Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.623.140
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...
mislioc kaže...

4 jezgre ili ne ako je gaming u pitanju jos uvijek i vise nego dobar za vecinu korisnika.Sve vise mi se cini da ce ryzen dozivit sudbinu Fx-a mark my words.

Gameri ce ga odhebat a profici ce se i dalje drzat provjerenog intela. A sada udrite po TD. Pa i te 4 jezgre su za ryzena Manchester United.

Gameri ne mogu doci do grafickih kartica, on kenja o propasti ryzena koji je razvalio serversku ponudu u svijetu 

 

Volim ovaj bug forum, odlican laksativ kad zatreba 

 Kaj si se opet napusio? Vidim da sve vise ovih youtoubera prelazi na i7 8700k sa ryzena neznam mozda zato kaj im je ryzen bio predobar?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 21:48 (mislioc).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Viator kaže...

Da,zaista slabo pratim,bio sam uvjeren da je lav kupio 8700k možda jer me kontaktirao da kupi od mene drugi primjerak....moja greška,post ispravljen.

 8600k sam na kraju uzeo, evo izgustirao se, poderao sve bencheve i sad se malo vratio u mirne vode, uzeo privjeska, preskocio sam kabylake pa da upotpunim kolekciju.

Malo obogatio kuciste sa pola metra radijatora i to je to...sve kako treba biti 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 22:04 (lav1000).
16 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mislioc kaže...

4 jezgre ili ne ako je gaming u pitanju jos uvijek i vise nego dobar za vecinu korisnika.Sve vise mi se cini da ce ryzen dozivit sudbinu Fx-a mark my words.

Gameri ce ga odhebat a profici ce se i dalje drzat provjerenog intela. A sada udrite po TD. Pa i te 4 jezgre su za ryzena Manchester United.

 Na što točno provjereni, Meltdown, Spectre ili samo visoke cijene ? :)

 

12 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Mladen kaže...
mislioc kaže...

4 jezgre ili ne ako je gaming u pitanju jos uvijek i vise nego dobar za vecinu korisnika.Sve vise mi se cini da ce ryzen dozivit sudbinu Fx-a mark my words.

Gameri ce ga odhebat a profici ce se i dalje drzat provjerenog intela. A sada udrite po TD. Pa i te 4 jezgre su za ryzena Manchester United.

 Na što točno provjereni, Meltdown, Spectre ili samo visoke cijene ? :)

 

 Ne na stabillnost za razliku od nenadhebivog ryzena.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 21:51 (mislioc).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Pored novog 8600k za cca 2050kn, 7700k moze biti max 1500kn, a 6700k 100-150kn manje... tko plati vise od toga blesav covjek...iako mi nije jasno da netko kupuje i7 pa da nema pojma sto se zbiva u hw svijetu pa ide za polovan 7700k/6700k na njuski davati 2000kn.

14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...

hahaha al ovi intelovi procesori se prodaju to je smjesno pricati nisam ni postavio oglas kako treba vec 10 poziva sam imao trljam ruke moga bi brzo 8700k sjesti

Lako je prodati neupućenima, žalosno je to sve kad vidiš četverojezgrene procesore sa cijena od cca. 2000 kn,

a Ryzen 1600 košta cca. 1600 kn, a i5 8600k malo iznad 2000 kn.

Ako je ovaj i7 6700k na Njuškalu tvoj, onda svaka čast na poštenoj cijeni.

 Nije na njuskalu nisam u hrvatskoj pa tako da ga ne stavljam na njusku mada bi mogao ali mi je velika zezancija da salje iz BiH.Kad malo preracunam u vrijednosti vise nisam mogao spustit 2600Kn za procesor i maticnu plocu 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 22:06 (dreadmoore).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mislioc kaže...

4 jezgre ili ne ako je gaming u pitanju jos uvijek i vise nego dobar za vecinu korisnika.Sve vise mi se cini da ce ryzen dozivit sudbinu Fx-a mark my words.

Gameri ce ga odhebat a profici ce se i dalje drzat provjerenog intela. A sada udrite po TD. Pa i te 4 jezgre su za ryzena Manchester United.

 Osam jezgri za 1200 kn koliko me koštao FX? Uzimam odmah, da si barem u pravu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Stare i7-ice kupuje ekipa sto vec ima z170/z270 ploce, po meni je to skroz ok, a zbog tog razloga i drze cijenu jer opet je nekome jeftinije dati 1700-1800 kn za neki sky/kaby i7 nego uzimati 8600k + plocu.

16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...
mislioc kaže...

4 jezgre ili ne ako je gaming u pitanju jos uvijek i vise nego dobar za vecinu korisnika.Sve vise mi se cini da ce ryzen dozivit sudbinu Fx-a mark my words.

Gameri ce ga odhebat a profici ce se i dalje drzat provjerenog intela. A sada udrite po TD. Pa i te 4 jezgre su za ryzena Manchester United.

 Osam jezgri za 1200 kn koliko me koštao FX? Uzimam odmah, da si barem u pravu.

Pa, FX 8x00 je imao 4 modula, svaki modul po dvije nepotpune jezgre, 8 takvih jezgri.

Danas Ryzen 5 s 4 jezgre i hyperthreadingom (dakle, 8 niti i jači od FX-a) imaš za 1100 Kn (Ryzen 5 1400), a ako dodaš i sasvim solidnu integrušu imaš za 1300 Kn.

 

Al đaba to kada 16GB poštene memorije platiš kao taj proc i ploču zajedno.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

 po meni je to skroz ok

Novo je novo, a još k tome i jače sa više jezgri. Ploču uvijek možeš prodati.

Ja osobno niti u ludilu ne bih dao toliko za procesor sa 4 jezgre u 2018 godini,

Z370 ploča se može pronaći solidna za 800 kn, ako proda Z170/Z270 mora dobiti za nju 400 kn.

Ali dobro, ako su ljudi i djeca spremni toliko platiti, neka bude tako,

ali ti procesori po meni ne vrijede više od 1600 kn, za Ryzena R5 1600 koji košta još manje neću niti govoriti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 6:16 (Valentin17).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
191x7 kaže...
XXX kaže...
mislioc kaže...

4 jezgre ili ne ako je gaming u pitanju jos uvijek i vise nego dobar za vecinu korisnika.Sve vise mi se cini da ce ryzen dozivit sudbinu Fx-a mark my words.

Gameri ce ga odhebat a profici ce se i dalje drzat provjerenog intela. A sada udrite po TD. Pa i te 4 jezgre su za ryzena Manchester United.

 Osam jezgri za 1200 kn koliko me koštao FX? Uzimam odmah, da si barem u pravu.

Pa, FX 8x00 je imao 4 modula, svaki modul po dvije nepotpune jezgre, 8 takvih jezgri.

Danas Ryzen 5 s 4 jezgre i hyperthreadingom (dakle, 8 niti i jači od FX-a) imaš za 1100 Kn (Ryzen 5 1400), a ako dodaš i sasvim solidnu integrušu imaš za 1300 Kn.

 

Al đaba to kada 16GB poštene memorije platiš kao taj proc i ploču zajedno.

 To bi bio onda bio FX 4100 a ako bu Ryzen postao novi FX onda želim Ryzen 1700 za 1200 kn . Tek tada kupujem. Do onda privjesak tjera sve kaj želim Inače 2X8 gb 2400 mhz rama je mene prije godinu dana koštalo ispod 800 kn, tak da bum prije išao na i5 8400 danas/sutra ako na njuškalu i7 7700 misle prodavati po 2000 kn.

12 godina
online
Chat tema ljubitelja hardvera

Uvjeren sam da ce i7 7700k otprilike biti cijenom poravnat sa i5 8400 s obzirom da su dosta slicni plus sta se 7700k moze clockat.Tak da nevjerujem da ces ga ubost ispod 1500kn.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Viator kaže...

Tonči nabavio 8700k?

Nisam dugo ništa pisao i nema se što reći nakon nabavke istog proca.

 Da. :) Zašto je to čudno? Trenutno najbolji hackintosh koji mogu složiti bez gnjavaže oko kextova na X299. Dosta dobar kao gejmerska mašina, simpa. Ako dođe 8-core i bude jednako brz po jezgri, prodat ću, ali trenutno je sasvim ok.

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Dosta dobar, simpa, sasvim ok? Lol superlativi za teen casopis, haha.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mislioc kaže...

4 jezgre ili ne ako je gaming u pitanju jos uvijek i vise nego dobar za vecinu korisnika.Sve vise mi se cini da ce ryzen dozivit sudbinu Fx-a mark my words.

Gameri ce ga odhebat a profici ce se i dalje drzat provjerenog intela. A sada udrite po TD. Pa i te 4 jezgre su za ryzena Manchester United.

 Ryzen je iznimno dobra kupovina za sve. Većina gejmera ne igra se na više od 60Hz pa im je sasvim svejedno imali 8700K ili 2700K ili G6950. 8 jezgara je 8 jezgara, jeftinije su (malo) ploče, PCIE stazica je više, što je, ako si gejmer, također jako važno, jer danas i prosječni gejmeri mogu priuštiti NVMe disk, SLI... Ako ti baš ne treba 144Hz, Ryzen je jednostavno bolja kupovina i za gejmere.

Za profiće je također bolji. Threadripper 16 košta 50% manje od ekvivalenta, a daje 90% performansi. Na serverima je doslovno preko noći odnio 25% tržišta.

 

Potaknuo je Intel da izleti s 18 jezgara za ws i 6 za consumere, a Zen+ će to napraviti opet ove godine. Zato što je opako dobar. I jeftiniji.

 

 

Tako da, smiješno je kad uspoređuješ spor procesor koji jednostavno nije dao obećano s iznimno dobrom konkurencijom Intelu.

 

Stjepanj kaže...
Dosta dobar, simpa, sasvim ok? Lol superlativi za teen casopis, haha.lp

 Pa da, simpa je jer je ipak igračka. Cijeli stroj skupa s pločom ne treba ni kućište, sitan je, malen, čak nisam dugo vidio tako sitan procesor. Bilo mi ga je teško stavit u socket jer sam ga morao držat vršcima prstiju.  

 

Inače, od cijelog stroja me najviše oduševljava Corsair H150i Pro - niti jedan vent ne radi, pumpa se ne čuje iako mi je uho doslovno pored, voda je na 25°C, a procesor je (na stocku) od 30°C do 40°C, ovisno radi li ili ne. Naprosto fantastično.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 9:11 (Tonči).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Valentin17 kaže...

Novo je novo, a još k tome i jače sa više jezgri. Ploču uvijek možeš prodati.

Ja osobno niti u ludilu ne bih dao toliko za procesor sa 4 jezgre u 2018 godini,

Z370 ploča se može pronaći solidna za 800 kn, ako proda Z170/Z270 mora dobiti za nju 400 kn.

Ali dobro, ako su ljudi i djeca spremni toliko platiti, neka bude tako,

ali ti procesori po meni ne vrijede više od 1600 kn, za Ryzena R5 1600 koji košta još manje neću niti govoriti.

 Naravno da je novo novo, al cpu bas i nije roba koja se kvari.

 

Evo uzmimo primjer mene koji vec imam z170 plocu, stavio sam bas prije par dana na njusku svoj cpu+plocu cisto informativno da vidim kolko mogu dobiti da idem prodat danas, javio se covjek koji je htio uzeti za 1800kn. Da sam isao na 8600k + plocu platio bi to cca 3k kn, sto znaci da bi morao nadoplatiti 1200kn.

 

Da sam isao prodati samo cpu na njuski bi sigurno za njega dobio 1200kn, a neki 6700kn nakon malo cjenkanja bi isao za 1800kn sto bi dovelo do nadoplate od 600kn.

 

Naravno da 600kn razlike nije puno i da bi ovako imao sve novo, ali stvar je u tome da trenutno razlika 8600k i 6(7)700k u gamingu nije prevelika pa je bolje tih 600kn ulozit u karticu npr, a kad dode neka generacija procesora koja ce biti osjetno bolja ici na nju.

 

Zelim reci da nije sve crno-bijelo, sve ovisi kako tko sebi uspije iskombinirati.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Dosta dobar, simpa, sasvim ok? Lol superlativi za teen casopis, haha.lp

 dođu ti izrazi sami od sebe, kad staviš RGB ram plocice u duginim bojama 

12 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

 Ryzen je iznimno dobra kupovina za sve. Većina gejmera ne igra se na više od 60Hz pa im je sasvim svejedno imali 8700K ili 2700K ili G6950. 8 jezgara je 8 jezgara, jeftinije su (malo) ploče, PCIE stazica je više, što je, ako si gejmer, također jako važno, jer danas i prosječni gejmeri mogu priuštiti NVMe disk, SLI... Ako ti baš ne treba 144Hz, Ryzen je jednostavno bolja kupovina i za gejmere.

Za profiće je također bolji. Threadripper 16 košta 50% manje od ekvivalenta, a daje 90% performansi. Na serverima je doslovno preko noći odnio 25% tržišta.

 

Potaknuo je Intel da izleti s 18 jezgara za ws i 6 za consumere, a Zen+ će to napraviti opet ove godine. Zato što je opako dobar. I jeftiniji.

 

 

Tako da, smiješno je kad uspoređuješ spor procesor koji jednostavno nije dao obećano s iznimno dobrom konkurencijom Intelu.

 

 Tonci pa i ti si profic ali nekako si uvijek na intelu. Lako je posjedovat intela pa pricat kako je threadripper i ryzen super. Dok ne vidim kod tebe da kupujes ryzene i threadrippere prica ne drzi vodu.

 Jbg svi nekako pricaju kako je ryzen predobar ali kad se kupuje za sebe hebi ti to intel je intel.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 10:23 (mislioc).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
Valentin17 kaže...

Novo je novo, a još k tome i jače sa više jezgri. Ploču uvijek možeš prodati.

Ja osobno niti u ludilu ne bih dao toliko za procesor sa 4 jezgre u 2018 godini,

Z370 ploča se može pronaći solidna za 800 kn, ako proda Z170/Z270 mora dobiti za nju 400 kn.

Ali dobro, ako su ljudi i djeca spremni toliko platiti, neka bude tako,

ali ti procesori po meni ne vrijede više od 1600 kn, za Ryzena R5 1600 koji košta još manje neću niti govoriti.

 Naravno da je novo novo, al cpu bas i nije roba koja se kvari.

 

Evo uzmimo primjer mene koji vec imam z170 plocu, stavio sam bas prije par dana na njusku svoj cpu+plocu cisto informativno da vidim kolko mogu dobiti da idem prodat danas, javio se covjek koji je htio uzeti za 1800kn. Da sam isao na 8600k + plocu platio bi to cca 3k kn, sto znaci da bi morao nadoplatiti 1200kn.

 

Da sam isao prodati samo cpu na njuski bi sigurno za njega dobio 1200kn, a neki 6700kn nakon malo cjenkanja bi isao za 1800kn sto bi dovelo do nadoplate od 600kn.

 

Naravno da 600kn razlike nije puno i da bi ovako imao sve novo, ali stvar je u tome da trenutno razlika 8600k i 6(7)700k u gamingu nije prevelika pa je bolje tih 600kn ulozit u karticu npr, a kad dode neka generacija procesora koja ce biti osjetno bolja ici na nju.

 

Zelim reci da nije sve crno-bijelo, sve ovisi kako tko sebi uspije iskombinirati.

 Hmm. Ovisi. Evo vidim, počeli se ljudi masovno žaliti da im X299 procesori idu k vragu. Degradacija prilično gadna na overclockanim procesorima (4.7+).

lav1000 kaže...

 dođu ti izrazi sami od sebe, kad staviš RGB ram plocice u duginim bojama 

 

Nope.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mislioc kaže...

 Tonci pa i ti si profic ali nekako si uvijek na intelu. Lako je posjedovat intela pa pricat kako je threadripper i ryzen super. Dok ne vidim kod tebe da kupujes ryzene i threadrippere prica ne drzi vodu.

 Jbg svi nekako pricaju kako je ryzen predobar ali kad se kupuje za sebe hebi ti to intel je intel.

Meni Intel treba samo zato što Apple Mac ne mogu simulirati na AMD-u. Nema zaobilazno, ali Threadripper 1950X sam kupio za render mašinu i to koristimo. Ima tome par mjeseci već, stavio sam sliku kutije (kutije su zakon) i procesora. 

Nope.
12 godina
online
Chat tema ljubitelja hardvera

Tri masine pod moj pc sve redom intel ergela pa kaj te sram stavit da imas threadrippera.

14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Meni Intel treba samo zato što Apple Mac ne mogu simulirati na AMD-u. Nema zaobilazno, ali Threadripper 1950X sam kupio za render mašinu i to koristimo. Ima tome par mjeseci već, stavio sam sliku kutije (kutije su zakon) i procesora. 

 Vidim da ti služi kao macintosh. Kako ti radi,ima nekih štucanja ili rušenja? Mislim si složit takav stroj radi xcode-a,trenutni macbook je malo spor za moje potrebe. Neznam kako bi mi radio macintosh sa dual boot windows i mac.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mislioc kaže...

Tri masine pod moj pc sve redom intel ergela pa kaj te sram stavit da imas threadrippera.

4 mašine su :))) 3 na onoj slici vidiš spojene u produžni. :)

 Ali MojPC je bio zapravo zafrkancija (ne volim ga ispunjenog) čisto kao preseravanje u kontekstu nekih forumaša i rasprava tu. Nije trajno... Sad ću ga popravit :D

 

izvone kaže...
Tonči kaže...

Meni Intel treba samo zato što Apple Mac ne mogu simulirati na AMD-u. Nema zaobilazno, ali Threadripper 1950X sam kupio za render mašinu i to koristimo. Ima tome par mjeseci već, stavio sam sliku kutije (kutije su zakon) i procesora. 

 Vidim da ti služi kao macintosh. Kako ti radi,ima nekih štucanja ili rušenja? Mislim si složit takav stroj radi xcode-a,trenutni macbook je malo spor za moje potrebe. Neznam kako bi mi radio macintosh sa dual boot windows i mac.

 Nisam još probao, večeras ću. Ali da - htio sam kupiti novi MBP, ali osim što je touchbar sranje, skup je k'o vrag. Normalan stroj 3500 eura. Za tu cijenu mogu složiti dva mnogo, mnogo snažnija hackintosha. Rekao sam Appleu "ne hvala".

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 11:32 (Tonči).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
mislioc kaže...

 Tonci pa i ti si profic ali nekako si uvijek na intelu. Lako je posjedovat intela pa pricat kako je threadripper i ryzen super. Dok ne vidim kod tebe da kupujes ryzene i threadrippere prica ne drzi vodu.

 Jbg svi nekako pricaju kako je ryzen predobar ali kad se kupuje za sebe hebi ti to intel je intel.

Meni Intel treba samo zato što Apple Mac ne mogu simulirati na AMD-u. Nema zaobilazno, ali Threadripper 1950X sam kupio za render mašinu i to koristimo. Ima tome par mjeseci već, stavio sam sliku kutije (kutije su zakon) i procesora. 

Radi hackintosh na AMD Ryzenu, isprobano osobno (ima tutoriale na netu, 9to5mac, insanelymac ili hackintosher traži ako te zanima). Usrano je i komplicirano za napraviti naspram Intela, ali radi. Za Threadripper nisam siguran ali vjerojatno radi i na njemu.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
online
Chat tema ljubitelja hardvera

moderan gaming ono lagano prije posla da si bacim jedan Overwatch. Jedino kaj ne lezi stalno kao XXX.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 11:42 (mislioc).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Radi hackintosh na AMD Ryzenu, isprobano osobno (ima tutoriale na netu, 9to5mac, insanelymac ili hackintosher traži ako te zanima). Usrano je i komplicirano za napraviti naspram Intela, ali radi. Za Threadripper nisam siguran ali vjerojatno radi i na njemu.

 Exactly my point... :) Ja se nemam kad gnjaviti ni s X299 i X99 pa mi je lakše kupiti 100% kompatibilnu platformu, nego se gnjaviti. Računalo od 1-2k eura isplatim vrlo brzo. Deset sati gnjavaže oko podešavanja svaki patch ne baš.

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mislioc kaže...

 

 Tonci pa i ti si profic ali nekako si uvijek na intelu. Lako je posjedovat intela pa pricat kako je threadripper i ryzen super. Dok ne vidim kod tebe da kupujes ryzene i threadrippere prica ne drzi vodu.

 Jbg svi nekako pricaju kako je ryzen predobar ali kad se kupuje za sebe hebi ti to intel je intel.

Jebiga, 7980xe je puno brzi procesor od Threadrippera, treba bit realan. Al za cpu rendere i ostale stvari koje koriste sve dostupne threadove, Threadripper je jako dobar a puno jeftiniji.

7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

ljudi što se događa, eno 8600k 1900kn, 8700k 2800kn?

pao dolar, pao intel, intel se prepao ryzena2???

 

ja mislio da je to premium proizvod nedostupan širim masama, dostupan samo odabranima,  a ono drek... 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
mislioc kaže...

 

 Tonci pa i ti si profic ali nekako si uvijek na intelu. Lako je posjedovat intela pa pricat kako je threadripper i ryzen super. Dok ne vidim kod tebe da kupujes ryzene i threadrippere prica ne drzi vodu.

 Jbg svi nekako pricaju kako je ryzen predobar ali kad se kupuje za sebe hebi ti to intel je intel.

Jebiga, 7980xe je puno brzi procesor od Threadrippera, treba bit realan. Al za cpu rendere i ostale stvari koje koriste sve dostupne threadove, Threadripper je jako dobar a puno jeftiniji.

 Da, s time da ja radim vrlo specifične stvari pa mi je single-core za te stvari važan. No, ne vidim niti jedan razlog da ikad kupim X299 za multi-core performanse...

 

Stigla i 'prava' memorija - 

 I latencije su fine:

 

Inače, Formula ploča je certificirana do 4400 bez problema (https://www.asus.com/Motherboards/ROG-MAXIMUS-X-FORMULA/HelpDesk_QVL/)

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 12:02 (Tonči).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

ljudi što se događa, eno 8600k 1900kn, 8700k 2800kn?

pao dolar, pao intel, intel se prepao ryzena2???

 

ja mislio da je to premium proizvod nedostupan širim masama, dostupan samo odabranima,  a ono drek... 

Premium? Intelov premium pocinje sa 7900x. Ajde nek je za hrvatsku to 7820x..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice