Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.619.880
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
Gorstak79 kaže...

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nvidia_graphics_processing_units

 

Nemam insajder info, imam mozak i wikipediju na kojoj je opisana snaga i prosli izlasci...

 

iduca gen xx50 bi tribala bit dovoljna za dx11 naslove na 1080p (60 fps average) i kostat ce kod nas oko 1400kn, sto mogu mirne dushe zakljucit iz wiki

 

slobbodno bukmarkajte ovaj post..

Jel imate neogranicen pristup internetu tu na Ugljanu? 

O jebote :D poprskao sam stol kavom

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

 

duplo slabije od 1030 + jos lik snima gameplay

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 13:53 (Gorstak79).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Jakovp kaže...
lav1000 kaže...

 Možda misliš na neoscrypt? Cryptonight je doslovno najhladniji algoritam na svijetu

 kupi tuđe fore, do prekjučer je mislio da je furmark alfa i omega za gpu power/temp benchmarke, pa sad tu prodaje finte kao da je neki ekspert, a ne zna ni kako se algoritam zove 

 Ma daj, svakome se može omaknuti

 par min prije ovog smo napisali praktički identičan post o hlađenju, a ja i on ne možemo biti u skladu i harmoniji jer bi se server srušio, pa ga moram malo zaje... 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

 

ja evo danas ako stignem rjesavam se ovog h110i nakon evo dvi godine zadovoljnog korištenja. idemo na medu.

 jel stigao medo?

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
eywa33 kaže...

 

ja evo danas ako stignem rjesavam se ovog h110i nakon evo dvi godine zadovoljnog korištenja. idemo na medu.

 jel stigao medo?

 Stvarno pohvala alphacoolu. naručio uto uvečer ja mislim. srijeda ujutro poslali na dostavu. a i dostava je solidna. iz Njemačke na otok za dva i po dana... samo su mi poslali ventil u srebrnoj a ne crnoj kako sam naručio... barem mislim da sam ubacio crni nikal... al nema veze. ionako ga ne vidim.

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

Tonček, krivo se si izrazio, ne griju se duplo više gpu čipovi (zbog izvedbe hlađenja) jer bi to značilo da imamo gpu temps cca 120°C u prosjeku , već preciznije bi bilo reći generiraju duplo više topline od cpu-a

 

daj nam neku dnevnu dozu hipsterskih skraćenica, to ti bolje ide 

Čekaj, koje sad skraćenice? To što se bolje hlade jer su čipovi ogromni, je posve druga priča.

Posve si pomiješao nešto. Normalni GPU-i danas se griju do 85°C, možeš im pustiti do 95°C, što je sasvim ok za njih, ali ne i za CPU-e koje na tim temperaturama nećeš vidjeti bez bijesnog overclocka.

eywa33 kaže...
Tonči kaže...

 Pa, mrzim bit partibrejker, ali push-pull uvijek ima smisla i u pravilu je bolji od debelog pusha: 

http://www.xtremerigs.net/2015/02/11/radiator-round-2015/5/

 Nisi party brejker nego teoretičar padobranac. Ono, dva konja su vise nego jedan... Svi znamo da će push pull povećati kapacitet hlađenja radijatora za nešto posto. Ali... on hladi 8700k, sa 280mm radijatora. Taj radijator ima dovoljno kapaciteta ohladiti totalno klokanog bez bez push pulla. Znam, jer imam stariji model na istom procesoru... funkcionira jako dobro sa push kombinacijom. push pull može mozda smanjiti buku, ali ionako ih ne moraš vrtit extra brzo ni sa pushom da ga obuzdavas klokanog. ponekad držim na 500rpma i zaboravim profil promijenit... bacim par partija bf1, temp na max 70C. Sa 500rpma! sporije ne može.

 

ja evo danas ako stignem rjesavam se ovog h110i nakon evo dvi godine zadovoljnog korištenja. idemo na medu.

Osim što sam vodeno hladio računala još negdje krajem devedesetih (a siguran sam da ti nisi), samo ti ukazujem da se izruguješ čovjeku na temelju pogrešnih ideja koje imaš i za razliku od tvojih teoretskih i pogrešnih komentara, dajem ti praktični i detaljan test u kojem se vidi da to što si napisao nije točno. Ne samo da nije točno, nego dobar slim radijator u push pullu dat će bolje rezultate u tišem režimu rada od debelog radijatora u samo push modu.

 

Inače, njegov tanki 280mm radijator vjerojatno ima gušći raspored od debelog pa mu je push-pull još važniji, jer će mnogo lakše gurnuti zrak kroz radijator.

Nope.
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

 Stvarno pohvala alphacoolu. naručio uto uvečer ja mislim. srijeda ujutro poslali na dostavu. a i dostava je solidna. iz Njemačke na otok za dva i po dana... samo su mi poslali ventil u srebrnoj a ne crnoj kako sam naručio... barem mislim da sam ubacio crni nikal... al nema veze. ionako ga ne vidim.

 

 Čestitke na prinovi, sutra su krstitke ili kažeš već danas navečer?

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Čekaj, koje sad skraćenice? To što se bolje hlade jer su čipovi ogromni, je posve druga priča.

Posve si pomiješao nešto. Normalni GPU-i danas se griju do 85°C, možeš im pustiti do 95°C, što je sasvim ok za njih, ali ne i za CPU-e koje na tim temperaturama nećeš vidjeti bez bijesnog overclocka.

 pa većina high/mid range gpu tipa 1080 ili 1070 non referent su u rasponu 60-70 temperatura, ovo 85-95 su bloverice ili neke mini izvedbe koje se na tim temp strotlaju na 1500-1600mhz 

 

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
eywa33 kaže...
Tonči kaže...

 Pa, mrzim bit partibrejker, ali push-pull uvijek ima smisla i u pravilu je bolji od debelog pusha: 

http://www.xtremerigs.net/2015/02/11/radiator-round-2015/5/

 Nisi party brejker nego teoretičar padobranac. Ono, dva konja su vise nego jedan... Svi znamo da će push pull povećati kapacitet hlađenja radijatora za nešto posto. Ali... on hladi 8700k, sa 280mm radijatora. Taj radijator ima dovoljno kapaciteta ohladiti totalno klokanog bez bez push pulla. Znam, jer imam stariji model na istom procesoru... funkcionira jako dobro sa push kombinacijom. push pull može mozda smanjiti buku, ali ionako ih ne moraš vrtit extra brzo ni sa pushom da ga obuzdavas klokanog. ponekad držim na 500rpma i zaboravim profil promijenit... bacim par partija bf1, temp na max 70C. Sa 500rpma! sporije ne može.

 

ja evo danas ako stignem rjesavam se ovog h110i nakon evo dvi godine zadovoljnog korištenja. idemo na medu.

Osim što sam vodeno hladio računala još negdje krajem devedesetih (a siguran sam da ti nisi), samo ti ukazujem da se izruguješ čovjeku na temelju pogrešnih ideja koje imaš i za razliku od tvojih teoretskih i pogrešnih komentara, dajem ti praktični i detaljan test u kojem se vidi da to što si napisao nije točno. Ne samo da nije točno, nego dobar slim radijator u push pullu dat će bolje rezultate u tišem režimu rada od debelog radijatora u samo push modu.

 

Inače, njegov tanki 280mm radijator vjerojatno ima gušći raspored od debelog pa mu je push-pull još važniji, jer će mnogo lakše gurnuti zrak kroz radijator.

Ja ne znam jel ti čitaš uopće. Kakvo izrugivanje, kome, halo? Koje pogrešne ideje, komentare... u kojem si ti filmu da mi je znat. Ajd molim te pročitaj mi post kojeg komentiraš pa onda komentiraj ono što sam napisao, a ne što si ti umislio. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
Tonči kaže...

Čekaj, koje sad skraćenice? To što se bolje hlade jer su čipovi ogromni, je posve druga priča.

Posve si pomiješao nešto. Normalni GPU-i danas se griju do 85°C, možeš im pustiti do 95°C, što je sasvim ok za njih, ali ne i za CPU-e koje na tim temperaturama nećeš vidjeti bez bijesnog overclocka.

 pa većina high/mid range gpu tipa 1080 ili 1070 non referent su u rasponu 60-70 temperatura, ovo 85-95 su bloverice ili neke mini izvedbe koje se na tim temp strotlaju na 1500-1600mhz 

 Bitno je koliko topline generiraš. To je jedino mjerljivo kako treba. I GPU i CPU možeš hladiti tekućim dušikom i ostaviti na zraku bez heatsinka. :)

Nope.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...

Pomozite,ne znam koje kuciste da uzmem. Uzimam kuciste u rangu ostalih komponenti. DO 300 kuna. Htio bih sto bolji cable menagment ali i prozirnu stranicu i puno ventilatora,Da uzmem kuciste od 150 kuna i natrpam ga ventilatorima ili d idem na zalman z1 neo,ili aspire i7 i dodam vent,ili coolermaster 3.1 lite i dodam ventilator? Nestrpljiv sam vec tjedan dana ne mogu odluciti. 

 halp? krenuh po aspire i7? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Ja ne znam jel ti čitaš uopće. Kakvo izrugivanje, kome, halo? Koje pogrešne ideje, komentare... u kojem si ti filmu da mi je znat. Ajd molim te pročitaj mi post kojeg komentiraš pa onda komentiraj ono što sam napisao, a ne što si ti umislio. 

Stjepanj kaže...
Ali napraviti obavezno push pull na radijatoru ako imas mjesta.lp
eywa33 kaže...

push pull na 30mm debelom radijatoru je potrebno ko suncu svjetla... glupost.

Tonči kaže...

 Pa, mrzim bit partibrejker, ali push-pull uvijek ima smisla i u pravilu je bolji od debelog pusha: 

http://www.xtremerigs.net/2015/02/11/radiator-round-2015/5/

Stjepanj mu je rekao da, ako ima mjesta, obavezno napravi pp. Ti kažeš da je to glupost i smiješ se dosjetkom tome. Ja ti dajem link na detaljne testove, gdje su pokazali da pp 30mm radijatora daje konzistentno osjetno bolje hlađenje od najboljih push-60mm radijatora.

 

Ništa više. Dakle, jednostavno nije glupost i nije nepotrebno ako se može. U konačnici, s manje buke, dobit će bolje hlađenje. Je li cjenovno isplativo i koje su razlike u temperaturama, nešto je drugo, ali kad gledaš između 75°C i 80°C mnogo je bitnije, nego ako gledaš 30°C i 35°C, slažeš li se?

 

Nope.
7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Tonči, baš si party brejker i ne priznam ti status water cooling prvoborca u Hrvata 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

Tonči, baš si party brejker i ne priznam ti status water cooling prvoborca u Hrvata 

 

 

 

Intel Q6600

POV 8800 GTS 320 EXO

2X2GB DDR2 Corsair Dominator 1066

WD 320GB AAKS

Antec BP500

NZXT Trinity

Thermaltake Bigwater 735

 

moje prvo i jedino vodeno :D

 

video je iz 2011, ali komp iz videa je nedje iz 2006-2007...kasnije sam zamijenio napajanje sa corsair hx1000 i poslije sve prodo...

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 15:17 (Gorstak79).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

 

Ništa više. Dakle, jednostavno nije glupost i nije nepotrebno ako se može. U konačnici, s manje buke, dobit će bolje hlađenje. Je li cjenovno isplativo i koje su razlike u temperaturama, nešto je drugo, ali kad gledaš između 75°C i 80°C mnogo je bitnije, nego ako gledaš 30°C i 35°C, slažeš li se?

 

Ja jedino ne znam kako si ti citao grafove u onom clanku sta si sam linkao jer ti je zakljucak pogresan. Debeli radijatori su u prosjeku malko bolji od p/p tankih, a buka dva venta je naravno nesto malo veca od jednog na isto okretaja.

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Hvala svima na savjetima btw. Ovako sam odlucio montirati - ispravite me ako sam nešto krivo shvatio.

 

 

 

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Hvala svima na savjetima btw. Ovako sam odlucio montirati - ispravite me ako sam nešto krivo shvatio.

 

 

 

Dobro je to, cpu malo hladniji a gpu minimalno topliji nego kad ga stavis na "krov"..

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
eywa33 kaže...

Ja ne znam jel ti čitaš uopće. Kakvo izrugivanje, kome, halo? Koje pogrešne ideje, komentare... u kojem si ti filmu da mi je znat. Ajd molim te pročitaj mi post kojeg komentiraš pa onda komentiraj ono što sam napisao, a ne što si ti umislio. 

Stjepanj kaže...
Ali napraviti obavezno push pull na radijatoru ako imas mjesta.lp
eywa33 kaže...

push pull na 30mm debelom radijatoru je potrebno ko suncu svjetla... glupost.

Tonči kaže...

 Pa, mrzim bit partibrejker, ali push-pull uvijek ima smisla i u pravilu je bolji od debelog pusha: 

http://www.xtremerigs.net/2015/02/11/radiator-round-2015/5/

Stjepanj mu je rekao da, ako ima mjesta, obavezno napravi pp. Ti kažeš da je to glupost i smiješ se dosjetkom tome. Ja ti dajem link na detaljne testove, gdje su pokazali da pp 30mm radijatora daje konzistentno osjetno bolje hlađenje od najboljih push-60mm radijatora.

 

Ništa više. Dakle, jednostavno nije glupost i nije nepotrebno ako se može. U konačnici, s manje buke, dobit će bolje hlađenje. Je li cjenovno isplativo i koje su razlike u temperaturama, nešto je drugo, ali kad gledaš između 75°C i 80°C mnogo je bitnije, nego ako gledaš 30°C i 35°C, slažeš li se?

 

 Glupost je reć "obavezno", jer nije obavezno da ga jebeš. hoće li dobit dobit stupanj, dva tri... hoće. jel to vrijedi dva nova dobra ventilatora od parsto kuna? ne. iz postova vidim da je čovjeku gust potrošit na hw, ali da nije pretjerano zabrinut za neke superklokove i obaranje rekorda. to znaš i ti i stjepko. a znate oba isto tako da stock h115i pro može hladit jako dobro jedan klokan mainstream procesor.

 

ps, lave. ušao je debeljuco! hahahaah

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

 

 Glupost je reć "obavezno", jer nije obavezno da ga jebeš. hoće li dobit dobit stupanj, dva tri... hoće. jel to vrijedi dva nova dobra ventilatora od parsto kuna? ne. iz postova vidim da je čovjeku gust potrošit na hw, ali da nije pretjerano zabrinut za neke superklokove i obaranje rekorda. to znaš i ti i stjepko. a znate oba isto tako da stock h115i pro može hladit jako dobro jedan klokan mainstream procesor.

 

ps, lave. ušao je debeljuco! hahahaah

Ma debeli je bolji na 1300rpm i 1850rpm, tanki p/p je bolji na 750rpm sta je nebitno jer unutar kucista i iza dust filtera neces ku*ca ohladit sa 750rpm. 

Vrhunski 120 ventovi su takorec necujni na 1300rpm a kapacitet hladjenja je daleko veci nego na 750rpm. 

13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Hvala svima na savjetima btw. Ovako sam odlucio montirati - ispravite me ako sam nešto krivo shvatio.

 

 

 

 Ovako nešto? http://prntscr.com/iiu3c6, http://prntscr.com/iiu1nh

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 19:18 (DiRT).
12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera
13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Jao, ovo treba dobro učvrstiti u kućištu, meni se ne sviđaju takve glomazne kartice,

draža mi je npr. EVGA FTW3 iCX.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

 "Kartica dolazi u kutiji u kakve je nekada Nvidia pakirala svoje nove top modele" / i sada ih tako pakira. Meni su Xp i V Titani do[li tako.

Nope.
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

ps, lave. ušao je debeljuco! hahahaah

 ajmo benchevi i gameplayi, ne priznamo ništa dok ne vidimo na djelu 

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Testiranje u toku :) Samo jedno ću reći za sada - najbolji i najtiši AIO koji sam imao prilike isprobati ikada. Apsolutna tišina i na Performance modu... temp cpu 4.7Ghz 1.175V ne prelazi 64c u 100% loadu nakon pola sata (nisam dalje testirao još). Ali najveća razlika je u grafi što sam se potajno i nadao. Dakle s crnim kamenom 3 je na 100% loada isla preko 76-77c a sada ne prelazi 68c LOL.. ovo mi je bio totalni wow, ali očito je airflow trenutno puno bolji nego je bio prije Corsaira. Uglavnom nije mi žao ni lipe od cijene koju sam ga platio!

 

Isprobavam trenutno OC memorije, zanimljivo kako mi sa 4x8GB TridentZ-a neće bootati preko 3400Mhz, a kad izvadim 2 komada (tj. ostane samo 2x8GB) boota na 3600 bez problema (3200 default clock) - weird, ostati će na 3400 ocito.

 

Eeeee btw nisam napravio push-pull još, samo AIO front kao intake i 2x exhaust (rear/top) trenutno. Pričekati ću da mi stignu Arctic case fanovi i adapteri u ponedjeljak jer nemam više 3 pinskih konektora na ploci a ni splittera

 

Tonči je li normalno da je pumpa uvijek na max rpm? Gledam u Corsair LINK-u i stalno je na 2220 rpm, ne mijenja nista (Balanced mod) - spojena je na USB header normalno.

Nevermind... stavio na Quiet mod i onda pada i ispod 1000 rpm, sorry.

 

Isprobao 5Ghz na 1.325V, još uvijek ide preko 80c.. očito će trebati delid :P ali nema veze. Ionako je 99.9% šansa da ga neću imati toliko dugo vremena koliko mu traje jamstvo (3 god.) tako da ako bi radio delid bilo bi ga vjerujem teško prodati bez garancije.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 23:31 (mrsmith).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
eywa33 kaže...

ps, lave. ušao je debeljuco! hahahaah

 ajmo benchevi i gameplayi, ne priznamo ništa dok ne vidimo na djelu 

Evo tek sam sad zgotovio. Zadovoljan sam kako je ispalo. Nisam ni testirao temperature još kako treba. Zavrtio superposition, grafa nije vidila 34°C do kraja bencha. Ambient 23°C. 

 

Malo me bleedanje umorilo. Stavio sam fill port, a bleedao sam preko 240 rada tako da bi ga izvadio, stavio na vrh i puštao zrak vanka dok je na fill bio spojen rezervar. Poslije sam izvadio rezervar i ostavio ventil za praznit/punit. Zavrtio sam i prime malo, nisam oduševljen nešto. No nisam ni očekivao previše. Max temp nakon 10ak min 72°C... štaš, majoneza. Ali za postavit medu sam se slomio. Nije mi nitko bio pri ruci pa sam morao solo... užas su izveli mounting. Gore nisu mogli nikako.

 

Uglavnom evo skalamerije. Moram još par ventova uzet. Trenutno mi je 240 na pullu samo.

 

edit: evo bacio malo bf1. Cpu je par stupnjeva hladniji nego sa h110i; temp je na bf1 šaltala oko 55-58°C. GPU je isto 2-3°C hladnija nego samo sa 240 radom. Tako nešto sam i očekivao. Stavim koji klip kad stignem.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 2:51 (eywa33).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
lav1000 kaže...
eywa33 kaže...

ps, lave. ušao je debeljuco! hahahaah

 ajmo benchevi i gameplayi, ne priznamo ništa dok ne vidimo na djelu 

Evo tek sam sad zgotovio. Zadovoljan sam kako je ispalo. Nisam ni testirao temperature još kako treba. Zavrtio superposition, grafa nije vidila 34°C do kraja bencha. Ambient 23°C. 

 

Malo me bleedanje umorilo. Stavio sam fill port, a bleedao sam preko 240 rada tako da bi ga izvadio, stavio na vrh i puštao zrak vanka dok je na fill bio spojen rezervar. Poslije sam izvadio rezervar i ostavio ventil za praznit/punit. Zavrtio sam i prime malo, nisam oduševljen nešto. No nisam ni očekivao previše. Max temp nakon 10ak min 72°C... štaš, majoneza. Ali za postavit medu sam se slomio. Nije mi nitko bio pri ruci pa sam morao solo... užas su izveli mounting. Gore nisu mogli nikako.

 

Uglavnom evo skalamerije. Moram još par ventova uzet. Trenutno mi je 240 na pullu samo.

 

edit: evo bacio malo bf1. Cpu je par stupnjeva hladniji nego sa h110i; temp je na bf1 šaltala oko 55-58°C. GPU je isto 2-3°C hladnija nego samo sa 240 radom. Tako nešto sam i očekivao. Stavim koji klip kad stignem.

i ti umjetničke slike stavio, debeli je na krovu??, slabo se vidi

to je to, čim debeljuco uđe u loop delta T na gpu dolazi na 10ak°C u odnosu na amb, identično kao kod mene što je bilo, i medo je koji stupanj bolji od AIO 240-280mm

ostavi tako i rokaj, vidim entuzijastčni raspored si stavio gpu<rad<cpu<rad, nema dalje 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Testiranje u toku :) Samo jedno ću reći za sada - najbolji i najtiši AIO koji sam imao prilike isprobati ikada. Apsolutna tišina i na Performance modu... temp cpu 4.7Ghz 1.175V ne prelazi 64c u 100% loadu nakon pola sata (nisam dalje testirao još). Ali najveća razlika je u grafi što sam se potajno i nadao. Dakle s crnim kamenom 3 je na 100% loada isla preko 76-77c a sada ne prelazi 68c LOL.. ovo mi je bio totalni wow, ali očito je airflow trenutno puno bolji nego je bio prije Corsaira. Uglavnom nije mi žao ni lipe od cijene koju sam ga platio!

 

Isprobavam trenutno OC memorije, zanimljivo kako mi sa 4x8GB TridentZ-a neće bootati preko 3400Mhz, a kad izvadim 2 komada (tj. ostane samo 2x8GB) boota na 3600 bez problema (3200 default clock) - weird, ostati će na 3400 ocito.

 

Eeeee btw nisam napravio push-pull još, samo AIO front kao intake i 2x exhaust (rear/top) trenutno. Pričekati ću da mi stignu Arctic case fanovi i adapteri u ponedjeljak jer nemam više 3 pinskih konektora na ploci a ni splittera

 

Tonči je li normalno da je pumpa uvijek na max rpm? Gledam u Corsair LINK-u i stalno je na 2220 rpm, ne mijenja nista (Balanced mod) - spojena je na USB header normalno.

Nevermind... stavio na Quiet mod i onda pada i ispod 1000 rpm, sorry.

 

Isprobao 5Ghz na 1.325V, još uvijek ide preko 80c.. očito će trebati delid :P ali nema veze. Ionako je 99.9% šansa da ga neću imati toliko dugo vremena koliko mu traje jamstvo (3 god.) tako da ako bi radio delid bilo bi ga vjerujem teško prodati bez garancije.

 Da, pumpa može na <1000, ~2000 i <3000. Meni je pumpa na Quiet, ventovi na Zero RPM.

eywa33 kaže...

 

Uglavnom evo skalamerije. Moram još par ventova uzet. Trenutno mi je 240 na pullu samo.

 

edit: evo bacio malo bf1. Cpu je par stupnjeva hladniji nego sa h110i; temp je na bf1 šaltala oko 55-58°C. GPU je isto 2-3°C hladnija nego samo sa 240 radom. Tako nešto sam i očekivao. Stavim koji klip kad stignem.

 Meni to lijepo izgleda. :) Iako bi hard-tubing bio još bolji. 

 

 

Dakle, priča o delidu koji ovaj vikend radim na još dva 8600K i 8700K i idući tjedan vjerojatno i 7980XE:

 

Kratak vodič kroz pitanje treba li napraviti delid:

 

da.

 

Kraj.

 

Naime. Iako se možda bojite uništiti CPU od 300 eura, ipak je to CPU od 300 eura. Nije 3000, nije 30.000. Šansa da uništite 8700K je jako mala, jer je PCB s procesorom čist od komponenti, a PCB i procesor su mnogo izdržljiviji nego ljudi zapravo misle. Veća je opasnost da podnicu (ono ispod) procesora, gdje je hrpa komponenti, zapnete za papir ili sl. 

Svakako, tool čini delid trivijalnim. Skine se lako, plastikom (kreditna) malo ogulite ljepilo i to je to. Tekući metal se izrazito lako razmazuje i puno je bolji za rad od običnih pasti jer se ne razdvaja, vrlo je homogen i izrazito je lako namjestiti ga samo po procesoru, da ne curi uokolo. Lako ga je i dozirati, barem ovom špricom s iglom, koju donosi Conductonaut.

Relid se radi tako da stavite malo ljepila na dva boka i vratite lid. Lid, suprotno onome što možda mislite, nije egzaktna znanost. Ne mora biti savršeno poravnat, jer ni u socketu nije pretjerano bitan. CPU legne savršeno u socket, a lid može biti 1mm i 1º off, ništa strašno.

 

Uglavnom, 45 minuta kasnije, nakon divljenja procesoru, 35 minuta duljeg postupka, nego je realno potrebno, rezultati su impresivni i lako razljute: Intel zaista u procesore stavlja teško smeće od paste.

 

8700K je prije tražio 1,33V da preživi Prime 95 na oko 92ºC na 5,2GHz u ambijentu od 23ºC i s ventovima na 3x1600RPM i H150i Pro radijatorom.

Sada isti procesor bez problema gura 5,3GHz na 1,4V do maksimalno 72ºC 66ºC u istim uvjetima. 

Idle temperatura je s 37-42ºC na 5,2 došla na istom taktu na 26ºC, samo 5ºC više od vode koja u idleu "pliva" na 1-3ºC više od ambijenta.

U svim slučajevima cache je na 4,2GHz. Da, može na 4,5 i 4,6, ali temperatura ide gore, a osim benchmarka nema neke koristi u praksi.

 

Na 5.4 i 1.48V se boota, ali sruši na multi-core Cinebenchu i Primeu. :( Ali naći će se rješenje. :P

 

 

https://valid.x86.fr/7cw2b1

 

 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 11:59 (Tonči).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ja sad riskiram ispasti bedak... Na AIO mozes spojiti u isto vrijeme i proc i grafu? Mislim, znam da je hipotetski moguce ali me zanima da li dodatne cijevi i blok dobijes ili moras posebno kupiti?

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera
Pa to već i ptice na grani pjevaju. Izvrsni procesori praktički shebani užasnom pastom kada je overkloking u pitanju...a ne vidim kada to nije overkloking u pitanju ako kupiš K veziju koju si i dodatno platio zbog toga. Da su lemili bili bi bez mane....ali eto štede na svemu. Super je kak ga delidom ukrotiš ali meni osobno je to "divljačko" ponašanje prema hardveru i nebi to nikada radio, radije onda kupim non K verziju i ne klokam ništa.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice