Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.622.364
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
phanteks kaže...

eywa33 pa što ne modificiraš prednju stranu kućišta, napraviš front panel mesh mod i tu montiraš 360mm rad u push/pull a ovaj 240mm staviš gore?

 

po meni puno bolje rješenje nego kupovati drugo kućište, uostalom za ušparane novce od kućišta kupiš još jedan tanji 360mm rad i staviš ga gore umjesto 240mm

 Ma razmišljao sam svašta, ali... radije bi uzeo neko na koje stvarno mogu stavit što mi prdne, a ne da se kontam oće li uć ili ne. A i stvarno nemam vremena (trenutno) za zajebanciju oko toga. Imam još jedan 120x45 rad kojeg nemam gdje stavit trenutno... Arc xl me fakat poslužio dobro, par godina ga koristim, prostran je, al ima mana koje mi ne idu u glavu kako su prošle u finalni proizvod... 

 

Ps lav1000e evo malo sam pritegao backplate/pumpu, vjerojatno je olabavilo u zadnjih misec dana otkad sam štimao šarafe. Bome sad lebdi na 32°C, popela bi se na 33-34°C možda nakon dužeg vremena. I to na 150% res scale - 4k.

 bilo mi je čudno da ti onako kratki gameplay od 9 min već malo više od pola dođe do 35... pogotovo sa dva radijatora u loopu... zna maher da se nešto malo smrdalo 

11 godina
offline
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Pa dobro jbte jel u toj kini rade ista?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

5.2/5.0/-1/1.42V/4.26CL17

Core/Uncore/AVXoffset/Vcore/Mem

 

https://imgur.com/a/bdKBO

 

1720ish/230ish je stabilno na Primeu 95 11 sati do 65°C na 1300 rpm pull H150i Pro.

Nope.
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Pa dobro jbte jel u toj kini rade ista?

prave jeftine a dobre telefone 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

kaj nisi spominjao nekakvih 1800+cb sad jedva 1700+ morat cu ja po taj i7 nema druge vidim ovdje su samo djecija posla...hladenja da bolja nemogu biti a skorovi kao u juniorskoj ligi

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 11:19 (Stjepanj).
11 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

 mda, trgovci koji na grafama zarađuju kao nikad u životu, lupaju maržu višestruko puta veću nego na bilo što drugo iz asortimana, nemaju problema čak niti sa zaostalim grafama iz prošle serije, nemaju nikakvih pitanja oko grafi osim - jel ima, i sve to zahvaljujući veselim rudarima, tvrde kako nisu krivi rudari nego ajfon i zmazung 

14 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Naručen Threadripper

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Jakovp kaže...

Naručen Threadripper

 kaj bus s tim?, pa izasao ti je novi g5600 ubojica Ryzena

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...

 kaj bus s tim?

Ima čovjek bolji posao od igranja za takav procesor.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...

kaj nisi spominjao nekakvih 1800+cb sad jedva 1700+ morat cu ja po taj i7 nema druge vidim ovdje su samo djecija posla...hladenja da bolja nemogu biti a skorovi kao u juniorskoj ligi

Rekao sam ti odmah da uzmeš i7 a ne ženi štikle.. Ionako je došla zima, pa bi još ispao pravi muž koji brine da se žena ne prehladi na zimi u štiklama. Ajde sad lijepo po i7 da vidimo šta možeš s njom.

 

Ps, jebeš hlađenje ako nisi sa tekućim metalom ispod... 

 

ps Tonči to je još uvijek ispod Lucijevog skora. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 12:00 (eywa33).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Jakovp kaže...

Naručen Threadripper

 kaj bus s tim?, pa izasao ti je novi g5600 ubojica Ryzena

To pitanje bi stajalo kad bi npr. ti narucio tredripera. Za pocetak se moze upisat na prvo mjesto cinebench rang liste, dok Tonci ne odvrti sa 7980x.

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
Stjepanj kaže...

kaj nisi spominjao nekakvih 1800+cb sad jedva 1700+ morat cu ja po taj i7 nema druge vidim ovdje su samo djecija posla...hladenja da bolja nemogu biti a skorovi kao u juniorskoj ligi

Rekao sam ti odmah da uzmeš i7 a ne ženi štikle.. Ionako je došla zima, pa bi još ispao pravi muž koji brine da se žena ne prehladi na zimi u štiklama. Ajde sad lijepo po i7 da vidimo šta možeš s njom.

 

Ps, jebeš hlađenje ako nisi sa tekućim metalom ispod... 

 

ps Tonči to je još uvijek ispod Lucijevog skora. 

Makakvi, deliding je totalni mainstream, svaka baba zna za to a svaka druga je delidala. Ko se zeli istaknit i imat najbolje temperature mora direct die hladit, i to sa sta vise mounting pressure-a, e to rade pravi machci ;)

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Makakvi, deliding je totalni mainstream, svaka baba zna za to a svaka druga je delidala. Ko se zeli istaknit i imat najbolje temperature mora direct die hladit, i to sa sta vise mounting pressure-a, e to rade pravi machci ;)

 Pa kaj nismo to svi radili ko random seljoberi još prije 20 godina sa duronima, athlonima i sl.? Tada procesori nisu ni imali ove smješne kapice i hladnjak je išao direkt na jezgru. Tubica paste ti je trajala vječno.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
eywa33 kaže...
Stjepanj kaže...

kaj nisi spominjao nekakvih 1800+cb sad jedva 1700+ morat cu ja po taj i7 nema druge vidim ovdje su samo djecija posla...hladenja da bolja nemogu biti a skorovi kao u juniorskoj ligi

Rekao sam ti odmah da uzmeš i7 a ne ženi štikle.. Ionako je došla zima, pa bi još ispao pravi muž koji brine da se žena ne prehladi na zimi u štiklama. Ajde sad lijepo po i7 da vidimo šta možeš s njom.

 

Ps, jebeš hlađenje ako nisi sa tekućim metalom ispod... 

 

ps Tonči to je još uvijek ispod Lucijevog skora. 

Makakvi, deliding je totalni mainstream, svaka baba zna za to a svaka druga je delidala. Ko se zeli istaknit i imat najbolje temperature mora direct die hladit, i to sa sta vise mounting pressure-a, e to rade pravi machci ;)

 jbt jucer to tek vidio, pcb od procesora ko papir, to pukne ili se skrivi ko od sale. Stvarno treba biti macak za namontirati direct die hladjenje na cpu skuplji od 300-400 eura

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
Stjepanj kaže...

kaj nisi spominjao nekakvih 1800+cb sad jedva 1700+ morat cu ja po taj i7 nema druge vidim ovdje su samo djecija posla...hladenja da bolja nemogu biti a skorovi kao u juniorskoj ligi

Rekao sam ti odmah da uzmeš i7 a ne ženi štikle.. Ionako je došla zima, pa bi još ispao pravi muž koji brine da se žena ne prehladi na zimi u štiklama. Ajde sad lijepo po i7 da vidimo šta možeš s njom.

 

Ps, jebeš hlađenje ako nisi sa tekućim metalom ispod... 

 

ps Tonči to je još uvijek ispod Lucijevog skora. 

 Luci ima spremno 10 stranica dokumentacije i par gigabyta video materijala o delidu, prodao covjek i gpu, dosadno mu, nema sto raditi, pa se priprema za vatreni comeback ovdje 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kupio novu deku napokon?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
ansha kaže...
eywa33 kaže... 

ps Tonči to je još uvijek ispod Lucijevog skora. 

Makakvi, deliding je totalni mainstream, svaka baba zna za to a svaka druga je delidala. Ko se zeli istaknit i imat najbolje temperature mora direct die hladit, i to sa sta vise mounting pressure-a, e to rade pravi machci ;)

 jbt jucer to tek vidio, pcb od procesora ko papir, to pukne ili se skrivi ko od sale. Stvarno treba biti macak za namontirati direct die hladjenje na cpu skuplji od 300-400 eura

 Ovo gore je 5.2, a ne 5.3. 5.3 je i meni nešto slično.

 Sve ovisi koji uncore staviš (imc, ringbus...).

 

Nije baš pcb tako krhak. Direct-die je ok. Samo je rizik koji neće svatko preuzeti. Ja još uvijek radim za svoj novac pa baš i nisam oduševljen idejom da bacim hedt cpu u smeće. :D

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

 Sve ovisi koji uncore staviš (imc, ringbus...).

 

Nije baš pcb tako krhak. Direct-die je ok. Samo je rizik koji neće svatko preuzeti. Ja još uvijek radim za svoj novac pa baš i nisam oduševljen idejom da bacim hedt cpu u smeće. :D

Još uvijek "doktor" ima veći skor :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Skor 1800+ netragom nestao, ni ne spominje se vise 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Još uvijek "doktor" ima veći skor :)

 Pa,  to ti ovisi i postavkama, naponima, procesoru, itd. Nema veze s korisnikom. Daj njegov komp Luciju i imat će isti skor. :)

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
eywa33 kaže...

Još uvijek "doktor" ima veći skor :)

 Pa,  to ti ovisi i postavkama, naponima, procesoru, itd. Nema veze s korisnikom. Daj njegov komp Luciju i imat će isti skor. :)

Failure to communicate. Doktor=Luci 

 

Šta si ti mislio tko je doktor?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Doktor? hahahahahah

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Failure to communicate. Doktor=Luci 

 

Šta si ti mislio tko je doktor?

Doktor? Zašto bi Luci bio doktor

 

Ali da, dobro. Daj ga Stjepanju. 

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
eywa33 kaže...

Failure to communicate. Doktor=Luci 

 

Šta si ti mislio tko je doktor?

Doktor? Zašto bi Luci bio doktor

 

Ali da, dobro. Daj ga Stjepanju. 

 nemojte ovako to kod mene zavrsava:

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
eywa33 kaže...

Failure to communicate. Doktor=Luci 

 

Šta si ti mislio tko je doktor?

Doktor? Zašto bi Luci bio doktor

 

Ali da, dobro. Daj ga Stjepanju. 

Tonči, nemoj se praviti blesav, zna se tko je dr.overclockinga te moddinga/hlađenja kućišta doktor 

ti sa pustom mašinerijom, delid toolovima, tekućim srebrom, chillerima, a on sa skalpelom i žiletom i mx4 te vodi u CB skoru, jedino se možeš izvući da negdje izvučeš taj 1800+ skor 

sam si se uvukao, sam se izvlači iz ovog 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Da zašto je Luci doktor... Doktor premium enthusiast je samo jedan jedini.  Dr. pr. enth. Lucidius, čak mu i nick zvoni na latinski. Sve je to s razlogom moj Tonče.

 

Inače, pritegnuo sam malo backplate na gpu, undervoltao procesor sa 1.28 na 1.248v stabilno@5ghz (za sad), stavio 240 rad na push pull jer je bio samo na pull sa eiswind 120, pa sam stavio venturi 140mm na push. Temp su brutala, CPU lebdi većinom vremena ispod 50°C, gpu varira od 30-32°C. Ambient mi je bio negdje oko 21°C prema intake probe-u od kućišta. Sve fanove sam posložio prema FanXpert programu, navikavam se da softverom rješavam fan profile jer sve manje kućišta ima kontrolere. Jedino su mi ovi venturi za sad na regulaciji od kućišta. Tokom testa sam njih zaboravio stavit na 12v, pa sam to napravio negdje na pola testa. 

 

Lagano rokanje na novoj mapi BF1. Popušili smo na kraju, šteta.

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Sve fanove sam posložio prema FanXpert programu, navikavam se da softverom rješavam fan profile jer sve manje kućišta ima kontrolere. Jedino su mi ovi venturi za sad na regulaciji od kućišta. Tokom testa sam njih zaboravio stavit na 12v, pa sam to napravio negdje na pola testa. 

 zato fino naštelaš jednom fan profile i zaboraviš na njih, još staviš na idle da se ugase skroz i milina

sve automatika, a ne ručno drkenjat stalno po kontroleru

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
picajzla0707 kaže...

 zato fino naštelaš jednom fan profile i zaboraviš na njih, još staviš na idle da se ugase skroz i milina

sve automatika, a ne ručno drkenjat stalno po kontroleru

Ma problem je što ne možeš tako jednostavno naštimat profil da se ravna po temperaturi gpu-a. Imam 3 profila, apsolutno tiho - min, za igranje - med, i max - bench.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
picajzla0707 kaže...

 zato fino naštelaš jednom fan profile i zaboraviš na njih, još staviš na idle da se ugase skroz i milina

sve automatika, a ne ručno drkenjat stalno po kontroleru

Ma problem je što ne možeš tako jednostavno naštimat profil da se ravna po temperaturi gpu-a. Imam 3 profila, apsolutno tiho - min, za igranje - med, i max - bench.

 ako baš hoćeš štelati po tempearturi gpu, skini besplatni program nzxt cam

možda čak i bolji od asus fan xperta, a mogu se naštelavati fan krivulje po bilo kojoj temperaturi, uključujući i gpu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice