Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.617.987
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
mrsmith kaže...

Budem sutra slikao s DSLR-om na 1/10 da vidim po testu, ovako na oko ne izgleda da preskace :D

 

EDIT: Uglavnom, preko 90Hz ne ide na 1440p.

 Ja sam fotografirao mobitelom, moj radi s 60 na 75 Hz i nema  preskakanja frejmova.

Twitter: @191x7
8 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
D3lBoy kaže...


I btw. prva nije crkla, bila je nestabilna duze vrijeme, kad sam joj spustio clockove 100mhz ispod tvornickih radila je normalno. Ova je samo odlucila - nope.

 Finiksice crkle tebi i luciju

11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Sljedeći je ansha na redu.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
10 godina
offline
CPU chat tema

Ne znam iskreno šta bi morao napravit sa Pascalom da ga ubiješ toplinom, a pogotovo Phoenix. Downclocka se po temperaturi, overvoltanje je više manje kontraproduktivno zbog temperature. Ne znam jedino da si dovoljan konj da lockas ventove na 0%, ali opet srušio bi se driver/igra prije nego bi se išta dogodilo, tako da tome nema rasprave. Ali dobro nije ni tema, poanta je da su integruše zakon i kad mi ovakve stvari dignu tlak dođe mi da ostanem na integruši.

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Kaj te briga, dobit ces opet novu garanciju 2 godine, meni je to taman sjelo jer mi je grafa vec bila stara 16 mjeseci.

10 godina
offline
Re: CPU chat tema

Nadam se, iako mi je vec cekanja preko glave od zadnji put, a i ne volim kad ne znam zbog ceg je. Paranoja odma, pokupovat cu sve novo lol

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 0:53 (D3lBoy).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Samo na to crkavanje grafe gledaj kao novu priliku za upgrade i sve 5.

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...

Za vlasnike najboljih gejming konfiguracija svemira, evo jedan monitor, ako nije van platežne moći: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_alienware_aw3418dw.htm

 

 Offtopic 

no ja kupujem u HR i ovog nema kod nas ?

 

Što kažeš na ovog?

Mislim da bih ga još danas piknuo.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Kolega, samo naprid ako imas dovoljno velik stol koji je na podu od urednog parketa.

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
metallic kaže...

Kolega, samo naprid ako imas dovoljno velik stol koji je na podu od urednog parketa.

 Pa cuj, ak imam sada 28" 4k monitor valjda ima mjesta i za ovaj koji u visini vrlo vjerotjatno nece biti veci vec u sirini a za to imam mjesta.

 

Jel ima kakav pametniji izbor?

 

 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
metallic kaže...

 Ok sada ipak pretjerues, ne s cijenom vec s dijagonalom

Iskreno ja to ne bih mogao pratiti cak mi se cini i 34" mozda malo preveliko u sirini.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Sori, nisam znao da misliš ozbiljno. Ali samo naprid, u svakom slučaju, sam ćeš naći najbolje.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
toxic kaže...
Tonči kaže...

Za vlasnike najboljih gejming konfiguracija svemira, evo jedan monitor, ako nije van platežne moći: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_alienware_aw3418dw.htm

 

 Offtopic 

no ja kupujem u HR i ovog nema kod nas ?

 

Što kažeš na ovog?

Mislim da bih ga još danas piknuo.

Bit će; nema ga još nigdje. Ja, doduše, čekam Asusov 200Hz HDR 1440 35". Native VA. Ovaj je native 100Hz. 348Q je fantastičan (i IPS), ali to je native 60Hz overclockan na 100Hz. Poneki primjerci rade na 95Hz, a nisu zamjenjivi.

Iskreno, ako dugo držiš monitor, ne bih kupovao i koristio ništa overclockano. Dok je u garanciji, ok, ali kasnije...

Stiže i 27/28" 4K na 144Hz 16:9, također. Naravno, nije da imamo čime to gurati u grafičkom dijelu priče.

 

Na kraju sam na dva 5K za rad i pola igara i na 1440 144 (PG279Q) za poneke igre. To mi se, zasad, čini odlično. A promijenio sam oko 20 monitora u ove 3 godine.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 8:49 (Tonči).
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...
toxic kaže...
Tonči kaže...

Za vlasnike najboljih gejming konfiguracija svemira, evo jedan monitor, ako nije van platežne moći: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_alienware_aw3418dw.htm

 

 Offtopic 

no ja kupujem u HR i ovog nema kod nas ?

 

Što kažeš na ovog?

Mislim da bih ga još danas piknuo.

Bit će; nema ga još nigdje. Ja, doduše, čekam Asusov 200Hz HDR 1440 35". Native VA. Ovaj je native 100Hz. 348Q je fantastičan (i IPS), ali to je native 60Hz overclockan na 100Hz. Poneki primjerci rade na 95Hz, a nisu zamjenjivi.

Iskreno, ako dugo držiš monitor, ne bih kupovao i koristio ništa overclockano. Dok je u garanciji, ok, ali kasnije...

Stiže i 27/28" 4K na 144Hz 16:9, također. Naravno, nije da imamo čime to gurati u grafičkom dijelu priče.

 

Na kraju sam na dva 5K za rad i pola igara i na 1440 144 (PG279Q) za poneke igre. To mi se, zasad, čini odlično. A promijenio sam oko 20 monitora u ove 3 godine.

 Gledam ovj tvoj ali sada s 28" ici na 27" mi je uzas..

realno gledam sada Ryzena s komobom gtx 1080 i totalno mi je prihvatljiva prica ici na 144hz monitor super kvalitete:

 

https://www.techspot.com/review/1490-ryzen-vs-core-i7-vega-64-geforce-1080/page3.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 8:59 (toxic).
7 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Tonči ima jeben potpis pod moj PC 

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
eywa33 kaže...

Sljedeći je ansha na redu.

Crkavaju im jer su neradnice, moja je u rudniku i nece takva crknut, ne brini. Najvisa zabiljezena temperatura u majnanju joj je 39°C...

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
eywa33 kaže...

Sljedeći je ansha na redu.

Crkavaju im jer su neradnice, moja je u rudniku i nece takva crknut, ne brini. Najvisa zabiljezena temperatura u majnanju joj je 39°C...

Bolje grob nego rob

It is always darkest just before the dawn.
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
toxic kaže...

 

Jel ima kakav pametniji izbor? 

 Asus ROG Swift PG348Q 

11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
toxic kaže...

 Gledam ovj tvoj ali sada s 28" ici na 27" mi je uzas..

realno gledam sada Ryzena s komobom gtx 1080 i totalno mi je prihvatljiva prica ici na 144hz monitor super kvalitete:

 

https://www.techspot.com/review/1490-ryzen-vs-core-i7-vega-64-geforce-1080/page3.html

 28" i 27" i nije neka razlika. 144hz na 28" kolko znam nema. Ako se odlučiš na ips 27 165hz imaj na umu da su to sve isti paneli od au optronicsa. Tako da je najbolje da gledaš cijenu. Imaš Acera ovog ko u mene, imaš agona kao u kolege viatora od aoc i asusa. Asus je najskuplji, ali kao što sam rekao da su sve isti paneli ne znam vrijedi li to dodatno radi samog imena i par gimmicka. Pa sam procjeni. Ultrawide je, kao što je Tonči rekao, klokani panel tvornički pa ako ti to ne smeta, samo naprijed.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...
toxic kaže...

 

Jel ima kakav pametniji izbor? 

 Asus ROG Swift PG348Q 

 To sam već linkao jucer.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=490&jumpto=5537270&sort=asc&view=flat

 

Biti ce taj ako ne nadem nista bolje.

uglavnom presaltao sam se u temu preporuke monitora pa tamo nastavljam o tome.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 10:30 (toxic).
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

27" i 28" ti je manje-više sve isto. Nemoj se opterećivat takvom razlikom. 

Nope.
12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema
Colossus7 kaže...

 Ukratko Ryzen nudi više za pare, čak i nakon izbacivanja Coffee Lakea, pogotovo dok ne izadje neki b360 chipset. I to će samo izjednačiti cijenu u low-mid segmentu ali neće obrisati overall prednosti koje Ryzen daje za iste pare.

 

I3 8100? Pa jedan 1300x koji košta isto i to u našim dućanima, je bolja kupovina od najslabijeg i3 8100 u bilo kojem svemiru. Opet i da nije za taj i3 8100 moras kupit z370 ploču i cooler. Intel je sam sebi pucao kroz nogu u low-mid segmentu za non K proceve jer nema chipseta za njega da ponudi atm.

 

EDIT: Ryzen ima odličnih b350 ploča koje su daleko od smeća i to za sitne pare.

 

Bilo koji ryzen se OCa bez problema i to svaki njub moze napravit uz malo praćenja tutorijala na tubu, a hlađenje se nabavi vrlo jeftino. Prozvakana tema.

 

evo 2 solidne recenzije pros-cons tih 8100 i 8350k su super samo na papiru. Pogotovo 8350k, radije bi kupio i5 8400 koji je marginalno skuplji i sa tom cijenom intel je sam sebi poceo zadirati u i5 segment, a kad već dajem te pare za istu lovu bi uzeo radije od ta dva r5 1600 i ljepo ga klokno i imao isto hrpu FPSa preko 60p + više threadova i jezgri za sve ostalo.

 

 

Ovo je samo gaming a u ostalome je Ryzen bolji kome je bitno i to u svim cjenovnim rangovima. A danas i gameri svi nešto streamaju, snimaju pa video edit gameplaya, upload vamo tamo, gdje više threadova i jezgri da sve bude smooth znači puno. Ja tu nekih drastičnih razlika u gaming ne vidim , pa da jebe zec lava.

 

Za sad jos uvijek uza sve rečeno i nabrojano nevidim neke realne prednosti da se može reći da je intel bolji toliko da je no brainer buy, naprotiv, jedino ako kupujes i7 8700k a taj košta 3500kn, dok nitko lud ne kupuje 1800x koji košta isto kao prvospomenuti intel, jer praktički dobije isti proc ako kupi neki slabiji r7 1700 za cca 1200kn manje.

 

  Ryzen je nudio vise za svoje pare jedino kod ryzena 1600 (1700 donekle) prije izlaska coffee lejka, izlaskom i5 8400 to se ipak promijenilo jer dobivas bolje gaming performanse uz jednostavan plug n play, stvar ce se jos vise promijeniti pocetkom iduce godine sa H i B plocama, ceka se ryzen+ ciji datum pa cak niti kvartal u kojem izlazi nije najavljen koliko ja znam. Prije par tjedana kad je stigla prva velika posiljka coffee lejka u ducane i5 8400 se mogao nabaviti za 1500kn, budzet ploca za 850, s druge strane ryzen 1600 je 1600kn + neka normalna b350 ploca 700-750kn + 100-150kn skuplji ram.

 

Sto se tice cijene coffee lejka kod nas one su skocile gore, normalna stvar kod velike potraznje, a relativno malih zaliha, nisu trgovci mutavi kad vide kako se prodaje coffee (mozemo baciti paralelu sa Vegom). Ako cijene pogledas vani vidjet ces da je jedan 8400 jeftiniji od 1600 kao sto je njegov msrp ubiti i manji, prije nego netko iz "ryzen armade" doleti samo da kazem da necemo gledati black friday cijene.

 

Ja 8350k nisam uopce spominjao jer mi taj cpu nema smisla, spominjao sam 8100 za neku budzet konfiguraciju. Ryzen 3 je toliko slab da je u rangu sa g4560 i da bi bio bolji moras ga OC-at, znaci za tako slab cpu moras se bakcati overklokanjem i pazljivim biranjem skupog rama, dok sa druge strane sa jednim 8100 imas jednostavnost i plug n play. Daleko od toga da je overklokanje neko znanje, al cinjenica je da vecina ljudi to ne zeli i ne zna raditi i to je veliki minus za ryzen 3 koji je na stock brzinama kao neka neslana sala. Druga stvar je sto se sa ryzenom uvijek spominje "upgrade path", ako si krenuo sa jednm ryzenom 1200 i namjeravas danas sutra ubaciti neki 1700 npr moras ipak uzeti malo bolju plocu koja ce drzati jedan osmerojezgreni cpu, na srot plocama to eventualno moze proci ako ga neces overklokati, ali to opet nema smisla jer za npr 1-2 god kad netko bude mijenjao ryzen 1200 za 1700 taj r7 ce vec biti stari cip i trebat ce mu overklok da bi se drzao sa konkurencijom (i sad mu je vec potreban). I da, sa 8100 dolazi stock cooler koji je cisto dovoljan, a dovoljan je i stock cooler koji dode sa 8400 (2:58) 

 ako ne zelis izdvojiti 100kn za neki aftermarket kuler.

 

Uvijek se spominje "ostalo" u cemu je ryzen bolji, a debela cinjenica je da 99% ekipe ionako samo igra, ako tu i tamo zelis neki video prebaciti tako svejedno dal ti treba 5 il 7 min, to je bitno jedino onome koji se time bavi i tko od toga zivi, a taj sigurno nece uzeti ryzen 1600. Ovo izvlacenje na streaming je isto tuzno, sta kog zaboli za nekog jadnog wannabe streamera sa 5 viewera, takvih je more i ne znas koji je manje bitan, a kad smo vec kod streaminga tu cak nemas problema niti sa 8400 (2:26)

, a kamo li nekim jacim coffee-om.

 

Sto se produktivnosti tice jedan 8600k nije daleko od ryzena 1600, a isto tako 8700k za jednim 1700, dapace u nekim aplikacijama kao popularni adobe premiere pro za obradu videa coffee vodi, a to nije jedina iznimka, coffee dodatno uz tu produktivnost daje i puno bolje gaming performanse za sve vise popularniji 100+hz gaming.

 

Od ryzena jedina dobra kupnja je ostao ryzen 1600, ryzen 3 je promasaj, a ryzen 7 kupujes iskljucivo ako ti treba za budzet produktivnost.

 

petarjukic kaže...

 

poštenih b350 ima za 600-650kn (4 utora za ram, 2 pci e x16 utora za grafu) a i jeftinije a da ima samo jedan utor za grafu tako da ti ta tvrdnja opada

 

r3 1200 kada se oca jednak je i3 8100 a ploce su sada skupplje za coffee pa tako da ti još jedna tvrdnja opada

 

memorije su vise manje dobre sve, sad ce se ubit radi 5-6 fpsa... zaboravljas da se mogu overclockat a svi i tako i tako uzimaju brze plocice bile one potrebne ili ne a brzi ram nije uzasno vazan nego poželjan tako da opet valjetas a sta se overclocka sa ryzenom tice, to more obaviti svaki levat, voltažu moze staviti ili auto ili je sam dići malo a ryzen uzimaju uglavnom upućeniji ljudi koji oce sigurno nesto profesionalnije raditi a onda znaju i ocati, sve tvrdnje su ti 0 bodova

  To spominjanje "postenih ploca sa 4 ram utora" je presmijesno jer kad stavis sva cetiri sticka na tim budzet plocama imas ogranicenje brzine rama, primjer je covjek od prije par dana koji je kupio 2x4Gb rama i kad je ubacio jos 2x4Gb istih nije mu htjelo raditi na 3000MHz, i ne to nije stvar da je odmah trebao uzeti kit od 4 ram stika vec o ogranicenju brzine pise cak i na sluzbenim stranicama proizvodaca klik, poredaj rame po brzini i vidjet ces da "4PCS" tj popunjena sva 4 slota imas max 2666MHz brzinu.

 

To da su "manje vise sve memorije dobre" ne mozes prodati niti budali, a kamo li nekome tko se barem malo razumije u hw, samo da prelistas par stranica ryzen teme naletio bi na sto problema sa memorijom, isto tako tvoja tvrdnja da brzi ram nije bitan za ryzen je jos veci ocaj. Secer za kraj, "ryzen uzimaju uglavnom upućeniji ljudi koji oce sigurno nesto profesionalnije raditi a onda znaju i ocati ", koliko god tuzna bila ta izjava moram priznati da sam se dobro nasmijao. Iako nije bilo tesko ovo se zove pobijanje, sjedi 0.

 

Colossus7 kaže...

 

Ironično ime *Ice Lake* s obzirom da sad jedino na šta Intel udara kao kec u rukavu je viši takt do 5ghz, ali s obzirom koliko se grije i kolko watta siše da bi se vrtio na petici, i kolko para moraš utuć na cooler, kućište i ventove radije nek ga nazovu Volcano Lake ili slično :P

 

Čak negdje jučer čitam da Intel garantira jednokratnu zamjenu coffe lake proca ako ga skuris pri overclocku. Čitam i nevjerujem. Pripremite neke riblje tankove sa mineralnim uljima, pomiješano sa tekućim dušikom. 

 Evo kako se "pregrijava" na 5.2Ghz dok je zakucan na 100% pod kulerom od 300kn 

 

 

Proci ce jos dosta generacija dok ce ryzen biti na toj frekvenciji pod takvim temperaturama, ako vise puta ponovis nebulozu ne znaci da ce ona odjednom postati istinita, sto se prije pomiris sa tom i ostalim cinjenicama bit ce ti lakse. 

 

Sto se tice uvrede i crvenog moje isprike forumasima zbog ponasanja, iz isprike jedino iskljucujem doticnog "AMD CEO-a" koji je u istoj toj raspravi mene posteno izvrijedao, samo sto je sve to lijepo pederski umotao u celofan pa je prosao nekaznjen. Al neka ga ovdje, gust je citat i smijat se njegovim propalim pokusajima, neinformiranosti i jadu. 

8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Kaj se ti opravdavas tim trolovima koji neznaju ni provjerit informacije o kojima trabunjaju, nek kupuju ryzen i svima super, treba nam netko d akupuje to da mi imamo povoljnije intela 

15 godina
offline
CPU chat tema

 

Lucidius :Pa nemoram imat 4k monitor da vidim kako radi, jednostavno ukljucim DSR i imitiram rezoluciju koju hocu da vidim kakav ima impact na hardver.

 

EDIT:

 

Naravno, budi svijestan da na 1440p 165Hz ces morat dobro spustit postavke da zakljucas FPS, to ce se dobro odrazit na CPU, a vec nagodinu ce Volta gtx 2080 na 1440p biti kao sada Pascal gtx 1080 na 1080p (znaci dobit ces 50% jacu grafu kao i svake godine do sada), sta ce jos dodatno trazit soka od procesora jer ce sbaga grafe bottleneckat 1440p

 

Lucidius 

 

Što to znači imati 165hz monitor?

Zašto bi ja to trebao imato lock ?

 

Koja će mi razlika biti između npr 100 i 120 fpsa? ili dropova iz 100 na 80 ili nikakvih dropova?

 

Ako imaš nešto što ide do maksa da li znaci da to uvijek treba iscjediti do kraja u suprotnom nece raditi ili sta?

 

 

Uglavnom mislim da trebaju odredeni ljudi dodatnu edukaciju na navedenu temu..

Jer očito svim misle da fluidnost neće biti dobra, ljudi moji zato je tu GSYNC.. razlike u padovima 20 fpsa osjetit necu nasprem nekog mocnijeg procesora..

A k tome bar grafa ne bude zakucana na 99% all the time = manje zagrijavenje itd.. + ja imam gtx 1080 koja je poprilicno slabija od gtx 1080ti tako da ce ti skokovi biti jos manji..

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 13:34 (toxic).
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
toxic kaže...

 

Lucidius 

 

Što to znači imati 165hz monitor?

Zašto bi ja to trebao imato lock ?

 

Koja će mi razlika biti između npr 100 i 120 fpsa? ili dropova iz 100 na 80 ili nikakvih dropova?

 

Ako imaš nešto što ide do maksa da li znaci da to uvijek treba iscjediti do kraja u suprotnom nece raditi ili sta'

 Nije stvar u tome da nece raditi, vec ako kupujem monitor od 165Hz, onda i zelim tih 165Hz, u suprotnom dajes lovu za nesto sta nemozes iskoristiti. Recimo kao da ides kupovati RAM za puno love koji ima velike taktove a ploca ti nemoze iskoristiti 80% njegove brzine, to ej po meni uzalud potracen novac...

 

Mislim nebitna rasprava, ti kupujes za sebe ne za mene, moje misljenje je samo moje i tu je usput ti napravi kako tebi odgovara nemoras se vezati na sve sta sam ja napisao.

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

 

Situacija bu se promjenila dolaskom jeftinijih soc 1151 MBO za i5 8400 ali nebu se promjenila spuštanjem cijena ryzenima 

 

  • Ryzen Threadripper 1950x was $999 is now $799
  • Ryzen Threadripper 1920x was $799 is now $649
  • Ryzen Threadripper 1900x was $549 is now $449
  • Ryzen 7 1800x was $499 is now $319.99
  • Ryzen 7 1700x was $399 is now $279.99
  • Ryzen 7 1700 was $329 is now $269.99
  • Ryzen 5 1600x was $236.66 is now $199.99
  • Ryzen 5 1600 was $219.99 is now $189.99
  • Ryzen 5 1500x was $189 is now $164.99
  • Ryzen 5 1400 was $169 is now $147.80
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...
toxic kaže...

 

Lucidius 

 

Što to znači imati 165hz monitor?

Zašto bi ja to trebao imato lock ?

 

Koja će mi razlika biti između npr 100 i 120 fpsa? ili dropova iz 100 na 80 ili nikakvih dropova?

 

Ako imaš nešto što ide do maksa da li znaci da to uvijek treba iscjediti do kraja u suprotnom nece raditi ili sta'

 Nije stvar u tome da nece raditi, vec ako kupujem monitor od 165Hz, onda i zelim tih 165Hz, u suprotnom dajes lovu za nesto sta nemozes iskoristiti. Recimo kao da ides kupovati RAM za puno love koji ima velike taktove a ploca ti nemoze iskoristiti 80% njegove brzine, to ej po meni uzalud potracen novac...

 

Mislim nebitna rasprava, ti kupujes za sebe ne za mene, moje misljenje je samo moje i tu je usput ti napravi kako tebi odgovara nemoras se vezati na sve sta sam ja napisao.

 Ok znas li konkretno koje igre igram?

Vi svi gledate generalno i prema jednom smjeru i ono sto se vidi na netu.

 

JA pretezno igram WOT, Dotu, te nesto pucacina koje cu sigurno natjerati na vise od 60 fpsa

Ovo kupujem da mi bude ugodonije oku nista drugo.

 

Drugo jako tesko ili gotovo nikako je natjerati na bilo kojem procu da se neki AA Anaslovi vrte visoko

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

 

Situacija bu se promjenila dolaskom jeftinijih soc 1151 MBO za i5 8400 ali nebu se promjenila spuštanjem cijena ryzenima 

 

  • Ryzen Threadripper 1950x was $999 is now $799
  • Ryzen Threadripper 1920x was $799 is now $649
  • Ryzen Threadripper 1900x was $549 is now $449
  • Ryzen 7 1800x was $499 is now $319.99
  • Ryzen 7 1700x was $399 is now $279.99
  • Ryzen 7 1700 was $329 is now $269.99
  • Ryzen 5 1600x was $236.66 is now $199.99
  • Ryzen 5 1600 was $219.99 is now $189.99
  • Ryzen 5 1500x was $189 is now $164.99
  • Ryzen 5 1400 was $169 is now $147.80

 Lijepe black friday cijene.

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Normalno da su lijepe, i prije toga su ljudi sa pcekspeta kupovali ryzena 1600 po 1250 kn. Također nitko nigdje ne piše da ovakve cijene neće ostati ili biti uskoro i službeno preporučene. Nema brige za cijene sobzirom da imaju preko 80% ispravnih proceva po waferu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice