije uvijek bas lako uocljiv ili uopce uocljiv u normalnim svjeltim scenama. Takoder glow je uocljiviji ako se gleda sa strane, sto 

rijetko ko gleda tako monitore. Ali svakako mislim da profesionalni i skupi monitori imaju i kvalitetnije panele di je glow slabije ili slabo primjetan cak i u mracnim scenama.
A isto tako i bcb. Mislim da je neko stavio od LG-a sliku sa dobrim panelom u mracnim scenama. Slobodno tko ima neki dobar monitor pa stavite.

Pa da, taj glow je non-issue na svjetlu. Međutim, kad brightness nije na max, jeftini monitori naglo pate od toga. Gore imaš tamnu pozadinu, kao u igrama. Crnu imaš rijetko gdje, ali nema toga ni na crnoj. 

 

Nažalost, svaki od ova dva monitora sa slike, košta više nego ROG može prodati u laptopu (inicijalno, 2014. su koštali $2500). Ovo su AH-IPS IGZO GB-r LED paneli (true 10-bit, širi gamut od defaultnih panela koje LG daje s klasičnim WLED-om). To je rang i tehnologija NEC-ovog PA272W, ali u 5K rezi, koji je koštao $1300 na releaseu. Napravi ga u 5K i košta $2500. Danas, 4 godine kasnije, možeš ih nabaviti za ~$1000, a uskoro stižu malo jeftiniji, na jednom kabelu, za ~$800.

 

U ROG laptopu nemaš IPS panel te kvalitete niti za tu cijenu možeš imati, jer je ROG igračka i ne može cijenom stati u samo 16k. PG279Q je trenutno najbolji gejmerski IPS, ali daleko je od ovoga, no dovoljno blizu da bude dobar i da je glow nepostojeći ili slabašan. Ja ga vidim samo pod kutem kad je sve na njemu posve crno.

 

mrsmith kaže...

Kakve piksele? Ni na nativnoj 2160p ne vidim piksele ako ih ne slikam kamerom na 1cm udaljenosti :D Ali i da ih vidim, nisam siguran kako bi mi taj 8K DSR trebao pomoći - panel je panel, prikazivao ti 4K rezoluciju na njemu ili 8K rezoluciju matrica je ista.

 Nikako Stjepanju objasniti to. :(

Stjepko, evo, kad budeš u prolazu, navrati na kekse i vidjeti 5K ili 8K, što god bude "u điru". Smisao je u fizikalnim kvalitetama, ne renderingu. 

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
.

 

U ROG laptopu nemaš IPS panel te kvalitete niti za tu cijenu možeš imati, jer je ROG igračka i ne može cijenom stati u samo 16k. PG279Q je trenutno najbolji gejmerski IPS, ali daleko je od ovoga, no dovoljno blizu da bude dobar i da je glow nepostojeći ili slabašan. Ja ga vidim samo pod kutem kad je sve na njemu posve crno.

  

I opet je taj PG279Q drek za igrat u mraku.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ma ne budi lud šta ti je. Moj ima prilično slab glow, a uostalom to ovisi od primjerka do primjerka. Nikad pa ni tad ga nisam primjetio da bi mi "smetao".

 

ps, ovo je na 75% brightnesa. Na full bliješti previše, a tada se nešto više izrazi. Da "drek" za igrati u mraku... da ako se igra zove "Nađi bijeli pixel na crnoj podlozi sa 100% brightnessa."

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
Tonči kaže...
.

 

U ROG laptopu nemaš IPS panel te kvalitete niti za tu cijenu možeš imati, jer je ROG igračka i ne može cijenom stati u samo 16k. PG279Q je trenutno najbolji gejmerski IPS, ali daleko je od ovoga, no dovoljno blizu da bude dobar i da je glow nepostojeći ili slabašan. Ja ga vidim samo pod kutem kad je sve na njemu posve crno.

  

I opet je taj PG279Q drek za igrat u mraku.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Ma ne budi lud šta ti je. Moj ima prilično slab glow, a uostalom to ovisi od primjerka do primjerka. Nikad pa ni tad ga nisam primjetio da bi mi "smetao".

 

ps, ovo je na 75% brightnesa. Na full bliješti previše, a tada se nešto više izrazi. Da "drek" za igrati u mraku... da ako se igra zove "Nađi bijeli pixel na crnoj podlozi sa 100% brightnessa."

To nije mrak...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Bože kakav niz gluposti. Ako imaš puno BLB-a, što nema nikakve veze s glowom, onda imaš defektan monitor koji zamijeniš. Normalan panel to nema i ne vidi, a TN, suprotno idiotarijama tamo, nije imun na BLB, to imaju svi monitori. Dalje, PG278Q je 8-bitni panel, nema problema s ditheringom, ali je i dalje TN i ima velikih problema s kontrastnim površinama i vertikalnim kutem gledanja. I ne, iako ima odlične boje koje nisu problem za gejmere, nije ni blizu PG279Q.

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
eywa33 kaže...

Ma ne budi lud šta ti je. Moj ima prilično slab glow, a uostalom to ovisi od primjerka do primjerka. Nikad pa ni tad ga nisam primjetio da bi mi "smetao".

 

ps, ovo je na 75% brightnesa. Na full bliješti previše, a tada se nešto više izrazi. Da "drek" za igrati u mraku... da ako se igra zove "Nađi bijeli pixel na crnoj podlozi sa 100% brightnessa."

To nije mrak...

 Aha, znači u mraku, na crnoj slici.. Kolka udaljenost? ... daj pliz.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Bože kakav niz gluposti. Ako imaš puno BLB-a, što nema nikakve veze s glowom, onda imaš defektan monitor koji zamijeniš. Normalan panel to nema i ne vidi, a TN, suprotno idiotarijama tamo, nije imun na BLB, to imaju svi monitori. Dalje, PG278Q je 8-bitni panel, nema problema s ditheringom, ali je i dalje TN i ima velikih problema s kontrastnim površinama i vertikalnim kutem gledanja. I ne, iako ima odlične boje koje nisu problem za gejmere, nije ni blizu PG279Q.

Kako defektan kad je cherry pikan? Svaki to ima u vecoj ili manjoj mjeri i nikako se ne moze govorit o defektnosti. Ono na njegovim slikama je pretezito glow a manje blb...

11 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Joj vi i vaši IPS blb, glowowi i ostali fantomi 

 

Evo i moga IPS glowonje 

6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

probija ti lampa doli livo...cak i moj des godina stari tn izgleda bolje od toga...

11 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ha?

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ajmo opet pričati o zaozeču grafe. Ovo mi je bezveze. I tak nemate pojma kaj je dobra slika ak nikada niste imali plazmu/oled

15 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Ajmo opet pričati o zaozeču grafe. Ovo mi je bezveze. I tak nemate pojma kaj je dobra slika ak nikada niste imali plazmu/oled

Plazmu? Misliš ono što se zapeče nakon 2 mjeseca RTL-a?

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Meni se pojavi burn in, al se povuče. Il je burn in na burn in-u. A šta ćeš kad je plazma iz 2010. Trenutno je burn in od nova tv hd. I u sredini ekrana ko plaža, valovi neki, naborani pijesak, chemtrailsi, šta god... :D

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Gorstak79 kaže...

probija ti lampa doli livo...cak i moj des godina stari tn izgleda bolje od toga...

Šta ti lupetaš kao šaluf na vjetru? 

Ja taj tvoj TN star deset godina nebi koristio ni kao naslonjač za noge :)

 

EDIT: aha, pricas o ovoj starini sto se inace podvaljuje cigićima da ponesu kada kupe staro željezo? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 2:51 (ibme74).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

I njemu je izgleda probila lampa...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Probijeno je njemu štošta

6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

ibme, mislim da moras poceti razmisljati o samoubojstvu...em nisi za seks, em nisi za kompjutere, a ni frendova nemas, pa ne znam zasto bi te itko drzao na hrani :D

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ibme74 kaže...

Šta ti lupetaš kao šaluf na vjetru? 

Ja taj tvoj TN star deset godina nebi koristio ni kao naslonjač za noge :)

 

EDIT: aha, pricas o ovoj starini sto se inace podvaljuje cigićima da ponesu kada kupe staro željezo? 

Da nije malo nisko, mislim nivo monitora i ociju kod tebe u ovom slucaju?

Bubni neku knjigu ispod da vidis ljepote :D

 

P.S. Skini flux to bljesti uzas xD

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

bio u avenue mallu, žena me pustila da se idem igrati u esports arenu 

 

na stranu što su to ryzeni 5 i gtx 1060 u kompovima, dok sam igrao bf1 kao da mi je usporeni film u odnosu na doma komp...

nebi rekao da je neki microstuttering, činilo mi se fluidno ali kao kad gledaš video na nekoj brzini tipa x0.8, koji vrag to može biti?

do kompa, do mreže?

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Kako defektan kad je cherry pikan? Svaki to ima u vecoj ili manjoj mjeri i nikako se ne moze govorit o defektnosti. Ono na njegovim slikama je pretezito glow a manje blb...

Prošla su mi dva kroz ruke i nisam nikad vidio nešto tako užasno kao na tim slikama. Ovaj koji imam sada ima glowa više nego Dellovi, ali druga je vrsta panela i osjetno je jeftiniji, no i dalje je klasu bolji od svega drugog, a probao sam cca. 15-tak monitora u 3 godine. Nema tog TN-a koji se može približiti bilo kojem IPS-u, a kamoli ovom. I TN ima također glow, puno jači sjaj od IPS glowa, samo je bijele boje, a ima i niz problema koje sam spomenuo.

 

I taj glow ti je bitan isključivo ako igraš neku igru koja se odvija po mrklom mraku.

 

VA paneli nemaju glow, istina, ali imaju očajan motion-smear, black crush i iritantni su u većim dijagonalama jer takve uvijek gledaš iz kuta. Halo efekt također. Dobri su za filmove u dnevnoj, bolji od IPS-a, ali ne znam bih li ih odabrao za tamne igre zbog toga što detalje u sjenama doslovno prikolju i time ubiju sve dobro što nude. Meh.

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

bio u avenue mallu, žena me pustila da se idem igrati u esports arenu 

 

na stranu što su to ryzeni 5 i gtx 1060 u kompovima, dok sam igrao bf1 kao da mi je usporeni film u odnosu na doma komp...

nebi rekao da je neki microstuttering, činilo mi se fluidno ali kao kad gledaš video na nekoj brzini tipa x0.8, koji vrag to može biti?

do kompa, do mreže?

 boldano vs. i5 8600k i gtx 1080ti. Da nema razlike, potonje komponente ne bi bile skuplje, grafa i duplo više ;)

 

Stuttering se javlja kad je fps niži od refresh rate-a. Koji su monitori tamo bili? Reza?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
lav1000 kaže...

bio u avenue mallu, žena me pustila da se idem igrati u esports arenu 

 

na stranu što su to ryzeni 5 i gtx 1060 u kompovima, dok sam igrao bf1 kao da mi je usporeni film u odnosu na doma komp...

nebi rekao da je neki microstuttering, činilo mi se fluidno ali kao kad gledaš video na nekoj brzini tipa x0.8, koji vrag to može biti?

do kompa, do mreže?

 boldano vs. i5 8600k i gtx 1080ti. Da nema razlike, potonje komponente ne bi bile skuplje, grafa i duplo više ;)

 

Stuttering se javlja kad je fps niži od refresh rate-a. Koji su monitori tamo bili? Reza?

 Neki viewsonic... fhd lock na 60 je bilo namjesteno...

Nisam imao dojam da mi je tako doma dok sam imao ryzena sa 1060, a mozda i je...covjek se brzo navikne na bolje a da ni ne skuzis

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
XXX kaže...

Ajmo opet pričati o zaozeču grafe. Ovo mi je bezveze. I tak nemate pojma kaj je dobra slika ak nikada niste imali plazmu/oled

Plazmu? Misliš ono što se zapeče nakon 2 mjeseca RTL-a?

 Meni se u četri godine nije zapeklo ništa a bila spojena na PC. Prvih 300 sati ju razrdio, filmski mod i gledanje slike preko cijelog ekrana. Imao sam image retention ali to je kratkotrajni efekt koji nestane sam od sebe. Trenutno sam na VA i to je podnošljivo za igre na velikom ekranu ali u biti preživljavanje do pada cijena OLED-a.

16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ibme74 kaže...
...

 

Koji je to Hugo Boss? Tamno plava boca s zlatnim čepom, ne mogu prepoznati. Bottled Night ima tu boju bočice, ali čep je crni. A njihov Oud je crni s zlatnim čepom. :S

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Pozdrav ekipa :)

 

Ako tko slučajno ima hladnjak za ASUS R9 280 Direct CU II 3 GB GDDR5

 

(ili neki kompatibilan) a da mu ne treba, volio bih da se javi u inbox da se probamo dogovoriti.

 

Prolupao mi cooler a nemam love da kupim drugu grafu pa ako se može osposobit ova, bilo bi zbilja dobro ;)

 

Unaprijed zahvaljujem 

Tigar Krezumica
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Imam ja mozda neki od 280x rasturen u komadima ak ti pase, 500kn😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ako smijem primijetit, opasno vam tema stagnira dok Lujko odrađuje kaznu. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice