Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.611.842
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

 Meni to lijepo izgleda. :) Iako bi hard-tubing bio još bolji. 

 Razmišljam o hard tubingu, već sam stavio u košaru sve što mi treba... ali prvo bih ipak uzeo novo kućište. Sa debljim 360mm radijatorom u krovu je ovdje zeznuto radit. U pravilu, ovdje ne ide deblje od 30mm po službenim podacima. OC3D je rekao da ide max 40mm, a ja sam evo uspio i 45mm debeljucu ubacit. 

Tonči kaže...

Dakle, priča o delidu koji ovaj vikend radim na još dva 8600K i 8700K i idući tjedan vjerojatno i 7980XE:

 

Kratak vodič kroz pitanje treba li napraviti delid:

 

da.

 

Kraj.

 

Naime. Iako se možda bojite uništiti CPU od 300 eura, ipak je to CPU od 300 eura. Nije 3000, nije 30.000. Šansa da uništite 8700K je jako mala, jer je PCB s procesorom čist od komponenti, a PCB i procesor su mnogo izdržljiviji nego ljudi zapravo misle.

 Nije to neka lova istina. Mene više brine činjenica da mi je prvi bio radio normalno, a onda propuvao nekako, iako sam dobro na voltažu kad sam klokao. 1.28v je bila na 5ghz, uspio odvrtit cb i nakon restarta ušao u boot-loop, procesor u banani... Malo me strah, ne zato što bi ga mogao uništit - jer je jednostavna metoda - već zato što me strah da ne rikne slično ko prvi put, a gare nema. 

Tonči kaže...

Uglavnom, 45 minuta kasnije, nakon divljenja procesoru, 35 minuta duljeg postupka, nego je realno potrebno, rezultati su impresivni i lako razljute: Intel zaista u procesore stavlja teško smeće od paste.

 

8700K je prije tražio 1,33V da preživi Prime 95 na oko 92ºC na 5,2GHz u ambijentu od 23ºC i s ventovima na 3x1600RPM i H150i Pro radijatorom.

Sada isti procesor bez problema gura 5,3GHz na 1,4V do maksimalno 72ºC u istim uvjetima. 

Idle temperatura je s 37-42ºC na 5,2 došla na istom taktu na 26ºC, samo 5ºC više od vode koja u idleu "pliva" na 1-3ºC više od ambijenta.

U svim slučajevima cache je na 4,2GHz. Da, može na 4,5 i 4,6, ali temperatura ide gore, a osim benchmarka nema neke koristi u praksi.

 

Na 5.4 i 1.48V se boota, ali sruši na multi-core Cinebenchu i Primeu. :( Ali naći će se rješenje. :P

 

 

https://valid.x86.fr/7cw2b1

 Ajde mora to još gore malo. Na kojem si to taktu na tom skoru? Meni je bio iznad 1700 sa 5.2 ja mislim. Dr. Premium je uspio nabit solidno iznad 1700 sa 5.3. Ajde, nećeš valjda dozvolit da ti Luci vadi mast sad kad se vrati sa odmora? 

Friday kaže...

Ja sad riskiram ispasti bedak... Na AIO mozes spojiti u isto vrijeme i proc i grafu? Mislim, znam da je hipotetski moguce ali me zanima da li dodatne cijevi i blok dobijes ili moras posebno kupiti?

Jel to misliš na ovaj moj setup? Na AIO koji je expandable možeš stavljat još jedan blok/radijator, ovisno koliko je pumpa jaka. U ovoj mojoj kombinaciji imaš dvije pumpe; u gpu bloku jedna i u cpu bloku jedna. Imaš dosta opcija na Alphacool-u; možeš uzet AIO za gpu i cpu odvojeno, možeš uzet samo pumpu/blok (kao što sam ja sad) i sve to spojit custom tubingom. Njihov tubing u kitu ima quick disconnect šeme i kad tako spojiš ova dva bloka to izgleda rusvaj u kanti. Ja sam uzeo ovaj tubing, par fittinga i to pospajao da izbjegnem taj nered.

 

Uglavnom nisam htio ići na ek i slične (konvencionalne) custom loop opcije jer mi se jako svidilo prvenstveno to kako Eiswolf (gpu AIO) drži gpu core na bolesno niskim temperaturama. Nema puno blokova za gpu koji mogu tako niske core temp imat. Onda sam uzeo, umjesto 120mm rada koji dođe stock na Eiswolf kitu, 240mm radijator što mi je spustilo temp za još par stupnjeva, a sad sam uzeo ovaj cpu blok/pumpu i još jedan 360 rad i to sve pospajao ko gore u slici. 

 

Evo uploadam klip neki pa ga zalipim ode.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...
Pa to već i ptice na grani pjevaju. Izvrsni procesori praktički shebani užasnom pastom kada je overkloking u pitanju...a ne vidim kada to nije overkloking u pitanju ako kupiš K veziju koju si i dodatno platio zbog toga. Da su lemili bili bi bez mane....ali eto štede na svemu. Super je kak ga delidom ukrotiš ali meni osobno je to "divljačko" ponašanje prema hardveru i nebi to nikada radio, radije onda kupim non K verziju i ne klokam ništa.

Pazi, i bez delida, ako imaš solidan hladnjak, možeš klokat bez većih problema. Ako imaš neki mid-end zračnjak, jebiga temp će ići preko 80°C na recimo 1.28-1.3v@5ghz. Ali ako uzimaš proc od 3 soma, računaš isto na neki bolji, 240-280 AIO koji odlično rade posao. Ne opravdavam Intela nikako, samo želim reć da nije kraj svijeta ako je majoneza ispod. Živcira malo, al pogotovo sad kad imam 600x45mm radijatora u kućištu me boli briga, mogu stavit i svinjsku mast što se mene tiče. 

 

evo uploadam video pa ćeš vidit da to nisu neke temperature, iako sam na 5ghz. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Friday kaže...

Ja sad riskiram ispasti bedak... Na AIO mozes spojiti u isto vrijeme i proc i grafu? Mislim, znam da je hipotetski moguce ali me zanima da li dodatne cijevi i blok dobijes ili moras posebno kupiti?

 U pravi AIO ne. AIO je zatvoreni sustav i jedino takav je zaista maintenance-free, jer ne gubi vodu, nema alge i sl. sranja koja dobiješ kad radiš s nesterilnim rješenjem kakvo je hibrid (ono što zovu AIO, a nije) i "full custom".

XXX kaže...
Pa to već i ptice na grani pjevaju. Izvrsni procesori praktički shebani užasnom pastom kada je overkloking u pitanju...a ne vidim kada to nije overkloking u pitanju ako kupiš K veziju koju si i dodatno platio zbog toga. Da su lemili bili bi bez mane....ali eto štede na svemu. Super je kak ga delidom ukrotiš ali meni osobno je to "divljačko" ponašanje prema hardveru i nebi to nikada radio, radije onda kupim non K verziju i ne klokam ništa.

Da. Ma nema tu ničeg divljačkog. Lid je doslovno zalijepljen na PCB silikonom. Sve što delid radi je odlijepiš i zalijepiš iznova. Istim silikonom kojim to oni rade. Zapravo, umjesto smeća, stavljaš TIM koji nije sramota za tako finu tehnologiju. Nije samo overclocking u pitanju; meni su se idle i 4.4/4.7 temperature (stock) spustile drastično. Jednostavno, Intel je na njih stavio takvo smeće od TIM-a, da šteti procesoru - zadržava toplinu, umjesto da je odvodi.

 

Garancija najmanje treba tu brinuti. Procesori su ili DOA ili traju.

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

 U pravi AIO ne. AIO je zatvoreni sustav i jedino takav je zaista maintenance-free, jer ne gubi vodu, nema alge i sl. sranja koja dobiješ kad radiš s nesterilnim rješenjem kakvo je hibrid (ono što zovu AIO, a nije) i "full custom".

 AIO može bit expandable i CLC. To što je AIO uglavnom bio donedavno i CLC, danas ne vrijedi baš. Sad ima masu AIO sistema koji se reklamiraju kao "expandable". Meni je ovaj h110i kojeg sam koristio već 2 godine bio odličan i stvarno je totalno maintanance-free opcija. Radio je bez ikakvih problema od prvog dana do... jučer, kad sam ga izvadio :)

Tonči kaže...

Garancija najmanje treba tu brinuti. Procesori su ili DOA ili traju.

 A šta je onda bio onaj moj prvi 8700k koji je prvo uspješno bootao, i zavrtio CB. Temp bile ispod 80°C kad je vrtio... a onda truba. Doslovno je propuvao. Tehnički nije bio DOA jer je radio, istina 5 minuta, ali je radio... Ma delidao bi ja ovog, al dok mogu držat temperature ispod 70°C, stvarno me boli briga.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 11:41 (eywa33).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Dr. Delid kaze da majoneza kao neka smrvljena kreda, Tonci u pravu si, to je vise izolator nego vodic topline.

Sad  me mami ovo delid sranje pa privjesak bi dosao na deltu 5 od amb sa delidom

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

 Nije to neka lova istina. Mene više brine činjenica da mi je prvi bio radio normalno, a onda propuvao nekako, iako sam dobro na voltažu kad sam klokao. 1.28v je bila na 5ghz, uspio odvrtit cb i nakon restarta ušao u boot-loop, procesor u banani... Malo me strah, ne zato što bi ga mogao uništit - jer je jednostavna metoda - već zato što me strah da ne rikne slično ko prvi put, a gare nema. 

 Ajde mora to još gore malo. Na kojem si to taktu na tom skoru? Meni je bio iznad 1700 sa 5.2 ja mislim. Dr. Premium je uspio nabit solidno iznad 1700 sa 5.3. Ajde, nećeš valjda dozvolit da ti Luci vadi mast sad kad se vrati sa odmora? 

 Većina ne zna za ovo: https://click.intel.com/tuningplan/

 

Score je malo niži zbog keša koji je na 4.2. To mi odgovara. 4.2 mi je sasvim dosta. Više od toga više grije CPU, a i memorija je već jako visoko, s iznimnim latencijama i nemam baš neke koristi osim u sintetici ići s time više. IMC je već napregnut zbog 4266 i CL17. 

Ako ga gurnem na 4.5 ili 5GHz, trebam 1.49-1.5V za sve, score je na 1830-ish, ali se onda opet grije na 85-95 stupnjeva. Možda kad bude custom loop pa dobijem 5-10 stupnjeva niže nazad na 75-85. No, prilično mi je ok ovo. :=)

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ajde okači ti taj 1800 skor, čist da se nađe :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ali taj Intel protection plan stiti samo od problema s overclockingom, ne i od krepanog proca nakon sto je bio deliddan (tj. svojevrsnog fizickog ostecenja)

 

Ja sam isto cache postavio na 4.2 i temp su lijepe dok ne idem na 5G+. Inace je sve ispod 65c u loadu.

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

stvarno moram prestat pratit ovaj podforum, vrag mi nije dao mira 

 

https://postimg.org/image/jn1ivef19/

 

https://postimg.org/image/z8iufdtkd/

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 12:50 (phanteks).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
phanteks kaže...

stvarno moram prestat pratit ovaj podforum, vrag mi nije dao mira 

 

https://postimg.org/image/jn1ivef19/

 

https://postimg.org/image/z8iufdtkd/

jbt ti baš imaš smisla za ove stvari, ja to nebi uspio napravit ovako uredno da se još 10 puta rodim...

vrijeme da osnuješ phanteks water cooling enthusiast d.o.o. i kreneš sa sastavljanjem custom loopova 

 

samo pumpa u CM-u radi ili si osposobio nekako i AC pumpu?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Ali taj Intel protection plan stiti samo od problema s overclockingom, ne i od krepanog proca nakon sto je bio deliddan (tj. svojevrsnog fizickog ostecenja)

 

Ja sam isto cache postavio na 4.2 i temp su lijepe dok ne idem na 5G+. Inace je sve ispod 65c u loadu.

 Ne, prihvaćaju uredno procesore koji su delidani ako nisu mehanički oštećeni. Dakle, ako ga slomiješ, razbiješ mehanički, to ti neće priznati. No, ako ga strujno oštetiš dok je delidan, hoće. Razlika je jasno uočljiva.

 

Meni je VCCIN/VCCSA na oko 1.3V, dosta su osjetljivi za namještanje pa ću sad s tim se pozabaviti da idu malo niže. 5.3/4.5 na 1.48V ide do 1760/240, do 72ºC, ali sam sretniji na 1.4V i 5.2/4.5 i 65ºC koliko u loadu imam. Napon je ipak solidan pa ne bih ako ne moram. :)

 

https://imgur.com/a/IzuY5

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 13:44 (Tonči).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
mrsmith kaže...

Ali taj Intel protection plan stiti samo od problema s overclockingom, ne i od krepanog proca nakon sto je bio deliddan (tj. svojevrsnog fizickog ostecenja)

 

Ja sam isto cache postavio na 4.2 i temp su lijepe dok ne idem na 5G+. Inace je sve ispod 65c u loadu.

 Ne, prihvaćaju uredno procesore koji su delidani ako nisu mehanički oštećeni. Dakle, ako ga slomiješ, razbiješ mehanički, to ti neće priznati. No, ako ga strujno oštetiš dok je delidan, hoće. Razlika je jasno uočljiva.

 

Meni je VCCIN/VCCSA na oko 1.3V, dosta su osjetljivi za namještanje pa ću sad s tim se pozabaviti da idu malo niže. 5.3/4.5 na 1.48V ide do 1760/240, do 72ºC, ali sam sretniji na 1.4V i 5.2/4.5 i 65ºC koliko u loadu imam. Napon je ipak solidan pa ne bih ako ne moram. :)

 

https://imgur.com/a/IzuY5

Ne ide ispod te voltaže na 5.2 na CB? Ja sam samo zavrtio CB na 5.2@1.36v. Nešto veći skor od tog, a memorija mi je bila obični xmp na 3000mhz.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
Tonči kaže...
mrsmith kaže...

Ali taj Intel protection plan stiti samo od problema s overclockingom, ne i od krepanog proca nakon sto je bio deliddan (tj. svojevrsnog fizickog ostecenja)

 

Ja sam isto cache postavio na 4.2 i temp su lijepe dok ne idem na 5G+. Inace je sve ispod 65c u loadu.

 Ne, prihvaćaju uredno procesore koji su delidani ako nisu mehanički oštećeni. Dakle, ako ga slomiješ, razbiješ mehanički, to ti neće priznati. No, ako ga strujno oštetiš dok je delidan, hoće. Razlika je jasno uočljiva.

 

Meni je VCCIN/VCCSA na oko 1.3V, dosta su osjetljivi za namještanje pa ću sad s tim se pozabaviti da idu malo niže. 5.3/4.5 na 1.48V ide do 1760/240, do 72ºC, ali sam sretniji na 1.4V i 5.2/4.5 i 65ºC koliko u loadu imam. Napon je ipak solidan pa ne bih ako ne moram. :)

 

https://imgur.com/a/IzuY5

Ne ide ispod te voltaže na 5.2 na CB? Ja sam samo zavrtio CB na 5.2@1.36v. Nešto veći skor od tog, a memorija mi je bila obični xmp na 3000mhz.

 Puno struje treba IMC ya 4,26 u odnosu na 3. 

 

Uz malo više napona na VCCSA, dobio sam ovo:

https://imgur.com/a/ROyq5

 

1720/228/5.2/4.5/1.408V/1.33V/1.3283V

CBM/CBS/CORE/UNCORE/VCORE/VCCIN/VCCSA

 

 

Nope.
7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

30 grama čiste ljubavi 

 

samo skidanje ihsa traje 2-3 minute, više zezancije sa struganjem ovog katrana sa strane...

 

premazao ga sa CM mastergel makerom... idle temp praktički sobna 22-24°C, CB koji je za privjeska pravi bench jer to nije više 20sec kao sa 8600k pokazalo 36°C 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 14:47 (lav1000).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

30 grama čiste ljubavi 

 

samo skidanje ihsa traje 2-3 minute, više zezancije sa struganjem ovog katrana sa strane...

 

 

 Da, katran traje, a skidanje je trivijalno.

-----

 

 

5.3 na 1.45V - 

https://imgur.com/a/Mo3Sv

 

Pouno napona za nešto što realno ne trebam. :) Radije sam na 1.4V za 5.2.

Nope.
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
lav1000 kaže...

30 grama čiste ljubavi 

 

samo skidanje ihsa traje 2-3 minute, više zezancije sa struganjem ovog katrana sa strane...

 

 

 Da, katran traje, a skidanje je trivijalno.

-----

 

 

 treba od derBauera naručiti srebrni ihs za privjeska 

7 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
phanteks kaže...

stvarno moram prestat pratit ovaj podforum, vrag mi nije dao mira 

 

https://postimg.org/image/jn1ivef19/

 

https://postimg.org/image/z8iufdtkd/

jbt ti baš imaš smisla za ove stvari, ja to nebi uspio napravit ovako uredno da se još 10 puta rodim...

vrijeme da osnuješ phanteks water cooling enthusiast d.o.o. i kreneš sa sastavljanjem custom loopova 

 

samo pumpa u CM-u radi ili si osposobio nekako i AC pumpu?

 oprosti što tek sad odgovaram, imao sam muku sa punjenjem vode u sistem kad nema spremnika

 

haha ne bi tu baš bilo posla, to mi je više kao hobi

 

sve radi preko CM pumpe, AC pumpa je raskopana i sad služi kao CPU vodeni blok

 

nisam baš dobio neki gain u temperaturi, nekih 2-3C s tim da 240mm rad nije više push/pull, cpu ima malo povećanu temperaturu u idleu jer voda nije skroz ohlađena dok rudari, ipak bi ovdje treba jedan 360mm radijator

 

i zanemarite zelenu tekućinu, samo sam vratio tekućinu iz CM i dodao još destilirane vode

 

uglavnom plan mi je uspio, ja zadovoljan

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 16:56 (phanteks).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
phanteks kaže...
lav1000 kaže...
phanteks kaže...

stvarno moram prestat pratit ovaj podforum, vrag mi nije dao mira 

 

https://postimg.org/image/jn1ivef19/

 

https://postimg.org/image/z8iufdtkd/

jbt ti baš imaš smisla za ove stvari, ja to nebi uspio napravit ovako uredno da se još 10 puta rodim...

vrijeme da osnuješ phanteks water cooling enthusiast d.o.o. i kreneš sa sastavljanjem custom loopova 

 

samo pumpa u CM-u radi ili si osposobio nekako i AC pumpu?

 oprosti što tek sad odgovaram, imao sam muku sa punjenjem vode u sistem kad nema spremnika

 

haha ne bi tu baš bilo posla, to mi je više kao hobi

 

sve radi preko CM pumpe, AC pumpa je raskopana i sad služi kao CPU vodeni blok

 

nisam baš dobio neki gain u temperaturi, nekih 2-3C s tim da 240mm rad nije više push/pull, cpu ima malo povećanu temperaturu u idleu jer voda nije skroz ohlađena dok rudari, ipak bi ovdje treba jedan 360mm radijator

 

i zanemarite zelenu tekućinu, samo sam vratio tekućinu iz CM i dodao još destilirane vode

 

uglavnom plan mi je uspio, ja zadovoljan

 

 

 ja ubuduće prelazim na phantekscool d.o.o uzet ću neku foundersicu iz nove generacije čiji proizvođač dozvoljava rastavljanje, neki AIO 240-280 i šaljem tebi na doradu 

100kn/h uslugu montaže AIO na GPU je mislim da je fer cijena da naplatiš za kolege sa foruma, a vanjskim naručiteljima 200kn/h i eto biznisa 

12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

ja bi u taj sistem ulio "kreča" da sve bude u bijelom tonu ovak je bezveze!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Evo jedan kraći video sa skalamerijom u akciji. Ništa revolucionarno u odnosu na prošli setup jer su i sa h110/vuk duplim loopom temp bile odlične. Ovo je blaža nadogradnja što se tiče temperatura, ali fakat mi je bilo nezamislivo da se može čip od 300w tdp-a držat na 30 i kusur celzijusa...

 

U početku je temp niža jer load nije konstantno na 99% radi fps capa. Poslije sam podigao resolution scaling da podebljam usage, tad je otišla temperatura nešto više naravno. Par settingsa na high je bzvz, ostalo od kad sam testirao nešto... Nekidan sam stavio na medium da vidim razliku... bacio partiju dvi, izašao iz igre ali nisam vratio postavke i igrao tako sljedećih par dana na medium postavkama. Skužim ja kako mi nešto slab load na grafi, temperature ispod 38°C koje su bile tada... Eto kako sam skužio da je grafika na medium postavkama - brojke u kutu, a ne sami izgled igre. Pa ti nemoj gledat brojke, e! 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Evo jedan kraći video sa skalamerijom u akciji. Ništa revolucionarno u odnosu na prošli setup jer su i sa h110/vuk duplim loopom temp bile odlične. Ovo je blaža nadogradnja što se tiče temperatura, ali fakat mi je bilo nezamislivo da se može čip od 300w tdp-a držat na 30 i kusur celzijusa...

 

U početku je temp niža jer load nije konstantno na 99% radi fps capa. Poslije sam podigao resolution scaling da podebljam usage, tad je otišla temperatura nešto više naravno. Par settingsa na high je bzvz, ostalo od kad sam testirao nešto... Nekidan sam stavio na medium da vidim razliku... bacio partiju dvi, izašao iz igre ali nisam vratio postavke i igrao tako sljedećih par dana na medium postavkama. Skužim ja kako mi nešto slab load na grafi, temperature ispod 38°C koje su bile tada... Eto kako sam skužio da je grafika na medium postavkama - brojke u kutu, a ne sami izgled igre. Pa ti nemoj gledat brojke, e! 

 

 nisi nešto dobro smontirao, vidio sam da je došlo do 35, sve skidaj, puni prazni pa opet montaža, vuk je jači 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

 nisi nešto dobro smontirao, vidio sam da je došlo do 35, sve skidaj, puni prazni pa opet montaža, vuk je jači 

 Evo baš gledam. Jadna kartica se bude rastopila na tolkoj vrućini.

 

Nemam šta mijenjat, to je to. Eventualno nadožuntat još malo vode jer sam jučer malo naginjao case i vidio da je još nešto zraka prošlo kroz loop... Al sad se smjestio negdje odakle više ne ulazi u loop. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

 Evo baš gledam. Jadna kartica se bude rastopila na tolkoj vrućini.

 

Nemam šta mijenjat, to je to. Eventualno nadožuntat još malo vode jer sam jučer malo naginjao case i vidio da je još nešto zraka prošlo kroz loop... Al sad se smjestio negdje odakle više ne ulazi u loop. 

 Ma zajeb se.... ali iskreno malo mi je prebrzo doslo na 35

koliko si powera na gpu stavio?

Ne diraj nista, neka su vuk i medo sad u skladu i zajednickoj idili

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
eywa33 kaže...

 Evo baš gledam. Jadna kartica se bude rastopila na tolkoj vrućini.

 

Nemam šta mijenjat, to je to. Eventualno nadožuntat još malo vode jer sam jučer malo naginjao case i vidio da je još nešto zraka prošlo kroz loop... Al sad se smjestio negdje odakle više ne ulazi u loop. 

 Ma zajeb se.... ali iskreno malo mi je prebrzo doslo na 35

koliko si powera na gpu stavio?

Ne diraj nista, neka su vuk i medo sad u skladu i zajednickoj idili

 Max power limit, uvijek. Dokle tebi ode na max loadu na normalnom ambientu? Sjećam se da mi je u rudniku na max power limitu išla i do 40°C. Sad je zakucana na 36°C. To je solidnih 4°C. Čak i niže nego sam mislio. Uostalom čipovi su različiti i imaju različit leakage premda su isti model. Recimo anshi je garant dopao čip sa priličnim curenjem volti, zato mu se možda grije više nego bi sa drugim čipom. Vele da takvi mogu podnijeti veći napon, ali da na istom kloku, jedan sa manjim leakom drugi sa većim, ovaj sa većim će generirat više topline.

 

Ma, sve je kako sam i očekivao. Temperature su na razini. Loop funkcionira jako dobro. Pumpe su nečujne. Čak i medo se gotovo ne čuje. Brzina pumpa u vuku se malo podigla kad je stigao medo... Ma, sve 5. Sad gledam kako izvest hard tubing. Ne bi došlo previše, uzimao bi djelove od bysky ili barrow sa e-baya. Dosta jeftinije bi me izašlo. Ali nekako bi radije prvo kantu novu uzeo, a još mi nijedna nije zapela za oko...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
lav1000 kaže...
eywa33 kaže...

 Evo baš gledam. Jadna kartica se bude rastopila na tolkoj vrućini.

 

Nemam šta mijenjat, to je to. Eventualno nadožuntat još malo vode jer sam jučer malo naginjao case i vidio da je još nešto zraka prošlo kroz loop... Al sad se smjestio negdje odakle više ne ulazi u loop. 

 Ma zajeb se.... ali iskreno malo mi je prebrzo doslo na 35

koliko si powera na gpu stavio?

Ne diraj nista, neka su vuk i medo sad u skladu i zajednickoj idili

 Max power limit, uvijek. Dokle tebi ode na max loadu na normalnom ambientu? Sjećam se da mi je u rudniku na max power limitu išla i do 40°C. Sad je zakucana na 36°C. To je solidnih 4°C. Čak i niže nego sam mislio. Uostalom čipovi su različiti i imaju različit leakage premda su isti model. Recimo anshi je garant dopao čip sa priličnim curenjem volti, zato mu se možda grije više nego bi sa drugim čipom. Vele da takvi mogu podnijeti veći napon, ali da na istom kloku, jedan sa manjim leakom drugi sa većim, ovaj sa većim će generirat više topline.

 

Ma, sve je kako sam i očekivao. Temperature su na razini. Loop funkcionira jako dobro. Pumpe su nečujne. Čak i medo se gotovo ne čuje. Brzina pumpa u vuku se malo podigla kad je stigao medo... Ma, sve 5. Sad gledam kako izvest hard tubing. Ne bi došlo previše, uzimao bi djelove od bysky ili barrow sa e-baya. Dosta jeftinije bi me izašlo. Ali nekako bi radije prvo kantu novu uzeo, a još mi nijedna nije zapela za oko...

 Ma nije ni isto testiranje ja sve vrtio na 4k gameplaye ti si druga reza...slicno ali nije u bobu isto

Ne vuce bf1 ni blizu max powera ali sve je to pjesma. Debelo ispod 40 tako nema tu dalje... jedino promjeniti blok u srebrni 

Ajde nadji neki case pa da imam solidnu ponudu rabljenih za sebe....moram naci nesto sa mogucnosti radijatora na krov...

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

 Ma nije ni isto testiranje ja sve vrtio na 4k gameplaye ti si druga reza...slicno ali nije u bobu isto

Ne vuce bf1 ni blizu max powera ali sve je to pjesma. Debelo ispod 40 tako nema tu dalje... jedino promjeniti blok u srebrni 

Ajde nadji neki case pa da imam solidnu ponudu rabljenih za sebe....moram naci nesto sa mogucnosti radijatora na krov...

BF je tipičan gaming scenarij. Nema baš igara koje povuku iznad 110%. 4k ili 1440p na 99% loada je isti kujac, jedino je malo veći load na memoriju, za čip je isto. Mogu probat sa 150% res scaling a to mi je onda isto ko 4k. Vjerujem da me čeka ista temp, ako ne i manja jer je onda manji load na procesor.

 

Ovo mi je trenutno zapelo za oko, ali ne volim da je desna stranica isto staklo... Pa da mi svi gledaju kablove pozadi, to triba sakrit 

 

http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00003129

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

eywa33 pa što ne modificiraš prednju stranu kućišta, napraviš front panel mesh mod i tu montiraš 360mm rad u push/pull a ovaj 240mm staviš gore?

 

po meni puno bolje rješenje nego kupovati drugo kućište, uostalom za ušparane novce od kućišta kupiš još jedan tanji 360mm rad i staviš ga gore umjesto 240mm

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
phanteks kaže...

eywa33 pa što ne modificiraš prednju stranu kućišta, napraviš front panel mesh mod i tu montiraš 360mm rad u push/pull a ovaj 240mm staviš gore?

 

po meni puno bolje rješenje nego kupovati drugo kućište, uostalom za ušparane novce od kućišta kupiš još jedan tanji 360mm rad i staviš ga gore umjesto 240mm

 mislis oni mrezu za kokosinjac sto je stavljao lucidius?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
 mislis oni mrezu za kokosinjac sto je stavljao lucidius?lp

  

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
phanteks kaže...

eywa33 pa što ne modificiraš prednju stranu kućišta, napraviš front panel mesh mod i tu montiraš 360mm rad u push/pull a ovaj 240mm staviš gore?

 

po meni puno bolje rješenje nego kupovati drugo kućište, uostalom za ušparane novce od kućišta kupiš još jedan tanji 360mm rad i staviš ga gore umjesto 240mm

 Ma razmišljao sam svašta, ali... radije bi uzeo neko na koje stvarno mogu stavit što mi prdne, a ne da se kontam oće li uć ili ne. A i stvarno nemam vremena (trenutno) za zajebanciju oko toga. Imam još jedan 120x45 rad kojeg nemam gdje stavit trenutno... Arc xl me fakat poslužio dobro, par godina ga koristim, prostran je, al ima mana koje mi ne idu u glavu kako su prošle u finalni proizvod... 

 

Ps lav1000e evo malo sam pritegao backplate/pumpu, vjerojatno je olabavilo u zadnjih misec dana otkad sam štimao šarafe. Bome sad lebdi na 32°C, popela bi se na 33-34°C možda nakon dužeg vremena. I to na 150% res scale - 4k.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice