Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.611.096
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...

Za vlasnike najboljih gejming konfiguracija svemira, evo jedan monitor, ako nije van platežne moći: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_alienware_aw3418dw.htm

 

"This monitor is now the benchmark for ultrawide gaming response times and refresh rates. The input lag was also non-existent, and there was a nice range of additional features like the AlienFX lighting and Black Stabilizer for instance which added to the premium feel."

 

"Ovaj monitor je sada benchmark za ultrawide-igrački odaziv i osvježavanje. Lag praktički ne postoji, a imamo i lijepi raspon dodatnih mogućnosti, poput AFX osvijetljenja,  i stabilizacije crne boje, što sve skupa dodaje premium osjećaju."

 ja bum to kupio.

7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

samo uračunaj onda i trošak janjetine za mene :) jerbo to na toj platformici ne buš vrtio 144hz, jedino ako ekipa iz AMD-a ne odluče poslušati Lucija pa odmah prekoče na Ryzen4 koji će imati 5Ghz stock clock

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

naravno da je kvalitetan monitor bolja opcija nego moj tv, no opet i moj tv spada u kategoriju solidnih opcija za gaming, a to što su ovdje svi profesionalni kompetetivni gameri čije oči vide svih 144 frejma u sekundi svaki pojedinačno i na svaki od tih frejmova imaju adekvatnu reakciju, nije moj problem...dodatni lag od 0.01sec koji ima moj tv u odnosu na neki 4k monitor od 500+/- 100 eura monitor meni ne predstavlja problem, ja nisam pro gamer...

da imam kvalitetno rješenje u svom domu za smjestiti svoj gamerski kutak odavno bi imao neki monitor u rasponu cijene 3000-5000kn, a do kad ne dođem do tog kutka preživjet ću sa TV-om, a ovakve stvarćice kao što je Tonči prije pokazao će ostati sanak pusti...

Pa, ne postoje baš profi gejmeri u većini slučajeva kod nas, nema toga. Svodi se na luksuzne gušte. 7500 kunića plus PDV za 144Hz je ipak solidna lovica. Svi vide 144, samo je pitanje tko ima love to priznati. .)

 

toxic kaže...

 ja bum to kupio.

 Ja nebum. :)

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

samo uračunaj onda i trošak janjetine za mene :) jerbo to na toj platformici ne buš vrtio 144hz, jedino ako ekipa iz AMD-a ne odluče poslušati Lucija pa odmah prekoče na Ryzen4 koji će imati 5Ghz stock clock

 Ta konfa ce radit sa tim monitorom kao Golf dvica u petoj uz brijeg 

11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Nisam siguran da neki kuže spiku sa 144hz... Nije tu poanta da ti imaš/trebaš ultra brze reakcije jer vidiš duplo+ sličica, usuprotnom ti ne treba takav monitor... Stvar je što ti je na višim hercima svaki pokret fluidniji, prirodniji. Tvoje reakcije ne moraju biti u razini pro korejskog SC olimpijca da osjetiš benefite takve tehnologije. Potreban ti je samo par očiju.

 

Dakle ti vidiš sve frejmove!!! A što ih je više, tako osjećaj pomicanja miša, prozora, puške, kamere i sl. u igrama daje prirodniji osjećaj, pa i veću kontrolu (čitaj prednost) ako imaš malo bolje reflekse. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...
lav1000 kaže...

samo uračunaj onda i trošak janjetine za mene :) jerbo to na toj platformici ne buš vrtio 144hz, jedino ako ekipa iz AMD-a ne odluče poslušati Lucija pa odmah prekoče na Ryzen4 koji će imati 5Ghz stock clock

 Ta konfa ce radit sa tim monitorom kao Golf dvica u petoj uz brijeg 

Samo ako nije neki overclockani Golf 2

 

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

samo uračunaj onda i trošak janjetine za mene :) jerbo to na toj platformici ne buš vrtio 144hz, jedino ako ekipa iz AMD-a ne odluče poslušati Lucija pa odmah prekoče na Ryzen4 koji će imati 5Ghz stock clock

 Nebudeš niti na jednoj platformi vrtio 144hz na tom monitoru.

 

Nek se vrti na 60+ i ja sretan a to kaj drugi pojma nemaju kak to funkcionira ne mogu im tu pomoci.

 

i ovo je 120hz monitor tj nativno 100hz 

gsync raspon je od 30 do 120hz

 

100Hz native recommended
120Hz maximum overclocked
30 - 120Hz G-sync range

 

taman za Ryzena i buduću grafu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 15:11 (toxic).
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
eywa33 kaže...

Nisam siguran da neki kuže spiku sa 144hz... Nije tu poanta da ti imaš/trebaš ultra brze reakcije jer vidiš duplo+ sličica, usuprotnom ti ne treba takav monitor... Stvar je što ti je na višim hercima svaki pokret fluidniji, prirodniji. Tvoje reakcije ne moraju biti u razini pro korejskog SC olimpijca da osjetiš benefite takve tehnologije. Potreban ti je samo par očiju.

 

Dakle ti vidiš sve frejmove!!! A što ih je više, tako osjećaj pomicanja miša, prozora, puške, kamere i sl. u igrama daje prirodniji osjećaj, pa i veću kontrolu (čitaj prednost) ako imaš malo bolje reflekse. 

 Ljudi ne vide frejmove. :P Ali što ih je više, prirodnije je i bolje... Čovjek može zamijetiti razliku i do 250Hz, dakle, i to je dobro imati. Uzima se inače kao frekv. LED-ica zbog toga jer je na oko 240 dovoljno brzo da baš ne smeta.

toxic kaže...

 

taman za Ryzena i buduću grafu.

Ovisi koja igra. 7700K je nedovoljno brz za obični 1440 na 144Hz i TITAN Xp za BF1, tako da njega neće sigurno. :)

Nope.
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...

Ovisi koja igra. 7700K je nedovoljno brz za obični 1440 na 144Hz i TITAN Xp za BF1, tako da njega neće sigurno. :)

 Ali zaista koga briga jel mi se igra vrti na 80 ili 110 fpsa?

 

na 144 lock se nece vrtiti dugi niz godina niti na FHD rezi..

 

a sada da li cu ja imat dropove s 120 na 70 takoder nije bitno jer je tu zato gsync i njegova uloga .. necu osjetit a to sto ce neke boljet jer imam Ryzena u kombinaciji s nekom buducom grafom i ovim monitorm kojeg si linkao iskljucivo njihov problem..

 

EDIT: i vidim da su ljudi zabrijali, ovo je veca rezolucija od 1440 i samim time gpu ce igrati najvecu prevagu kod generiranja slicica u sekundi.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 15:31 (toxic).
11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
toxic kaže...

 Ali zaista koga briga jel mi se igra vrti na 80 ili 110 fpsa?

 

na 144 lock se nece vrtiti dugi niz godina niti na FHD rezi..

 

a sada da li cu ja imat dropove s 120 na 70 takoder nije bitno jer je tu zato gsync i njegova uloga .. necu osjetit a to sto ce neke boljet jer imam Ryzena u kombinaciji s nekom buducom grafom i ovim monitorm kojeg si linkao iskljucivo njihov problem..

 

EDIT: i vidim da su ljudi zabrijali, ovo je veca rezolucija od 1440 i samim time gpu ce igrati najvecu prevagu kod generiranja slicica u sekundi.

 144 lock se može vrtit već neko vrijeme bez problema na velikom broju naslova. Ok, ne sad da je hard hard lock, ali 90+% vremena je 144, a 10% do 120 recimo... Evo takva je meni situacija sa BF1. Čak i više od 90% po mojoj procjeni kako gledam par klipova što sam snimio. A da, recimo, stavim sve na high... igra i dalje izgleda bolesno dobro te bi samo soko okolovo moglo primjetit razliku između ultre i high-a, a imam definitivno HARD LOCK na 144.

 

BF1 je solidno zahjevna igra, sa jako dobrim eye candy-em i odlična je "referentna točka" za hardverske mogućnosti. Igre poput deus ex, wildlands i još par brutalno zahtjevnih neoptimiziranih smeća, loših portova i sl. nikad mi nisu predstavljale mjerilo za hardver. Dakle uzeti par dobro optimiziranih igrica i može se govoriti o hard locku sa možda malo kompromisa, ali jaaaako malo. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...
lav1000 kaže...

samo uračunaj onda i trošak janjetine za mene :) jerbo to na toj platformici ne buš vrtio 144hz, jedino ako ekipa iz AMD-a ne odluče poslušati Lucija pa odmah prekoče na Ryzen4 koji će imati 5Ghz stock clock

 Ta konfa ce radit sa tim monitorom kao Golf dvica u petoj uz brijeg 

Luci urazumi ga, neka mijenja tu konfu za golf2... 

12 godina
offline
CPU chat tema

Sto bih bio pametan potez, golf 2 dobija na cijeni sto stariji dok komponente ne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 15:58 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
eywa33 kaže...
toxic kaže...

 Ali zaista koga briga jel mi se igra vrti na 80 ili 110 fpsa?

 

na 144 lock se nece vrtiti dugi niz godina niti na FHD rezi..

 

a sada da li cu ja imat dropove s 120 na 70 takoder nije bitno jer je tu zato gsync i njegova uloga .. necu osjetit a to sto ce neke boljet jer imam Ryzena u kombinaciji s nekom buducom grafom i ovim monitorm kojeg si linkao iskljucivo njihov problem..

 

EDIT: i vidim da su ljudi zabrijali, ovo je veca rezolucija od 1440 i samim time gpu ce igrati najvecu prevagu kod generiranja slicica u sekundi.

 144 lock se može vrtit već neko vrijeme bez problema na velikom broju naslova. Ok, ne sad da je hard hard lock, ali 90+% vremena je 144, a 10% do 120 recimo... Evo takva je meni situacija sa BF1. Čak i više od 90% po mojoj procjeni kako gledam par klipova što sam snimio. A da, recimo, stavim sve na high... igra i dalje izgleda bolesno dobro te bi samo soko okolovo moglo primjetit razliku između ultre i high-a, a imam definitivno HARD LOCK na 144.

 

BF1 je solidno zahjevna igra, sa jako dobrim eye candy-em i odlična je "referentna točka" za hardverske mogućnosti. Igre poput deus ex, wildlands i još par brutalno zahtjevnih neoptimiziranih smeća, loših portova i sl. nikad mi nisu predstavljale mjerilo za hardver. Dakle uzeti par dobro optimiziranih igrica i može se govoriti o hard locku sa možda malo kompromisa, ali jaaaako malo. 

 i Fine :) ovo je 3440 x 1440 reza nesto mocnija od ovog sto ti imas

vjerujem da ce gpu snosit vecinu tereta, no cak i da nije tako te da recimo taj i7 8700k u istim uvjerima daje 100 fpsa a ja s Ryzenom imam 80, ja sretan.

 

ali nece biti takva razlika zbog velike reze.

7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

nećeš imati prirodne, glatke, fluidne pokrete...  

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

nećeš imati prirodne, glatke, fluidne pokrete...  

 taman :) niti brzo niti sporo, taman sweet spot.

Sada narucujem i ps4 vrt combo takoder..

eto tv imam za 10k kuna, u komp ukupno ulozeno toliko, u monitor ce biti toliko u ps4 + vr oko 7k u periferiju ukupno 3k kn.

 

Ima ko jaci? haha

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 16:02 (toxic).
7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

glavni si ryzenovac u ovom dijelu europe 

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Ljudi pukli ste. Nije sretan onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba 

 

 

Igram na 50" full hd i ak je igra dobra guštam jaaaaako. Ak je dosadna onda mi tu ne pomaže ni Bog/Isus.

7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

točno tako, ima nas svakakvih, jednu slažu konfe prema bojama, jedni trpaju i što im treba i što im nikad neće trebati, neki klokakaju do iznemoglosti, neki downklokaju, neki su dosadni do zla boga, neki trolaju dan i noć....

Bitno da nam kompovi rade kako treba i da nam je gušt  koristiti iste...

isto tako kad nekom treba pomoć oko odabira, rješavanje problema i sl. manje više uvijek na odgovarjućim temama dobije pomoć i to je najbitnije za ovakvu vrstu foruma...

Tonči daj reci onim svojim kolegama moderatorima da se osposobi više tržnica, evo ja od dosade što nemam tamo ništa pogledati trolam ovdje, a vjerujem i drugi bi to jedva dočekali.

Danas ništa od videića na 200fps, idem gledati što da uzmem za crni petak.  

13 godina
offline
CPU chat tema

Evo mene na dark side napokon. Taj privjesak je dobar, 1080p 60fps ultra BF1 MP na prvu ruku. Vidjet ćemo kak će se dalje ponašat. Više u temi Slike Vašeg HW.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
DiRT kaže...

Evo mene na dark side napokon. Taj privjesak je dobar, 1080p 60fps ultra BF1 MP na prvu ruku. Vidjet ćemo kak će se dalje ponašat. Više u temi Slike Vašeg HW.

 g4560 je najbolji proc ikad ovo mislim zaista.

16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Privjesak ti radi dobro sa samo jednom ploćicom RAM-a? Meni je tako radio loše, lag u skoro svakoj igri. Kad sam uštekao još jednu sve je prodisalo.

13 godina
online
Re: CPU chat tema
toxic kaže...
DiRT kaže...

Evo mene na dark side napokon. Taj privjesak je dobar, 1080p 60fps ultra BF1 MP na prvu ruku. Vidjet ćemo kak će se dalje ponašat. Više u temi Slike Vašeg HW.

 g4560 je najbolji proc ikad ovo mislim zaista.

 Pa i3 ili ti sada privjesak ti postoji već godinama, samo nikad nije bio toliko jeftin.

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Bio je jeftin dok je koštao 470 kn novi.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

Ljudi pukli ste. Nije sretan onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba 

 

 

Igram na 50" full hd i ak je igra dobra guštam jaaaaako. Ak je dosadna onda mi tu ne pomaže ni Bog/Isus.

 

Tu jedino pomaze doci na forum i trljati nos sa pentacem vlasnicima skupih i7 procesora koji u novim naslovima imaju isti fps kao i ti 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
CPU chat tema

Zasad radi ok, makar sam ja htio dual channel odma 2400mhz, al sad to kaj oću je 1500kn+ nema šanse da dam te pare. U A2 utor je uštekan ram, nezz ak se negdje drugdje stavi dal će stvarat probleme. Čini mi se malo brži komp neg sa Phenom II u radu, makar bi trebao napravit clean install pa bi mogo reć točnije, ovak sam samo mijenjao hw i neće aktivirat key makar je sve legal i ulogiran u MS acc. Zasad pozitivan dojam. Temp su 30-44°C max kolko sam vidio s tim da sam stavio termalnu pastu pitaj boga kolko staru, a onda sam tek kasnije našao noviju. Uzo ga rabljenog za 400kn, ram za 500kn, sve ima garanciju briga me.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 18:09 (DiRT).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Taj ram je jaaakoo dobar, imam iste😎lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 19:50 (Stjepanj).
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Ma uživaj...fora je u igranju za malo para, keširati puste pare zna svatko 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
DiRT kaže...

Zasad radi ok, makar sam ja htio dual channel odma 2400mhz...

 da si uzeo asrock ploču, mogao bi ocati ram na 2400

ja sam uzeo jeftine kingston rame 2133 i obje pločice digao na 2400 na asrock h110m itx/ac, razlika je bila itekako očita na igpu gejmanju, doduše ne znam koliko je to zbog dual channela a koliko do veće brzine

11 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Evo toxic , čisti lock na 144 na 1440p na ultri. Igrao sam malo kemperski, al sam ih namazao dobro. 

 

Overlay je uvećan i sve se lipo vidi. Temperature su potpuno pod kontrolom, a kažu kao coffee je vruć... Grafa kolko sam vidio nije dotakla 60C. Ide ona do 64-65C kad je konstantno na loadu, ali ovdje nije na 99% radi locka na 144.

 

Uglavnom, dogodine očekujmo ovakve performanse sa mid range grafikom ranga gtx XX70ke, a onda bi bilo dobro da i cijena monitora padne.

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

eywa koliko mislis ostati na 8700k?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice