IT memorabilija :)

poruka: 3
|
čitano: 1.858
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
IT memorabilija :)

Danas sam na poslu iz jednog ormara izvukao uređaje koji se nisu koristili valjda 20 godina... :)

Prva slika, linija u komponentama :) odozgor prema dolje: Seagate STD624000N 12/24GB DAT DDS-3, Random vanjski SCSI HDD (nekaj je unutra i radi LOL), Quantum Tapestreamer DLT2000tx.
Sa Seagateom sam zadnji puta radio na Windowsima 98, a Tapestreamer sam danas prvi put vidio... mislim, znao sam da postoje, no nisam ih vidio u živo.

 

Na drugoj slici je Seagate Barracuda SCSI HDD, pogledajte dizajn, ma predivno... <3 

 

Ako netko ima još kakvu sliku egzotičnog hardvera kojeg ima, postajte ovdje :) ova tri uređaja su u radnom stanju, tj. daju se upaliti i ne dimi se iz njih :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
IT memorabilija :)

U HR imam Quantum BigFoot-a 5.25" od 1.2Gb, s tim da ga prepoznaje kao 620Mb,

jer je jedna glava neispravna, te je brzina citanja oko 9Mb/s zbog toga.

 

Stara tehnologija, jedna ploca, dvije glave, jedna neispravna, prepolovio se kapacitet,

ali i dalje radi.

 

Novi diskovi imaju vise ploca i vise glava, i cim jedna ne radi, sve je papa,

jer se podatci ne zapisuju sekvencijalno nego u klastere.

 

Ovdje mozes vidjeti kako izgleda:

https://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_Bigfoot

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 11:22 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IT memorabilija :)
Čitatelj kaže...

..

jer se podatci ne zapisuju sekvencijalno nego u klastere.

 

..

 

- brkaš terminologiju :) ... recimo da je ovo edukativno-povijesni kutak, pa tek da onaj tko čita ...

- sekvencionalno je samo za npr kasete-traku, ostalo je RAM, dok su diskovi-clusteri/sektori/CHS i sl.. ne klasteri (nakupine računala). Ako se želiu precizna distinkcija, koristi se data ili disk cluster kao izraz/''jedna riječ''.

- lijepo je prenositi znaje, informacije.. NHF, ali uloži malo truda ili barem provjeri. Ako je pak copypaste znanje tad je besmisleno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice