Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.619.785
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Svaki premium delidator uza sebe mora imati i extra masu za brtvljenje na extremnim temperaturama😎 8600k skidaj gače😂 misli da ce ovaj do 260°c biti dovoljan? Ili ipak ovaj za 1200°c? Haha

 da netko normalan pita rekao bih ova do 260°C ali budući da si ti u pitanju, pitaj ih dućanu jel ima kakva do 2000°C 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Znaci bit ce 3.5 na stocku a ne 3.3, znaci da bi imao cca. 22fps u onoj sceni. 

 

Sta ti tocno nije jasno sa logickim zakljuckom, kupio si procesor koji ti je preskup i koji ti ne treba i sad pricas kako je sporiji superioran. Jos superiornini bi ti bio obican 8/16 ryzen..

 

AVX masakrira mogucnost overclocka? Ovo stvarno ne kuzim, kako god okrenes znacajno je brzi od TR-a, al tebi to za tvoj posao ne treba, tako reci...

Nebitna je 3.3 i 3.5 razlika. Kao i prednost 7980XE u odnosu na 1950X. Dakle, omjer uloženo-dobiveno je izrazito nepovoljan, bez obzira što jest brži. Ako mi je 1000€ stroj plaćen viška da mi 30% dana bude brži 30%, to je efikasnost od 9% ukupno, za 120% cijene koju dodatno moram amortizirat, tj. na satnici od 150-170 eura, imam 20-30 eura manje zbog mnogo skupljeg hardvera. Priličan gubitak od ~18%.

 

Ne kužiš da, jer AVX load toliko zagrijava CPU da moraš reducirati overclock znatno u odnosu na non-AVX load. Non-AVX na 4.6GHz je na full loadu oko 80°C. AVX probija 98°C (zadnje što sam vidio prije paničnog gašenja) čak s offsetom od -3 i moram spustiti overclock na 4.2GHz za 18 jezgreni load. TR ima porast sa 60°C na 70°C na 4.0GHz. Na taj način ga masakrira. AVX na Threadripperu ne zagrijava procesor toliko značajno više, kao na X299 Intelu i time imam stabilni 4.0 u svim uvjetima, a ovdje na 4.3 i mesh na 3.0, moram ventove imati na max da 4.2 AVX držim ispod 85°C. Razlika u radu je takva da TR jednostavno daje malo manje za manje od pola cijene.

 

Nope.
10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Džaba ti Tonči. Kakvu god matematiku i razlog da mu napišeš on će ti naći protuodgovor.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

 

A jesi uporan, tebi ne treba pa onda razliku od 30% (sta je realno ogromna razlika) pretstavljas ko nesto nebitno. Normalna stvar da moras stavit avx offset, sta to ima veze kad opet pojede TR-a? 

A zaboravljas da se istog za recimo godinu dana kad izadje nesto brze mozes rijesit za recimo 1100€ dok ces za TR-a dobit 500 (vec naleti polovni za 600€ na njem. oglasima) tako da te koristenje intela izadje niti 400€ vise a ne 1000€. 400€ ja kao teski amater dobijem za neki sugavi render kucice koji napravim u 2 dana jer sam spor...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ma kome ću prodat 18-jezgreni CPU koji je "pokvaren" meltdownom i spectreom? Nije bitno što on radi, to je sve mrtav tech u profi svijetu. Za doma te nije briga, čak ne želiš zakrpe, al' workstation... a tu AMD opet mnogo bolje stoji.

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Ma kome ću prodat 18-jezgreni CPU koji je "pokvaren" meltdownom i spectreom? Nije bitno što on radi, to je sve mrtav tech u profi svijetu. Za doma te nije briga, čak ne želiš zakrpe, al' workstation... a tu AMD opet mnogo bolje stoji.

E sad si vec otisao u totalne bedastoce...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

E sad si vec otisao u totalne bedastoce...

Sve je marketing. :)

Nope.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
AVX masakrira mogucnost overclocka?

 

U pitanju je zvizda majoneza. ;)

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
ansha kaže...

E sad si vec otisao u totalne bedastoce...

Sve je marketing. :)

Al nema tog marketinga koji ce postic da amd bolje drzi cijenu.

 

Ko oce Threadrippera evo prilike... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 10:35 (ansha).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
toxic kaže...

 ma kvalitetno hladenje ima vecina ljudi koji su prije imali intele samo nabavljaju brecket i to je to..

Ja osobno vise nisam za AIO riješenja i radije bih ulozio u zracno hladenje...

 

 Ofkors. Koji su razlozi odustajanja od AIO-a?

 Nemam pozitivna iskustva..sva sreca pa eto nije procurilo nigdje ali eto AC 240 je krepao u radu...pc se izgasio.

Kolegi s posla su vec dva riknula jedan Corsair i jedan Antec oba 120mm a opcenito me strah da mi ne propisa negdje kada me nema doma a komp upaljen, pitanje je tko bi to pokrio uopce..

 

Uglavnom zrak je ziherica, dobar zracni hladnjak ko neki 120mm AIO i bok.. vise od toga mi ne treba.

9 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

XXX evo temperature sa stock coolerom

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 12:16 (Kolacic).
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Slucajno objavljena pocetna cijena od 250 eura i datum izlaska 19.04. za Ryzen 2600x na njemackom Amazonu, Asrock potvrdio da ce biti vendor za AMD kartice, ... 

.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Decko danas ide na delid, malo smo se u meduvremenu spigali😑;
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...

XXX evo temperature sa stock coolerom

 probaj drugi put izrezati iz fotke nebitno, kako bi ono bitno na fotki bilo krupnije i lakše za vidjeti

14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Evo malo nekih benchmarka https://www.techpowerup.com/242506/amd-ryzen-7-2700x-ryzen-5-2600-review-popped-up-ahead-of-time ali zalosno je to od Techpowerup da za usporedbu uzima 6700k koji je star vec 3 godine ocito im je jos uvjek trn u oku ne samo njima nego i Amd-u

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 14:00 (dreadmoore).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Decko danas ide na delid, malo smo se u meduvremenu spigali😑;
 

 Ti si iskrivio PCB?

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Pa ono valjda.
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Savinuo se od temperature na 1.7v.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Decko danas ide na delid, malo smo se u meduvremenu spigali😑;

Stipane ostavi se ćorava posla, nisi nego za motiku i okopavati krumpire 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Govno se savija pod prstima toliko o cvrstoci, inace AC liquid 120mm nema distancere kao noctua pa ak prejako stegnete desi se ovo..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Hardversko divljaštvo

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Govno se savija pod prstima toliko o cvrstoci, inace AC liquid 120mm nema distancere kao noctua pa ak prejako stegnete desi se ovo..lp

ništa Stjepko, uzimaj rižu, ali našao bi i tamo načina za iskriviti pcb 

 

govno je teško 3 grama, eno ja vagao kad sam rastavio privjeska, ali nije baš da je mekan i da se krivi pod prstima, pazi ti da nebi već svinuti pcb kvrcnuo kad ga budeš stiskao u toolu 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
picajzla0707 kaže...
Kolacic kaže...

XXX evo temperature sa stock coolerom

 probaj drugi put izrezati iz fotke nebitno, kako bi ono bitno na fotki bilo krupnije i lakše za vidjeti

 WAT savrseno se vidi. 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...

 WAT savrseno se vidi. 

 ovo se savršeno vidi, ono tvoje je da ti oči iscure

9 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
picajzla0707 kaže...
Kolacic kaže...

 WAT savrseno se vidi. 

 ovo se savršeno vidi, ono tvoje je da ti oči iscure

 Nemam pojma,ali meni je isto i ovo tvoje i moje.

12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ekipa Delidator 3 dio je zavrsio s skoro 20°c razlike, malo sam nakurio ram i napon cisto za test

Prime95@5ghz@1.34V

prije i poslje

Stock+pasta Stock+pasta
vs
Tekuci+metal Tekuci+metal
  brutala, vrijeme za HC OC

stavim i slike cim stignem!

 

uglavnom 91°c stock pasta vs 74°c Tekuci metal

 

 

 

Evo i teme;

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/delid-anje-i5-8600k/257482.aspx?page=0&jumpto=5627123&sort=asc&view=flat

lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 17:27 (Stjepanj).
14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Stjepko koji cooler imas i zasto su ti tako visoke temperature na tako niskom naponu.Zar nebi trebala 8 generacija biti bolja od 6 generacije.Znam da si imao noctu NH-d14 i da si mjenjao za neko vodeno 

AMD AntiBoy
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

Stjepko koji cooler imas i zasto su ti tako visoke temperature na tako niskom naponu.Zar nebi trebala 8 generacija biti bolja od 6 generacije.Znam da si imao noctu NH-d14 i da si mjenjao za neko vodeno 

 

Uzeo neku AIO zujalicu za lajbeke...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Friday kaže...
dreadmoore kaže...

Stjepko koji cooler imas i zasto su ti tako visoke temperature na tako niskom naponu.Zar nebi trebala 8 generacija biti bolja od 6 generacije.Znam da si imao noctu NH-d14 i da si mjenjao za neko vodeno 

 

Uzeo neku AIO zujalicu za lajbeke...

 Ma zeznuo je se on u pogledu noctue nema tog aio vodenog za koji bi ja svoju zamjenio jos ga nisu napravili.

AMD AntiBoy
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Nema tog zraka koji će ohladiti bolje od vodenog.

Nope.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice