Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.618.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Nema tog zraka koji će ohladiti bolje od vodenog.

Zapravo ima. Polarni na minus 60°C... Ako ćemo baš cjepidlačit 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ima i normalnijeg... recimo, imaš heatsinkove ogromnog tipa. Ali govorim o ovim dimenzija koje se klasično montiraju...

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

Stjepko koji cooler imas i zasto su ti tako visoke temperature na tako niskom naponu.Zar nebi trebala 8 generacija biti bolja od 6 generacije.Znam da si imao noctu NH-d14 i da si mjenjao za neko vodeno 

Hladenje je AC freezer Liguid 120mm

 , napon je 1.35V pod primeom95, napon za ram 1.5V to kad puknes na mosfet gori sve i cpu je na 5ghz sto nemre niti jedan 6700k, AIO freezer je na automatici jedva da se cuje! na kucistu low!

Noctua je jedva drzala cpu-u do maximalnih 1.3V na 90+°c

AC freezer bez beda drzi 1.4V+

sad ovako "zalemljen" 1.55...nikakva zracna noctua se nemre pribliziti ovom malom cudovistu!

Inace mu treba 1.26 i temperature su za cca 10°c manje ovo je bilo samo za test jer su te postavke bile prije delidanja!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 2:42 (Stjepanj).
16 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

micro-atx i mini-itx h370 i b360 ploče dolaze

http://www.guru3d.com/news-story/upcoming-asrock-h370b360-and-h310-motherboards-lineup-leaks-online.html

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 10:50 (hrvooje).
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Nebih se stobom slozio ako cemo gledati napon kod mene na 4,6ghz i 1.395v ne prelazi u silent modu preko 75°C po jezgri
AMD AntiBoy
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Nebih se stobom slozio ako cemo gledati napon kod mene na 4,6ghz i 1.395v ne prelazi u silent modu preko 75°C po jezgri
AMD AntiBoy
7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Daj Stjepane pizdiš previše sa tim AC, OK znamo dobar je, ali eno kad smo ja ti i prije 2-3 mjeseca ono malo zajedno testirali temp kad sam uzeo CM masterliquid, pa ti imaš identičnbe temp kao ja s što sam imao s mugen maxon, ok imao si oko 0,02V više napona, i to je to, taj AC je moooožda bolji 1-2°C od najboljih 140mm zračnjaka, kao što su dh14 i moj dragi mugen max

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
7°c je izmjerena razlika noctua nhd14 vs ac 120mm s nedelidanim 6700k! Tako da neznam o cemu pricate, 1.3v je najveci napon sto je taj zracni cooler mogao izdrzati s 100% fanovima i to kratko vrijeme..ovo je neka druga prica imate to sve izmjereno i postano u nekoj temu.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Evo snimo na brzaka video pa mozes vidjeti delidan i7 6700k 

aevo i kolega fridy ima 6700k osim ako ga nije zamjenio voli bih da ga vidim na djelu sa 1.3V i noctua nh d14 posto ima odlican primjerak vjerovatno sa tim naponom moze imati bez problema 4.6ghz i sa intelovom zvakom 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 10:22 (dreadmoore).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

 

 budem ja izvukao koji screen sa svojom 6700k ako nađem kad dođem doma... moj je išao 4.6 sa 1.3V napona, ma nema teorije da je ovaj AC liquid bolji 7°C od te kategorije zračnih hladnjaka, to jedino kad Stjepan amaterski testira...

 

14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Slazem se evo ima nekih testova od 4790k meni je ovo dovoljan primjer da nisu sva vodena odlicna ipak zracno  cudo dobro hladi.Samo hocu da kazem da pored ovog zracnog kulera netreba nista gledati sto se tice AIO vodenih vec ako zelis bas vodeno onda definitivno ides na neki custom loop

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 10:40 (dreadmoore).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

Slazem se evo ima nekih testova od 4790k meni je ovo dovoljan primjer da nisu sva vodena odlicna ipak zracno  cudo dobro hladi.Samo hocu da kazem da pored ovog zracnog kulera netreba nista gledati sto se tice AIO vodenih vec ako zelis bas vodeno onda definitivno ides na neki custom loop

 naravno da nisu sva vodena dobra, konkretno ovo Stjepanovo je super, najbolji 120mm AIO, ali ono i dalje ostaje u rangu ajmo reći high-end zračnjaka, tek od 240mm AIO možeš naletiti na ozbiljnije pomake u odnosu na noctue i sl. rang zračnjaka

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Gdje su nama nestali oglasi i procjene? Gledam prodati X99 stroj i ne mogu pronaći teme...

Nope.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Gdje su nama nestali oglasi i procjene? Gledam prodati X99 stroj i ne mogu pronaći teme...

 Tamo negdje na dnu. Bar ih ja tamo vidim..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Gdje su nama nestali oglasi i procjene? Gledam prodati X99 stroj i ne mogu pronaći teme...

 https://www.bug.hr/forum/board/prodaja-racunala/140.aspx?sort=act

 

 

I ja ću svoj nakon procjene prodati, žao mi ju prodati ali zbog preseljenja moram

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 14:33 (dj_renny).
15 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Divni ste. :P Ide X99 u prodaju, otišao 7980XE za vikend.

Nope.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Divni ste. :P Ide X99 u prodaju, otišao 7980XE za vikend.

Nije valjda Ansha kupio??

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Nije, jedan dečko iz Austrije (Hrvat). Našima je, bojim se, uglavnom preskup. Ide i X99 sad. Ostajem na Threadripperu neko vrijeme. 8700K je bacio oko frend, pa ćemo vidjeti, ako ne uzme, ide i on.

Nope.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Nije, jedan dečko iz Austrije (Hrvat). Našima je, bojim se, uglavnom preskup. Ide i X99 sad. Ostajem na Threadripperu neko vrijeme. 8700K je bacio oko frend, pa ćemo vidjeti, ako ne uzme, ide i on.

Hmmm nesto opasno se sprema kad ti prodajes sve konfe :D Jel' mozemo i mi znati glasine ili tek kad se sve proda?

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Shvatio je bit, uzima privjesak.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

2 glavna entuzijasta sa foruma sve rasprodala... nešto opako se sprema 

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ja si opet sve razmišljam da bi prodao i GTXicu i 4K monitor, imam 144hz fhd za rezervu i gtx1050ti dok ne stigne nešto novo

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Skupljam lovu za MacPro novi, stiže na WWDC-u sad u lipnju. PC ostaje na AMD-u jer mi je najjeftinija opcija.

Za 7980XE je procjena bila 70k, prodao za 40, s frendom podijelo po pola koliko smo uložili. Za X99 je procjena 50, stavio 27, vjerojatno će otić za nešto manje i to :D 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 15:11 (Tonči).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Skupljam lovu za MacPro novi, stiže na WWDC-u sad u lipnju. PC ostaje na AMD-u jer mi je najjeftinija opcija.

Za 7980XE je procjena bila 70k, prodao za 40, s frendom podijelo po pola koliko smo uložili. Za X99 je procjena 50, stavio 27, vjerojatno će otić za nešto manje i to :D 

Za koliko prodajes Titanijumke (2x) ako ide odvojeno od konfe? Kalkuliram da bi se čak možda i vratio na Octane Render kao nekad s 2 Titana stara, pošto mi se sprema projekt s podužom animacijom - no, još smo u pregovorima.

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

2 glavna entuzijasta sa foruma sve rasprodala...

Ma da, to su iste konfiguracije bile. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...

2 glavna entuzijasta sa foruma sve rasprodala...

Ma da, to su iste konfiguracije bile. 

 Njonjo, imaš smisla za zahebanciju ko premijer Plenki i Kolinda za gospodarski rast i razvoj 

12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Štel sam pitati kod mazanja tekuceg metala jel bolje vise ili manje?, mi smo to namazali stvarno minimalac

takoder i na poklopac(ihs),

testiram cpu i idle mi je dosta visok uglavnom oko 40°c, ak nis ne diram padne u kratkom vremenu do oko 34-36°c!

Neznam jel problem u win10 koji non stop neki k kopa u pozadini!

Inace kod testiranja(premali napon/prime95) uvjek rikne iskljucivo samo 6 jezgra...?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 16:28 (Stjepanj).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ja sam također minimalno namazao i to na die i zatvorio. Ovisi na kojim postavkama? Recimo, idle (koji nije idle, nego skakuće 1-9%) 5.0/5.0 core/uncore na 1.34V, s jako visokom memorijom na 4,273 1.45V, idle je oko 27-29°C, a load do nekih 62°C. To je 6-core s HT-om, tvoj nema HT, zar ne?

Full load ti rikne jer mu je malo napona.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 16:32 (Tonči).
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

znam ja zasto on rikne, zanima me zasto uvjek krepa iskljucivo 6 jezgra, nisam duboko ulazio u price oko delida pa neznam jel moguce zbog premalo metala da su idel temp tako velike i ovo kaj se desava s jednom jezgrom...mozda je na tom djelu manje metala jer ta mi je jezgra kad pukne temperatura mu u milisekundi skoci za cca 5°c iznad ostalih i ona je uvjek najtoplija!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 16:40 (Stjepanj).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Svaka jezgra se zapravo može i različito clockati. Zamisli da je svaka svoj cpu zapravo...

Nope.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice