Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.609.601
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...

Nikad nisam cuo za renola. 

 ti si još mlad, vjerovatno nikad ovo vidio nisi

 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
toxic kaže...
Gorstak79 kaže...

Ha, ja sam na pce baniran zato sto sam upozoravao ekipu da ne kupuju ryzena. AMD nudi dvi jezgre koje mos otkljucat u cetiri, a 4 u 6, ali ovaj ram ne radi, i sve je ispod razine konkurencije, mada jeftinije. AMD ne prodaje mikroprocesore, nego krompire, ko babe na pijaci. Kupiti amda je ko da si kupio renola, a tvoj susjed par godina starog audija za istu cifru. Jednostavno budes nezadovoljan ne samo kompom, nego i samim sobom, mada se vecina busa u prsa i pokusava dokazati da je renol bolji od audija.

 Ne bih rekao da je to jedini razlog.

Btw šta ti voziš?

 Toxic jel ti ono isto renola vozaš, ima nas ko govana ovdje 

 I ostat ću na njima. Talismana pikiram i to karavana, kroz 2-3 godine.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
Kolacic kaže...

Nikad nisam cuo za renola. 

 ti si još mlad, vjerovatno nikad ovo vidio nisi

 

 Vidio sam puno toga. Frend iz osnovne ih ima nekoliko u dvoristu. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
lav1000 kaže...
toxic kaže...
Gorstak79 kaže...

Ha, ja sam na pce baniran zato sto sam upozoravao ekipu da ne kupuju ryzena. AMD nudi dvi jezgre koje mos otkljucat u cetiri, a 4 u 6, ali ovaj ram ne radi, i sve je ispod razine konkurencije, mada jeftinije. AMD ne prodaje mikroprocesore, nego krompire, ko babe na pijaci. Kupiti amda je ko da si kupio renola, a tvoj susjed par godina starog audija za istu cifru. Jednostavno budes nezadovoljan ne samo kompom, nego i samim sobom, mada se vecina busa u prsa i pokusava dokazati da je renol bolji od audija.

 Ne bih rekao da je to jedini razlog.

Btw šta ti voziš?

 Toxic jel ti ono isto renola vozaš, ima nas ko govana ovdje 

 I ostat ću na njima. Talismana pikiram i to karavana, kroz 2-3 godine.

 nisi ti ni blesav bar što se tiče odabira auta 

6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
 nisi ti ni blesav bar što se tiče odabira auta 

 

Nije. Samo ce morat ugasit auto u sred voznje, jer ce mu riknit neki senzor u motoru, pa ce mu raskopat po auta da bi doticni zaminili.

Brajanov život
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...
lav1000 kaže...
Kolacic kaže...

Nikad nisam cuo za renola. 

 ti si još mlad, vjerovatno nikad ovo vidio nisi

 

 Vidio sam puno toga. Frend iz osnovne ih ima nekoliko u dvoristu. 

i onda pitaš što je renol...navući ću te za uši kad mi naletiš u kvartu 

to su renoli, a ovo sad unazad par godina su renaulti 

https://www.njuskalo.hr/motor-pogonski-dijelovi/renol-5-fergazer-oglas-22853211

 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Gorstak79 kaže...
lav1000 kaže...
 nisi ti ni blesav bar što se tiče odabira auta 

 

Nije. Samo ce morat ugasit auto u sred voznje, jer ce mu riknit neki senzor u motoru, pa ce mu raskopat po auta da bi doticni zaminili.

 U tome su gušti.

Nego šta ti voziš?

12 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Gorstak79 kaže...

Ha, ja sam na pce baniran zato sto sam upozoravao ekipu da ne kupuju ryzena. AMD nudi dvi jezgre koje mos otkljucat u cetiri, a 4 u 6, ali ovaj ram ne radi, i sve je ispod razine konkurencije, mada jeftinije. AMD ne prodaje mikroprocesore, nego krompire, ko babe na pijaci. Kupiti amda je ko da si kupio renola, a tvoj susjed par godina starog audija za istu cifru. Jednostavno budes nezadovoljan ne samo kompom, nego i samim sobom, mada se vecina busa u prsa i pokusava dokazati da je renol bolji od audija.

 Kupi audija starog par godina za cijenu renola pa kad ti mjenjac rikne kao mom susjedu onda ces shvatiti da si na kraju mogao kupiti dva renola.

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ne znam bas da li bih mogao na palicu od tiptronica.

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Nego šta ti voziš?

Taj niti vozi niti radi ista u zivotu. Neki ludjak bez brige i pameti... vidis da u svakoj temi pokusava trolati ali mu ne ide. Nisu ga bez razloga banali na PCE...  jos da ga banaju ovdje pa bude ostao na zena.hr sa svojim ljubavnim jadima.

 

Prvi google rezultat

 

https://zena.rtl.hr/blog/bivsa/1/1735

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 15:20 (mrsmith).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
toxic kaže...

Nego šta ti voziš?

Taj niti vozi niti radi ista u zivotu. Neki ludjak bez brige i pameti... vidis da u svakoj temi pokusava trolati ali mu ne ide. Nisu ga bez razloga banali na PCE...  jos da ga banaju ovdje pa bude ostao na zena.hr sa svojim ljubavnim jadima.

 

Prvi google rezultat

 

https://zena.rtl.hr/blog/bivsa/1/1735

vidi ti mog sugrađanina i literarno nadaren 

 

moj ex cimer je tako na nekom forumu isto pisao pjesmice pa je uhvatio komada kojeg je oženio...možda i Goran nađe sreću svog života 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 15:29 (lav1000).
6 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
toxic kaže...

Nego šta ti voziš?

Taj niti vozi niti radi ista u zivotu. Neki ludjak bez brige i pameti... vidis da u svakoj temi pokusava trolati ali mu ne ide. Nisu ga bez razloga banali na PCE...  jos da ga banaju ovdje pa bude ostao na zena.hr sa svojim ljubavnim jadima.

 

Prvi google rezultat

 

https://zena.rtl.hr/blog/bivsa/1/1735

 ovo je vrhunac ove teme, ne mjerljivih proporcija 

14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Pa neznam je li baš potrebna i opravdana tolika drama s Ryzenom i memorijom... ja kad sam uzimao uzeo sam G.Skill TridentZ kit koji je bio na supported listi i radio je od prve na 3200Mhz nakon update-a BIOSa.. Apsolutno nikakvih problema nisam imao.

 

Ljudi kupuju svašta i svakakve kombinacije bez proučavanja pa onda plaču kasnije.. zato se to i događa. Jbg, šteta da ne rade sve memorije ali mislim da nije toliki bauk kao što neki preuveličavaju.

 

Evo, trenutno na poslu koristim Ryzena 1600 na običnoj B350 ploči od ASRocka i radi Corsair kit 16gb na 3000 bez ikakve muke.

Aj evo sad kad idemo malo traziti dlaku u jajetu a ima ih more po pitanju ryzena i memorije.

 

Idemo sad da navedemo jedan primjer sto znaci imam i7 6700k sa 16gb ddr4, kad jos u to malo dublje pogledam koristim dva keksa koja su jako razlicita.

Jedan radi 1.2v 2133mhz drugi  2666mhz 1.2V pa ih opet klokam na 3200mhz uz par klikova i rade bez problema na intel platformi.

 

Sto naravno da imam ryzen to cudo se nebi dogodilo nego bi morao kupiti novi  da  radi kako spada.(jos kad pogledam koje su cijene najezim se kad znam da sam jedan keks platio 40€ a drugi 75€)

 

Onda sam sebi postavljam pitanje a evo i vama gdje svi mi vjecito vodimo rat intel vs amd sto je bolje.

Da bi kupio trenutni intel 8700k treba mi nekih 450€ ako cu naravno ici na neku plocu z370.

 

Dok recimo da idem na ryzen trebao bih sve iz temelja mjenjati, uz to ide mjenjaje rama jer ovaj ram sto imam veliki je upitink je bilo to radilo kako spada na 2666mhz a o nekom vecem kloku da ni ne govorim.

 

 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
3dfx kaže...

ovo je vrhunac ove teme, ne mjerljivih proporcija 

Ma nije ovo ništa što se da naći od njega... pre-pre strašno za čitati. Totalno čudna i nestabilna osoba. Taj je u temi vicevi uspio ispasti čudak s nekim totalnim nebulozama glupim do bola...

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
3dfx kaže...

ovo je vrhunac ove teme, ne mjerljivih proporcija 

Ma nije ovo ništa što se da naći od njega... pre-pre strašno za čitati. Totalno čudna i nestabilna osoba. Taj je u temi vicevi uspio ispasti čudak s nekim totalnim nebulozama glupim do bola...

 on je sam  za sebe u predstavljanju napisao da mora koristiti razne medikamente da ostane svoj... ja to ne uzimam za zlo, bože moj svakom se može dogoditi da mozak izađe iz kemijske ravnoteže, samo sumnjam da doktori kao terapiju preporuručaju 

toliki boravak u virtualnom svijetu, koliko on prakticira po raznim forumima

 

inače stvarno pristojan i pošten momak koliko sam komunicirao s njim... eto jedino da manje rabi GFlops proračune za izračun fps u dx11 bio bi med i mlijeko 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 15:56 (lav1000).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

on je sam  za sebe u predstavljanju napisao da mora koristiti razne medikamente da ostane svoj... ja to ne uzimam za zlo, bože moj svakom se može dogoditi da mozak izađe iz kemijske ravnoteže, samo sumnjam da doktori kao terapiju preporuručaju 

toliki boravak u virtualnom svijetu, koliko on prakticira po raznim forumima

To sam propustio.. sad mi je jasno što ga je Ansha pitao jel' im limitiraju korištenje interneta na Rabu

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...
mrsmith kaže...

Pa neznam je li baš potrebna i opravdana tolika drama s Ryzenom i memorijom... ja kad sam uzimao uzeo sam G.Skill TridentZ kit koji je bio na supported listi i radio je od prve na 3200Mhz nakon update-a BIOSa.. Apsolutno nikakvih problema nisam imao.

 

Ljudi kupuju svašta i svakakve kombinacije bez proučavanja pa onda plaču kasnije.. zato se to i događa. Jbg, šteta da ne rade sve memorije ali mislim da nije toliki bauk kao što neki preuveličavaju.

 

Evo, trenutno na poslu koristim Ryzena 1600 na običnoj B350 ploči od ASRocka i radi Corsair kit 16gb na 3000 bez ikakve muke.

Aj evo sad kad idemo malo traziti dlaku u jajetu a ima ih more po pitanju ryzena i memorije.

 

Idemo sad da navedemo jedan primjer sto znaci imam i7 6700k sa 16gb ddr4, kad jos u to malo dublje pogledam koristim dva keksa koja su jako razlicita.

Jedan radi 1.2v 2133mhz drugi  2666mhz 1.2V pa ih opet klokam na 3200mhz uz par klikova i rade bez problema na intel platformi.

 

Sto naravno da imam ryzen to cudo se nebi dogodilo nego bi morao kupiti novi  da  radi kako spada.(jos kad pogledam koje su cijene najezim se kad znam da sam jedan keks platio 40€ a drugi 75€)

 

Onda sam sebi postavljam pitanje a evo i vama gdje svi mi vjecito vodimo rat intel vs amd sto je bolje.

Da bi kupio trenutni intel 8700k treba mi nekih 450€ ako cu naravno ici na neku plocu z370.

 

Dok recimo da idem na ryzen trebao bih sve iz temelja mjenjati, uz to ide mjenjaje rama jer ovaj ram sto imam veliki je upitink je bilo to radilo kako spada na 2666mhz a o nekom vecem kloku da ni ne govorim.

 

 

 kao prvo nisi blesav da ideš raditi upgrade za 450Eura pa da ćeš uzeti ryzen 2700x i x470 što bi te koštalo i više od toga...

ali eto da si u situaciji kao što sam ja bio, da si na nekom i5sky//kaby, treba prije kupnje naći nekog da ti testira postojeću memoriju koji planiraš ubaciti na novi ryzen... ako šljaka sve 5, kupiš neki 2600 i b350, ako ne kupiš intel koji si namjerio i nemaš brige dali će raditi...

 

ja sam se zajebao, trebao sam negdje testirati svoju memoriju, naručiti online pa da mogu vratiti ili što već, ovako sam kasnije na svoj trošak ispravio grešku i eto

14 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Znaci sve vise normalnih napusta forum a razni fruitcake-ovi stoje u redu za uclanit se.. Svidja mi se u kojem smjeru idemo 

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Bil bi red da damo jedan kolektivni još nas par i amen :)

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
chaselol kaže...
lav1000 kaže...
chaselol kaže...
Cestitam, postao si luci 2.0 war

Chaselol pusti sad te dječje priče....

jučer si me ostavio u dilemi, kažeš da si spuštao brzinu rama da malo zategneš latencije. Kako sad to, što nije za rižu bitno samo brzina???

 

Posto ne znas sta su latencije, cemu objasnjavati 

 

Nego, 3200mhz na budget ploci i budget cpu, ti samo na 2.6ghz?

 

Eh i ti mi neki hardware guru, bez 3ghz ne pricam, ajde da te vidimo  Da se ne bojis OC mozda?

 https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/chat-tema-ljubitelja-hardvera/224306.aspx?page=580&jumpto=5604861&sort=asc&view=flat

 

evo ti mali podsjetnik kako se procesor od 300kn vozi sa RAM-om na 3200MHz 

ova ploča je zaključana za jači OC memorije, moj RAM je 2133 deklariran tako i tako zaključana ploča daje pristojan OC, na ryzenu nisam vidio da itko može klokati bilokakav RAM 500Mhz više od deklarirane brzine, tako da molim te nemoj pričati o OC-u....

 

koliko mene pamćenje služi, što nije na snazi "teorija" da je za ryzen bitna samo brzina memorije, zato to i pitam...

Znaci bojis se na toj mediocre ploci OC....

 

pih i ti mi neki pc fra*er

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Nemoj da si edgy, to sto nemas muda za OC, jbg 

 

Qrcenje bez pokrica, klasika ovog foruma


Nisi lav, vise si lavica 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

 

 

 kao prvo nisi blesav da ideš raditi upgrade za 450Eura pa da ćeš uzeti ryzen 2700x i x470 što bi te koštalo i više od toga...

ali eto da si u situaciji kao što sam ja bio, da si na nekom i5sky//kaby, treba prije kupnje naći nekog da ti testira postojeću memoriju koji planiraš ubaciti na novi ryzen... ako šljaka sve 5, kupiš neki 2600 i b350, ako ne kupiš intel koji si namjerio i nemaš brige dali će raditi...

 

ja sam se zajebao, trebao sam negdje testirati svoju memoriju, naručiti online pa da mogu vratiti ili što već, ovako sam kasnije na svoj trošak ispravio grešku i eto

 Ma kalkulacija sve govori ici na intel i uloziti 450€ ili ici na ryzen 2700x x470 pa uloziti 810€ (jos k tome ako dodamo da prodam i7 6700k i plocu za 300€ npr)

AMD AntiBoy
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...

Nemoj da si edgy, to sto nemas muda za OC, jbg 

 

Qrcenje bez pokrica, klasika ovog foruma


Nisi lav, vise si lavica 

 ti tudumiću još nisi dao odgovor na jednostavno pitanje, kažeš memorija ti je radila out of box na deklariranoj brzini, i sad odjednom se ide smanjivati brzina i zatezati latencije...a cijelo vrijemo slusamo teoriju o tome da je brzina najbitnija....

ili out of box nisu radile onda deklarirane latencije ili je bilo nešto drugo u pitanju 

 

ili si jednostavno lažov, muljator i dezinformator kao većina iz armade osim par časnih iznimki 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 16:19 (lav1000).
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

My job here is done.

 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Otrove pa jel vidis da ovo dobivam, nista ne kupujem

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

Otrove pa jel vidis da ovo dobivam, nista ne kupujem

 Znaci ja moram ohladiti jazbinu i biti spreman za superpostion nove rekorde 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Predjes u podrum ko luci i to je to 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...

Predjes u podrum ko luci i to je to 

ili dođemo kod tebe, samo onda je struja i internet problem 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

A covjeka, ja sam imao FX-a i AMD grafu, kod mene struja nije problem 

 

A net, nije nesto jbg 

 

 

P.S. review za Taichi 470

 

 

I dalje najbolja 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 17:51 (chaselol).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice