Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.611.420
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Mislim da ne može taj program kontrolirati fanove... može ako imaš grid hw njihov.

 

No svejedno mi nije problem klik dva da stavim odg profil... ionako mi je sve u jednom loopu pa ce svaki ventilator utjecat i na cpu i gpu.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Mislim da ne može taj program kontrolirati fanove... može ako imaš grid hw njihov.

 

No svejedno mi nije problem klik dva da stavim odg profil... ionako mi je sve u jednom loopu pa ce svaki ventilator utjecat i na cpu i gpu.

 kako misliš ne može?

radi isto kao i fan xpert na fan priključcima od matične, probao sam

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
picajzla0707 kaže...

 kako misliš ne može?

radi isto kao i fan xpert na fan priključcima od matične, probao sam

Pa evo gledam po netu nigdje ne vidim da se mogu kontrolirat fanovi na matičnoj. Evo skidam pa ću probat.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

ansha druže, daj pogledaj ovaj build... Jbte unutra su 4 radijatora: 2x XE360 i 2x CE420. Dakle može ohladit Krško. A opet su mu temp od gpu iznad 40. GPU blokovi su od phanteksa, kao i cpu blok. CPU temp mu je na delidanom 7980xe otišle do 84°C!!! na renderu. I to na 4.1ghz :/ ... Ne kužim. Tonči pa koliko se onda tebi ugrije to čudo ako nije delidan?! GPU temp su ok, al očigledno su bottleneckane samim blokom. J**eš me ako GPX ne bi sa takvim setupom ovo držao ispod 30°C.

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

ansha druže, daj pogledaj ovaj build... 

 jbt koliko je ovaj paste nasrao na GPU, pola tube  eto mu razlog zašto grije GPU

nemoguće da ide toliko paste na gpu, to kad stisne blok curi vani po pcb okolo

 

ma GPX eiswolf je state of the art za hlađenje GPU i to je već dokazano ovdje nebrojeno puta, išlo bi s ovim setupom delta T na 7-8°C, 30°C bi vidio nakon 3 dana majnanja u zatvorenoj sobici bez ventilacije ikakve

vidiš po našem vuku kad benchas, cca 5°C se digne kroz par sekundi i onda polako polako kako se voda grije, znači sa ovih skoro 2m radijatora delta bi došla na 10°C vjerovatno nikad

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Da li se se Phanteks/EK GPU blok može zašarafiti na nekakav random AIO radijator i da radi kako treba ili ide samo na custom loopove?

 

U prilogu, recimo ovaj npr.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 8:33 (mrsmith).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Da li se se Phanteks/EK GPU blok može zašarafiti na nekakav random AIO radijator i da radi kako treba ili ide samo na custom loopove?

 ja nisam vidio AIO a da se može rastavljati osim ove eiswolf kombinacije, ne znači da nema...

a i za ove blokove trebaš pumpu

 

ps

 

za spojiti takav blok što si stavio na AIO tipa tvoj bi ti trebao precvikati jednu cijev i onda ubaciti ovaj blok u loop, previše zajebacije, i nebi dobro radilo, premali je tvoj radijator za držati na sebi 8700k i jači GPU

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 8:39 (lav1000).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
mrsmith kaže...

Da li se se Phanteks/EK GPU blok može zašarafiti na nekakav random AIO radijator i da radi kako treba ili ide samo na custom loopove?

 ja nisam vidio AIO a da se može rastavljati osim ove eiswolf kombinacije, ne znači da nema...

a i za ove blokove trebaš pumpu

 

ps

 

za spojiti takav blok što si stavio na AIO tipa tvoj bi ti trebao precvikati jednu cijev i onda ubaciti ovaj blok u loop, previše zajebacije, i nebi dobro radilo, premali je tvoj radijator za držati na sebi 8700k i jači GPU

Ma mislim da onaj EK modularni može ali izgleda da ću ipak na kraju morati nekakav custom closed loop napraviti (nisam se nikad s time zabavljao pa nemam pojma iskreno). Hvala ti.

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
lav1000 kaže...
mrsmith kaže...

Da li se se Phanteks/EK GPU blok može zašarafiti na nekakav random AIO radijator i da radi kako treba ili ide samo na custom loopove?

 ja nisam vidio AIO a da se može rastavljati osim ove eiswolf kombinacije, ne znači da nema...

a i za ove blokove trebaš pumpu

 

ps

 

za spojiti takav blok što si stavio na AIO tipa tvoj bi ti trebao precvikati jednu cijev i onda ubaciti ovaj blok u loop, previše zajebacije, i nebi dobro radilo, premali je tvoj radijator za držati na sebi 8700k i jači GPU

Ma mislim da onaj EK modularni može ali izgleda da ću ipak na kraju morati nekakav custom closed loop napraviti (nisam se nikad s time zabavljao pa nemam pojma iskreno). Hvala ti.

 Naruci vuka sa 120/240mm i bubni naprijed, ovaj corsair na krov i neces vidjeti vise od 45 na gpu ili 40 sa 240mm radom

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

Naruci vuka sa 120/240mm i bubni naprijed, ovaj corsair na krov i neces vidjeti vise od 45 na gpu ili 40 sa 240mm radom

Imaš link na komplet?

 

EDIT: Upravo bacio oko na stranici, Eiswolf ne podržava STRIX modele, custom PCB je - samo original. Barem koliko vidim prema compatibility listi.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 9:02 (mrsmith).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Ma mislim da onaj EK modularni može ali izgleda da ću ipak na kraju morati nekakav custom closed loop napraviti (nisam se nikad s time zabavljao pa nemam pojma iskreno). Hvala ti.

Ja mislim da si ti najomiljeniji kupac svim trgovcima u gradu. 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
lav1000 kaže...

Naruci vuka sa 120/240mm i bubni naprijed, ovaj corsair na krov i neces vidjeti vise od 45 na gpu ili 40 sa 240mm radom

Imaš link na komplet?

 

EDIT: Upravo bacio oko na stranici, Eiswolf ne podržava STRIX modele, custom PCB je - samo original. Barem koliko vidim prema compatibility listi.

i ja išao gledati, izgleda da ništa od eiswolf kompleta, samo nexxos blok izbacuje kad se pretražuje za strixice 1080, https://www.alphacool.com/shop/grafikkartenkuehler/nvidia-fullsize/22091/alphacool-nexxxos-gpx-nvidia-geforce-gtx-1080-m12-mit-backplate-schwarz

jbt te taj strix gdje si ga našao, taj asus samo sranja radi 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
mrsmith kaže...

Ma mislim da onaj EK modularni može ali izgleda da ću ipak na kraju morati nekakav custom closed loop napraviti (nisam se nikad s time zabavljao pa nemam pojma iskreno). Hvala ti.

Ja mislim da si ti najomiljeniji kupac svim trgovcima u gradu. 

 

Ma možeš mislit :) To mi je samo ovih dana nešto udarilo u glavu.

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
mrsmith kaže...

Ma mislim da onaj EK modularni može ali izgleda da ću ipak na kraju morati nekakav custom closed loop napraviti (nisam se nikad s time zabavljao pa nemam pojma iskreno). Hvala ti.

Ja mislim da si ti najomiljeniji kupac svim trgovcima u gradu. 

 

 reko sam ja ako ovaj corsair izdrži tjedan dana bit će ravno svjetskom čudu 

 

smith, ajde ajmo se minjati kad si već navalio, meni ne igra ulogu nikakvu, daj mi taj corsair, ja ti dam eisbaera i 360mm radijator(stane ti on naprijed na frontu??), samo još naruči ovaj blok za 100 eura i imaš loop

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 9:17 (lav1000).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
smith, ajde ajmo se minjati kad si već navalio, meni ne igra ulogu nikakvu, daj mi taj corsair, ja ti dam eisbaera i 360mm radijator(stane ti on naprijed na frontu??), samo još naruči ovaj blok za 100 eura i imaš loop

 

 

Ma naah :) a i ne stane više od 240mm u Anteca P8. Sumnjam da ću išta napraviti po tom pitanju, nek se kuha STRIX na 68-69c i gotovo - sljedeci build u startu razmišljam o tome pa bude nešto.

 

EDIT: Ooooooooo jebem ti sunce... pa ovo je ništa, što sam Corsaira uzimao  Blokirat ću te lave, što si mi ovo pokazivao, sad ću sanjat svaki dan dok ne kupim. Iako moram bit iskren i reći da mi ovaj NexXxos ne djeluje baš nešto.. radije onda Phanteks Glacier blok u ovo ukomponirati?

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 9:38 (mrsmith).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
lav1000 kaže...
smith, ajde ajmo se minjati kad si već navalio, meni ne igra ulogu nikakvu, daj mi taj corsair, ja ti dam eisbaera i 360mm radijator(stane ti on naprijed na frontu??), samo još naruči ovaj blok za 100 eura i imaš loop

 

 

Ma naah :) a i ne stane više od 240mm u Anteca P8. Sumnjam da ću išta napraviti po tom pitanju, nek se kuha STRIX na 68-69c i gotovo - sljedeci build u startu razmišljam o tome pa bude nešto.

 Stane ti 360 samo nisam baš za debljinu optimist, dolje smeta psu shroud, trebalo bi precizno mjeriti

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

Stane ti 360 samo nisam baš za debljinu optimist, dolje smeta psu shroud, trebalo bi precizno mjeriti

Imaš pravo da, dole je rupa na shroudu ali nije po kompletnoj širini. Mah...

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
lav1000 kaže...
smith, ajde ajmo se minjati kad si već navalio, meni ne igra ulogu nikakvu, daj mi taj corsair, ja ti dam eisbaera i 360mm radijator(stane ti on naprijed na frontu??), samo još naruči ovaj blok za 100 eura i imaš loop

 

 

Ma naah :) a i ne stane više od 240mm u Anteca P8. Sumnjam da ću išta napraviti po tom pitanju, nek se kuha STRIX na 68-69c i gotovo - sljedeci build u startu razmišljam o tome pa bude nešto.

 

EDIT: Ooooooooo jebem ti sunce... pa ovo je ništa, što sam Corsaira uzimao  Blokirat ću te lave, što si mi ovo pokazivao, sad ću sanjat svaki dan dok ne kupim. Iako moram bit iskren i reći da mi ovaj NexXxos ne djeluje baš nešto.. radije onda Phanteks Glacier blok u ovo ukomponirati?

 Pripazi ako imaš Strix na block.

Nope.
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

EDIT: Ooooooooo jebem ti sunce... pa ovo je ništa, što sam Corsaira uzimao  Blokirat ću te lave, što si mi ovo pokazivao, sad ću sanjat svaki dan dok ne kupim. Iako moram bit iskren i reći da mi ovaj NexXxos ne djeluje baš nešto.. radije onda Phanteks Glacier blok u ovo ukomponirati?

 pa koliko dođe taj corsair??? nemam pojma uopće ne pratim cijene AIO 2 mjeseca?

kako ti nexxos ne djeluje nešto, izgledom?

 

mrsmith kaže...
lav1000 kaže...

Stane ti 360 samo nisam baš za debljinu optimist, dolje smeta psu shroud, trebalo bi precizno mjeriti

Imaš pravo da, dole je rupa na shroudu ali nije po kompletnoj širini. Mah...

hahahahahahaahahahahaah, već vidim za vikend akciju slaganja alphacoola kod tebe

 

ps. 

ono što si stavio u košaricu, promjeni u bar eisbaer 360, ono si stavio 240 i to tanki

 

lik na redditu mi je rekao da mu takav loop drži do 60°c oba čipa na full silent ventovi...eto nisam imao pa ne mogu 100% potvrditi, zna na redditu biti svakakvih specijalaca...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 9:49 (lav1000).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
hahahahahahaahahahahaah, već vidim za vikend akciju slaganja alphacoola kod tebe

Ne, ne :) neće biti. Corsair je bio 1100kn u Instaru, nisam gledao dalje - oni su jedini imali na lageru da ga imam za vikend pa sam tamo uzeo. Vjerojatno se može i jeftinije naći.

 

Tonči kaže...

Pripazi ako imaš Strix na block.

Why? Slušam :)

 

 

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
lav1000 kaže...
hahahahahahaahahahahaah, već vidim za vikend akciju slaganja alphacoola kod tebe

Ne, ne :) neće biti. Corsair je bio 1100kn u Instaru, nisam gledao dalje - oni su jedini imali na lageru da ga imam za vikend pa sam tamo uzeo. Vjerojatno se može i jeftinije naći.

 

 bem te blesava.... eto još 100injak eura i mogao si imati jebački loop a ne ti mijenjaš AIO/air cooling sisteme ko čarape, + još si se s onim crnim babuljem sje...

 

11 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Sve je krenulo od mene... Danas šaljem mail alphacoolu za sponzorstvo. Navukao sam pola foruma na vukove i medvjede hahaha. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

bem te blesava.... eto još 100injak eura i mogao si imati jebački loop a ne ti mijenjaš AIO/air cooling sisteme ko čarape, + još si se s onim crnim babuljem sje...

 

Haha :D da crnim babuljem LOL

 

Misliš da 240 nebi bio dovoljan za oba čipa? Muka mi je od 360 radijatora u kućištu samo kad pomislim  U biti nema veze, zaboravi - no me interesa trenutno ...a taman džeparac od 3d stock market prodaje ovaj mjesec tu negdje, bilo bi taman za medu i vuka (tj. onaj nexxxxxxxx) i još ostane za počastit se

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 10:06 (mrsmith).
11 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Smith, taj gpx nexos je odličan isto. Možda sitno topliji od vuka. Možda. Ima recenzija na xtreme rigs, taj blok je tada, od testiranih, imao najnize core temperature.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Sve je krenulo od mene... Danas šaljem mail alphacoolu za sponzorstvo. Navukao sam pola foruma na vukove i medvjede hahaha. 

 Ti si prvi koji si kupio, ali ipak sam ja prvi koji ih je spomenuo tamo na superposition ili kojoj vec temi jedno mjesec dana prije nego si ti kupio

mrsmith kaže...
lav1000 kaže...

bem te blesava.... eto još 100injak eura i mogao si imati jebački loop a ne ti mijenjaš AIO/air cooling sisteme ko čarape, + još si se s onim crnim babuljem sje...

 

Haha :D da crnim babuljem LOL

 

Misliš da 240 nebi bio dovoljan za oba čipa? Muka mi je od 360 radijatora u kućištu samo kad pomislim  U biti nema veze, zaboravi - no me interesa trenutno

Ja i eywa smo prvo imali samo 120mm/45mm rad sisteme, i to je islo samo na gpu do cca 45°C i to na max speed fanova, cim bi ih usporio odu temp gore instant

Mislim da bi u takvom loopu 8700k jos digao temp bar 5°C gore

A za malu razliku u lovi si na 40°C na gpu

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
Ja i eywa smo prvo imali samo 120mm/45mm rad sisteme, i to je islo samo na gpu do cca 45°C i to na max speed fanova, cim bi ih usporio odu temp gore instant

Mislim da bi u takvom loopu 8700k jos digao temp bar 5°C gore

A za malu razliku u lovi si na 40°C na gpu

Ma iskreno, mene najviše brine buka tog AIO sistema od Alphacoola. Tako sam se ugodno iznenadio s ovim novim Corsairom ej (gdje sam se prije užasno bio raočarao s Antec AIO)... doslovno nema apsolutno nikakvog zvuka iz kućišta niti u max loadu - ma nešto predivno, dead silent. Zato sam mislio ako bi još i GPU mogao nekako spustiti na 40-50c od sadašnjih oko 70c (iako nema buke ništa sa STRIX-om) a da zadržim silent PC, to bi bilo idealno. Nikakve zujalice ne prihvaćam zbog tih 20ak stupnjeva, radije neka se STRIX pegla na airu onda - ima još 20c do maxa anyway.

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
lav1000 kaže...
Ja i eywa smo prvo imali samo 120mm/45mm rad sisteme, i to je islo samo na gpu do cca 45°C i to na max speed fanova, cim bi ih usporio odu temp gore instant

Mislim da bi u takvom loopu 8700k jos digao temp bar 5°C gore

A za malu razliku u lovi si na 40°C na gpu

Ma iskreno, mene najviše brine buka tog AIO sistema od Alphacoola. Tako sam se ugodno iznenadio s ovim novim Corsairom ej (gdje sam se prije užasno bio raočarao s Antec AIO)... doslovno nema apsolutno nikakvog zvuka iz kućišta niti u max loadu - ma nešto predivno, dead silent. Zato sam mislio ako bi još i GPU mogao nekako spustiti na 40-50c od sadašnjih oko 70c (iako nema buke ništa sa STRIX-om) a da zadržim silent PC, to bi bilo idealno. Nikakve zujalice ne prihvaćam zbog tih 20ak stupnjeva, radije neka se STRIX pegla na airu onda - ima još 20c do maxa anyway.

 360mm radijator(240/45 minimum) je za tebe onda jedino pravo rješenje

 

meni je sad zadnjih dana prije nego otišla, držala 33-34°C sa ventovima na 1000rpm majnanje na 90% tdp, znači da sam pustio još nekih na nekih 850rpm da bude totalno nečujno, otišlo bi na 35-36max

120mm radijator je osjetljiv na brzinu fanova i traži full speed, 360mm dozvoljava slow speed fanova uz minimalne gubitke performansi hlađenja

vjerujem da bi ovaj eywin 240/45 bio dovoljan ali ispod toga nebi išao nikako 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 10:30 (lav1000).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
lav1000 kaže...
Ja i eywa smo prvo imali samo 120mm/45mm rad sisteme, i to je islo samo na gpu do cca 45°C i to na max speed fanova, cim bi ih usporio odu temp gore instant

Mislim da bi u takvom loopu 8700k jos digao temp bar 5°C gore

A za malu razliku u lovi si na 40°C na gpu

Ma iskreno, mene najviše brine buka tog AIO sistema od Alphacoola. Tako sam se ugodno iznenadio s ovim novim Corsairom ej (gdje sam se prije užasno bio raočarao s Antec AIO)... doslovno nema apsolutno nikakvog zvuka iz kućišta niti u max loadu - ma nešto predivno, dead silent. Zato sam mislio ako bi još i GPU mogao nekako spustiti na 40-50c od sadašnjih oko 70c (iako nema buke ništa sa STRIX-om) a da zadržim silent PC, to bi bilo idealno. Nikakve zujalice ne prihvaćam zbog tih 20ak stupnjeva, radije neka se STRIX pegla na airu onda - ima još 20c do maxa anyway.

 Ovi ML120 ventovi su fenomenalni, to je do njih. Na maksimalnih 1600 RPM imaju nevjerojatno ugodan zvuk u toj mjeri da ih mogu držati na 1600 da ih čujem i ne smeta mi. A smetaju mi, inače odlične, Noctue na 1200.

Nope.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
Tonči kaže...

Pripazi ako imaš Strix na block.

Why? Slušam :)

 

 

 Pa da odgovara. Blok nije isti za svaku 1080/1080Ti. Strix je bitno drugačija od FE, kao i sve druge AIB kartice.

Nope.
7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Smith, daj kosaricu da vidimo sto si narucio, da nebi opet bilo kukulele za 2 dana 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice