Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.617.918
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...

eywa koliko mislis ostati na 8700k?

 Svakako ne sljedeće dvije-tri godine ako proc bude mogao gonit flagship kartice. Nek me posluži kao haso, oko 3 i kusur godine i to mi je dovoljno. Ovakav setup mi je odlično izbalansiran i trenutno nemam nikakvu potrebu za ikakvim upgrejdom... Realno, nemam ni šta upgrejdat, osim eventualno ubacit neki nvme ssd. 

 

Procesor sigurno neće bottleneckati grafičke kroz sljedećih par generacija, naročito ako se bude ciljalo na 4k - što mi nije napeto dok ne krenu 4k@120/144hz i budemo imali grafe koje to budu mogle gonit. To će bit tek kad budemo imali jednu grafu koja ima performanse 2x1080ti, a to sigurno neće bit sljedeću generaciju, tek eventualno onu nakon volte. A za 4k@144hz, ko živ ko mrtav... Nešto se spominjalo ali biće cijene preko 2k eura kad dođe kod nas garant.

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Pa gdje da nece 8700k drzati lock 144, kad eno vidili ste jucer 8600k skoro pa drzi lock 165...

Nisu to prdekala na 3.2 ghz 😂

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

Pa gdje da nece 8700k drzati lock 144, kad eno vidili ste jucer 8600k skoro pa drzi lock 165...

Nisu to prdekala na 3.2 ghz 😂

 

 

 pih 165, ja u bf4 drzim lock 200 8600k je stravican na 5ghz, na low detail mozda uhvatim i 300 kao u csgolp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 20:05 (Stjepanj).
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

Pa gdje da nece 8700k drzati lock 144, kad eno vidili ste jucer 8600k skoro pa drzi lock 165...

Nisu to prdekala na 3.2 ghz 😂

 

 

 8700 i 8600 su zapravo isti, samo prvi ima virtualne jezgre koje u najboljem slučaju daju 25% ubrzanja (ako su iskorištene).

Nope.
12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

mislim da je sad pravo vrijeme da ukucam u konzolu od quake2 timedemo1 i da dobim napokon tih 1mil fps-alp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Eto i gospon moderator dao potvrdu da razgovaramo o 2 najjača gaming procesora na svijetu, Luci molim te nemoj ga sad koji dan ljutiti zasluzio covjek malo odmora od dijeljenja kartona...

11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

Pa gdje da nece 8700k drzati lock 144, kad eno vidili ste jucer 8600k skoro pa drzi lock 165...

Nisu to prdekala na 3.2 ghz 😂

 

 

Ma naravno da će držat na manjim postavkama, na ultri je ipak dosta teže jer tad ovisi primarno o grafi, a proc sam po sebi gura dok grafu ne nabije na 99% ili dok se ne postigne fps limit (144 u mom slučaju). Haso to nije mogao bez trzavica, kava to odradi ko iz .

Stjepanj kaže...

 pih 165, ja u bf4 drzim lock 200 8600k je stravican na 5ghz, na low detail mozda uhvatim i 300 kao u csgolp

Koja reza, koja grafa? Daj popuni više "moj PC". Svako malo pa se zaletim i kliknem... kad ono truba.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Ajde cekamo i taj 1M fps gameplay

7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
eywa33 kaže...
lav1000 kaže...

Pa gdje da nece 8700k drzati lock 144, kad eno vidili ste jucer 8600k skoro pa drzi lock 165...

Nisu to prdekala na 3.2 ghz 😂

 

 

Ma naravno da će držat na manjim postavkama, na ultri je ipak dosta teže jer tad ovisi primarno o grafi, a proc sam po sebi gura dok grafu ne nabije na 99% ili dok se ne postigne fps limit (144 u mom slučaju). Haso to nije mogao bez trzavica, kava to odradi ko iz .

Stjepanj kaže...

 pih 165, ja u bf4 drzim lock 200 8600k je stravican na 5ghz, na low detail mozda uhvatim i 300 kao u csgolp

Koja reza, koja grafa? Daj popuni više "moj PC". Svako malo pa se zaletim i kliknem... kad ono truba.

 Pa zato ja stavljam 1080p med jer ne moze grafa gurati prema 200 na ultra

Nece to Stjepko nikad popuniti, voli drzati neke clanove u neizvjenosti, jedino mozes sigurno znati da se neki Maxwell vrti po kucistu, ostalo sluzi za podbociti klimav stol 

8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
eywa33 kaže...

Evo toxic , čisti lock na 144 na 1440p na ultri

 Na 2:21 si imao drop na 131fps 

7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Vidi ovog captain obviousa

11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...

 Na 2:21 si imao drop na 131fps 

 Na, evo morat ću sad kloknut grafu radi tebe za još 30mhz... Takvi dropovi su na g-syncu doslovno neprimjetni... Kad padne ispod 100tke osjetiš, ali ni tada nije ništa šta te može omest jel... Ali kako je ipak to pad od 30ak% ne možeš ne osjetit. Najbolje je kad je frejmrejt stabilan i ne šeta puno. Pa makar se i vrtio oko 100tke, al da ne pada, recimo, ispod 70... isto je idealan experience.

 

Vidim da je Jen Hsun još uvijek zadovoljan prodajom Pascala i nešto je previše šutljiv što se tiče Geforce Volte... Izgleda da nećemo skoro vidjeti Voltu, barem ne onu koja bi eventualno mene zaintrigirala, a to je naravno xx90ti čip. Njega budemo gledali vjerojatno tek tamo 2019. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
CPU chat tema
  • Enhanced preliminary support of Intel Ice Lake-U/Y.

evo isječak hw info za next release... Luci budi u niskom startu 

8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...
  • Enhanced preliminary support of Intel Ice Lake-U/Y.

evo isječak hw info za next release... Luci budi u niskom startu 

 Bez brige obavijesten sam sa svih strana 

10 godina
offline
CPU chat tema

Vrisnula grafa i evo me po drugi puta ove godine na integruši, integruša spašava živote kažem vam, nije bitna dok ne zatreba.

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Stavti radis sa tim grafama, ovo je vec druga ... za redom

14 godina
offline
Re: CPU chat tema
D3lBoy kaže...

Vrisnula grafa i evo me po drugi puta ove godine na integruši, integruša spašava živote kažem vam, nije bitna dok ne zatreba.

 Da mi je samo znati sto ti radis pa ti tako graficke crkavaju 

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Kao i Luci s procesorima "ne griju se, kažem vam!" - i ode grafa.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Pa nije sigurno otisla zbog zagrijavnja, neznam sta ti mrljavis 

 

EDIT:

 

Graficke su kvarljiva roba, jednostavno se pokvare cak i kada ih pazis i mazis, nema pravila, otisla nedavno i EVGA gtx 1080 FTW model jednom forumasu na drugom forumu a imao ju 3 tjedna kako je kupljena...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 23:29 (Lucidius).
6 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Evgu moze samo overclockersko tele od coeka pokvarit
8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

I nedostatak termalnih padova 

7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
DiRT kaže...

Evo mene na dark side napokon. Taj privjesak je dobar, 1080p 60fps ultra BF1 MP na prvu ruku. Vidjet ćemo kak će se dalje ponašat. Više u temi Slike Vašeg HW.

 Da, u Dominationsu ili Frontlinesu, probaj 64 player Operations pa javi. 

6 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Lako za termalne padove. Tu se radi o nedostatku mozga. Ko kad he kerum izgubio kljuceve od maybacha pa isho pilat vrata.
15 godina
offline
CPU chat tema

Kad smo već kod high refresh monitora, OC-ao sam svoj Dell 27" IPS (2560x1440) na 90Hz

Death to 60Hz!!! Kako stvari stoje još ću morat natrag na Intel platformu haha 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 23:45 (mrsmith).
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
mrsmith kaže...

Kad smo već kod high refresh monitora, OC-ao sam svoj Dell 27" IPS (2560x1440) na 90Hz

 

 

Death to 60Hz!!! Kako stvari stoje još ću morat natrag na Intel platformu

 Daj fotke tog testa da vidimo jel imaš preskakanja frejmova.

Twitter: @191x7
10 godina
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...

Stavti radis sa tim grafama, ovo je vec druga ... za redom

 

dreadmoore kaže...
D3lBoy kaže...

Vrisnula grafa i evo me po drugi puta ove godine na integruši, integruša spašava živote kažem vam, nije bitna dok ne zatreba.

 Da mi je samo znati sto ti radis pa ti tako graficke crkavaju 

 Igram pubg, na 60c very low, 75fps. Opake stvari.

I btw. prva nije crkla, bila je nestabilna duze vrijeme, kad sam joj spustio clockove 100mhz ispod tvornickih radila je normalno. Ova je samo odlucila - nope.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 23:52 (D3lBoy).
6 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Triba si ga ocat i materet na bar 200hz. Duze ce ti trajat.
15 godina
offline
CPU chat tema

Budem sutra slikao s DSLR-om na 1/10 da vidim po testu, ovako na oko ne izgleda da preskace :D

 

EDIT: Uglavnom, preko 90Hz ne ide na 1440p.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 0:00 (mrsmith).
11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
mrsmith kaže...

Kad smo već kod high refresh monitora, OC-ao sam svoj Dell 27" IPS (2560x1440) na 90Hz

Death to 60Hz!!! Kako stvari stoje još ću morat natrag na Intel platformu haha 

 chaselol si ga čuo?

 

Mrsmith nije ti ovo trebalo... Inače OC ti je 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
eywa33 kaže...
mrsmith kaže...

Kad smo već kod high refresh monitora, OC-ao sam svoj Dell 27" IPS (2560x1440) na 90Hz

Death to 60Hz!!! Kako stvari stoje još ću morat natrag na Intel platformu haha 

 chaselol si ga čuo?

 

Mrsmith nije ti ovo trebalo... Inače OC ti je 

Moramo se malo šaliti, ne

It is always darkest just before the dawn.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice